Bežné typy cirkusov

Tsertsis kapor
Bujné kvitnúce stromy a kríky vždy lákajú pozornosť a ťažko nechať nikoho ľahostajným k takejto očarujúcej pohľad.

Sakura, magnólie, lila – každá z týchto rastlín počas kvitnutia môže zdvihnúť náladu a fascinovať oči mnohých ľudí. Do tohto zoznamu môžete pridať a tsertsis – ozdobný strom, ktorý bohatne kvitne jemnými kvetmi ružových odtieňov.

V tomto článku by sme vás chceli predstaviť. Ako vyzerajú cirkvi, odkiaľ pochádzali, ako získali svoje meno, opis svojho druhu – o týchto a ďalších skutočnostiach o rastline, ktoré sú uvedené nižšie.

Zercis (latinský Cercis) alebo fialový rodu listnatých stromov a kríkov patriacich do skupiny strukovín. Rastú v divokej povahe Ázie, Stredomoria a Severnej Ameriky.

Viete? Jeho meno Cercis dostalo od gréckeho slova, čo znamená “raketoplán”. To je pomenované tak, že prináša ovocie – fazuľa, tvarovaná ako detail tkaniva.

Zercis rastie do výšky 18 m. Koruna je svieža vo forme stanu alebo gule. Sudy sa často zhoršujú, zakrivené. Rastlina má zaoblené alebo oválne listy. V lete sú zelené, jesenné farby v žltej, žltooranžovej farbe, pád na zimu.
Tsertsis Chinese

Kvitnú kvety na jar, zvyčajne vo štvrtom roku po výsadbe. V závislosti od typu kvetov sú zhromažďované vo zväzkoch alebo kefách, rastú z dutín listov alebo sa nachádzajú na trupu. Obzvlášť nezvyčajné je cercis, keď kvitne pred výskytom listov. Potom sa zdá, že vetvy sú doslova omietnuté ružovou, fialovou alebo červenou.

V období kvitnutia, ktoré trvá asi mesiac, strom vyzařuje príjemnú arómu a priťahuje včely, a preto je to voštinová. Plody sa tvoria v šunkách dlhých 10 cm, z ktorých každá obsahuje 4 až 7 fazuľa. Strom je ovocie nesené v auguste.

Crimson je veľmi teplá a svetlo milujúca rastlina. Kvôli tejto zvláštnosti cirkvi sa jej výsadba a starostlivosť stáva problematickou pre klimatické zóny s chladným zimným obdobím.

Dôležité! Iba tri druhy dokážu tolerovať malé mrazy: kanadské, západné a nepravidelné. Najťažšie z nich je kanadská fialová.

Rastlina preferuje pôdy s dobrou drenážou, limy. Nie hygrofilné. Zoradené semená a vegetatívne (vrstvy, odrezky) spôsoby. Dobre toleruje prerezávanie – mladé rastliny sú vhodné na tvorbu rôznych druhov korun. Odolná voči škodcom a chorobám.
Cercis Canadian

Fialová je spojená s trvalými rastlinami – môže žiť až 70 rokov. V prírode existuje 6 až 10 druhov Tserts. Líšia sa vo výške kmeňa, štruktúre a farbe kvetov, stupni odolnosti voči chladu. Niektoré z nich sú úspešne pestované. Popíšeme najslávnejšie.

Zertsis Griffith

Zercis Griffith (Cercis griffithii) veľmi zriedkavo sa vyskytuje vo forme stromu. Zvyčajne rastie 4-meter hrubý keb s širokou korunou. V prírodných podmienkach rastie na kamenných svahoch hôr strednej Ázie, Iránu a Afganistanu. Preto je tento druh fialovej veľmi teplomilný a nie je vhodný na výsadbu v strednom pruhu.

Vyznačuje sa okrúhlymi, jasne zelenými listami dlhými 5-8 cm, obličkami tvarovanými hlbokým zárezom v základni. Listy po kvete. Kvety sa zhromažďujú v krátkych kefkách, majú ružovú alebo fialovo fialovú farbu. Kvitne skôr ako v iných druhoch: koncom apríla – začiatkom mája. Plody dozrievajú aj skoro: v júli až auguste.
Zertsis Griffith

Zercis je európsky

Cercis je európsky (Cercis siliquastrum), alebo obyčajný (pods) podobne ako kanadská odroda, ale je o niečo nižšia, má väčšie kvety (do priemeru 2,5 cm) a menšie listy. Dĺžka listu dosahuje 8 cm. V tvare sú polkruhové so základňou v tvare srdca.

Táto kvetina kvitne ružová a fialová. Obdobie kvitnutia trvá asi mesiac – od apríla do mája, končí ihneď po objavení listov.

Maximálna výška európskej cirkvi je 10 m. Rastá ako strom a má tiež keramické tvary. Jeho kmeň je hrubý, zvyčajne nerovný.

