Čo potrebujete vedieť o výsadbe a starostlivosti o karmínový strom Tarusa

Raspberry Tarusa
Sladké maliny nenechávajú nikoho ľahostajným. Zvlášť keď vyzerá ako strom. V každej záhrade môžete vidieť rôzne odrody bobúľ.

Najobľúbenejším kerom v súčasnosti je malinový strom Tarusa. V tomto článku sa dozviete, ako správne vysadiť a starať sa o túto malinovú odrodu.

Viete? Malinové listy sa používajú ako čajové listy na čaj. To je obzvlášť užitočné pri prechladnutí.

Crimson strom Tarusa: popis

Po prvýkrát bola táto trieda malín vydaná v roku 1987 profesorom V. V. Kichinom. Bobule boli získané vďaka prekríženiu odrody Stolichnaya s pečiatkou darcu. V dôsledku toho máme brušných kríkov s rovnými stonkami. Tarus maliny nemajú trny na stonkách, ale kvôli hustým stonkám to pripomína strom, ktorý sa líši od ostatných odrôd malín. Bush rastie až na 1,5 metra. Výhonky majú svetlozelenú farbu a voskovú vrstvu a listy pripomínajú srdce s výraznými žilami.
Karmínový strom
Hmotnosť jedného bobuľa dosiahne 16 gramov a samotné ovocie je prefabrikovaný kôš. Malina tejto odrody je sladká a šťavnatá a zber je bohatý.

Ďalšou výhodou tejto odrody je vysoká zimná odolnosť a schopnosť produkovať plodiny dokonca aj pri 30-stupňových mrazoch. Tiež malinovka Tarusa prináša zber a počas chorôb. Z jedného krbu môžete zbierať až štyri kilogramy bobúľ.

Pravidlá vykládky Tarusa

Potom, čo ste sa ešte rozhodli pestovať malinové maliny vo vašej záhrade, odporúčame, aby ste venovali pozornosť pravidlám na jej výsadbu.

Osvetlenie a pôda pre karmínový strom

Pečene maliny sú najlepšie vysadené v dobre osvetlených oblastiach, ale musíte brať do úvahy skutočnosť, že Tarusa nemá rád návrhy. Je tiež potrebné chrániť rastlinu pred podzemnou vodou a akumuláciou vody po zavlažovaní. Prebytok môže viesť k úpadku koreňov a rýchlej smrti malín. Je lepšie pestovať bobuľové ovocie z juhu na sever, aby kríky mohli dostať dostatok osvetlenia. Raspberry Tarusa na mieste

Ak chcete získať z bush veľké bobule malín, je potrebné vziať do úvahy charakteristiky pôdy.

Pôda musí byť úrodná, uvoľnená a vyčerpaná. Najlepšie je pripraviť mesiac pred výsadbou. Pri pásoch s šírkou 60 cm sa na meter metra majú pridať dve kôstky humusu, pohárik popola a 150 g nitroammonfosu. Kyslá pôda musí byť neutrálna.

Technológia výsadby maliny Tarusa

Rastlina maliny Tarusa na jeseň a na jar. V každom prípade bude váš ker rýchlo zakoreniť. Hlavná vec, pamätajte, že na jeseň by mala byť výsadba vykonaná pri teplote teplého vzduchu, najlepšie v druhej polovici októbra. Ak Bush rýchlo zvykne na miesto, malina Tarusa nebude spôsobovať veľké problémy počas kultivácie.

Na jar by mali byť zasadené maliny po rozmrazení snehu a pôdy, teda okolo konca apríla alebo začiatkom marca.

Dôležité! V regiónoch s chladným podnebím je jesenné vysadenie odložené na koniec septembra.

Po výbere zdravých sadeníc je potrebné pripraviť pozemok. Priekopy jamy na pestovanie 1,5 metra dlhé a asi 25 cm hlboké. Aby mali maliny dobrú výživu, čo im umožní normálne sa rozvíjať, odporúčame položiť rašelinu, piliny, kompost alebo humus na dno jamy. Sazenice maliny TarusaPotom budete musieť zaspať trochu krajiny.
Tesne pred výsadbou sadenica Tarusa karmínový strom by mal byť znížený na 35-40 cm a zasadil do krajiny, prehĺbenie korene. Potom by mali byť posypané vrstvou pôdy a naliate, potom by mali byť pokryté pilinami alebo rašelinou, aby vlhkosť zostala na chvíľu v koreňoch. Vzdialenosť medzi sadenicami by mala byť približne 50 cm.

Dôležité! Koreňový krk maliny by sa mal prehĺbiť o viac ako dva centimetre.

Vlastnosti starostlivosti o malinový strom

Rovnako ako každá rastlina, malina Tarusa potrebuje náležitú starostlivosť.

Pôda

Na jar, po výsadbe, sa vykonáva uvoľňovanie, ale len vtedy, ak stav pôdy dovoľuje. Zem sa uvoľní do hĺbky 10 cm a niekoľkokrát do 5 cm. Hlboké uvoľnenie môže poškodiť koreňový systém stromu. Počas leta je potrebné uvoľniť šesťkrát riadok a riadky – päť. Posledné uvoľnenie sa vykonáva po zbere.

Po uvoľnení poklopte na zem. To pomôže vlhkej rašeliny, ktorá sa musí rozložiť do vrstvy 8 cm, horná s slamenou s hrúbkou 15 cm, ktorá by mala byť čistá a nekontaminovaná semenami burín.

Najvyššie obliekanie karmínového stromu Tarusa

Raspberry Tarusa potrebuje výživové doplnky, pretože obohacujú pôdu v období aktívneho rastu a vývoja.

