Carbofos: Pokyny pre použitie na záhrade

malation Carbofos je stredne toxický pesticíd.

Má paralytický účinok na hmyz a má dlhodobý bariérový účinok.

Čo je Carbofos?

Carbophos je akaricídne a insekticídne liečivo patriace do triedy organických zlúčenín fosforu. Spektrum jeho pôsobenia je široké: liek sa používa v poľnohospodárstve, spracovanie skleníkov karbofos, pomáha v boji proti roztočom a iným škodcom. Používa sa aj v oblasti medicíny a sanitárnej a domácej ochrany proti škodcom.

Dôležité! Carbofos má zvýšenú prchavosť, ktorá sa zvyšuje pri vysokých teplotách, ktoré by sa mali brať do úvahy pri spracovaní miestnosti.

Zloženie a účinná látka insekticídu

Malathion - aktívna látka
Účinná látka lieku je malation – bezfarebná tekutá mastná štruktúra, ktorá má vlastný nepríjemný zápach, charakteristický pre tioly. Ako nečistota môže obsahovať kyselinu dietylditiofosforečnú.

Malathion sa pomaly hydrolyzuje vodou, tepelne stabilný, pod vplyvom oxidantov sa mení na oveľa viac fyziologicky aktívny zmäkčovač. V organizmoch škodcov vykazuje vysokú toxicitu.

Viete? Prvý vývoj karbofosu začal v 19. storočí av 30-tich rokoch 20. storočia sa akademik Arbuzov zaoberal získavaním netoxického pesticídu pre ľudí. Spočiatku bol vývoj neúspešný, extrémne toxický, neskôr boli nájdené selektívne toxické zlúčeniny a antidota pre študovanú triedu.

Pokyny na použitie karbofosu: ako používať drogu na záhrade

Carbofos našiel široké uplatnenie v záhradníctve. Droga funguje úspešne na všetkých druhoch ovocia a ihličnatých stromov, melónov, melónov, okrasných rastlín, kvetov.

Carbophos pre záhradu je nepostrádateľný. To zvládne celú radu žuvanie a sania druhov hmyzu, ktoré možno vykonávať spracovanie jahôd z kliešťa na jar, s jeho pomocou bojovať Červcovité na hrušky, jablká, dule, vošiek na černice a maliny, bud mory o ríbezle, piliarka na čerešne, weevils , ovocné mušky, mealybug.
droga malatiónu
Prvý postrek s karbophosom, ako to hovorí inštrukcia na použitie drogy na záhrade, by sa mala robiť, keď sa púčiky otvoria na rastline, druhá – v predvečer kvitnutia, keď sa kvetináč predloží. Nepoužívajte jeden strom alebo krík s karbophosom viac ako dvakrát za sezónu, ako je uvedené v návode na použitie pre stromy.

Pre ovocné stromy je norma karbofosu na 10 litrov vody 90 g, pre bobule – 75 g. Zber sa dá zozbierať najskôr mesiac po poslednom postreku z roztočov v krajine. Po zberu sa listy kosia a vyliata sa tenká vrstva karbofosu a potom sa pokryje filmom.

Dôležité! Carbofos sa veľmi rýchlo rozpadá pri pridávaní alkálií.

Carbofos – kompatibilita s inými liekmi

Pesticíd karbofos, ako je opísaný v opise, je dobre kompatibilný s prípravkami “Fufanon”, “Aliot” a “Alatar”. “Novaktion” zvyšuje účinok pri ošetrovaní pôdy karbophosom. Nemiešajte carbofos a “Fozalon”, pretože majú rovnaké insekticídne vlastnosti. Súčasné používanie karbofosu a “permethrinu”, ktoré sú synergistami, sa odporúča.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní karbofosu

Môžete zameniť carbofos s hnojivom “Ammophos”, keď sa aplikuje na záhrade, ako často hanebné výrobcovia hriech.

Aby ste tomu zabránili, pred začatím práce si dôkladne prečítajte pokyny na použitie prípravku carbophos. Pred začatím striekania by mali byť plodiny v okolí pokryté polyetylénovým filmom.

malation Počas kvitnutia ovocných stromov a okrasných rastlín nemôžete použiť insekticíd, aby ste zabili včely. Posypte rastliny v pokojnom, čistom počasí pri teplote až 20 stupňov.

Na otázku, či malatión je škodlivé pre ľudí a či sa má použiť ďalšie formy ochrany, môžete odpovedať, že drogová srednetoksichen dlhodobé vdychovanie môže spôsobiť popálenie dýchacích ciest, je potrebné pracovať v respirátor, okuliare, rukavice. Je nutné použiť vzduch ozonizátor k ochrane proti malatiónu, s vedomím toho, čo vonia malatiónu.

Viete? V roku 1976 sa pri rozstrekovaní rozsiahlych priestorov v rámci protimalárskych opatrení začali pracovníci v Pakistane masovo otrávať z dôvodu nedodržiavania bezpečnostných opatrení.

Podmienky skladovania a trvanlivosť

Treba mať na pamäti, že takéto liečivo ako karbofos by nemalo byť skladované ako hotové riešenie, koncentrát by mal byť umiestnený na suchom, vetranom mieste, nie je prístupný zvieratám a deťom, teplota by nemala prekročiť 25 stupňov. Je tiež zakázané uchovávať karbofos v blízkosti potravín, liekov a požiaru, aby sa zabránilo zápalu.