Čo je to Beckmas, aké je použitie a ako variť

pekmez
Šťavy a ďalšie produkty spracovania bobúľ a ovocia sa objavili hneď, keď ľudia začali pestovať ovocné stromy cielene. Zber nemohol byť navždy uložený, čo viedlo k vzniku rôznych spôsobov spracovania. Chutná melasa je koncentrovaná ovocná šťava, pripravená bez pridania cukru. Veľmi populárne v oblasti rozvoja vinohradníctva. O tom, ako sa Becmess objavil, spôsoby jeho prípravy a výhody pre telo a budeme hovoriť o tomto článku.

Beckmes – čo to je

Slovo bekmes turkického pôvodu pochádza z bekmez a označuje hroznovú šťavu. Keď sa usadené kmene rozšírili do iných regiónov, slovo bekmez prešlo fonetickými zmenami. Preto sa vo východných oblastiach a Turecku táto šťava nazýva rekmez.

Ak chcete jesť vitamíny a mnoho užitočných látok v zimnom období, prečítajte si, ako variť džem z čiernych ríbezlí, hrušky, dule, divoké jahody, jahoda, mandarínky, ruže, squash a oranžovej, zelené paradajky, cuketa s citrónom, marhule, ananás guava, hrozno, maliny , slivky, tekvica, trnka (s a bez kostí), brusnice, hloh, egreše, čerešne sa jám a marmeládou z čerešne, vykôstkovaných.

Pekmez pripravený zo všetkých druhov ovocia, ktoré sú bohaté okolo: hrozno, moruše, melóny, melóny, hrušky, dule, jablká a iné ovocie a zeleniny. Hroznová šťava, pripravená odparením, sa nazýva dosa. Po odparení sa šťava dostane do hustého konzistencie medu – to je Beckmes. Pekmez použiť ako samostatný dezert, a ako súčasť cukroviniek a nápojov.
pekmez

Viete? Takmer polovica pokrmov východnej kuchyne je pečivo a sladkosti. V tomto prípade sa Beckmes používa v 10% pokrmy z kategórie nápojov a sladkostí.

História pôvodu

Pred 5 až 7 tisíc rokmi v strednej Ázii, Zakaukazsku, Mezopotámii a Egypte rozkvitli prvé vinárske centrá. Medzi spôsoby spracovania hrozna patrí výroba vína a výroba sladkých nealkoholických nápojov z hrozna. Pravdepodobne sa prvá Beckmesová ukázala ako neopatrná perzská milenka, ktorá opúšťala odplynený džús na slnku a zabudla na to. Takto sa objavili slnečné lúče.

Spôsoby prípravy

Dnes existujú dve odrody tohto dezertu:

 • odparí sa na slnku;
 • odparí sa v ohni.

pekmez

Moderný recept ponúka množstvo dezertných prípravkov s použitím melónov, vodných melónov, morušového ovocia a hrozna. Recepty na varenie nájdete v modernej kuchyni a staré spôsoby varenia v ohni.

Viete? Počas odparovania dochádza k chemickým reakciám v džúsoch: klesá hladina kyslosti, mení sa chromatické zmeny, časť sacharózy sa rozpadá na organické kyseliny. To všetko zvyšuje hodnotu odparovaného produktu.

Recept na varenie

Ak chcete pripraviť bekmes vziať všetky bobule, z ktorých pripraví túto šťavu. Starý spôsob, ako vytvoriť Beckmas vyzeral takto:

 1. Bobule museli byť úplne zrelé a dokonca mohli zahmlievať.
 2. Ovocie moruše sa odlepilo na veľké plátno plátno. Ovocie sa potrasie na tkaninovom plátne
 3. Spolu s plodmi padali malé vetvičky a listy.
 4. Všetci spoločne dajte do nádoby, v ktorej bol tento nápoj pripravený. Všetko sme vložili do kontajnera
 5. Oni dali pomalý požiar a vyhrievali. Dali sme pomalý oheň a zohrievali ho
 6. Z teploty varu sa zmes občas miešala. Zmes sa periodicky mieša
 7. Akonáhle sa voda vriala, zmes sa ochladila a vložila do plátenného vrecka, aby vytlačila šťavu. Vložte zmes do vrecka
 8. Šťava sa vrátila do ohňa a pokračovala varením až do potrebnej hustoty. Šťava sa vrátime k ohňu
 9. Zmes bola potom filtrovaná a naliata do zásobnej nádrže. Zmes sa prefiltruje
 10. Konečným produktom je hustý čierny sirup. Silný sirup čiernej farby

