Exotika vo vašej záhrade: rajčiak

Ako pestovať rajčiakov

Každý zahradník sa snaží každý rok zvýšiť počet “obyvateľov” svojej záhrady. Milovaný sen je kultivácia niečoho mimozemského – to, čo v tejto oblasti nerastú v záhradách regiónu. To je dôvod, prečo záhradníci sa snažia pestovať na svojom pozemku ovocie, ako je želva.

Toto ovocie je naozaj nepríjemné, najmä pre východnú Európu. Ale vďaka úsiliu moderných chovateľov bolo možné vytvoriť také odrody, ktoré dokážu vydržať aj tie najsilnejšie zimné mrazy a jarné mrazy.

Vo veci pestovania tejto kultúry je všetko dosť jednoduché, ale treba pamätať na zvláštnosti persimmons. Ak zabudnete na tieto malé kúsky, môžete úplne zničiť strom.

Kameň na výsadbu je možné získať z bežného žemlíka z predajne

Na položenie začiatku stromu je potrebné od kosti. Preto musí byť zakorenený doma, v hrnci na parapete. Aby ste získali požadované osivo, musíte si kúpiť želvičku sama, jesť ju, bez toho, aby ste odhodili to, na čo ste kúpili ovocie.

Keď máte kameň, mali by byť dôkladne opláchnuté vodou a mierne vysušené. Je lepšie brať viac ako jedno osivo a niekoľko, aby ste potom mohli vybrať najsilnejší a zdravý kel.

Pred nástupom do lietadla semená musia byť dekontaminované. Za týmto účelom po dobu 48 hodín položte všetok sadivový materiál na slabý roztok manganistanu draselného.

Pred vysadením by ste mali pripraviť hrniec zeminy. Pôdu je možné zakúpiť osobitne a môžete to urobiť sami, zmiešaním humusu, turfy, uhlia a piesku.

Zložte semená v hĺbke 1,5 – 2 cm vo vlhkej pôde a potom hrniec pokryte filmom.

Rastlina je dosť teplo milujúci plodiny, tak klíčiť semená by mala byť tam, kde je teplo – na parapete od slnečnej strane v blízkosti batérie.

Hrniec môžete umiestniť priamo na chladič akumulátora tak, aby bol kohútik teplejší. Sadenica sa má naliať po 1 až 2 týždňoch. Je jednoducho zbytočné držať sadenice v banke dlhšie. Počas celého obdobia klíčenia je niekedy potrebné pridávať do hrnca vodu do pôdy, aby pôda príliš nevysušila.

Kosti pred výsadbou je dôležité skontrolovať

Existuje iný spôsob, ako klíčiť semienka v bavlne. Aby ste to urobili, musíte zabaliť každú kosť do vlhkej vaty, vložiť ju do vrecka z celofánu a dať ju niekam na teplom mieste.

Pravidelne budete musieť otvoriť obal, aby ste mohli uniknúť nadbytočnej vlhkosti. zabránenie vzniku plesní. Je tiež potrebné z času na čas navlhčiť vatovú vatu, ak ju suší.

V prípade, že po 10-15 dňoch nebol žiadny výstrel, musíte postup opakovať už s novými kosťami. Ak sa však na povrchu zeme alebo v bavlnenej vaty objavia prvé klíčky, potom je potrebné odstrániť film z hrnca a “bavlnené púčky” sa musia transplantovať do pôdy.

Ventily z karamelky sú veľmi tvrdé, takže ak nie sú odstránené v čase, mladá rastlina zomrie. Odstráňte kameň môžete použiť ihlu alebo malý pár nožníc.

Ak ventily nie sú vhodné na odstránenie, potom je potrebné výhon odobrať zo zeme, samotná kosť by mala byť posypaná teplou vodou a zabalená do filmu.

Po 12 – 15 hodinách bude povrch kosti mäkší, že bude možné ju odstrániť bez veľkého úsilia. Niekedy kosť zmizne sama.

Je dôležité, aby zariadenie dostalo dostatok slnečného žiarenia

Rajnové lusky rastú veľmi aktívne a vyvíjajú sa, preto po výskyte výhonkov by mal byť každý zárodok pridelený svojim vlastným hrncom. Zdravé výhonky krásnej zelenej farby, elastické, 10 – 15 cm dlhé.

