Černá mletá paprika: aplikácia prospešných vlastností


Čierna mletá paprika je trpko korenistá chuť s výraznou arómou. Používa sa na varenie, výrobu korenia a tiež v ľudovej medicíne na liečbu rôznych ochorení. V akejkoľvek forme (zem alebo hrach), čierny korenie prináša výhody tela, ale jeho spotreba môže byť zaznamenaná a poškodená. O tomto podrobnejšie.

Obsah výživy a kalórií

V 100 g čierneho mletého korenia obsahuje:

  • 10,39 g proteínov;
  • 3,26 g tuku;
  • 63,95 g uhľohydrátov.

Obsah kalórií korenia je 251 kcal na 100 g.

štruktúra

Zloženie čierneho korenia zahŕňa:

  • éterický olej;
  • mastný olej;
  • škrob;
  • piperín;
  • vitamíny skupiny A, B, C, E a K;
  • Minerálne látky: F (fluór), Se (selén), Mn (mangán), Cu (zinok), Zn (železo), P (fosfor) horčík), Ca (vápnik).
Viete? V čiernej paprike obsahuje 4 krát viac kyseliny askorbovej než v oranžovej farbe.

Zložky prvku výrobku potvrdzujú prítomnosť jeho priaznivých vlastností. Ale čo je tak dobré pre čierne korenie?

Ako korenie používajte aj šafran, slané mušle, muškátový oriešok, kôpru, kardamom, klinčeky, rasce.

Užitočné vlastnosti

Táto korenina zlepšuje trávenie a krvný obeh, očisťuje gastrointestinálny trakt pred toxínmi a normalizuje metabolizmus. Okrem toho môže korenie aktivovať spotrebu a spálenie kalórií.

Pravidelné používanie spôsobuje zníženie pravdepodobnosti vzniku srdcových a cievnych ochorení, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Počas brúsenia sa väčšina olejov odparuje, takže čierne korenie v hrášku je užitočnejšie ako zem.

prihláška

Spice je veľmi populárny. Používa sa pri príprave rôznych jedál, na chudnutie a liečbu.

liečba

Spice sa často používa ako protizápalový a čistiaci prostriedok. Zahrnuté v piperínu pomáha získať viac živín z konzumovaných potravín. Navyše, s pomocou, sú produkované hormóny serotonín a endorfín aktívnejšie.

Pripravená z korenia tinktúry sa používa na liečbu kožných ochorení. Čierny paprikový hrášok sa používa v ľudovej medicíne na liečbu gastrointestinálnych porúch. Pomáha vyrovnať sa s ťažkosťami v žalúdku, plynatosťou a poruchou trávenia.

K tomu použite špeciálnu zmes štipky korenia a roztaveného mlieka (1 lyžička).

Na prípravu liekov na prechladnutie sa odporúča ochutenie. Vo svojom zložení, okrem 1 lyžičky. korenie, prichádza do mlieka (1 polievková lyžica) a kurkuma (1 lyžička). Tento koren sa používa aj na prípravu kaučukov na liečbu muskuloskeletálnych porúch.

Liečte ochorením močového mechúra u močového mechúra, ako aj impotenciu (v počiatočnom štádiu). Je účinný v boji proti vypadávaniu vlasov.

Dôležité! Dodržujte odporúčané dávky tohto korenia v liekoch, aby ste predišli negatívnemu účinku.

Známe je skutočnosť, že tento korenie zvyšuje chuť k jedlu a imunity a posilňuje zdravie.

Chudnutie

Použitie tohto korenia stimuluje chuť do jedla a zabraňuje prejedaniu. Najlepší spôsob, ako sa zbaviť nadváhy – znížiť množstvo spotreby tukov a sacharidov, ako aj zvýšiť telesnú aktivitu.

Odpadá váha prispieva k okra, karfiol, čerešňa, brokolica, brusnice, špenát, jablká, hrozienka, fazuľa, mrkva, červené ríbezle.

Olej z čierneho korenia je účinným prostriedkom na zníženie telesnej hmotnosti. Používa sa na zníženie pasu a zadku. Priebeh chudnutia s pomocou tohto lieku je 10-15 dní. Dodržiavanie miery spotreby takéhoto ochutenia je povinným preventívnym opatrením na zachovanie vášho zdravia.

Dôležité! Predtým, ako začnete strácať hmotnosť pomocou čierneho korenia, navštívte lekára.

kuchařství

Varenie v zeme sa používa aj na varenie, najmä na varenie jedál z rýb a mäsa. Hrach sa často používa pre marinády alebo polievky. Je to viac horiace ako zem, takže je potrebné ho položiť do misky dlho, kým je pripravená.

Spice zlepšuje chuť akejkoľvek misky a jej použitie pri príprave rôznych polotovarov prispieva k predĺženiu ich trvanlivosti. Niekedy sa pridáva k dezertom (napríklad ruské perníky, baltské sušienky) a nápoje (rôzne koktaily, čaj a káva).

Vlastné brúsenie hrášku podporuje produkciu chutnejšej, s bohatou chuťou, produktom (na rozdiel od obchodu).

Škody a kontraindikácie

Okrem prínosu čierneho korenia, ako v hrách, tak aj v kladivách, existujú aj fakty, ktoré dokazujú jeho poškodenie. Používanie korenia je extrémne nežiaduce počas exacerbácií ochorení močovej sústavy.

Ľudia s anémiou, gastrointestinálnymi vredmi a alergiou na korenie nemôžu používať.

Spice nebude užitočné ani počas priebehu akútnych zápalových procesov. Nie je žiaduce, aby používala tehotné a dojčiace ženy.

Užívanie takých liekov ako “Theovillin”, “Propanol” a pod., Vyžadujú obmedzenie tohto korenia vo vašej strave, pretože existuje riziko vzniku alergickej reakcie.

Viete? Predtým používali čierne korenie drogérie na váženie liekov, keďže 1000 hrách má presnú hmotnosť 460 g.

Pomáhajú muži na liečbu impotencie, čierne korenie môže spôsobiť poškodenie vyplývajúce z liečby, ak trpíte niektorou z uvedených ochorení. Možné dôsledky: alergie, pálenie záhy, nadúvanie, časté močenie.

Pamätajte: všetky koreniny by mali byť konzumované múdro. Aplikáciou tohto horiaceho korenia na varenie, vytvrdzovanie alebo strata hmotnosti si vezmite do úvahy zvláštnosti svojho vlastného organizmu. Konzultácia so skúseným odborníkom tiež nebude zbytočná. Vedzte, že aj dočasné nepríjemné pocity sú abnormálne.


Loading...