Čo robiť s obezitou u nosníc?

kura
Zdá sa, že čím ťažší je klub, tým silnejší a produktívnejší je, ale je to úplne zlé. Hmotnosť kurčiat by sa mala kontrolovať, aby sa zabezpečilo, že výnosy vajec neklesnú. Dnes vám povieme, ako určiť obezitu u nosníc, aké nebezpečenstvo má samo osebe a ako sa s ňou vysporiadať v prípade výskytu.

Ako nebezpečné

Veľké množstvo tukových usadenín u kurčiat, ktoré sú určené na znášanie, môže spôsobiť nasledovné:

 1. Nesushki môže jednoducho prestať snášať vajcia kvôli porušeniu práce reprodukčného systému.
 2. Kurčatá s nadváhou starnú oveľa rýchlejšie – vnútorné orgány a organizmus ako celok sa opotrebujú a životnosť a produktivita vtáka je výrazne znížená.
 3. Nadbytočný tuk spôsobuje zníženie imunity, sliepky sú náchylnejšie k infekciám a škodcom.
 4. Znížením množstva svalového tkaniva a tvorby tuku sa výrazne znižujú chuťové vlastnosti vtáka.
 5. Obezita spôsobuje abnormality v pečeni, čo nepriaznivo ovplyvňuje celkový stav vtáka.
 6. Nadváha môže spôsobiť smrť sliepky.
Prečítajte si pravidlá chovu a kŕmenia nosníc.

kura

Dôležité! V rizikovej skupine sú nosnice, ktoré sa nachádzajú v klietkach a vedú sedavý životný štýl.

Príčiny obezity

Na vyvolanie tvorby prebytočného tuku možno:

 • udržiavanie vtáka v uzavretom priestore bez voľného pohybu (ak vtáky nemajú príležitosť viesť aktívny životný štýl, objavujú sa tuky);
 • príliš vysoko kalorické potraviny, ktoré nespĺňajú podmienky zadržania. Aby sa ubezpečilo, že uhľohydráty neškodia zdraviu vtáka, musí sa spotrebovať;
 • nadmerné množstvo potravín a rozdiel medzi vekom vrstiev. Mnoho jedál pre vtáka nie je vždy dobré. Zrelé kurčatá nedokážu rýchlo stráviť jedlo a metabolické poruchy spôsobujú nadmernú telesnú hmotnosť.
Odporúčame vám, aby ste si prečítali, ako urobiť jedlo pre kurčatá doma, koľko potravín potrebujete denne sliepky-nosnice a ako a koľko kŕmiť domáce kurčatá.

Obezita u nosníc sliepky

príznaky

Určenie prítomnosti choroby u nosníc je pomerne jednoduché, ak poznáte jej hlavné príznaky, a to:

 • ostrý a masívny pokles produkcie vajec – počet vajec sa zníži o 1/3;
 • zvýšenie podielu úmrtí;
 • príliš veľa hmotnosti. Každá odchýlka od normy, ktorá zodpovedá plemenu a veku vtáka, je príležitosťou na zvuk alarmu;
 • zmena farby, blednutie a zväčšenie hrebenatka (v pokročilých prípadoch sa stáva modrastým);
 • žltatie kože. Dá sa určiť tým, že sa perie vytlačia.
Dôležité! Nie je možné pozorovať problém obezity v správaní alebo zmenách zvykov sliepky. Spravidla ich činnosť neklesá, naďalej dobre jesť a piť, chodiť a spať.

Obezita u nosníc sliepky

S cieľom diagnostikovať obezitu v počiatočnom štádiu budete musieť vykonať laboratórne testy, a to: odovzdať krvné vrstvy na analýzu. Neexistuje žiadny iný spôsob, ako určiť začiatok ochorenia.

Budete byť užitočné prečítať o tom, ako dať sliepkam otruby a kostnej múčky, rovnako ako je to možné dať chlieb do jedálnička nosníc a ako klíčiť pšenicu pre nosnice.

liečba

Čím skôr je problém identifikovaný, tým ľahšie bude držať kurčatá a vyliečiť ich. Na boj proti obezite je potrebné použiť komplexnú terapiu, ktorá zahŕňa stravu a lieky.

