Cucumber Merenga: popis a kultivácia


Aby ste dosiahli dobrú úrodu uhoriek, potrebujete zodpovedný prístup k výberu odrody.

Obe sú opeľované včelami a samozopelivé. K týmto obavám patrí aj trieda uhoriek “Merenga”.

Pozrime sa bližšie na všetky jeho vlastnosti a rastúcu technológiu.

Popis odrody

Uhorky “Merenga F1” je nová hybridná samoopelivá ranná odroda vyvinutá holandskými chovateľmi. Odlišuje sa od iných odrôd s dobrým výnosom a vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami.

Rastlina je vysoká a má zväzky vaječníkov. Obsahuje veľa vitamínov, minerálov a solí a tiež podporuje vynikajúce trávenie. Tiež “Merenga F1” je diétny produkt, pretože 100 g obsahuje iba 13 kalórií.

veľkosť uhorky o 10-14 cm a priemer 3-4 cm. Hmotnosť 80-100 g uhorky plodu má jednorozmerný formulár s hľuznatých belavých hrotmi. Farba – tmavozelená s tenkou kožou a bez vnútorných priestorov.

Aj tento druh nie je horký. Uhorky sa dajú použiť na výrobu čerstvých šalátov a sú vhodné na konzerváciu.

Viete? ach95 percent trupu pozostáva z vody.

Výhody a nevýhody odrody

Odroda “Merenga” má také výhody:

  • vynikajúce chuťové vlastnosti;
  • dozrieva v pomerne krátkom čase;
  • skvelá úroda;
  • dobrý obchodovateľný vzhľad;
  • trvanie skladovania úrody;
  • Uhorky nie sú veľké.

Z nedostatkov je zlá odolnosť voči určitým ochoreniam.

Vlastnosti a rozdiely od iných odrôd

Zvláštnosťou a hlavným rozdielom od nehybridných odrôd je, že “Merenga F1” je hybridná odroda, ktorá bola prekročená dvomi alebo viacerými odrodami uhoriek.

Vďaka tomu je lepšie prispôsobený kolísaniu teploty, môže sa pochváliť vyššími výnosmi, atraktívnym vzhľadom a skorou splatnosťou. Ale tiež stojí za to vedieť, že hybridy sú sterilné v druhej generácii. Preto nemá zmysel zhromažďovať semená na vlastnú päsť.

Pozrite sa na tieto odrody uhoriek, ako “Jar”, “sibírsky veniec”, “Hector”, “Emerald náušnice”, “Crispin”, “Taganay”, “prsty”, “Lukhovitsky”, “Real plukovník”, “Masha” “Súťažiaci”, “Zozulya”, “Courage”.

Agrotechnika kultivácie

Technológia pestovania uhoriek “Merenga” spočíva v tom, že by mali byť vysadené dobre pripravené na výsadbu pôdy. Mala by byť voľná, absorbovať vodu dobre a mať minimálnu úroveň kyslosti.

Najlepšie je pestovať uhorky na miestach, kde sa pestovali cibule, papriky, kukurica, kapusta.

Pred zasadením uhoriek je potrebné oplodniť pôdu a je potrebné počkať, kým teplota pôdy nedosiahne + 14 – 15 ° C a nakoniec prestanú všetky nočné mrazy.

Dôležité! Uhorky by sa mali vysadiť zakaždým na novom pozemku – nie viac ako raz za 5 rokov na tom istom mieste.

Tento hybrid sa môže pestovať ako zo semien, tak aj zo semien. Môžete si vybrať spôsob, ktorý je pre vás najvhodnejší. Semená sa ľahšie pestujú a zo semenáčikov dostanete lepšiu úrodu. Najlepší spôsob, ako pestovať “Merengu F1” – v skleníku alebo v skleníku.

Optimálna teplota pre pestovanie sadeníc je + 22-27 ° C. Zasadzuje sa do kontajnerov, každé klíčky oddelene a o mesiac neskôr je pripravené na výsadbu v otvorenom teréne.

Ak chcete zasiať semienka priamo do krajiny, je potrebné, aby hĺbka otvor 2-3 cm, vzdialenosť medzi riadkami by mala byť aspoň 50-60 cm. Za dobrú úrodu uhorky je potrebné nájsť vhodnú pôdu, na ktoré predtým rástli zemiaky, kapustu a cibuľu.

Keď sú semená vysadené, vrchol môže byť pokrytý filmom. Keď prvé výhonky prídu, krajina okolo by mala byť uvoľnená.

Ovocie “Merenga” začína v 40-55 dňoch, v závislosti od druhu kultivácie, ktorú si vyberiete.

Získajte informácie o jemnosti pestovania uhoriek na otvorenom teréne, v skleníku, v plastových fľašiach, v kockách, na balkóne, v taškách, na parapete.

starostlivosť

Uhorky “Merenga F1” potrebujú rovnako ako všetky rastliny štandardnú starostlivosť. Včasné zavlažovanie, opaľovanie a uvoľňovanie pôdy prinesie výsledky.

Útek by mal mať dostatok svetla, a preto je potrebné, aby sa dobre odtrhli. Na úroveň 60 cm, ak sú v nohách listov kvety alebo výhonky 2-5 cm dlhé, musia byť odstránené. Je tiež potrebné odstrániť jeden list a jedno ovocie z stoniek vo výške jedného metra.

zalievanie

Rastliny vyžadujú denné mierne napájanie. Ale v čase, keď uhorky začnú kvitnúť a prinášať ovocie, množstvo vody spotrebovanej rastlinou sa zvyšuje.

Dôležité! Posypejte uhorky lepšie s kondicionérmi a postrekovačmi, aby ste zabránili zhutneniu pôdy a poškodeniu koreňového systému. Posypejte vodou uhorky by nemal byť.

umelé hnojivo

Oplodnenie “Merengu” je najlepšie s organickými hnojivami počas celého obdobia rastu a kvitnutia.

Takéto kompozície sa tiež používajú:

  • “Krištáľová uhorka” – 1-2 g prostriedkov na 1 liter vody, sa používa vo výške 250 litrov na 1 ha.
  • 400 g dusičnanu amónneho v zmesi s 400 g dvojité superfosfátu, 300 g síranu draselného, ​​100 g železa, 20 g kyseliny boritej a síranu meďnatého v 100 litroch vody.
  • roztok 100 litrov vody, 200 g močoviny, 100 g síranu draselného, ​​150 g superfosfátu.

Zavedenie všetkých hnojív je lepšie pomocou kvapkania zavlažovacieho systému.

Viete? Názov “uhorka” pochádza z antického gréckeho slova “aguros”, čo znamená “nie je zrelý”.

recenzia

Vo väčšine prípadov zbierka “Merenga F1” zhromažďuje len pozitívne recenzie, pretože má dobrú chuť, atraktívny vzhľad a veľký výnos.

S touto odrodou sú tiež nespokojné, ale to môže byť spôsobené nedodržaním pravidiel pestovania alebo jednoducho nízkokvalitnými semenami.

Ako sme videli, pestovanie odrody “Merenga F1” nepotrebuje zvláštnu múdrosť a výsledkom je úsilie, ktoré bude potrebné vynaložiť na dosiahnutie vynikajúcej úrody.