Appleberry odroda “Starkrimson”: vlastnosti a kultivácia poľnohospodárskych výrobkov

Apple odroda
Yablonu môže byť správne nazývaná milenkou záhrady. Správne vychystávanie kultivarov na záhrade si môžete vychutnať vynikajúce ovocie po celý rok. V tomto článku sa oboznámite s jablčným stromom “Starkrimson Delicious”, podrobný popis odrody a užitočné rady pre starostlivosť o ne pomôže pestovať tento neobvyklý jablkový hybrid.

História dedukovania

Odroda “Starcreamson Delicious” bola vyprodukovaná americkými chovateľmi na konci 19. storočia. Výsledkom prechodu odrôd “Delicious” a “Starking” boli nové odrody s absolútne novými charakteristikami. Naša odroda má vysoké ozdobné ovocie a hojné ovocie. Apple odroda

Opis a rozlišovacie znaky odrody

Stromy “Starkrimson” sa vzťahujú na typ “ostrosti” – špeciálny druh jabloní, ktoré majú nasledujúce charakteristiky: kompaktnosť koruny a mimoriadnu plodnosť.

drevo

Strom je považovaný za stredný alebo dokonca nízky. Vetvy tvoria kompaktnú korunu vo forme širokej pyramídy. Kmeň ročných stromov je maľovaný šedo-hnedou farbou a dospelé výhonky jabĺk “Starkrimson Delicious” získavajú bohatý hnedý odtieň. Sú charakterizované tvorbou prsteňa – malé ovocné vetvy, ktoré môžu hojne kvitnúť a prinášať ovocie.

Viete? V presvedčení mnohých krajín sú jablká symbolom silného zdravia, mládeže a lásky. Jedným z príkladov sú mladé jablká z rozprávky. Slovania dokonca mali zvyk – po narodení dieťaťa, aby dal svojej matke jablko. Toto gesto symbolizovalo želanie dobrého zdravia dieťaťa.

ovocný

Napriek malému rastu jabloňových plodov rastú veľké ovocie, ich hmotnosť môže dosiahnuť 200 gramov. Tvar ovocia je predĺžený, kužeľovitý. V hornej časti jabĺk sa vyznačuje rebrovaním. A tvar ovocia priamo závisí od veľkosti. Malé jablká majú dokonale zaoblený tvar bez rebrovania. Je potrebné poznamenať farbu jabĺk “Starcreamson Delicious” – hlavná farba je svetlo zelená a farba krytu je jasná karmínová. Pri podrobnom vyšetrení jabĺk sú na koži viditeľné fialové bodky. Chuť buničiny je sladká, s miernou kysnutosťou. Hustá pokožka a vosková vrstva zabezpečujú konzerváciu ovocia počas prepravy, ako aj dlhodobé skladovanie. Apple odroda

Ako si vybrať sadenice pri nákupe

Keď sa rozhodnete pestovať túto odrodu na lokalite, je veľmi dôležité vybrať správne sadenice. Pri výbere sadeníc na výsadbu nezabudnite:

  1. Jednoročné alebo dvojročné sadenice sú vhodné na pestovanie na trvalom mieste.
  2. Kmeň sadeníc by mal byť bez poškodenia, škvrny a výrastkov.
  3. Ak mierne odrežete kôru – farba kmeňa pod ňou by mala byť svetlozelená.
  4. Korene by mali byť vlhké a svetlé.
  5. Listy odrody Starkrimson Delicious majú drsný chrbát. Pred nákupom cíťte listy – takže sa uistite, že kupujete správnu sadenicu.

Výber miesta na webe

Správna voľba miesta na lokalite je dôležitou etapou procesu pestovania ovocných stromov. Vlhký alebo s vysokým obsahom solí, pôda pre formovanie záhrady bude katastrofálna. Vybrané miesto by malo byť dobre osvetlené, otvorené, ale je potrebné vylúčiť vzhľad konceptov. V blízkosti miesta výsadby jabloňových sadeníc by nemali byť žiadne usadeniny drveného kameňa, vápenca a podzemných vôd. Pôda musí byť hlinitá alebo uhličitan sodný.