Keďže v prírode tento druh rastie v krajinách Stredomoria a Ázie, je veľmi teplomilný. Nedochádza k mrazu pod -16 ° C – zmrzne a zastaví kvitnutie.

Viete? Vo Francúzsku je tento druh tsertsis kvôli prirodzenému biotopu nazvanému “strom z Judska” (moderný Izrael). Následne sa táto fráza rozšírila s prekrúteným prekladom: “Judas strom”, a preto sa dnes často nazýva.

Zercis je európsky
Tento Judas strom sa vyznačuje pomalým tempom rastu – v štyroch, piatich rokov môže dosiahnuť výšku iba 1-1,5metry Caprice pre transplantácie, ale náročné na zloženie pôdy .. Vzhľadom k tomu, rastlina je veľmi photophilous, potom je vhodné vysadiť na južnej strane, v otvorenom slnečných oblastiach, ale chránené pred vetrom.

Jeho dekorativita sa zachovala aj v období plodov, v septembri vďaka nádherne visiacim dlhým (až 10 cm) luskám.

Zercis West

Západná krabica (Cercis occidentalis) – zimné tvrdé severoamerické druhy. Má veľmi rozvetvenú korunu. Hlaveň dorastá až do 5 m od listov stromov tohto druhu majú sviežu zelenú, reniform, dosiahnuť kvety o priemere 7,5 cm – .. jasne ružová, nie je veľký.
Zercis West

Cercis Canadian

Cercis canadensis, doma v Severnej Amerike, doma dosiahne maximálnu výšku 12 m. Avšak, keď ju prenesiete do inej klimatickej zóny, chladnejšia, jeho vzhľad sa mení.

Po prvé, výrazne stráca rast – zo stromu sa stáva krémovou formou. Jeho listy a kvety sú malé. Kvitnutie nie je tak nádherné ako v prírodnom dosahu.

Kvety “kanadské” od polovice jari do začiatku leta, až do výskytu listov. Jeho kvety sú svetlo ružové, priemer až 1,2 cm, bez zápachu. Listy sú veľké (až 16 cm), tmavo zelené, vo forme srdiečka, na jeseň sú namaľované svetlo žltými tónmi.

Cercis Canadian má najvyšší stupeň mrazuvzdornosti medzi ostatnými druhmi. Mladé rastliny do troch rokov potrebujú prístrešie pred zimovaním.

V dekoratívnej kultúre sa používajú dve odrody: biele a froté.
Cercis Canadian

Tsertsis kapor

Prírodná oblasť rastu fialová ružovka (Cercis racemosa Oliv.) sú centrálnymi regiónmi Číny. Spravidla sa jedná o strom veľkých rozmerov (až 12 m) s tmavo zelenými listami dospievajúci. Fialové kvety kvitnú, ktoré sú umiestnené na oboch vetiev a kmeňa, a visí na kvetenstvo krátke stopky.
Tsertsis kapor

Tsertsis Chinese

Stromy čínskej fialovej (Cercis chinensis) rastú veľmi veľké – do výšky 15 m. Ich koruna sa šíri, hustá. Rastliny majú veľké, zaoblené lesklé listy, dosahujúce priemer 6-12 cm.

Obdobie kvitnutia je v máji až júni – stromy sú hojne pokryté malými fialovo-ružovými, malinovými kvetmi zbieranými vo zväzkoch. Listy sa objavujú po páde kvetov.

Viete? Tento druh bol predstavený z Číny v polovici devätnásteho storočia.

V kultúre čínsky karmín vysadený zriedka, zvyčajne vo forme 5-6-metrových kríkov. Odoberajú sa odrody s bielymi kvetmi (Shirobana), ružovo fialové (Avondale). Odoláva zimnému poklesu teploty na -23 ° C.
Tsertsis Chinese

Cercis reniform

Corypha renal (Cercis reniformis) – jeden z mrazuvzdorných odrôd cercis je pôvodom v severnom Mexiku. Rastá ako veľký Bush a ako strom. Dosiahne výšku 10 m. Má širokú oválnu korunu.

Listy tohto druhu sú obličky, zaoblené s tupým zárezom na základni – odtiaľ názov. Rastú na dĺžku 5-8 cm. Kvety sa zhromažďujú v jasne ružových kvetenstvách s dĺžkou 1-1,5 cm.
Cercis reniform

Dôležité! Zvyčajne karmín miluje teplo, preto prakticky nerastú v regiónoch s mimoriadne mrazivými zimami. Existuje však spôsob, ako dosiahnuť väčší mrazuvzdornosť kríkov – rast rastlín zo semien.

tsertsis strom je tak krásne a neobvyklé, že si zaslúži, aby sa stala populárnou a mať svoje čestné miesto na záhradách, v parkoch, prímestských oblastiach. Vyzerá najlepšie pri osamotenom výsadbe. Môže sa však vysádzať aj v skupinách s ihličnatými rastlinami. Používa sa na vytvorenie živých plotov. Vhodné na pestovanie vo forme bonsai.