Čo sa používa a ako používať tinktúru z tinktúry

Včela
V prírode je všetko úžasne prepojené. Dokonca aj zdanlivo nepotrebné druhy môžu byť užitočné (napríklad pri liečbe). O tomto príklade sa dozviete jeden z týchto príkladov. Zvážte, ako užitočný voskový mol, známy aj ako svetlovod, a aké je jeho použitie na lekárske účely.

Terapeutické vlastnosti prípravkov založených na larvách voskových mŕtvych

Medzi včelárov, takýto hmyz má zaslúženú povesť pre parazity. Šedivo vyzerajúce mory sa dostanú do úľov a položia svoje vajcia av priebehu niekoľkých dní sa z nich objavia larvy. Kŕmia výlučne “včelími” výrobkami, uprednostňujúc vosk.

Larva voskového mora

Na jednej strane ide o zjavné straty pre včelárstvo. Ale je to “strava”, ktorá robí tieto larvy cennou lekárskou surovinou. Raz v alkohole, mol nasýtilo ho množstvom užitočných látok a zlúčenín. Medzi nimi:

 • Cerraza je hlavná aktívna zložka, ktorá môže neutralizovať patogénne bunky;
 • nukleotidy a peptidy;
 • alkalická proteáza;
 • aminokyseliny a bioflavonoidy;
 • kyselina listová;
 • základné mikroelementy;
 • vitamíny A, B, C, E, PP.
Dôležité! V období po infarkte sa náprava používa najskôr 10 dní po kríze.

S takýmto zložením má extrakt vyrobený na základe včielového vplyvu nasledujúce liečebné vlastnosti:

 • “Vyhubenie” ischemickej choroby srdca;
 • normalizuje činnosť srdcového svalu a myokardu;
 • znižuje krvný tlak;
 • “Reguluje” stupeň zrážanlivosti krvi;
 • zvyšuje hemoglobín;
 • zmierňuje bronchospazmus;
 • pomáha pri poruchách nervového systému;
 • posilňuje imunitný systém;
 • podporuje rýchle hojenie jaziev a jaziev.
Prispieť k posilneniu imunitného systému: tekvica, líčidlá amerického, chokeberry, fenikel, bergamot, pažítka, cesnak, drieň, egreše, nechtík.

Nie je prekvapujúce, že hmyz s takýmto “záznamom” je široko používaný pri výrobe rôznych liečiv av boji proti rôznym chorobám.
Voskové prípravky z mora

Ak sa používa v medicíne

Oheň v tvare vône v podobe tinktúry sa často objavuje v predpisoch alebo v termínoch vydaných lekárom na ďalšiu liečbu. Pomáha ľuďom, ktorí trpia:

 1. Kardiovaskulárne “zlyhanie”. Droga zabraňuje aterosklerózy, a v pravidelných (2-3 mesiace) príjem aj po infarkte vyhladzuje jazvy, stimuluje rast svalového tkaniva v poškodenej časti.
 2. Na kardiovaskulárny systém priaznivo ovplyvňuje použitie čemerice, oregano, trebuľka, pivonky, Rocambole, Loja, amarantu, kustovnice bobule, reďkovky, melóny, hloh.
 3. Kŕčové žily. Vďaka svojmu zloženiu liek znižuje riziko zrážania, zlepšuje mikrocirkuláciu krvi a živín. V tomto ohľade je cenný aj regeneračný a antioxidačný účinok tinktúry.
 4. Astma, bronchitída v chronickej forme a iné bronchopulmonálne ochorenia. Mukolytické a bronchodilatačné účinky sa už dlho používajú na boj s takými komplikáciami. Ftihiatri vedia, že dlhodobý príjem tinktúry vo forme 20% roztoku pomáha poraziť aj tuberkulózu.
 5. Vredy žalúdka a dvanástnika. Tým sa znižuje riziko keloidných jaziev na postihnutej stene.
 6. Všetky druhy parazitov. Najviac “prísahou” súpera ohňa je lamblia, ktorá sa usadzuje v črevnom trakte a slizniciach človeka.
 7. Porušenie nervového systému a depresia. Aj malá dávka normalizuje stav psychiky v trvalom strese a uzdravuje spánok.
 8. Toxikóza a klimakterické poruchy. Zloženie jemne pôsobí na endometriálnu vrstvu a obnovuje jej bunky.
 9. Sexuálna dysfunkcia u mužov. Prípravky založené na týchto larvách stimulujú produkciu testosterónu a vracajú mužskú silu. Tiež neumožňujú vývoj prostatitídy.