Prípravné práce

Na sadenice sa zakorenil a čoskoro začal potešiť vás svojím plodom, je potrebné vykonať prípravné práce. Ďalšie informácie o nich nájdete v článku.

Dôležité!
Apple Tree “Starkrimson Delicious” je citlivý na pokles teploty. Ak je vo vašom regióne chladné leto a v zime silné mrazy – tento druh, bohužiaľ, vám nehodí.

Apple odroda

Príprava miesta

Pred vysadením jabloní by ste mali dať čas na prípravu pôdy. Pripravte sane v lete a v prípade rastúcich jabloní “Starkrimson” – pripravte pôdu na jeseň. Pri nástupe jesenného chladu sa vybrané miesto pod pristátím starostlivo vykopne a buriny sa odstránia. Proces prípravy pôdy sa zavŕšil zavádzaním hnojív – odtučneného hnoja alebo húsenia, v množstve 5 kg na 1 km štvorcový. m, môže sa tiež pridať drevený popol. Výsledná zmes sa zmieša s pôdou a rovnomerne sa uvoľní po celom povrchu.

Prečítajte si pravidlá výsadby jabloní na jar a na jeseň.

Príprava sadeníc

Pri príprave sadeníc postačí, aby sa ich korene zmenšili v nádobe s vodou. Ak chcete zvýšiť šance na klíčenie, pridajte do vody vodu stimulujúce rast. Skúsení agronómovia tiež odporúčame používať vodu namiesto zemného riešenie: úrodná pôda (jedna môže trvať od budúcich apple výsadbu miest) sa zmieša s vodou, zmes by mal vyzerať riedko konzistencia krém. V takomto hlinenom “hovorcovi” môžete v noci pred výsadbou udržať stromček. Ak si všimnete poškodené vetvičky, mali by byť odstránené pomocou ostrých nožníc alebo záhonov.

Viete?
Neobvyklý záznam bol stanovený v roku 1976. Cathy Volfer vybrala jablko 11 hodín a dĺžka kôry bola viac ako 52 metrov. Tak bol zaznamenaný záznam, ktorý bol zaznamenaný v Guinnessovej knihe rekordov ako najdlhšia kôra jabĺk.

sadenice

Postupný postup výsadby sadeníc

Takže miesto na pestovanie je pripravené, sadenice udržiavajú noc v teréne riešenie, to znamená, že posledná fáza bola ponechaná – výsadba mladých jabloní v otvorenom teréne. Najlepší čas na to je jar, ale je dôležité zabezpečiť, aby zimné námrazy nevrátili. Proces popisujeme v poradí:

  1. Pre každý strom vykopať hĺbku otvoru najmenej 60-80 cm.
  2. Na dne je nalievaný humus, malá pôda, môžete pridať staré listy alebo piesok.
  3. Celá zmes sa dôkladne zmieša.
  4. Na začiatku sa výsledná zmes naleje do vody (stačí 1 až 2 lopaty).

Seedling znížil dieru, korene starostlivo rozšíriť a pokryté pôdou. Vysadené s jabloňou hojne napojené. Môžete viazať sadenice na kolík. Ak plánujete vysadiť niekoľko stromov – dbajte na to, aby vzdialenosť medzi pristávacími otvormi bola najmenej 5 m.

Dôležité!
Pošlite sadenice do otvoru a uistite sa, že pri výsadbe nie je hrdlo koreňa prehĺbený. Mala by byť 5 cm nad úrovňou terénu.

Strukrisson jablko

Vlastnosti sezónnej starostlivosti

Po vysadení “Starkrimson Delicious” je dôležité poskytnúť budúcim stromom kompetentnú starostlivosť. Ďalej zistíte, aké aktivity obsahuje.