Domovská metóda

Aby sa nosnice dostali do tvaru a obnovili ich zdravie, treba dbať na tieto odporúčania:

 1. Kŕmiť vták 2 krát denne – ráno a večer.
 2. Používajte nízkokalorické krmivo s nízkym obsahom kalórií.
 3. Zvýšte počet vitamínov spotrebúvaných vtákmi, a to vstup do denného menu zeleniny, pekárenských kvasníc a zeleniny. Kŕmenie kurčiat
  Tieto produkty prispievajú k urýchleniu metabolizmu.
 4. Časť krmív pre hydinu s nadmernou hmotnosťou by nemala presiahnuť 170 g.
 5. Je potrebné poskytnúť hospodárskym zvieratám veľké množstvo čerstvej čistenej vody, pretože bez nich je nemožné správne fungovanie tráviaceho traktu a organizmu ako celku.
 6. Je potrebné dať kurčatám možnosť pohybovať sa, to znamená organizovať chôdzu vo voľnom výbehu. Aktivita v kombinácii s diétou prinesie skvelý výsledok v krátkom čase.
Odporúča záujem o čítanie o tom, čo robiť v prípade, že kurčatá sa rodí zlé a únavy pri vajcia, prečo sliepky jednoduchú recykláciu navzájom do krvi, preto sliepky únavy pri kohút, kohút ak je to nevyhnutné, aby sliepky znášať vajcia, keď začnú Pelas kurča kurčatá.

prípravky

Na opravu hmotnosti a zdravia vrstiev sa používajú aj lieky.

Vo veterinárnych lekárňach si môžete zakúpiť nasledujúce liečivá, ktoré sa pridávajú do nosníc:

 • lecitín – zmiešať s jedlom z výpočtu 2,5 g liečiva na 5 kg potraviny; lecitín
 • cholín – pre mladých budú potrebné 4 g a pre dospelé kurčatá 2,5 g liekov na 5 kg krmiva;
 • metionín – do 10 g na 5 kg výrobkov; metionín
 • Viete? Kohútiky a kurčatá sú schopné zažiť empatiu, vnímajú sa so svojimi spolužiakmi a dokonca im chýbajú počas odlúčenia od nich. Táto vlastnosť hydiny odhalila britský ornitológ Joe Edgar.
 • “Inozitor” – 2,5 g liečiva sa zmieša v 5 kg krmiva.

Kŕmne dávky s pridaním liekov sa podávajú nosnicám dvakrát denne na 150-200 g. Treba poznamenať, že lecitín má účinok priamo na tukové usadeniny a považuje sa za najúčinnejší.

Zvyšné lieky prispievajú k urýchleniu metabolizmu a normalizácii trávenia. Tiež bude zbytočné pridať vitamínové prípravky, ako Vitasol, Vitbi a Videin, do stravy vrstiev.

Prečítajte si viac informácií o tom, aké vitamíny musia kurčatá položiť vajíčka na výrobu vajec.

prevencia

Prevencia choroby je vždy oveľa lepšia ako jej liečenie. Na základe tohto princípu musíte venovať pozornosť podmienkam obsahu a, samozrejme, diéte vrstiev.
Kuracie mäso
Pri použití pripravených krmív venujte pozornosť ukazovateľom BZH, musia zodpovedať plemenu, veku a spôsobu chovu kurčiat. Ak samostatne usporiadate menu vtáka, potom by ste mali spravidla brať nasledujúce odporúčania pre časť.

Každý deň vták potrebuje:

 • 95 g obilnín. Môže ísť o pšenicu, jačmeň, kukuricu, sladkú lupinu alebo ovos;
 • 10 g vedľajších produktov, napríklad pšeničných otrúb;
 • 10 g rybej múčky;
 • 10 ml odstredeného mlieka.
Naučte sa, ako vytvoriť podávač, piják, hniezdo, hniezdo, klietku a voliéru pre hydinu.

Nonschoolers by mal byť vybavený paddock, môže byť zadarmo alebo obmedzené. Hlavná vec – dať im možnosť pohybovať sa, potom nadbytočný tuk jednoducho nebude mať šancu. Ale bunkový obsah vytvára všetky predpoklady pre vznik problémov s nadváhou.
kurčatá

Viete? Existujú plemená kurčiat, ktoré nemajú vajcia. Táto vlastnosť je dôsledkom rôznych prírodných anomálií, napríklad úzkej panvy.

Teraz viete, že obezita môže ovplyvniť produkciu vajec, spôsobiť veľké zdravotné problémy a skrátiť životnosť vrstiev. Aby vaše sliepky zostali produktívne čo najdlhšie, mali by ste sledovať ich stravovanie a aktivitu a pravidelne kontrolovať a podľa možnosti vážiť vtáka.

Recenzie zo siete

Ak sú kurčatá staršie ako 1,5 roka, radím vám, aby ste ich zradili a aby ste netrpeli. Vytvorte nové. Ak sa s nimi stále rozhodnete trpieť, najlepšou stravou pre kurčatá je tráva a ovos. Vylúčte kukuricu, pšenicu úplne. Mashanki tiež nedávajú.

Oleg Mezin
http://www.pticevody.ru/t5692-topic#582998
Obezita kurčiat je veľmi škodlivá pre seba, pečeň trpí veľmi, stráca a funguje zle. Kurčatá trpiace obezitou sú veľmi zle vybočené, produkcia vajec klesá o 30 až 40 percent.
Srdce tiež trpí. Existujú prípady, keď kurčatá zomrú na obezitu.

Julia777
http://www.lynix.biz/forum/ozhirenie-u-kur#comment-65466