Brojlerov Cobbe 500: Charakteristiky pestovania doma

Brokolica COCKB 500
Plemeno COBB 500 (COBB 500) je veľmi bežné v domácich a zahraničných chovoch hydiny kvôli rýchlemu zhromažďovaniu svalovej hmoty a zároveň nízkym nákladom na krmivo.

Takisto sa často vyberá na pestovanie v malých množstvách na súkromných farmách. Ale ako viete, brojlery majú slabé zdravie a zvýšenú citlivosť na podmienky prostredia, takže je dôležité poskytnúť vtákovi kompetentnú starostlivosť.

Popis plemena

Brojleri z plemena COBB 500 sa získali v dôsledku prechodu cez sliepky Plymouth a Cornish, ako aj niekoľko domácich chrobákov. Vizuálne sú to silné, veľké vtáky s výrazne vyvinutým svalovým korzetom, vyklenutým hrudníkom, silnými nohami. Perie je snehovo biele, hrebenatka a náušnice sú červené, zobák, labky a farba tela sú žlté.

znak

Brojleri tohto plemena majú veľmi pokojnú povahu, temperamentne flegmatickú. Ak dôjde k porušeniu podmienok zadržania, môže dôjsť k rasklivému alebo dokonca kanibalizmu, ale vo všeobecnosti takéto agresívne správanie nie je charakteristické pre kurčatá.

Viete? SAE je svetovým lídrom v spotrebe mäsa na osobu za rok. Krajina spotrebuje až 100 kg výrobku na jedného obyvateľa.

Hmotnostné charakteristiky

Hlavnou výhodou plemena je rýchlosť svalovej hmoty a kvality mäsa. S relatívne malými nákladmi na kŕmenie kuračky rastú veľmi rýchlo a vo veku 35 až 40 dní môžu byť odoslané na zabitie. Vtáky tohto plemena sú charakterizované veľmi vysokou jednotnosťou prírastku hmotnosti. To znamená, že kozy rovnakého veku získavajú viac alebo menej rovnakú váhu, čo je pre príjmy veľmi dôležité.
Brokolica COCKB 500
Pestovanie sady kurčiat COBB 500 podľa štandardu:

 • novorodenci – 40 g;
 • 7 dní – 150 až 160 g;
 • 2 týždne – 430 g;
 • 1 mesiac – 1350-1500 g;
 • 1,5 mesiaca – 2800 g;
 • 2 mesiace – 3 alebo viac kg.

Mäso plemena je jemné, šťavnaté, najlepšie vhodné na stravu, okrem toho má atraktívny vzhľad. Koža jatočných tiel má žltý odtieň.

Výhody a nevýhody

Toto plemeno je ocenené týmito vlastnosťami:

 • rýchly súbor svalovej hmoty v dôsledku krátkodobého kŕmenia a nízkych výrobných nákladov;
 • relatívne silná imunita;
 • ochota zabiť vo veku 30 dní;
 • miera prežitia kurčiat do 97%;
 • homogénnosť jednotlivcov rovnakého veku;
 • možnosť pestovať plemeno vo veľkých chovoch hydiny a malých farmách.
Prekračovanie COBB 500 je zahrnuté v hodnotení najlepších plemien brojlerov.

Nie je zbavené tohto plemena a jeho nedostatkov. Nevýhodou je neschopnosť chovať brojlery obvyklým, tradičným spôsobom. Inkubované vajíčka alebo denné mladé zvieratá je potrebné zakúpiť len od chovateľov. Faktom je, že brojlery COBB 500 ako krížové plemená kurčiat nie sú schopné prenášať do potomkov vlastnosti získané z materských plemien v dôsledku kríženia. Brokolica COCKB 500Navyše klus má veľmi slabý inštinkt inkubácie. Ďalšou nevýhodou je teplo-milujúci charakter horniny, takže v procese rastu veľa zdrojov ide udržať požadovanú teplotu domu.