Z moruše

Plody moruše alebo moruše sú už zozbierané na prípravu bekmérov. Môžete ju predpísať z ovocia a potom začať variť šťavu.
Príprava beckmas z moruše:

 1. Umyte bobule.
 2. Stlačte džús.
 3. Priveďte do varu.
 4. Defend ju a vypustite ju dvojitou gázou.
 5. Zapaľte a varte 50%.
 6. Udržujte v čistej nádobe na chladnom mieste.
Hovädzí bôb je skutočným skladom vitamínov pre naše zdravie. Naučte sa prínosy a poškodenie moruše pre ľudské zdravie.

moruše

Z hrozna

Moderný recept ponúka nasledujúce pokyny na prípravu bekmes z hrozna:

 1. Zbierajte zrelé hrozno.
 2. Vložte do nádoby na varenie.
 3. Na dno nádoby nalejte pohár vody.
 4. Varíme hrozno a miešame drevenou špachtľou.
 5. Naplňte vývar spolu s hroznom cez sito.
 6. Varte ešte 5-10 minút.
 7. Vložte do vodného kúpeľa a varte až do zníženia objemu o 2 krát.
 8. Ready bekmes vylejte na poháre.
 9. Nechajte vychladnúť.
 10. Udržujte v čistých pohároch.

Hotové bekmy sa môžu jesť oddelene ako džem a pridávať do čaju, ako aj pri pečení namiesto medu.

Môžete si vychutnať hrozno tým, že ju pripravíte rôznymi spôsobmi. Prečítajte si, ako robiť hrozienka, džús, biele suché víno, chacha, likér, džem a ocot z hrozna doma.

hrozno

Užitočné vlastnosti

Vlastnosti každej šťavy alebo výrobkov obsahujúcich džús sú spôsobené prítomnosťou minerálov, organických kyselín a vitamínov v ovocí, ktoré boli použité na jej prípravu. Nedostatok cukru zvyšuje minerálnu hodnotu tohto nápoja v porovnaní s cukrovými sirupy.
V 100 g produktu je 17 g uhľohydrátov a nie sú žiadne bielkoviny a tuky. Kalorický obsah produktu je 68 kcal. Beckmes je zdrojom energie, preto odporúčame použiť na raňajky 1 lyžičku tohto nápoja.

Bekmès z hrozna majú pozitívny vplyv na obehový systém, zvyšuje chuť do jedla, podporuje normalizáciu kardiovaskulárneho systému. Mulberry posilňuje imunitu a je prostriedkom prevencie ochorení dýchacích ciest. Môže sa tiež použiť na normalizáciu tlaku.

Okrem pekmez, pre normalizáciu kardiovaskulárneho systému sú tiež použitie takýchto rastlín: mrkva, reďkovka, Calendula, Hawthorn (Glod), Loch strieborné, bazalka, baklažán, prvosienka, lieska, gumi (Elaeagnus multiflora) a fraxinella (horiaci ker).

pekmez

Liečivé vlastnosti

Výrobok má nasledujúce liečebné vlastnosti:

 • všeobecné posilnenie tela;
 • zvýšené energetické úrovne;
 • prevencia infekcie vírusmi a infekciami;
 • podporuje regeneračné procesy v tele;
 • podieľa sa na regulácii práce rôznych telesných systémov;
 • zlepšuje činnosť tráviaceho traktu;
 • zvyšuje sexuálnu aktivitu.
Ako pekmez s tráviacimi problémami sa vzťahujú tiež: upolín, nechtík, šalvia (Salvia), lúka, vápno, trebuľka, vemeník dvojlistý, žerucha, yucca, Dodder, kalina buldenezh, zlatobyle, Allium nutans, arašidy, majorán (oregano ) a kapusty Calais.

