Heliopsis “Lorain Sunshine”: výsadba a starostlivosť

Heliopsis
Zber kvetín na záhon, chcem vytvoriť nezvyčajný dizajn s pomocou nenáročných rastlín. Koniec koncov, veľmi jednoducho nie je dostatok času na to, aby sa nepoškodili s náladovými rastlinami.

A naozaj to nič nepotrebuje, pretože tam je množstvo nie menej dekoratívne, ale nepotrebuje pozornosť kvetín.

Jedným z nich je heliopsis, navrhujeme vypracovať “Loraine Sunshine”, ktoré bude zdobiť každú kvetinovú záhradu a od júla až po prvé mrazy dodá svoju krásu a svetlu vonnú vôňu.

Biologický opis

Malý rod bylinných trvaliek, ktorý patrí do rodiny Astropeanov. Spočiatku rastlina rástla vo východnej časti Severnej Ameriky, ale už dávno bola populárna takmer vo všetkých častiach sveta.

Pre Heliopsis “Loraine Sunshine,se vyznačuje tým, vztýčené stonky, ktoré dosahujú výšky 70-80 cm. Charakteristickým rysom a dokonca znakom odrody sú jeho listy, lupeňov tanier bielej farbe a zdobia zelenými žilkami.

Rozmanité a originálne výhonky tejto rastliny vždy spôsobujú vzrušujúci vzhľad a priťahujú pozornosť, ako v skutočnosti a jej rovnako krásne kvety zhromaždené v kosoštvorcových kôstkoch.
Heliopsis
Petaly – pomerne krátke, zaoblené, bohaté na žlté. Názov “Lorain Sunshine” bol pomenovaný na počesť kvetinárstva, ktorá vo svojej kvetinovej záhrade objavila nezvyčajnú bylinnú rastlinu.

Dôležité! Ak sa na helioskopu “Lorain Sunshine” vytvoria zelené výhonky, odporúča sa ihneď odstrániť.

Najlepšie miesto pre rast

Heliopsis nie je absolútne ničivá rastlina, výsadba a starostlivosť o ne nebude ťažké. Je len múdre vybrať si miesto a pôdu a väčšina práce sa robí a položia sa základy úspešnej kultivácie.

Miesto a osvetlenie

Vzhľadom na skutočnosť, že rastlina prišla k nám z horúcich krajín, miesta na jej výsadbu musia byť nevyhnutne slnečné. Najlepšia trvalka trvá na otvorených a dokonca suchých oblastiach.
Heliopsis

Pôda pre heliopsis

Rastlina preferuje úrodnú, výhodne hlinitú pôdu. Je veľmi dôležité, aby pôda bola dobre vyčerpaná, pretože stagnujúca voda môže poškodiť rastlinu.

Vysádzanie a rozmnožovanie rastliny

Pestovanie výsadby môže byť na jar a na jeseň, to všetko závisí na tom, ako bude reprodukcia vykonaná.

Viete? Pri výsadbe mixborders stačí použiť kvetinu, pretože bylinné trvalky sa dokonale zmiešajú so svojimi susedmi nad kvetinovou záhradou a nevyhnutne pridávajú k nej slnečnú náladu a pozitívne. Psychológovia hovoria, že žltá farba podporuje uvoľnenie hormónu radosti.

Pestovanie zo semien

Na jar môžete zasiať semená v kontajneroch. Na dne tanku nevyhnutne ležal odtok. Podklad musí byť voľný, môžete do ramien pridávať rašelinu. Odporúča sa, aby sa pôda zalievala slabým roztokom manganistanu draselného a potom sadili výsadbu.

Potom je nádoba pokrytá sklom alebo filmom a ponechaná na jasnom mieste s teplotou vzduchu najmenej 20 stupňov. Po 7 dňoch by sa sadeníc mali premiestniť na tmavé, chladné miesto a skladovať 3-4 týždne pri teplote 3-4 stupňov.
semeno
Po uplynutí tejto doby sa nádoba umiestni na slnku do miestnosti, kde stĺpec teplomera vykazuje najmenej +25. Keď sa zobrazia prvé výhonky, kryt sa odstráni. Rastliny sadeníc pokračujú pri teplote 10-15 stupňov.

V procese zmeny teploty a režimu osvetlenia sa rastliny musia napojiť, keď sa pôda vysuší. Keď je počasie stabilné, sadenice sa vysadia na otvorenom teréne. S metódou osiva reprodukcie trvalé kvety pre druhý rok.

