Boreclukonát vápenatý pre brojlery: návod na použitie

Vápnik Borgluconate
Pestovanie hydiny je jedným z populárnych smerov hospodárenia. Vtáky sa pestujú tak na účely získania mäsa a vajec, ako aj na účely chovu nových plemien profitujú z predaja vzácnych okrasných vtákov.

Aby sa zabránilo chorobám a smrti pernatých domácich zvierat v rôznych fázach života, vedci vyvinuli rôzne vitamínové a terapeutické produkty. Borgluconate vápnik je komplexný prostriedok, ktorý sa používa na doplnenie zásobníkov vápnika v tele vtákov. Informácie o tom, ako a prečo treba brojlery podávať borglukonát vápniku – uvažujeme v tomto článku.

Čo je to?

Vo veterinárnej praxi sa liečivo pôvodne používalo ako liek na symptómy alergie u cicavcov – mačiek, psov a veľkých hospodárskych zvierat. Zložky tohto lieku znižujú citlivosť tela na akékoľvek zlúčeniny, ktoré spôsobujú alergickú reakciu. V procese štúdia účinku lieku na systémy tela sa odhalil jeho protizápalový a antitoxický účinok.

Zistite, ako a ako liečiť infekčné a neinfekčné ochorenia brojlerových kurčiat.

Hlavnou úlohou borgluconate je doplniť zásobu vápnika v tele. Vápnik je dôležitým účastníkom biochemických procesov v bunke, ktorý reguluje rôzne intracelulárne procesy. Dostatočné množstvo tohto stopového prvku v organizme nosníc ovčieho mäsa ovplyvňuje tvorbu vaječnej škrupiny. Uhličitan vápenatý v plášti vajec je 94%. V kmeňoch domestikovaných vtákov je prítomný aj vápnik.
Vápnik Borgluconate
Prírodnými zdrojmi tohto mikroelementu sú mušle mäkkýšov, staré vaječné škrupiny. Najznámejším prejavom nedostatku vápnika sú rachity. Zároveň kosti strácajú svoju silu, deformujú sa, rozpadajú sa a existujú choroby svalového tkaniva.

Terapeutický účinok lieku:

 • antialergický;
 • protizápalový;
 • antitoxická pre akútnu otravu;
 • normalizácia bunkových procesov;
 • stimulácia metabolizmu;
 • liek na ochorenia muskuloskeletálneho systému;
 • normalizácia práce kardiovaskulárneho systému.

Výrobok sa predáva vo fľašiach z tmavého skla. Je to číra alebo svetlo žltá kvapalina. Možné dávky lieku: 100, 200, 250, 400, 500 ml. Borglukonát vápnika
Nepriehľadnosť liekovky zabraňuje kontaktu a chemickej reakcii zložiek lieku pod vplyvom slnečného žiarenia. Nepriepustný kryt zabraňuje tomu, aby sa komponenty dostali do styku so vzduchom. Liečivo je absolútne hypoalergénne.

Viete? vápnik základom kostného tkaniva. Vstupuje do tela iba z vonkajšieho prostredia a nedá sa generovať v tele.

Prečo dať brojlery

Brojleri sa pestujú na produkciu veľkých jatočných tiel v priebehu 3 až 5 mesiacov. Každé ochorenie vedie k omeškaniu vývojového plánu, zlému rastu a možnej smrti mladých zvierat. Preto sa zvyšuje úloha preventívnych postupov, aby sa zabránilo vzniku problému v budúcnosti. Zdravé kurčatá s správnou výživou a stravou zvyšujú svoju hmotnosť o 1 mesiac 50 krát.

Hlavnou funkciou lieku v strave brojlerov je prevencia alebo liečba beriberi.

Pozrite sa na zoznam liekov, ktoré budú pre poľnohospodárov užitočné pri pestovaní brojlerových kurčiat.

Príznaky ochorenia padajú na nohy, výtok z očí, špinavé perie. Dôvodom poklesu pri nohách vtákov je veľmi jednoduchá: brojlery – je umelo chované vtáky, telo, ktoré nemusia mať čas vyvíjať rovnakú rýchlosť priberanie na váhe.
Kurčatá brojlerov

Kedy používate

Liečivo sa podáva brojlerom pri výskyte znakov:

 • beri-beri;
 • krivica;
 • osteomalácia;
 • alergie;
 • spazmofilii;
 • niektoré typy otravy.
Viete? názov beri-beri nesprávne charakterizuje chorobu. Koniec koncov, nedostatok vitamínu to je úplná absencia jedného alebo všetkých vitamínov. Bolo by správnejšie povedať hypovitaminózu nedostatočné množstvo vitamínu.

Návod na použitie

Ak sa vták dostane na nohy, najprv zistite dôvod:

 • prítomnosť syrového výtoku z očí indikuje nedostatok vitamínu A v tele;
 • Ak sa vták nakloní hlavu dozadu a položí sa na jej bok – to sú príznaky nedostatku vitamínu B.

Liečivo sa pridá do vody rýchlosťou 3 ml na 1 liter vody. Použite liek každý deň, kým symptómy nezmiznú.
Borglukonát vápnika
Použitie borglukonátu je možné a potrebné nielen vtedy, keď sú prítomné príznaky ochorenia, ale aj ako preventívne opatrenie na rozvoj nedostatku vitamínov.
Liečivo môže byť tiež podkožné podkožne pri dávke 0,5 ml na 1 kg telesnej hmotnosti. Liečivo by sa malo ohriať v rukách na izbovú teplotu a uviaznuť na rôznych miestach pod kožnými záhybmi. V tomto prípade nemôže byť alkohol použitý.

Do krmiva sa pridávajú aj vitamíny A a B. Zvyčajná kaša sa nahradí zmesou zmiešanou s použitím potravinových kvasiniek. Borgluconate a všetky tieto doplnky dávajú všetkým vtákom bez výnimky.

Dôležité! Vitamíny nie sú pre telo neškodné. Veľké dávky môžu byť nielen toxické, ale aj smrteľné. Preto pri pridávaní vitamínov do krmiva pre kurčatá dodržujte dávkovanie!

dávkovanie

V jednom litri lieku obsahuje:

 • glukonát vápenatý – 200 g;
 • kyselina boritá – 18,5 g;
 • soľ tetraboritanu vody – 13 g.

Pravidlá aplikácie

 • liečivo sa podáva pomaly, aby nedošlo k narušeniu srdcového rytmu;
 • injekčnú formu – subkutánne, v malých dávkach na niekoľkých rôznych miestach;
 • Alkohol s injekciou sa nedá použiť.
Zistite, čo robiť, keď brojlery kýchajú, dýchajú a kašeľ.

Injekcia brojlerov

Dôležité! Intramuskulárne podanie lieku je zakázané, pretože to môže viesť k nekróze tkaniva.

Vedľajšie účinky a kontraindikácie

Pri nadbytku vápnikovej hyperkalcémie je užívanie lieku kontraindikované. Možné vedľajšie účinky sú hnačka, vracanie, spomalenie pulzu. Všetky vedľajšie účinky idú sami.

Borglukonát vápenatý je účinná liečba ochorení pohybového aparátu u zvierat a vtákov. Je dobre tolerovaná a má rýchle pozitívne účinky na telo.