“Alben” pre kurčatá: ako dať


Pri chove kurčiat sa parazity môžu stať vážnou prekážkou na ceste k úspechu, najmä – červami, ktoré otravujú vtáky a doslova nasávajú užitočné látky. Jednou z účinných metód na kontrolu červov je “Alben” náprava, ale s cieľom dosiahnuť pozitívny výsledok, je dôležité vedieť, ako správne aplikovať. Dnes o tom budeme hovoriť.

Zloženie, forma výroby, balenie

Liečivo “Alben” (Albendazol, Tabulettae Albenum) je granulát alebo tableta s hmotnosťou 1,8 g na orálne podanie cez ústnu dutinu.

Jedna tableta (granule) liečiva pozostáva z:

 • albendazol (0,36 g);
 • laktózové plnivo (0,93 g);
 • škrob (0,4 g);
 • stearát vápenatý (0,08 g);
 • polyvinylpyrolidónu (0,03 g).

Tablety sa dodávajú na trh v blistroch z papiera potiahnutého fóliou – každá z 25 tabliet. Blistrové balenia sú balené v lepenkových škatuliach, v takejto krabici môže byť 25, 100 alebo 200 tabliet. Granuly sú balené v nádobách z nepriehľadného polyméru, ktoré sú tesne uzavreté s vekom – 25, 100, 200 alebo 500 kusov.

Choroby kurčiat – liečba a prevencia.

Farmakologické vlastnosti

“Album” – čo je antihelmintikum činiteľ, ktorý má univerzálnu dôsledky sortiment zahŕňa pásomníc, hlíst a flukes, ktoré žijú v zažívacom trakte, pľúc, pečene, žlčových ciest kurčiat.

Viete? Na našej planéte ľudia sú 3 krát menej ako kurčatá.

Albendazol je charakterizovaná rýchlym nasiakavosť; to vedie k zhoršeniu metabolizmu sacharidov a mikrotubulárnu sústavy buniek cytoplazmatických v črevnom kanáli červov, pretože z toho inhibuje transport glukózy, delenie buniek je inhibovaný, vývoj a kladenie vajíčok hlísty zlomený lariev vyvinuté paralýzu.

Mŕtve parazity sa vylučujú z tela kurčiat s teľatami. Vzhľadom na skutočnosť, že náprava je účinná v boji proti larvám parazitov, miesto chovu vtákov sa dezinfikuje súčasne. Výrobok patrí do 4 triedy nebezpečnosti látok podľa GOST 12.1.007-76, ktorý nie je nebezpečný pre zvieratá v stanovenej dávke.

Indikácie na použitie

“Alben” je účinný proti cestodám, nematódam a trematódam, používa sa pri liečbe:

 • amidostomoza;
 • capillariasis;
 • singamoza;
 • askarióza;
 • cestodosis;
 • kokcidióza;
 • histomonóza (enterohepatitída);
 • geterakidoza;
 • prostogonimoza.
Na to, aby boli kurča zdravé, ošetrujte ich takými liekmi ako “Tromexin”, “Tetramizol”, “Hammatnik”, “Lozewal”, “Solikoks” a “E-selén”.

Ako podávať kurčatá: spôsob aplikácie a dávkovanie

Dávka “Albena” pre kurčatá je 1 tableta na 35 kg alebo ½ granúl na 10 kg hmotnosti hydiny. Výrobok sa rozomelie na prášok, zmieša sa s jedlom, umiestni sa do podávačov a umožní, aby sa vták voľne stravoval. Postup je najlepšie vykonať ráno. Nasledujúci deň sa musí zopakovať.

Dôležité! Liečba liekom nevedie k potrebe obmedziť kurčatá Prístup k potravinám a používanie preháňadiel.

kurčatá
Miešanie “Alben” je najlepšie s jedlom, pretože pri nalievaní vody do pijanky nebude mať možnosť skontrolovať, koľko vody každý vták pili a či už vôbec pili. Rozpustený vo vode môže byť droga podávaná každému kuraciemu mäsu jednotlivo, berúc do úvahy jeho hmotnosť – pomocou injekčnej striekačky, z ktorej bola predtým odstránená ihlica, nalejte trochu do otvoreného zobáku. Je to však dosť namáhavý proces.

Prečítajte si tiež o tom, aké vitamíny kurčatá potrebujú na nosnice, ako na kŕmenie nosníc a prípravu zmiešaných krmív.

Špeciálne pokyny

Pred použitím lieku sa odporúča testovať: podajte drogu so stádom 50-100 sliepok a 3 dni na sledovanie ich stavu. Ak nie sú zistené žiadne zdravotné problémy, môžete vykonať odčervenie zvyšku hospodárskych zvierat. Albendazol preniká do kurčiat a vajíčok, takže po odstránení šneku nemôžete zabíjať vtáky na mäso počas 1 týždňa a jesť vajcia – po dobu 4 dní. Ak sa z akéhokoľvek dôvodu ustáli kuracie mäso, jeho mäso môže byť varené a kŕmené zvieratami.

Prečítajte si, ako odstrániť červy od kurčiat.

V potravinách zvierat môžete v tejto dobe použiť aj vajíčka, ktoré sa predtým uvareli. Keďže albendazol má nízku toxicitu, ľudia by počas práce s ním nemali jesť, piť ani fajčiť. Noste rukavice a po procedúre dôkladne umyte ruky mydlom.
rukavice

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

V prípade dodržiavania odporúčaní o počte a spôsobe užívania drog neboli zistené žiadne vedľajšie účinky.

Dôležité! “Alben” nevedie k intoxikácii tela kurčiat len ​​v prípade dodržiavania dávky lieku.

Kontraindikácie pre aplikáciu lieku “Albena” sú:

 • vyčerpanie trupu vtáka;
 • choroby akéhokoľvek druhu;
 • produkciu mäsa a obchodovateľných vajec v súlade so stanovenými termínmi.

Čas použiteľnosti a podmienky skladovania

“Alben” je vhodný na 3 roky od dátumu výroby za predpokladu, že je skladovaný podľa odporúčaní v obale výrobcu. V miestnosti, kde je liek uložený, musí byť suchý a tmavý a teplota vzduchu by nemala presiahnuť 25 ° C. Pri teplotách nižších ako 0 ° C stráca produkt liečebné vlastnosti. Je potrebné obmedziť prístup detí k lieku.

výrobca

Liečivo “Alben” vyrába vedecké a inovačné centrum Agrovetzashchita S.-P, ktoré sa nachádza v moskovskom regióne Sergiev Posad.

Viete? Existujú ľudia, ktorí sa bojí kurčiat a všetko spojené s nimi, dokonca aj ich vajíčka – táto choroba sa nazýva alektorofóbia.

Preto je Alben účinným liekom, ak sa podáva podľa návodu na použitie. Kŕmenie chorých kurčiat nie je vôbec ťažké – každý chovateľ hydiny sa s tým vyrovná. Ak použijete tento liek na boj proti helmintom a zabráni ich výskytu, určite dosiahnete dobrý výsledok.