Dimorphoteka: popis, rastúci zo semien

Dimorfoteka

Ak potrebujete svetlý, atraktívny vzhľad, ale zároveň nenáročné kvety na záhon – dimorphoteka odporúčame náročným skúseným záhradníkom. V tomto článku zistíte, aké druhy tejto rastliny sú, a tiež zoznámte sa s požiadavkami na výsadbu a starostlivosť. Čoraz viac sa tento kvet pestuje v strednom pruhu.

Dimorfoteka

popis

Trávnaté (keramické) ročné alebo trvalé, so vzostupnými, rovnako ako vzpriamené stonky, hojné kvitnutie – to všetko je o dimorphotek. Tento kvet dosahuje veľkosti 40 cm, môžete ľahko rozlíšiť dimorfoteku na listy papiera. – Sú úzke s tým, či samostatne-sperené pílkovité listy môžu byť tiež chlpatý. Sú zhromaždené v bazálnej rozetnici alebo striedavo rastú na stonke. Vzhľadom k tomu, že rastúci dimorfoteka na voľnej štrkovým pôdy, vlhkosť, ktorá sa hromadí hlboko – koreň rastliny má dlhú tyč, vláknitý koniec.

Kvetina tejto rastliny je zobrazená apikálnej kôš, ktorý rastie na jednom, 8 cm široký, ktorý rastie na pomerne dlhé, husté kvetenstvo, s hladkým lesklé kvet tŕstia podtyp (môžu byť žltá, oranžová, biela alebo vínovej). V strede kvetu sa nachádza sametovo ľalúdkovo trubicovité centrum, ktorým je terakota, žltá alebo fialová. Táto rastlina kvety otvorené na slnku, ktoré ich chráni pred dažďom alebo nočnou vlhkosťou. Napriek tomu, že každý kvetenstvo žiť len 4-5 dni, v mieste zvädnuté kvety, nové púčiky rastie rýchlo, takže kvetu trvá až dva mesiace, spravidla sa jedná o posledný letných mesiacoch.

Viete? Názov rodu týchto rastlín je podobný gréckemu jazyku: dimorphos, ktorý môže byť preložený ako “má dvojitú formu” a theke, ktorá sa prekladá ako “kapacita”.

Tento názov odráža rys závodu, ktorý má plodné kvety jazyka alebo rúrkovitý tvar, ale sú vytvorené dva druhy ovocia – nažka je mierne zakrivený rebrovaný klinový tvar, a tiež gladenkie nevystupujú nažky, ktoré sú silnejšie na okraji veľkého venca v stredu. Oba druhy rastlín rastú identické kvety. Semená dimorphoteque sú veľké, až 7 mm, v jednom grame je ich asi 500, klíčenie semien pretrváva 2-3 roky.

Dimorfoteka

Základné zobrazenia

Rod týchto rastlín zahŕňa viac ako dve desiatky druhov. Najbežnejšie v záhradách sú dve odrody – vyemchataya a dážď dimorphotek. Tiež je známy hybridný druh, ktorý zahŕňa mnoho hybridných druhov.

Dažďová dimorphoteka je nižšia ročná bylinná rastlina s výškou od 15 do 20 cm. Listy sú dlhé, pubescentné, stonky sú rovné a zakalené. Koše rastú na vysokých stopkách s bielymi alebo krémovými kvetmi na hornej strane a na dne s purpurovým trstinom. V strede kvetu je krásny zlatý zlom. A listy a kvety tohto druhu vonia dobre.

Notch dimorphoteca táto rastlina je vysoká 40 cm, ktorá rastie jeden rok, má vzpriamené a rozvetvené stonky s pretiahnutými krehkými listami, ktoré sú predĺžené a pubescentné. Kvetenstvo je kôš s jasnými oranžovými okvetnými lístkami a čiernym a hnedým stredom. Najpoužívanejšou odrodou tohto poddruhu je Polaris.
Dimorfoteka

V dôsledku výberu a prechodu dvoch druhov sa odvodil hybridný dimorphotek. Kmeň jej husto rozvetvený, dosahuje výšku štyridsať centimetrov, listy na ňom sú ďalšia zúbkovaná hrana alebo celok. Kvetenstvo veľké s nažltlými strednými a vonkajšími okvetnými lístkami rôznych farieb, napríklad svetlo modrá, jasne oranžová, nasýtená červená alebo jemne ružová.

Viete? Rodisko tohto krásneho kvetu je Južná Amerika. Mnohé významné odrody sa pestujú od 18. storočia.

pristávacia

Pre túto rastlinu je najvhodnejšia odvodniteľná zemina, naplnená množstvom organických hnojív. Samotná dimorphoteka sa bude cítiť pohodlne na nie veľmi osvetlených miestach, ale nezabudnite, že dimorphoteka kvitne na slnku. Výsadba a starostlivosť o túto rastlinu nevyžaduje veľké úsilie, ak si vyberiete správne miesto na otvorenom teréne a budete dodržiavať určité pravidlá.