Na otvorenom teréne
Na otvorenom území sa semená najlepšie osijú na zimu. To sa deje v čase, keď sa blíži mráz, a nie je žiadna šanca, že sa znovu zahreje.

Krásne ozdobiť vašu záhradu také trvalé kvety ako stračka, Rudbeckia, lupiny, echinacea, Brčál, pivonky, Phlox, tulipánu, gladioly, Campanula, sirôtky, lomikameň, Stahis.

Faktom je, že pri nástupe roztopenia môže trvalka vytvárať výhonky, ktoré sú prirodzene veľmi nežiaduce, pretože výsadba jednoducho zahynie. Preto sa spoliehate na svoje skúsenosti a intuíciu, mali by ste nezávisle určiť čas výsadby.

Prostredníctvom výhonkov
Sadenice sa vysádzajú na otvorenom pozemku koncom mája. Vykonajte to tak, že vysekáte otvory na výsadbu vo vzdialenosti najmenej 40 cm od seba a položte na nich spevnené sadenice.

Rozdelenie kríkov

Pre túto metódu reprodukcie sú vhodné rastliny, ktoré dosiahli vek 4-5 rokov. Bush je starostlivo vyhĺbený a jeho odrod je rozdelený na rovnaké časti, takže aspoň jedna oblička je prítomná na každej delenke.
Rozdelenie kríkov
Potom sa ihneď zasadili do zeme vo vzdialenosti 30-40 cm od seba. Procedúra sa odporúča na jar alebo na jeseň, najlepšie nie viac ako raz za 4-5 rokov.

Dôležité! Heliopsis “Lorain Sunshine” označuje pestrú, preto je povolené jej rozmnožovanie odrezaním. Rezy sú rezané uprostred leta a umiestnené do hrnca so substrátom až do nasledujúcej sezóny. Metóda je považovaná za pomerne problematickú, preto sa zriedka používa v praxi.

Lorain Sunshine: Starostlivosť

Zariadenie sa vôbec nepovažuje za nápadné, nevyžaduje žiadne špecifické postupy, ale to nezbavuje záhradníka povinných činností, ktoré každá kvetina potrebuje.

Zalievanie a starostlivosť o pôdu

Trvalka, absolútne nepotrebuje denné zalievanie. Postupy v oblasti vody by sa mali vykonávať len vtedy, ak sa zemina okolo zariadenia vyschne.

Okrem toho, heliopsis môže robiť bez zalievania vôbec, ale v tomto prípade je potrebné pochopiť, že kvitnutie nebudú hojné a veľkorozmerné. Zem okolo busha by mala byť pravidelne uvoľňovaná, vyčerpaná z buriny a pliesňovaná pôda.
zalievanie

Ďalšie hnojenie

Hnojenie závodu je absolútne nepotrebné, ale ak chcete hýčkať svojimi domácimi miláčikmi, minerálne hnojivá a zelené komplexné špongie sú len vítané. Prispievajú k hojnejšiemu kvitnutiu a pridávajú dekorativitu k už očarujúcim listom.

Viete? Okrem svojich dekoratívnych vlastností na kvetinovej záhrade môže byť heliopsis použitá v kvetinárstve, s pomocou ktorej môžete vytvoriť mimoriadne slnečné kompozície, najmä pokiaľ ide o odrodu “Lorain Sunshine”. Neobvyklé biele listy na rozdiel od žltých kvetov vám pomôžu vytvoriť jedinečnú kyticu, ktorá dlho stojí vo váze a poteší jej krásu.

Príprava na zimu

Všetky odrody tejto rastliny je považované vytrvalý, vrátane Heliopsis “Podsolnechnikovidny”, “Loraine Sunshine,’Summer Pink” a mnoho ďalších. Stačí, keď na konci jesene poradíme zelenú a trvalka sa považuje za pripravenú na zimovanie. Nevyžadujú sa žiadne osobitné prístrešky.

Ochrana pred chorobami a škodcami

Heliopsis “Lorain Sunshine” je vysoko odolná proti chorobám a škodcom, ale nezabúdajte, že nadmerná vlhkosť môže spôsobiť hubové choroby. Ako preventívne opatrenie sa používa roztok základov alebo síranu medi.
Heliopsis
“Loraine Sunshine,- grade Heliopsis s charakteristickou zvrat v podobe úžasne dekoratívnymi listy a neuveriteľne krásnym žlto-oranžové kvetenstvo, ktorý je schopný naplniť záhonu veselú atmosféru a dať slnečné dispozície aj v zamračených dňoch.