Cherry “Julia”: vlastnosti, výhody a nevýhody

Cherry
Čerešňa “Julia” – veľký vysoký strom s atraktívnym a chutným ovocím, je veľmi obľúbený medzi záhradkármi severných oblastí a Čiernym zemským regiónom.

výber

Grade “Julia” sa podanou do experimentálne stanice záhradníctvo v Rossosh (Moscow región) zo semien miestne voľby “Gin červenú” po opelení čerešní odrody “Denissena žltej.”

Viete? Čerešne dosahujú skutočne obrovské rozmery – viac ako 30 metrov na výšku.

Následne bola odroda rozdelená na regióny Nizhnevolzhsky a Chernozem.

Popis stromu

Vysoký a rýchlo rastúci dospelý strom dosahuje výšku 8 metrov alebo viac. Rozľahlá stredná hustota koruny je veľmi dobre posadená, pyramídovitá s mierne spúšťanými vetvami dolnej vrstvy. Kôra je mierne drsná alebo mierne šupinatá, hladká, sivá s čerešňovým odtieňom.
Cherry
Shoots nie sú veľké, s dlhými internodes. Obličky sú pomerne veľké, vegetatívne – dlhé a špicaté, generatívne – oválne. Kvety s snehovo bielymi okvetnými lístkami sú zhromažďované v 2-3 malých kvetenstvách. Listy sú oválne, predĺžené, špicaté, s veľkými zárezmi a lesklým povrchom, reverzná strana listu je mierne pubescentná.

Opis plodov

Ovocie hmotnosť približne 5 g (mladých stromov väčší – až 8 g), s priemerom asi 2 cm zaoblené, mierne sploštené zo strán, plody sú šťavnaté vlákna buničiny a potiahnuté krémovo žltej kože s ružovo červený .. Chuť je sladká s sotva viditeľnou kyslou.

Pozrite sa na kultúrne praktiky pestovanie chereshen týchto odrôd ako “veľký-rodil”, “Valery Chkalov”, “Regina”, “hovädzie srdce”, “Daiber Black”, “Bryansk Pink”, “Iput”, “Fatezh” “Tchermashnya” a “Leningrad čierna “.

opelenie

“Julia” je samooplodná odroda, vedľa ktorej by mal rastúci opeľujúci strom. Dobrí opeľovače pre “Julia” – “Revna”, “Raditsa”, “Iput” a “Ovstuzhenka”.
Cherry

Dôležité! Väčšina čerešní je samooplodnená a potrebuje okolie opeľujúcich rastlín. Pre maximálne zaprášenie musíte mať vo svojej záhrade najmenej tri odrody višní so zodpovedajúcimi obdobiami kvitnutia.

plodová

Priraďujú k koreň-antipke, stromy rastú rýchlo, ale začnú prinášať ovocie až do štvrtého alebo piateho roka po výsadbe, na neúrodné pôdy – do ôsmeho roka. V dospelom veku je výnos priemerný, nárast výnosu je postupný. Plodnosť nie je vysoká.
Chereshnya Julia

Dôležité! Zosilnená koruna je nepriateľom produktivity, pretože dobrá plodnosť sladkého čerešňa potrebuje slnečné svetlo.

Doba kvitnutia

Kvitnúce sa vyskytujú v začiatkoch (zvyčajne začiatkom apríla).

Doba dozrievania

“Julia” – čerešňa srednepozdnie, na juhu je stále v polovici leta (koniec júna – začiatok júla), stredný pás jeho dozrievania môže byť odložené až do augusta.

produktivita

Ovocie kultivuje mierne nad priemerom, zvyčajne výnos je asi 20-25 kg, v najúspešnejších rokoch od stromu môže zbierať 50-55 kg ovocia.
Chereshnya Julia

Viete? Existuje mnoho druhov sladkých čerešní, ale menej ako dve desiatky sú pestované masívne.

prepraviteľnosť

Plody s hustým vláknitým mäsom poskytujú vysokú prenosnosť tejto odrody.

Odolnosť proti chorobám a škodcom

Tento strom má veľmi vysokú odolnosť voči chorobám spôsobeným hubami.

Pri dodržiavaní podmienok spracovania pomocou ochrany rastlín na porážku šedivou hnilobou a cherry škvrnitosť – Veľmi vysoká, choroba nie je pozorovaná monilióza.
Coughcomycosis of sweet cherry

Odolnosť proti suchu

Odroda sa vyznačuje odolnosťou proti požiaru a odolnosťou proti suchu pri zachovaní priemerného výnosu.

Zimná odolnosť

Zimná odolnosť “Julie” je vysoká – a to ako pri mrazuvzdornosti generatívnych obličiek, tak pri zmrazení tkanív.

Aplikácia ovocia

Podľa menovania je “Julia” univerzálna čerešňa, je vhodná pre konzervované aj čerstvé bobule.

Viete? Kedysi sa živica cherry stromu používala ako druh žuvačky.

Výhody a nevýhody

Z vyššie uvedeného sú zrejmé výhody a nevýhody “Julie”.

goodies

  • hustota ovocia, zabezpečenie ich vysokej prenosnosti;
  • má príjemnú chuť;
  • vysoká zimná odolnosť generačných pukov a samotný strom – trieda je vhodná pre severné regióny.

Výhody a nedostatky sladkej čerešne Julia

cons

  • strom je veľmi veľký a príliš vysoký;
  • nízky výnos;
  • malá miera plodnosti.

Cherry “Julia”, ako je zrejmé z opisu odrôd vhodných na pestovanie v severných oblastiach, ale treba si vybrať len tie záhradníkov, ktorí nemajú žiadne obmedzenia na mieste na mieste k tomuto veľkému stromu a sú opeľovače pre neho.