Dimorfoteka je odolná voči suchu, takže je potrebné ju pestovať na mieste chránenom pred dažďom. Ďalšia kefa je odolná voči vetru, takže ju môžete pestovať na dobre vetranom mieste. Snažte sa trochu zastrieť rastlinu vo veľmi silnom teple. Pretože rastlina sa sama naplní, semená môžu byť zozbierané už v auguste, v priebehu tohto obdobia sú v kapsulách hojne tvorené. Najdôležitejšou vecou nie je chýbať tento moment, pretože semená dostanú dostatok spánku.
Dimorfoteka

Tiež vás môže zaujímať výber najpopulárnejších ročníkov.

Spôsob spájania

Semená tejto rastliny sa zasielajú v skleníkoch alebo na parapete uprostred jari. Tiež si môžete zasiať v krabiciach počas formovania troch listov. Avšak ideálnou možnosťou je umiestniť 3 semená do každého hrnca zvlášť, v takýchto nádobách by mala byť výživná zmes organických hnojív, záhradnej pôdy a piesku.
Sadenice sú povrchné, z tohto dôvodu sa ľahko zrania transplantáciou. V prípade výsadby sadeníc z kvetináčov je koreňový systém zvyčajne stanovený.

Metóda osiva

Semená musia byť vysadené vo voľnej pôde na konci jarnej sezóny, len trochu pokropenie zeme. Semená semená rovnomerne v posteli, ak rastlina stúpa veľmi často, musí byť zriedená, aby medzi nimi zostala 15-20 cm.
Na zvýšenie farby kvetov je potrebné na chvíľu natiahnuť film alebo netkaný materiál na malé oblúky. Ak to robíte správne, výstrely sa zobrazia za 2 týždne.

Dôležité! Ak klíčky budú mať 3 listy, je potrebné pripraviť slabé riešenie hnojenia “Zdraven” vo výpočte 0,5 g na 10 litrov vody a kŕmiť výhonky. To umožní mladým slabým rastlinám získať silu a rásť rýchlejšie.

Dimorfoteka

Ďalšia starostlivosť

Zalievanie dimorphoteku potrebuje trochu, ale s pravidelnou periodicitou, ak vrchná vrstva pôdy suší. Od samého začiatku potrebujeme dôkladné pliesňovanie burín, keď sa rast rozširuje, bude ich potlačovať. Ak chcete rásť ako trvalky tohto kvetu pred zimným chladom v jesennej transplantačnej kríkmi v hrnci a udržiavať dom, a potom sa znova upraví na ulici pred začiatkom teplom období.

Dôležité! Neodporúča sa oplodniť kvet s minerálnymi doplnkami so zložitým zložením, pretože môžu vyvolať rast zelene, nie kvety.

Najlepšie na tieto účely sú fosfor-draselné hnojivá (superfosfát a dusičnan draselný), ktoré sa používajú v malých častiach, keď sa vytvárajú puky.
Táto rastlina rodiny Astrov nie je veľmi rozmarná a nevyžaduje starostlivú starostlivosť, a preto popularita získala popularitu medzi kvetinármi. Po vysadení dimorphoteku ju budete pestovať dlho.

rozmnožovanie

Táto rastlina sa reprodukuje pomocou semien, ktoré sa musia zhromaždiť na začiatku leta v niekoľkých prístupoch, pretože kvety nerovnomerne dozrievajú a semená sa môžu rozpadnúť, čo povedie k semenám.
Aby sa zachoval dekoračný rast, vyberte semená z veľkých kvetov.
Dimorfoteka

Používajte v dizajne krajiny

Vynikajúce tieto kvety vyzerajú v rockeries, vyrobené v dobre osvetlených oblastiach. Sú tiež vhodné pre balkónové boxy, pretože prežijú ako teplo, tak dlhú neprítomnosť vody. Môžete ich tiež priviesť do blízkosti obrubníkov alebo len do skupiny.
Krásne vyzerá dimorfoteka blízkosti jasných letničiek – venidiumom, Ageratum, heliotropu, akroklinumom, Arctotis, muškátov a petúnie. Ak máte kamennú záhradu, pestujte túto kvetinu vedľa iných suchých rastlín.

Kvetina dimorphoteka je nádherný a krásny ornament každej záhrady alebo záhonov. Je odolný voči suchu a nenáročný voči životnému prostrediu, rast sa produkuje ako zo semien, tak aj zo semien. Pestrojte ju v blízkosti vášho domova alebo na balkóne, potom vás bude každý rok rád.