Dôležité! Boj s príznakmi tuberkulózy užívaním tohto lieku môže trvať 4-6 mesiacov. Závisí od štádia nebezpečného ochorenia a od dávok odporúčaných ftiziatérikom.

Okrem ošetrovania “kurz” sa polotovary z tohto materiálu používajú na prevenciu a obnovu (proteázový enzým “šije” poškodené tkanivá). Športovci sa tiež často uchýlia k ich pomoci, keď je potrebné obnoviť po špičkovom zaťažení.

Ako variť

Zhromaždené larvy sú v ľudovej medicíne vysoko “vymenované”. Najčastejšie sa používajú na výrobu populárnych infúzií s alkoholom a masťami. Vieme, ako vytvoriť podobný liek s vlastnými rukami.

Na lieky včelárstva, med, materská kašička, včelí jed, pergus, zabrus, vosk a propolis sú zahrnuté.

Alkoholová tinktúra

Recept je veľmi jednoduchý:

 1. Najskôr pripravte larvy. Mali by rásť, ale nerastú do stavu “bábiky”. Vezmite ich priamo z úlu a pokúste sa ich ihneď uviesť do praxe. Nie je potrebné ďalšie spracovanie.
 2. Potom zložte moru do tmavého skleneného taniera a nalejte alkohol na 70 °. Podiel nekomplikovaný – 1:10 (to znamená, že 15 g lariev bude mať 150 g silnej tekutiny).
 3. Zmes miešajte po dobu 2 týždňov, nezabudnite sa pretrepať každý deň. Na konci tohto obdobia je kompozícia pripravená, ostáva ju prefiltrovať a umiestniť na chladnom mieste. Čas použiteľnosti – 1 rok.

Viete? Použitie liečivých “talentov” hmyzu už bolo v starom Egypte. O niečo neskôr čínska medicína muži poradila svojim pacientom … existuje živý oheň.

Na liečbu zanedbávaných ochorení dýchacích ciest urobte 20% liekov. Schéma je rovnaká, len larvy pre rovnaký objem alkoholu sa budú vyžadovať dvakrát toľko.

masť

Tu je to trochu zložitejšie – používajú sa iné komponenty. Začnime:

 1. Zvyčajne užívajte 50 g “mladých” parazitov a naplňte ich alkoholom. Potrebuje trochu – len ťažko pokryť larvy.
 2. Aby ste zabezpečili správne namočenie podkladu, nechajte ho variť 5 dní.
 3. Potom pridajte 200 g ľubovníka a margarínového oleja. Dôkladne premiešajte.
 4. Potom sa použije včelí vosk s propolisom v rovnakých častiach (50 g).
 5. Zahrejte výslednú “zmes” v tzv. Vodnom kúpeli o niečo dlhšie ako 2 hodiny.
 6. Chladenie, dekantovanie – a pripravené!
Dôležité! Vytvorte si vodný kúpeľ je veľmi jednoduché: potrebujete dve panvice. Vo veľkom, naplnený vodou a ohrievaný na horáku, vložte menšie kontajner, už s obrobkom. Na tieto účely je lepšie prijímať smaltový obal, ktorý uchováva užitočné látky.

Ako môžete vidieť, všetko je jednoduché, nie je ťažké zbierať všetky potrebné “prvky” receptúry. A potom vzniká otázka: ako prijímať takéto zlúčeniny, aby ste z nich mali čo najväčší úžitok?
Masť z tinktúry z voskového móla

Ako to urobiť

Okamžite urobíme výhradu, že takéto prostriedky nemožno prijať “zrakom”. Áno, konzultácia s lekárom je veľmi žiaduca – odborníci určia bezpečnú dávku a frekvenciu prijatia. Budú sa líšiť v závislosti od typu prijatého produktu.

Alkoholová tinktúra

Včelí podobný oheň ako súčasť tmavej tinktúry znamená vnútorný spôsob aplikácie a mnohé recenzie naznačujú potrebu jeho kompetentného príjmu.

Dávka sa vypočíta s prihliadnutím na hmotnosť. Niektoré dávajú deťom kvapky na základe princípu “kvapka za rok”. Táto populárna metóda nie je príliš správna – telo malých pacientov s týmto prístupom dostane “šok” počet rôznych zlúčenín a kyselín. Schéma “1 kvapka / 12 kg” vyzerá bezpečnejšie.