Na začiatku jari v apríli je potrebné oplodniť malinovú močovinu. Spotreba tohto – 50 gramov na kbelík vody. Táto suma stačí na štyri vetvy. V lete sú vhodné fosforové, dusíkové alebo draselné hnojivá.

Ako vodu rastlín

Po výsadbe je potrebné navlhčiť pôdu tak, aby pôda nebola suchá a nie veľmi vlhká.

Malinové zalievanie

Počas plodného a suchého obdobia stačí mulčovať pomocou lúpanej cibule. To pomôže rastline udržať vlhkosť.

Pečiatka maliny vyžaduje zavlažovanie raz za týždeň. Počas vlhkého počasia stačí stráviť polovicu vedra, aby sa voda stagnovala.

Plevel plevelov

Weeds môžu konkurovať malinám, takže musíte udržiavať zem v blízkosti stromu. Títo škodcovia rastlín môžu zastaviť vývoj malín, čo povedie k smrti rastliny.

Weed sa môže odstrániť pomocou kultivátora alebo hrabáka a potom pilník naleje rašelinou alebo kompostom.

Uvoľnenie pomôže otvoriť prístup k koreňovým systémom malín, zabraňuje rastu burín, ako je mulčovanie, čo zase udržuje vlhkosť.

Na jar je potrebné vykonať prvé uvoľnenie v raných obdobiach. Ďalším je, keď sa objavia buriny. Je potrebné uvoľniť pôdu do hĺbky 10 cm, ale je to len na jar. Potom je dosť 5 cm. Posledné uvoľnenie sa vykoná po zbere.

Viete? Malina zlepšuje pleť a jej stav.

Ako správne vyrezávať karmínový strom Tarusa

Každým záhradníkom sa každý rok zahrieva malina, odroda Tarusa, ktorá vyzerá ako strom, tiež potrebuje prerezávanie.

Malina by mala byť na jeseň. V tom čase už boli oplodnené dva roky staré výhonky. Jednodňové osoby by mali byť ozdobené vo výške 1,5 metra. V tejto forme je strom pripravený na spánok.

Rezanie malín
Koncom septembra prebieha prerezávanie, ktoré tvorí krov.

Maliny musia byť rezané tak, aby zostali asi 30 cm. Slabé výhonky sú úplne odstránené. Mali by byť asi šesť silných výhonkov. Odporúča sa odstrániť karmínový stromový výhonok, ktorý zostane približne 8 cm nad zemou. Pri dvojitom prerezávaní maliny prinesú jednu plodinu. Ale ak chcete získať dve, potom musíte na jeseň a na jar odstrániť rastlinu.

Viete? Maliny pomáhajú s kocovinou.

Reprodukcia Tarusy

Budete potrebovať iba koreňové výhonky alebo výhonky. Ponúkame dve varianty reprodukcie.

Koreňové odrezky. Kopať dospelého Bush a preskúmať korene. Mali by mať obličky. Jedna stopka má dva bežné púčiky. Zhromaždené odrezky musia byť rezané a klíčené v krabici, ktorá je naplnená zmesou riečneho piesku a rašeliny (1: 1). Krabica by mala byť umiestnená na teplom a osvetlenom mieste a po zakorenení transplantujte odrezky do hrnca s úrodnou pôdou.
Koreňová malinová tráva
Rast koreňa. Je potrebné vykopať malé mladé výhonky s časťou koreňov. Nové sadenice sa vysádzajú v rade. Potom ich nakŕmiť, po ich zalievaní ich vykopať a potom ich potopiť. Aby sa zaistilo, že kefy presne dávajú rast, mali by byť stimulované – aby sa stredná časť výhonkov odrezala od zeme.

Hlavné choroby a škodcovia

Raspberry stalk Tarusa je považovaný za odolný voči chorobám, ale rastlina stále prechádza rôznymi chorobami a parazitmi.

Chlorosis. Ak chcete zistiť, že je to jednoduché. Na mladých listoch sa môžu objaviť žlté listy. Samotná rastlina začína zaostávať vo vývoji a výnosy klesajú. Priraďte to k nedostatku alebo nadmernému zavlažovaniu, ako aj k nízkej zásobe živín v pôde. V tomto prípade musíte transplantovať maliny z podzemnej vody a zriedkavo zalievať a kŕmiť.

háveď

Larva malinového brouka
Malinový chrobák. Keď je tento škodca ovplyvnený, zdá sa, že listy maliny sú spolu. Okrem toho larvy malinového chrobáka konzumujú bobule, čím znižujú výťažok. Musí pravidelne vykopať pôdu pod krovinom. Tým sa naruší cyklus vývoja lariev. Počas obdobia kvitnutia je potrebné postriekať rastlinu roztokom draselnej kyseliny mangánovej (5 g na 10 litrov).

Malinový mol. Tento parazit mačká púčky na jar. Z tohto dôvodu sa rastlina rýchlo zastaví. V tomto prípade je potrebné vystrihnúť vysušené a naočkované výhonky na zem. Pri opuchoch obličiek používajte 2 g anabazín sulfátu, 10 g vápna a 1 liter vody. Postriekajte rastlinu.

Vošky. Tento parazit sa hromadí na koncoch výhonkov. Z tohto dôvodu sa listy zvlňujú a zomierajú. Je potrebné odrezať vrcholy mladých výhonkov a spáliť ich. Tiež pred kvitnutím sa malina môže postriekať 1% roztokom bitoxybacilínu.

Viete? Včely zvyšujú výťažok malín o 70%.

Na záver chcem poznamenať, že malinový strom je ľahko rásť, pretože výsadba, starostlivosť a reprodukcia si nevyžadujú osobitné úsilie.