Aplikácia vlastností amoniaku z vošiek

Amoniakálny alkohol
V lekárni nájdete finančné prostriedky, ktoré zapadajú do záhrady. Jedným z týchto liekov je amoniak, známy všetkým, o “agrárnych” vlastnostiach, ktoré tento článok povie.

Amoniakálny alkohol – zloženie

Tento prípravok je univerzálny kvôli svojim komponentom. Podľa vedeckej klasifikácie sa nazýva vodný roztok hydroxidu amónneho (inými slovami ide o tinktúru amoniaku alebo amoniaku).

Voda pôsobí ako pomocný prvok. Bezfarebná kvapalina sa používa predovšetkým v medicíne, ale aj pre domáce potreby.
Amoniakálny alkohol
Ide o dusíkatú zlúčeninu, ktorá sa môže používať ako hnojivo pre rastliny a prostriedok na ničenie škodcov.

Vzhľadom na charakteristický ostrý zápach je ťažké ho zamieňať s inými liekmi z domáceho lekárskeho hrudníka. Na predaj sa ponúka ako 10% roztok, nalial do fliaš (10, 40, 100 ml). K dispozícii sú tiež ampulky s objemom 1 ml.

Dôležité! “Chémia” nie je nižšia ako čpavok, ale pri jej použití je potrebné presne vypočítať dávkovanie.

S takým zložením a prijateľnou cenou sa často používa amoniak v predmestských oblastiach.

Užitočné vlastnosti roztoku amoniaku pri kontrole vošiek

Skúsení záhradníci vedia, že škodcovia netolerujú ostrý zápach tohto lieku. Úspešne sa používa proti cibuľovým muchám a medom, drôtom a mravcom, ale hlavným “zákazníkom” sú vošky.
vošky
Dusík obsiahnutý v roztoku je dokonale tolerovaný samotnými rastlinami, zatiaľ čo škodcovia to netolerujú. Periodické obloženie na povrchu listov stimuluje rast a je preventívnym opatrením v boji proti škodcom.

Pred opisom toho, ako amoniak “pracuje” proti vošiekom, uvažujme jeho vplyv na záhradné plodiny. Takéto hnojivo sa nehromadí v rastlinách a nebude možné “kladivo” naplniť krmiva s amoniakom.

V škodca vám kontrolnej produkty pomáhajú “Aktofit”, “Kinmiks”, “bitoksibatsillin”, “Calypso”, “Akhtar”, “Fitoverm”, “Inta-sup,” “Alatar”.

Chémia to vedia amoniak Je takzvaný medziprodukt v dusíkovom cykle a prechádza do vzduchu v amóniu. Pre nás je to dôležité, pretože používanie alkoholu v záhrade je oveľa efektívnejšie (a lacnejšie) ako “organické”.

Viete? Pre úspešnejšiu kontrolu škodcov na kontaminovanej lokalite môžete priniesť lienky. Toto je jeden z najnebezpečnejších nepriateľov vošiek.

Ako výsledok – v nepoužívanej oblasti (rovnaká dacha), kŕmenie do určitej miery nahrádza rekultiváciu a pomáha zbaviť sa škodcov.

Na ochranu proti vošiek sa používa amoniak kvôli jeho toxicite a ostrému zápachu.
amoniak
Dokonca aj dávka necitlivá pre ľudí je kritická pre hmyz. To platí aj pre vosy, mravce, medvedok a ďalších nezvaných hostí na záhrade. Všetci netolerujú pôsobenie alkalických látok (a amoniak je len jedným z nich).

Ako sa zbaviť vošiek pomocou amoniaku, pokyny na spracovanie rastlín

Každý môže pripraviť ochrannú kompozíciu. Pre to potrebujete:

  • Predmieste mydlo (100 – 200 g). Akékoľvek, čo je najdôležitejšie, že bez chuti. Ekonomické to tiež urobí.
  • Výsledná drvina sa zriedi litrom zahriatej destilovanej vody a potom sa tento roztok naleje do vedra obyčajnej vody tenkým prúdom.
  • Počkáme, kedy sa obilniny usadí a objavia sa bubliny, a vylejeme pozostatky.
  • Pridajte injekčnú liekovku obsahujúcu 25% amoniaku (na základe 50 ml / 10 litrov vody). Dávkovanie sa môže meniť v závislosti od kontajnera, pričom sa udržiava pomer.
Dôležité! Aby sa zbavil iného hmyzu, riešenie sa robí v rôznych, slabších pomeroch. Napríklad 1 ml / 5 litrov vody je dávka cibule.