Dôležité! Prechod na dávku pre dospelých sa uskutočňuje až po dosiahnutí veku 14 rokov.

Dospelí užívajú už 2-3 kvapky na 10 kg (s tuberkulózou a “onkológia” táto miera dosahuje 4-5). Vezmite infúziu pol hodiny pred jedlom, uistite sa, že ju riedite vodou (dostatok ¼ šálky). Ak sú deti vystrašené silným zápachom alkoholu, môžete pridať vodu, ale nie viac ako polovicu skla.
Tinktura močového vosku

Najlepšie je, aby sa hojacia infúzia držala v ústach 1-2 minúty alebo pod jazyk. Recepcia začína postupne – v prvý deň bude stačiť 1 hodinu a štvrtina od odporúčanej dávky. Nasledujúci deň môžete zobrať polovicu. Ak telo zvyčajne užíva tento liek, trpíte ďalšími dvoma dňami (75% a plnou dávkou) – a môžete prejsť na dvojnásobné užívanie.

Pred večerou sa tinktúry neprijmú – výrazne zvyšujú tón, ktorý je nežiaduci pre deti, starších a aktívnych dospelých.
Zoberte do úvahy okamih, kedy bude potrebných 20% prípravku dvakrát menej ako slabší roztok 10%.

Viete? II Mechnikov bol prvý z vedcov, ktorý študoval proces kŕmenia voskových molov. Výsledkom bolo senzačné na svoju dobu (a to je koniec devätnásteho storočia), kedy bola tuberkulóza považovaný za nevyliečiteľné a schopnosť niektorých motýľov zabiť nádor bacil Zdalo sa, že mnohé takmer zázračné.

Postup liečby počíta lekári a môže trvať od 1 do 3 mesiacov. Profylaktický príjem je 3 týždne s rovnakým intervalom medzi prístupmi (ale iba 1 denne).
Tinktura včelieho motýľa

masť

Použitie masti neznamená presné výpočty dávok, ale tu sú aj niektoré nuansy. Napríklad sliznice reagujú veľmi silne na alkohol, takže pred aplikáciou sa kompozícia zriedi vodou. Aby ste nepoškodili, výsledný materiál sa používa nasledovne:

 1. “Paralytický” vred môže byť ubezpečený tým, že vezme tretinu čajovej lyžičky na 25-30 minút pred jedlom (dvakrát denne).
 2. Fibrióm sa tiež lieči “vnútornou” cestou, zriedením vo vode 10 kvapiek (piť trikrát denne).
 3. Na liečbu otitis je ucho mazané alebo vložené do neho s vatou namočenou v slimákovi, ktorá sa nahradí 3 krát denne.
 4. Nepríjemná genyantritída ustúpi, ak do nosu vložíte lyžicu roztopenej masti.

S popáleninami ešte jednoduchšie: postihnutá oblasť pokožky je ošetrená správnym množstvom materiálu. Ľudia s citlivou dermou sú liečení vlhkou vatou alebo gázou, ktorá sa aplikuje na sčervenanie.

Viete? Biologická rodina mory pod týmto menom spája viac ako 6000 druhov hmyzu. Sme zvyknutí na ich čisto vyzerajúci vzhľad a v tropických podmienkach sú vzorky s dĺžkou 8,5 cm, s nádherným a živým sfarbením.

kontraindikácie

Voskovitý mol, ten istý svetlík, pomáha mnohým pri liečbe, ale nezabudnite, že “spracované” larvy môžu tiež spôsobiť ujmu.
Voskové prípravky z mora

Z recepcie odmietajú ak existujú priame kontraindikácie, ako napríklad:

 • alergická reakcia na vosk alebo alkohol;
 • neznášanlivosť ktorejkoľvek zložky kompozície;
 • tehotenstvo (okrem odporúčania lekára a potom s najnižšou možnou dávkou);
 • obdobie laktácie;
 • exacerbácia pankreatitídy, vredov alebo gastritídy;
 • malý vek (2 roky a menej); v niektorých prípadoch sa toto “tabu” predlžuje na 10-12 rokov;
 • príjem silných liekov.

Teraz viete, prečo môže byť užitočný šedý parazit z včelárstva. Dúfame, že tieto informácie pomôžu posilniť zdravie a zabrániť vzniku mnohých ochorení. Dobrý zdravotný stav!