Všetky druhy Beckmas sú užitočné pre obnovu tela po chorobách, môžu byť použité vo výžive ľudí náchylných na alergie. Je to alternatíva k včelímu medu v lekárskej výžive.
pekmez

Škody a kontraindikácie

Beckmes nemá žiadne kontraindikácie a je hypoalergénnym liekom. S opatrnosťou je potrebné uviesť produkt do stravy tých, ktorí majú alergiu na ovocie alebo bobule, z ktorých sa vyrába určitý nápoj.

Dôležité! Diabetikom sa neodporúča používať kvôli vysokému obsahu fruktózy. Diabetik môže dostať prudký nárast krvného cukru kvôli veľkému množstvu fruktózy.

Aplikácia na varenie

Keďže Beckmes je koncentrovaná odparovaná šťava, jeho základné použitie vo varení je príprava rôznych nápojov založených na nej: kompóty, kissels, mors a ďalšie. V receptoch je možné použiť recepty na pečenie medu alebo cukru. V cukrárskych výrobkoch sa najčastejšie používa v cookies, koláče, vdolky, šerbety, rahat-lukuma a iné sladkosti.
Rovnako ako z ovocných štiav, od bekmes do:

 • jam;
 • med melón.

Medový melón

Pravidlá skladovania

Pravidlá skladovania sú málo a sú takmer rovnaké ako melasy:

 • Skladovacia nádrž pre balkóny musí byť čistá a najlepšie sklo;
 • výrobok musí byť dobre chránený pred priamym slnečným žiarením;
 • optimálna teplota skladovania +10 ° C je možná v suterénach;
 • Čas použiteľnosti – 12 mesiacov.
Dôležité! Niektoré druhy sú mimoriadne výživné a obsahujú veľa glukózy a fruktózy. Použitie v detskej výžive by malo byť veľmi opatrné, pretože deti môžu mať alergiu na nový produkt.

Vo svete je veľa rôznych užitočných nápojov. Rozširovanie vedomostí o užitočných a liečivých vlastnostiach, spôsoboch prípravy a použitia prinesie nielen princíp dennej ponuky, ale aj schopnosť regulovať činnosť tela prirodzeným spôsobom.

Video: silný bekmezový sirup – zdroj energie

Spätná väzba z internetu o Bekme

Zvárila bekmes, alebo skôr sa pokúsila variť, tk. nie všetko prebehlo hladko. Po prvé, vo všetkých receptov napísané, že je nutné, aby sa redukuje na 1/3 objemu. Mal som asi 18 litrov filtrovanej šťavy teraz zostávalo z nich nie viac ako 5 litrov tekutiny, v zásade, zahustený, ale nie až do konzistencie medu. Po druhé, vo výslednom sirupu boli niektoré malé kryštály sa nerozpúšťajú vo vode, škrípanie na zuboch. Chápem, že to padlo trochu soli.
V tomto ohľade, dve otázky: 1) Prečo som nedostal silný sirup – hrozno nie je to isté? (druh neviem, biela, tabuľka, zjavne), 2) môže nejako odstrániť tieto kryštály a sú nebezpečné pre zdravie druhých? A potom som ich už jedol, kým som to skúsil.
Hádzať veľmi nechcú, pretože Na prijatie tohto hovno predchádzalo obrovské množstvo manuálnej práce.
Robili to – vytlačili šťavu, bránili, filtrovali, varili v nízkych teplotách.
Povedz mi, prosím, čo robiť.

PROFIL
http://easycooks.livejournal.com/1640031.html
Ľudia !!!! Nie je zozbieraný. On iba varí. Neviem prečo. Pokiaľ viem (dobre, ak sa mýlim, odpusť blázne), existuje len jeden spôsob zberu (s výnimkou solenia) vodových melónov: vriacou šťavou. Nazýva sa to Becmess. Alebo nardeck. Nenechajte sa udrieť nohami: v každej kuchárskej knihe ZSSR bolo napísané: “Beckmes a nardek – sladká hroznová a melónová šťava” A recept. A kto z nich, ktorí nevedia Joy))))))))))) Tento recept bol podľa môjho názoru v samotnej knihe o Vkvsnoy a zdravom jedle (s krásnymi obrázkami). Veľa šťastia!

b @ litka2
http://www.mastergrad.com/forums/t1223-arbuznyy-sok/