Ak sa na listoch objavia žlté listy, znamená to nedostatok priestoru alebo pôdy.

Keď sa sadenice zosilnili a leto prišlo na dvore, je potrebné dať slnečnicové kúpele mladým rastlinám rasca.

Ak chcete vyberať hrnce na slnku, je to potrebné pravidelne, pretože skleníkové rastliny v skutočnosti pod vplyvom veľkého množstva ultrafialového žiarenia môžu dostať popáleniny a dokonca úplne zomrieť.

Preto počas niekoľkých prvých dní nad kvetináčmi musíte urobiť tieň a musíte rastliny vysadiť buď na slnečnom parapet, alebo na balkóne alebo na dvore.

Zatiaľ čo rastlina je v štádiu aktívnej vegetácie, je potrebné jej dodať ďalším stimulom k rozvoju prostredníctvom zavádzania organických a minerálnych hnojív.

Korenový systém rajčín sa rozvíja veľmi aktívne, takže kvetináče pod kostikami by mali byť priestranné a krajina by mala byť veľa.

Rasta netoleruje mrazy

Keď príde október – november, budú musieť byť sadenice premieňať do miestnosti, kde teplota kolíše medzi +7 a +30 ° C.

Neodporúča sa umiestňovať hrnce do miestnosti na polotovary alebo suteréne, pretože rastliny budú cítiť nedostatok svetla a zodpovedajúcim spôsobom budú reagovať.

V tomto čase je potrebné, aby výhonky boli vybavené dostatočným množstvom vlhkosti, takže mulčovanie by malo byť umiestnené okolo stopky vo forme mokrých pilín. Pravidelne musíte skontrolovať stupeň pôdnej vlhkosti. Ak je pôda suchá, potom rastliny musia byť napojené. Je tiež dôležité systematicky rozstrekovať puzdrá s vodou.

Na začiatku jari musia byť mladé rastliny transplantované do väčších hrncov, kde je potrebné pochovať novú, úrodnejšiu pôdu. Po transplantácii by sa každá sadenica mala hojne napojiť a umiestniť na osvetlené miesto.

Plody stromu budú musieť čakať približne 6 rokov

Ďalšou etapou kultivácie persimmons je tvorba stromov z dostatočne zrelých sadeníc. V procese formovania budúcej koruny, na zachytenie sadenice na úrovni 0,4 – 0,5 m z povrchu. Potom sa začne rozvíjať mladý strom.

Na vytváranie vetvy druhého rádu je potrebné počkať, kým apikálne výhonky nedosiahnu dĺžku 30-40 cm a samotné výhonky musia zanechať 2 až 3 kusy.

Ďalej sa tento postup opakuje, to znamená, že je potrebné znova opustiť 2-3 výhonky a zatiahnuť ich. Takže strom bude mať zaoblený tvar a rastlina sama dosiahne výšku asi 1,5 m. Rastlina začne rásť až o 3 až 4 roky neskôr. Plody začnú 5 až 7 rokov po transplantácii stromu do otvoreného terénu.

transplantácia už nasleduje pestovaný strom vykonáva na jar, a miesto pod želé musí byť dobre osvetlené a pokojné.

Rastlina je kultúra milujúca vodu, takže je potrebné vodiť aj pestované stromy.

Je dôležité, aby zariadenie nebolo naplnené. Odborníci tiež odporúčajú postrek listy v počiatočnom štádiu pestovania vonku. Rastovka sa často začína v júni. Kŕmenie by sa malo vykonávať po transplantácii počas aktívnej vegetácie. Frekvencia aplikácie hnojív – 2 krát za mesiac a množstvo dusíka by malo byť minimálne.

Ak sa vám to stará správne, dostanete vynikajúce ovocie

S nástupom zimy musia byť stromy chránené pred silnými mrazmi, aby sa mokasín nepremrazil. Zavlažovanie by malo byť pravidelné a voda by mala byť pri izbovej teplote.

Tiež je potrebné postriekať listy. Plody mrazených persimonov nie sú strašné, pretože pod vplyvom nízkych teplôt v ovocí sa množstvo tanidov zníži.

Rastú takú exotickú rastlinu, ako je rajčiak, nie príliš ťažké, ak dodržiavate už existujúce pravidlá.

Preskúmajte len poskytnuté informácie a všetko padne na miesto. Prajeme vám úspech vo vašich snahách.