Odporúčame vám, aby ste sa oboznámili so špecifikami obsahu takých krížených brojlerov: Cobb-700 a ROSS-308.

Rock obsah

Správna údržba vtákov bude podporovať rozvoj podľa noriem a tiež pomôže predchádzať mnohým chorobám.

Podmienky zadržania

Kategoricky nesmie obsahovať brojlery s možnosťou chôdze. Optimálny obsah podlahy alebo buniek. Pri prvom variante je sada svalovej hmoty rýchlejšia. Na 1 štvorci. Je povolené ubytovať približne 20 mláďat alebo 10 dospelých.

Teplotné podmienky

Druhou najdôležitejšou podmienkou pre správnu údržbu je optimálny teplotný režim. Brojleri vyžadujú konštantnú vysokú teplotu vzduchu, netolerujú podchladenie, prudký pokles teploty. Rovnako je neprijateľné nechať koncept v dome. V tomto prípade musí byť miestnosť nevyhnutne vybavená systémom vetrania, aby sa zabránilo nutkaniu, prachu.

Hlavným účelom chovu brojlerov je získať živú hmotnosť, takže majitelia vtákov by mali vedieť, čo robiť, ak brojlery nezískavajú váhu.

Ideálne by mala byť teplota v rozmedzí + 27 – 33 ° C. Pri nízkych sadzbách sa kurčatá nudia, chrumkajú v blízkosti ohrievača. Ale teploty nad normálom tiež neprinášajú úžitok – vták stratí chuť do jedla, stane sa nepokojný. Kurčatá brojlerov
Na vykurovanie domu môžete použiť elektrické ohrievače alebo infračervené žiarovky.

Režim osvetlenia

Od narodenia až po dosiahnutie veku 2 týždňov musí byť osvetlenie v dome nepretržite. Faktom je, že v tomto čase vták aktívne konzumuje jedlo, pri nedostatku svetla nie je kŕmenie možné, čo negatívne ovplyvní prírastok hmotnosti. Po 14 dňoch môžete postupne skrátiť dĺžku osvetlenia, a to až na 18 hodín. Odporúča sa používať červené svetlá.

Dôležité! Napriek vysokej potrebe vtákov na osvetlenie by svetlo nemalo byť príliš jasné. Jasné osvetlenie spôsobuje strach, úzkosť, vedie k rasklevu.

Napájanie

Jedlo by malo byť vyvážené av dostatočnom množstve. Do stravy je potrebné pridať vitamín-minerálne komplexy. Je dôležité zabezpečiť, aby sa porcie neustále zvyšovali v súlade s narastajúcimi potrebami rýchlo rastúcej hydiny. Aby ste sa vyhli chybám pri diéte a ušetrili čas, môžete si kúpiť hotové zmiešané krmivá, ktorých zloženie je už vybrané pre potreby chovov brojlerov. Kŕmenie kurčiat
Údaje o krmivách sú rozdelené do niekoľkých skupín pre rôzne pernaté vekové skupiny:

 1. “Prestart”. Od prvého dňa života po dobu 5 dní. Jeden deň pre jedného jedinca vyžaduje až 15 gramov krmiva.
 2. “Štart”. Používa sa vo veku 6-18 dní. Denná spotreba krmív je 25-90 g, v závislosti od veku.
 3. “Výkrmu”. Používa sa od 19 do 37 dní. Denná spotreba sa zvyšuje na 100-130 g.
 4. “Dokončiť.” Od 38 dní až po porážku. V tejto fáze je denná potreba krmív 160-170 g.

Pre normatívny prírastok hmotnosti je potrebné dodržiavať striktný režim kŕmenia. Je tiež potrebné zabezpečiť stály prístup k čistej, teplej vode. Počet kŕmení závisí od veku. V prvom týždni sa kurčatám podáva jedlo osemkrát, potom každý týždeň sa množstvo kŕmenia zníži dvakrát, postupne ich zvyšuje až na 4 jedlá denne. Tento plán sa udržiava až do zabitia.