Keď je prípravok pripravený, okamžite začne kontrola škodcov s amoniakom – nie je možné dlho nechať kontajner. Častice mydla “chytiť” roztok na listy a výhonky, takže hmyz nie je presne preč.
kontrola škodcov
Na ošetrenie rastlín bude potrebná zavlažovacia nádoba s “veľkou” tryskou. V dôsledku prchavosti amónnej bázy musí prameň prichádzať so sprejom.

Malá tryska jednoducho postrieka aktívnu látku, ktorá nebude mať čas na dostavenie sa na listy. Pri použití postrekovača je schéma rovnaká – umiestnite veľký tip (režim “hmla” je nežiaduci).

Takéto ošetrenie sa môže vykonávať v rôznych časoch: po svitaní (v oblačnom počasí) alebo po zalievaní pri západe slnečného dňa.

Pre malú časť je štandardná periodicita takejto práce – raz za sezónu. Pre husto obývaný, impozantný vo veľkosti chaty, možno budete musieť re-spray (s intervalom dva týždne).

Viete? Komáre netolerujú “čpavok”.

Väčšina rastlín rovnako “vníma” takéto riešenie. Paradajky, paprika, uhorky dokonale tolerujú tento postup.

Niektoré odrody cesnaku a cibule môžu nakoniec signalizovať prebytok dusíka (vzácne, ale to sa stáva): výhonky sa začínajú mierne stmavnúť a stať sa lesklé. Obzvlášť citlivé na “prejedanie” jahody – pravidelne kontroluje listy.

amoniak ríbezle riešené odlišne ako recept (namiesto mydla pridať niekoľko štipky prací prášok), a načasovanie (ďalšie “Gulf” v prítomnosti škodcov je požadované).

Ako vidíte, používa sa alkohol rôznych štádiách rastu – od fázy semien až po ochranu dospelých kríkov a kvetov. Vyššie uvedené “prejedanie” s dusíkom sa nesmie báť, tento proces sa prejavuje len na mastnom povrchu.

Ďalšia nuansa, s ktorou súvisí účinok alkoholu na rastlinách, je to, že neprechádza absolútne do tkanivovej vrstvy.

Dôležité! Pre lepší účinok sa ošetrené lôžka po zalievaní uvoľnia. Takže zápach amoniaku trvá dlhšie, odpudzuje hmyz.

Avšak, na umytie ovocia pred spotrebou je potrebné. Ako si pamätať niektoré bezpečnostné pravidlá pri striekaní.

Existuje žiadna škodlivosť pre amoniak: bezpečnostné opatrenia pri práci s drogami a prvej pomoci

Pamätajte, že amoniak je jedným z nich silné jedy. Koža, sliznica a dýchacie cesty sú hlavnými “spôsobmi”, ktorými vstupuje do tela. Nedbalosť pri práci s ním je plná otravy, čo si vyžaduje dlhodobé zaobchádzanie.

Pre agentov amoniaku obsahujúcich jeden z nich je čpavok, povinné inštrukcie na obale – nie príliš leniví na to pozerať.

Pri príprave a postreku použite gumené rukavice. Tiež je užitočné uzavreté oblečenie a ochrana očí. Pri práci s kučeravými odrodami alebo na výške potrebujete kapotu a respirátor.
postrek
Tieto preventívne opatrenia nebudú presne zbytočné – agresívne páry sú schopné ublížiť aj rozdielnym utajeniam, nehovoriac o vnútorných orgánoch človeka.

Liečba amoniakom sa používa aj pre skleníkové a rastlinné rastliny. Tu je prvá vec – to je vetranie. V skleníkoch v teplých mesiacoch otvorte rámy a dvere na rozptýlenie vytvoreného vzduchu.

V prípade domácich rastlín sa postrek vykonáva na verande alebo balkóne. Zároveň musíte byť na strane vetra.

Viete? Na otravu alkoholom sa používa 10% roztok amoniaku.

V skratke alebo nepozornosti sa liek môže dostať na kožu alebo do respiračného traktu. V prvom prípade sa postihnutá oblasť dôkladne umyje vodou.
umýva ruky
Ak sa amónny alkohol dostal do úst – akcie sú rovnaké, niektoré po umývaní opláchnuť pery a úst s teplým mliekom. V malých množstvách (vo väčšine prípadov) je to obídené. Pre závažnejšie príznaky (zvracanie, šok) čakajte na lekárov.

Zabezpečte, aby sa rastliny mohli chrániť len pred agresívnymi “prejavmi” tejto drogy.

Vzhľadom na to, čo je pre záhradníkov takéto, je presvedčený o ich výživových a ochranných vlastnostiach. Teraz naši čitatelia vedia, ako úspešne používať amoniak na ochranu pred škodcami.