Cineraria striebro: výsadba a starostlivosť

Strieborné cyklóny
Cineraria je pripisovaná rodine Astropeans, rodu Crimson. Existuje mnoho druhov cineraria, a všetky sa navzájom navzájom líšia. K dispozícii sú bylinné kvety, dekoratívne polokrby. Všetky tieto odrody majú rôzne tvary, farby a veľkosti.

Medzi najpopulárnejšie typy cineraria patrí nádherná cineraria, krvavá cineraria a strieborná cineraria.

V domácom prostredí rastie cineraria krvavé, iné odrody sú bežnejšie v okrasných záhradníctve.

Cineraria strieborná
Cineraria striebristý odkazuje na trvalky, má vzhľad nízkeho Bush s neobvyklými listy. To je považované za obrubník rastlín, je použitý na rám záhonov.

Listy rastliny sú veľké, vyrezávané a striebristé, priťahujúc pozornosť svojim tvarom a belavým sfarbením. Kvetenstvo sa zvyčajne vyskytuje v druhom roku života rastlín a má jasný žltý odtieň.

Viete? Mnoho záhradníkov radšej odstráni kvetenstvo striebornej cineraria – tento druh rastlín sa zdá byť mnohými atraktívnejšími. Okrem toho, v kvetinových záhradách, hlavnou úlohou striebornej cineraria je slúžiť ako zázemie pre jasné rastliny.

Odrody a odrody striebornej cinerárie

Cineraria striebristá sa inak nazýva “shamrock”, pobrežie, cineraria, popol alebo more. Vo výške, rastlina v priemere 25 cm, rovnako ako pre nezvyčajný tvar listov a ich zamatová štruktúra. V pobreží je niekoľko najobľúbenejších odrôd cineraria:

  Cineraria strieborná
 • Strieborná loď – rastie až do 35 cm, stonky vzpriamené, listy tenko rozrezané;
 • Silverado – rastie až 20-35 cm, má dekoratívne rezy listov striebristo-bielej farby;
 • Prach strieborný – malá rastlina s výškou 15-20 cm, má tenké krajkové listy jasnej striebornej farby;
 • forma oblaku – nízky krík (40-45 cm), oválny, vlnitý okraj listov.

Najčastejšie nájdete odrody Silver Dust a Cirrus.

Zasievanie sadeníc

Skúsený bol zistený, že najlepší spôsob, ako pestovať strieborné cinerariana zasiatím semien pre sadenice. Vytvorené klíčky sú vysadené v otvorenom teréne. Ale potrebujete vedieť, ako zasiať striebornú cineraria, aby sa z nej vyvíjali silné semenáčiky.

Existuje niekoľko spôsobov, ako pestovať semená v pôde:

  semeno
 1. Výsev na vlhkej pôde. Semená nie sú zatlačené do zeme a jej povrch je pokrytý fóliou;
 2. Výsev na mokrom povrchu. Semená sú na vrchu posypané vrstvou piesku, nádoba je pokrytá fóliou;
 3. Semená sú osiate na povrchu pôdy a potom pokryté tenkým papierom navlhčeným vo vode. Klíčením, výhon môže preraziť tenký papier, ktorý zase riadi klíčenie semien.

Semená sú pohodlne umiestnené v širokých boxoch, pretože je potrebné ich usporiadať. Po pestovaní plodín.

Dôležité! Cineraria je často pestovaná ako ročná rastlina. Hoci je rastlina odolná proti mrazu, v našich klimatických podmienkach môže prežiť v otvorenom teréne až do neskorej jesene. Ak ju nezakryjete na zimu, zomrie.

Optimálny čas výsadby

Semená rastlín striebornej cineraria v pôde odobraté koncom mája. Zasadzujte sadenice do pripravených nádob. Prvé výhonky sa zvyčajne zobrazujú po 10 dňoch. Pristátie v teréne sa vykonáva po 2,5-3 mesiacoch.

Príprava pôdy

Pri naočkovaní morskej cinerárie je potrebné zaobstarať substrát. Pôda musí byť neutrálna, ľahká a pred výsadbou môže byť zhutnená. Tiež slabo kyslé pôdy sú vhodné. Hlavná požiadavka je, aby bola dobre odvodnená, vzduchovo a vodu priepustná.

osvetlenie

mladý rast
Kontajnery s cineraria plodinami sú umiestnené na okennej doske, kde bude čo najviac svetla, ako je to možné. Slnečné svetlo je pre túto rastlinu veľmi dôležité, je pod slnkom, že sa nasýti bielym. Ale je potrebné vybrať difúzne svetlo – priame slnečné svetlo je škodlivé pre baktérie.

Dôležité! Cineraria môže rásť v čiastočne zatienenom mieste, ale jeho dekoratívne vlastnosti v tomto prípade nebudú vyjadrené.

Zalievanie a postrekovanie sadeníc

Zavlažovanie sadeníc je obzvlášť dôležité na samom začiatku rastu. Nepreháňajte ju zalievaním, pretože to môže spôsobiť vznik koreňového hniloby. Suché sadenice sú tiež ťažko tolerovať, takže ich nedovoľte.