Naučte sa, ako si dať krmiva a pijanky pre brojlery sami.

Udržiavanie čisté

Udržanie hygieny v hydinárni je ďalším predpokladom pre chov hydiny. Po predaji dávky brojlerov musí byť hydinársky dom dôkladne vyčistený z podstielky, akejkoľvek nečistoty, podstielky. Ďalej je ošetrená dezinfekčnými prostriedkami a vysielaná, prípadne vyblednutá vápnom.
Obsah kurčiat
Liečba priestorov sa môže uskutočňovať pomocou takýchto liekov:

 1. “Brovadez-plus”. Môže byť použitý v prítomnosti vtákov. Pre preventívne sanácie používajte roztok 0,25%, infekčné choroby používajú 2-3% roztoku. Vhodné pre manipuláciu s akýmikoľvek povrchmi v dome.
 2. “Virocide”. Môže byť použitý v prítomnosti vtákov v hydinárni, bezpečný pre ľudí a vtáky, ovplyvňuje huby, plesne, patogénne mikroorganizmy a vírusy. Liečivo sa používa na čistenie pijanov, podávačov, buniek.
 3. “Biodez-P”. Zničí huby, mikroorganizmy. Môže sa použiť v prítomnosti vtákov v miestnosti. Pre preventívnu liečbu sa používa 1% roztok s hubovými infekciami, tuberkulózou, koncentrácia sa zvýši na 2-4%.

Preventívne ošetrenie hydinárskych domov sa odporúča vykonať 2-3 krát mesačne za prítomnosti vtákov. Pred dovozom novej dávky kurčiat môže byť prázdna (!) Miestnosť ošetrená oxidom siričitým (vopred uzavretý dom s vtákmi).

Budete pravdepodobne považovať za užitočné zistiť, ako dezinfikovať kurník.

Ochorenia a kontrolné opatrenia

Napriek pomerne silnému, ako u chovu brojlerov, zdraviu, rôzne COBB 500 môžu byť vystavené určitým ochoreniam. Hlavnou príčinou chorôb sú odchýlky od noriem údržby a starostlivosti, nehygienických podmienok, nízkej kvality krmiva a porušovania pravidiel kŕmenia. Je potrebné posúdiť stav vtáka denne, aby sa vypočítala oslabená, padnutá na nohách, pomalé buchty. Možné choroby plemena:

 1. Dyspepsia alebo poruchy trávenia. Táto podmienka je veľmi náchylná na novorodené kurčatá. zažívacie ťažkosti
  Vzhľadom na slabý a neúplne vytvorený tráviaci systém, ako aj nedostatok určitých enzýmov, nie sú schopní stráviť určité potraviny. Aby sa zabránilo ochorenia je potrebné starostlivo pripraviť priestor pred príchodom jednodňových kurčiat, vybrať kvalitné krmivo, postupujte podľa veľkosti pelety pre novorodencov, vstúpiť do jedálnička kyslé mliečne výrobky.
 2. Beri-beri. Prichádza v dôsledku nedostatku užitočných látok v krmive. Na prevenciu je potrebné sledovať potraviny, pri podávaní s mash-up je potrebné zaviesť vitamín-minerálne komplexy.
 3. Marekovej choroby. Veľmi nebezpečné infekčné ochorenie, ktoré ovplyvňuje nervový systém. Nie je preto liečené, preto keď je diagnostikovaný, vták je poslaný na zabitie a spálený, aby sa zabránilo šíreniu infekcie. Choroby podliehajú dospelým brojlerom. Na ľavej strane je normálne kuracie oko. Vpravo - oko kuracieho chorého s Marekovou chorobouNa ľavej strane je normálne kuracie oko. Vpravo – oko kuracieho chorého s Marekovou chorobou
  Aby sa zabránilo vykonáva očkovanie jednodňových kurčiat, násadové vajcia opatrné zaobchádzanie s formaldehydom pred uvedením ďalšiu várku brojlerov hydinárni sa musí zaobchádzať dezinfekantami.
 4. Salmonelóza. Veľmi nebezpečné ochorenie, pretože v prípade infikovania porážkou je celá populácia vystavená neschopnosti použiť jatočné telá pre potraviny. Jedinými efektívnymi opatreniami sú preventívne opatrenia: kontrola kvality potravín a vody, nákup ikier a kurčiat v kiahňoch iba v osvedčených hydinárskych domoch, údržba hygienických podmienok. Môžete tiež použiť očkovaciu látku, ale to je užitočné iba pre farmy, v ktorých sú časté prípady salmonelózy.
 5. Aspergilóza. Ťažká infekčná choroba dýchacích ciest. Jódové prípravky sa používajú na liečbu. Keďže príčinou choroby je kontaminovaná krmivá, musíte pozorne sledovať kvalitu zakúpených produktov, dodržiavať pravidlá skladovania. aspergilóza
 6. Polluroz. Bakteriálna infekcia, ktorá postihuje vtáky v akomkoľvek veku. U mladých zvierat prebieha v akútnej forme. Zvyčajne dochádza k infekcii infikovaným jedlom. Antibiotiká sa používajú na boj (prípravky nitrofuránov, cefalosporínov, sulfónamidov). Pri kontakte s chorým vtákom je dôležité zvážiť, že toto ochorenie je pre človeka nebezpečné.
 7. Zápal priedušiek. Vysokoinfekčné vírusové ochorenie prenášané vzduchom. Môže sa prejavovať respiračnými, nefrozonefritickými syndrómmi, ako aj poškodením reprodukčných orgánov. Je veľmi dôležité rozlišovať bronchitídu od iných chorôb vtákov, pretože klinický obraz je rozmazaný. Pri infikovaní sa hydinárna ošetrí dezinfekčným aerosónom.
Dôležité! Po predchádzajúcej dávke vtákov a pred dodaním nového hydinárne je potrebné pracovať veľmi dobre: ​​vyhoďte vrh, opatrne ho očistite od vrhu. Je dôležité dezinfikovať všetky plochy v interiéri. Pamätajte, že podobné práce by sa mali vykonávať v ochrannom oblečení a respirátor!

COBB 500 brojlery plemená majú lepšie zdravie, než ich kolegami domorodci, pretože prípady infekcie sú v súlade so všetkými podmienkami pomerne vzácne. Obľúbenosť tohto plemena je úplne zrozumiteľná – COBB 500 je výnosné, aby rástlo v akomkoľvek rozsahu. Dopyt po mäse tohto plemena je veľmi vysoká, a s dobrými vlastnosťami chuťovými a robustnosti zádumčivý pestovanie týchto brojlerov stáva takmer istý verzie.

recenzia

Najlepšie kobylka 500, kŕmiť po celý čas tam začať viac vitamínov, predpoklad, farebné hodiny, bunkový obsah a teplotný režim. Aj v inkubátore je možné najdôležitejšie odvodiť, potom sa cena nákladov trochu zníži.
Dzhigit
https://fermer.ru/comment/1077279908#comment-1077279908
Prvý rok rast Koob alebo niečo v tomto zložitom netu.vse as rovnako ako s pravidelným tsyplenkom.Chistota teplé a dobré korm.Vot len ​​brojlerov na začiatku dostatkom bielkovín, čím sa získa mesiac Musíme začať brojlerov nahradil prepelice štartér a syr dva nedeli.Dalshe PC 5.Poslezavtra im mesiac hmotnosť 1,6-1,8 kg.Soderzhanie rohože mi struzhka.U pravdu 50 dní shtuk.Pervye iste znížiť teplotu na teplomere a potom hľadať pre nich v prípade, že sú teplé a prikurovanie nie je k dispozícii, ale Som veľmi teplý v stodole, teraz na zemi, dokonca aj v teple im.Budet tepla zhasne do obmedzeného priestoru.
Scheffler
http://www.pticevody.ru/t4911-topic#477712


Loading...