Čo je a aké premixy pre zvieratá sú potrebné

Kŕmne doplnky
Každý farmár chce, aby jeho domáce zvieratá boli zdravé a vyrábali kvalitné jedlo. Dnes existuje mnoho spôsobov, ako to dosiahnuť. Zvážte jednu z nich, ktorá sa zakladá na kŕmení pridaním premixov.

Čo sú premixy a na čo sú určené?

Doplnkové látky používajú všetky moderné farmy, pretože majú pozitívny vplyv na hospodárske zvieratá.

Premix pochádza zo slov “premix”. V premixoch sú vitamíny, mikro a makro prvky, minerály, aminokyseliny, antioxidanty, antimikrobiálne látky. Plnivo (výrobok, ktorý rozpúšťa a uchováva užitočné látky) môže byť z otrúb, nasekaného zrna, bylinnej múky, koláča, kvasníc.

Odporúčame vám, aby ste zistili, prečo a ako používať bylinkovú múku, slnečnicovú múčku a šrot, sójovú múčku.

Táto látka sa bežne používa v procese miešania suchých zložiek a ich dávkovania v malých množstvách.

Premix sa používa v technológii rovnomerného miešania suchých komponentov. Táto technológia sa používa na výrobu zmiešaných krmív, potravín, gumy, polymérov.

premixy

Naučte sa, ako pripraviť krmivo pre kurčatá a ošípané vlastnými rukami.

Zloženie prísad sa dôkladne zmieša v krmivovom mlyne. Skladajú sa z 10 až 30 komponentov. 1% tejto užitočnej zmesi sa pridá do potravy.

Prečo sa zvieratám podávajú premixy

Zložky zmesi pomáhajú zvyšovať stráviteľnosť živín v krmive, kvalitatívne ich asimilujú v tele. Komplexy vitamínov vytvárajú a urýchľujú proces fermentácie, normalizujú hormonálne pozadie, zvyšujú imunitu zvieraťa.

Dôležité! Zviera nemôžete kŕmiť zmesou, ktorá je určená pre iné zviera. Prostriedok môže byť látkami, ktoré nie sú trávené.

Preto sú domáce zvieratá menej choré, rastú lepšie, vykonávajú dôležité funkcie v domácnosti (napríklad kravy dávajú viac mlieka). Výživová hodnota vajec u vtákov narastá. Zvieratá rýchlo získavajú váhu.

Vďaka zmesiam sa organizmus domácich maznáčikov odstraňuje toxickými, rádioaktívnymi, jedovatými látkami, ktoré sa dostali cez vonkajšie prostredie.
Premixy pre kravy
Minerálne látky posilňujú tkanivá, kostru, svaly domácich zvierat.

Viete? Ak v krmivu ošípaných nie je dostatok vápnika alebo bielkovín, začne sa zbavovať chvosta svojim príbuzným.

Hlavné typy premixov

Užitočné zmesi prichádzajú v niekoľkých formách. Líšia sa zložením a účelom.

Zloženie

V závislosti od zloženia premixu existuje niekoľko typov:

  • opevnené;
  • mineralizovaná;
  • vitamín-terapia;
  • vitamínov a minerálov.

Užitočné zmesi pre zvieratá sú jednoduché a zložité. Jednoduchá – zmes, ktorá obsahuje vitamíny, minerály a vitamín-minerálne komplexy. Komplex sa skladá z esenciálnych aminokyselín, kŕmnych enzýmov, probiotík, prebiotik, aromatických prísad, sorbentov.

Viete? Krava dáva mlieko len vtedy, ak má dobrý emočný stav a dobrú výživu. Zlepšiť dojenie poľnohospodári dať počúvať kravy klasickej hudby. Potom sa výnos mlieka významne zvýši.

premixy

Podľa stretnutia

Existujú univerzálne zmesi, ktoré sa dajú použiť pre všetky domáce zvieratá a špecializované. Nedávna špeciálne navrhnutý pre sliepky, husi, ovce, kone, ošípané, hovädzí dobytok, králikov a ďalších hospodárskych zvierat.

Je užitočné vedieť, ako vytvoriť dávku pre ošípané, prepelice, kurčatá, orechy, kozy, králiky.

Ako si vybrať správnu premix: čo treba hľadať pri výbere

Musíte si vybrať zmes, ktorá je navrhnutá špeciálne pre vaše zviera a je vhodná pre jeho vek. Lepšie je kúpiť prídavnú látku registrovaného známeho veľkého výrobcu, aby nedošlo k náhodnému nákupu falošného. Venujte pozornosť zloženiu napísanému na obale. Uistite sa, že v ňom nie sú žiadne škodlivé látky alebo tie, ktoré vaše domáce zvieratá netolerujú dobre.

Dôležité! Výhody takejto doplnkovej látky nebudú, ak používate zmiešané krmivá s nízkou kvalitou.

VIDEO: ČO JE NAJLEPŠÍM PREMIXOM NA POUŽITIE

Ako dať zvieratám premix: základné pravidlá

Aby bola zmes prospešná pre zvieratá, je potrebné:

  • dajte ich do systému, zmiešajte s hlavným jedlom;
  • Dopravte doplnok ráno, aby mal čas na strávenie počas dňa;
  • Najskôr zmiešajte malú dávku doplnkovej látky a rovnakého množstva potravín a až potom pridajte krmivo získané na celkovú hmotnosť;
  • dajte jedlo, aby sa po varení ochladilo a len potom pridajte zmes: ak sa nedodržia toto pravidlo, výživné látky prísad sa môžu zhadzovať pod vplyvom vysokej teploty.

Prišli sme k záveru, že premixy zlepšujú živobytie a tiež zvyšujú rast, hmotnosť a pohodu domácich miláčikov. Existujúca rôznorodosť typov doplnkových látok bude užitočná na farme každého poľnohospodára. Ak dodržiavate pravidlá používania potravinového doplnku, kvalita a množstvo potravín vyrobených zvieratami čoskoro narastú.

Spätná väzba od používateľov siete

No, aký je zmysel potom používať normálne kŕmne doplnky, aj keď nie je rešpekt uvedený na obale dodržaný? Hit, nie je to znamenie, že doplnkové látky sú otrávené. V BMVD a premixoch sú koniec koncov rovnaké zložky ako v prírodných potravinách, iba v čistej forme.

A rozdiel, ktorý som už opísal vyššie, je v BMVD základom proteínový doplnok, kým premix neobsahuje proteínový doplnok a dodatočne sa pridá bielkovina v krmivu.

Jesper
http://www.lynix.biz/forum/premiks-ili-bmvd#comment-148802
So správnou základnou diétou a budete spokojní.
Až doteraz boli premixy navrhnuté tak, aby kompenzovali nedostatky v hlavných potravinách, a to sa odporúča pre hlavnú plnohodnotnú aplikáciu. Ak je vták a tak v poriadku (potraviny a životné podmienky), potom dá všetko bez tejto doplnkovej látky, čo by malo. IMHO.

Transbaikal železnice
http://pticedvor-koms.ucoz.ru/forum/53-126-1392-16-1323127148