Pôda

Po výsadbe sadeníc by mala ďalšia starostlivosť o pôdu pozostávať z pravidelného zalievania, pletenia a uvoľňovania, ako aj z mulčovania pôdy.
Vodné mladé stromy by sa mali robiť raz týždenne. V suchom období je žiaduce, aby voda každé 2-3 dni. Pri napájaní jedného stromu stačí 2-3 lopaty vody. Pletenie a uvoľňovanie sa spája so zavlažovaním. Nezabudnite: koreňový systém jabloní je blízko povrchu a existuje veľké riziko poškodenia. Mulčovanie pôdy je povinným postupom pre všetky odrody jabloní. Mulčovanie pomôže spomaliť rýchle odparovanie vlhkosti v horúcom období, chrániť pred škodcami a burinami. Najlepšie je použiť mulč prírodného pôvodu – piliny alebo kôru ihličnatých stromov. Aj mulčovanie pomôže dať ovocnému sadu jablko s ozdobným vzhľadom.

Ďalšie hnojenie

Musíte robiť hnojivo podľa ročného obdobia. Napríklad na jar potrebuje jablko hnojivo so zvýšeným obsahom dusíka a na jeseň je potrebná ďalšia dávka draslíka a fosforu. Ďalšie hnojenie

Preventívny postrek

Dôležité! Jablko “Starkrimson Delicious” dala dobrú úrodu, v okruhu najmenej 2 km sa musí pestovať svoje opeľovače, napríklad jablko kultivar, Golden Delicious ‘. Zvyšok opylovania bude robený včelami.

Odroda “Starcreamson Delicious” je predisponovaná na porážku. Na zníženie pravdepodobnosti ochorenia sa vykonáva preventívny postrek, napríklad kvapalina Bordeaux (1%). Ale ak sa rozhodnete sprejovať jablká na jar, urobte to pred začatím. Pôda okolo kmeňa je ošetrená dusičnanom amónnym (10%). Na konci mája môžete pridať imunostimulačné liečivá, napríklad “Fungicid” – to tiež pomôže znížiť počet ošetrení chemickými výrobkami. Treba poznamenať, že taká bežná choroba medzi jablkami ako múčnatka, pre “Starkrimson Delicious” nie je prakticky žiadnou hrozbou. Posypanie jabĺk

prerezávanie

Na strom netrpí preťažením ovocia, musí to byť normalizované – riedenie výhonkov. Raz ročne sú hlavné vetvy prerezané na niekoľko obličiek. Po dosiahnutí objemu koruny (to sa stáva hlavne v treťom roku života), by sa ramená mali ručne ohýbať pomocou strihov. Táto technika tiež pomôže zvýšiť výnosnosť pobočiek. Sanitárne prerezávanie, t.j. odstraňovanie poškodených a nesprávne rastúcich odvetví sa vykonáva každých 4-5 rokov.

Stojí za zmienku, a populárne odrody jabĺk, ako je “Semerenko”, “Hercules”, “Žiguli”, “Silver Hoof”, “Spartan”, “Lobo”, “lekársky” a “Candy”.

Ochrana proti chladu a hlodavcom

Pretože je “StarCrimson” citlivá na chladu, na konci jesene stromy potrebujú útočisko. Vyžaduje najmä prístrešok bazálny krk, a preto sa musí najprv postarať. Najpopulárnejšou a najpoužívanejšou metódou je pokrytie lamií ihličnatých stromov. Z prírodných materiálov pomôže chrániť slamu alebo trstinu. Môžete tiež použiť noviny – je potrebné zabaliť spodok trupu v niekoľkých vrstvách. Kufor môže byť umiestnený okolo kufra, ale najdôležitejšie je odstrániť ho v čase, takže pod teplo nevytvára skleníkový efekt.

Jablká často trpia myší. Nylonová výplň, zabalená v niekoľkých vrstvách okolo kufra, pomôže zastaviť hlodavce od kufra. Tiež vhodné plastové oko. Navíjajte hlaveň do výšky najmenej 1 meter. Pri dodržiavaní našich jednoduchých odporúčaní pre starostlivosť o jabloň “Starkrimson Delicious”, určite dosiahnete pozoruhodné výsledky a tento strom si vezme dôstojné miesto vo vašej záhrade.