Znečistenie a hnojenie pôdy

Je dôležité, aby ste nezmeškali obdobie, keď musíte potápať sadenice cineraria. Nakladanie zahŕňa transplantáciu výhonkov do jednotlivých nádob. Tento postup sa vykonáva, ak každá letáková lekáreň obsahuje 2 úplné letáky.

Charakteristiky starostlivosti o cineraria v otvorenom teréne

Po výsadbe rastliny na otvorenom teréne si to vyžaduje zvláštnu starostlivosť. Preto je dôležité vedieť, ako sa starať o striebristú cineraria:

  sadenice
 • vylodenie sa vykonáva iba za teplého počasia;
 • aby sa zabránilo následkom, po výsadbe sadeníc je lepšie zakryť s ohrievacím materiálom;
 • bohatý, ale nie často napojený na rastlinu;
 • pletie s rastlinou;
 • robiť vrchný obväz.
Viete? Vykonajte hnojenie cineraria dosť 1-2 krát za mesiac. Na tento účel sa používajú hnojivá s nízkym obsahom dusíka.

Reprodukcia trvalky

Pre cineraria je spôsob reprodukcie doma často dôležitý pomocou sejby semien. Rastlina netoleruje silnú zimu, takže tento spôsob pestovania kvetov je veľmi populárny. Rovnako je možné propagovať rastlinu rozdelením puzdier a odrezkov.

Sejacia sejačka

Reprodukcia cineraria zasiatím semien sa uskutočňuje začiatkom marca. Semená trochu posypeme na zem a pokrývajte so sklom.
Po vypestovaní semien sa vysadia na záhrade. Preneste to začiatkom leta.

Rozdelenie kríkov

Cineraria strieborná
Reprodukcia cineraria strieborným delením kríkov sa vykonáva pred obdobím kvitnutia. Táto metóda sa používa extrémne zriedkavo.

Ak chcete rozdeliť krík, je potrebné starostlivo vykopať rastlinu bez poškodenia jej koreňového systému. Je potrebné rozdeliť tak, aby každý nový kríž mal dobré korene. Miesty rozdelenia sú posypané popolom z dreva, môžu sa usušiť a vysadiť na nových miestach.

graftage

Reprodukciu trvaliek možno vykonať aj odrezky. Tento postup sa uskutoční v auguste.

Závod znížila všetky zelené rezne, ktoré sú dlhšie ako 10 cm. Na jeseň (2-3 týždne) rezne zakoreniť, po ktorej boli vykopané a zasadil v škatuliach.

Cineraria je odvezená do zimy v teplej miestnosti, inak rastlina nebude prežiť.
Na jar, keď sa zohrieva pôda, je možné vysadiť cineraria.

Kombinácia s ostatnými rastlinami a úloha v dizajne krajiny

Cineraria v krajinnom dizajne sa používa ako zázemie pre iné rastliny. Zdôrazňuje ich jasné farby a jedinečnosť. Návrhár krajiny môže vytvoriť zaujímavé kompozície zo striebristého cineraria, napríklad je kombinovaný s lobeliami, petúniami, floxami. zloženie

Čínska morská cynicia sa často používa na ozdobenie záhonov. Na okraji zasadenej cineraria, a uprostred – kvety rôznych odtieňov. Aj s jej pomocou často vytvárajú vzory kvetov.

Možné problémy s kultiváciou, chorobami a škodcami

Ak sa pri pestovaní na cineraria objavia červeno-hnedé škvrny, rastlina trpí teplom a suchom. Ak horná časť púšte ešte nie je ovplyvnená, môže byť oddelená a zakorenená, aby vytvorila novú rastlinu.

Ak sa listy stali skryté – s najväčšou pravdepodobnosťou tam boli plesne korene. V takomto prípade musíte zariadenie odstrániť menej.

kvetinový
hlavná háveď, ktoré sa vyskytujú v kožiarstve, – vošky a roztoče. Známkou roztočov je hojné žlté bodky na listoch. Na jeho zadnej strane vidíte malé biele kúsky – to je roztoč sám osebe.

Klíšťata môžu kvôli kliešťu vyradiť a zbierať listy. Preto je potrebné bojovať proti tomuto parazitovi. V tomto probléme mu pomáha roztok mydla alebo akaricíd.

Na kontrolu vošiek sa môže strieborná cineraria striekať insekticídnou alebo žihľavovou tinktúrou. Ak nie je invázia dostatočná, múka sa môže zbierať manuálne.

Vo vnútorných podmienkach môže byť cynarius postihnutý mykózou a plesňou. Aby sa predišlo týmto problémom, miestnosť by mala byť často vetraná.

Sama o sebe, cinerárie striebro je veľmi krásna, a to aj na jeseň, kedy iné kvety boli vyblednuté, ona pokračuje poteší oko svojím neobvyklým striebristú zeleň.
Cineraria strieborná
Vzhľadom k tomu, ako je to jednoduché na údržbu, pretože sa ľahko množia a ako neuveriteľne krásny cinerárie striebro je ideálnym miestom pre obrubníky a pristávacie koberec farieb.


Loading...