Aký sex sa najlepšie robí v slepičích domoch

kurník
Bez ohľadu na to, ktoré kurčatá máte v držbe (mäsové alebo vaječné plemená), aby sa maximalizovala produktivita vtákov, je potrebné vytvoriť pre nich dobré podmienky. Existujú aj určité požiadavky na to, aké by mali byť priestory pre chov domácich vtákov. V článku budeme hovoriť o tom, ako urobiť sex v slepičích domoch, aby boli vtáky pohodlné a bezpečné.

Podmienky pre chov kurčiat v kuracích záhubách

Podmienky pre kurčatá rôznych plemien budú mierne odlišné.
Khoury

Existujú však základné pravidlá pre všetkých:

 • hydinárna musí byť vždy čistá;
 • V miestnosti by mali byť okná, ktoré sa dajú ľahko otvoriť pre vetranie. Pri absencii takéhoto kvalitatívneho vetracieho systému musí byť vybavený;
 • udržiavanie potrebnej teploty a vlhkosti v slepom dome (závisí od plemena vtáka). Väčšinou sliepky žijú ľahko v nevykurovaných miestnostiach. Avšak, ak je vaším cieľom najvyššia produktivita, je potrebné vykurovanie. Optimálna teplota v slepom dome je + 21-25 stupňov. V zime by nemala klesnúť pod + 10-15;
 • ďalšou dôležitou podmienkou pre bývanie je otvorený priestor. Nadmerná populácia ohrozuje infekcie a dokonca aj epidémie, oslabenie imunity vtákov. Dom sa skladá z výpočtu 2-3 nosníc na 1 km štvorcových. m oblasť;
 • ak sú kurčatá po celý rok jazdené, je potrebné sledovať udržiavanie trvania denného svetla v hydinárni. Ak v lete existujú okná, svetlo, ktoré ich preniká, bude stačiť. V zime sú potrebné ďalšie svetelné zdroje. Svetlý deň by mal byť 14-16 hodín.

Čistenie v dome musí byť vykonávané pravidelne. Najmenej raz ročne by sa malo vykonávať všeobecné čistenie priestorov. Raz za 2 mesiace – dezinfekcia so špeciálnymi prostriedkami, alebo organické chemikálie (kyseliny chlorovodíkovej manganistanu draselného, ​​jódu kryštálu, “Monklavitom”, “baktericídne”, “Virotsidom” et al.).

Zistite, aké sú kvasenie kvasníc pre kurčatá.

Pre kuracie pohodlie by mal byť kŕmny dom vybavený:

 • otvory, ktoré sú umiestnené v rôznych výškach so vzdialenosťou 40-50 cm od seba;
 • kŕmne žľaby – 1 dospelý musí mať aspoň 10-15 cm;
 • pijani s objemom 5 – 6 litrov;
 • hniezda – 1 kus pre 5 jednotlivcov;
 • popolové kúpele na suché kúpanie vtákov.

kurník
Podlaha by mala byť pokrytá vrhmi slamy, sena, pilín alebo iných materiálov. V zime by mala byť o niečo silnejšia ako v lete. Ak je dom nevyhrievaný, potom jeho vrstva by mala dosiahnuť najmenej 30-40 cm. Vrstvy by sa mali meniť dvakrát mesačne (pri zvýšenej vlhkosti môžete to robiť častejšie). Kurčatá potrebujú chodiť, preto je dôležité postaviť pre nich voliéru s tieňovaním a baldachýnom od počasia. V oblasti výbehu sú tiež potrebné podávače a misky na pitie.

Viete? Kurčatá môžu byť prenášané iba svetlom. Dokonca aj vtedy, keď už príde čas uvoľnenia vajíčok, bude vták čakať na deň alebo sa rozsvieti svetlo.

Ako studený a teplý sex ovplyvňuje zdravie vtákov

Podlaha v miestnosti pomáha udržiavať požadovanú teplotu domu bez ohľadu na vonkajšie prostredie. Jeho kvalita a materiály, z ktorých sa vyrába, ovplyvňujú zdravie a vývoj vtákov a tiež vykonávajú tri hlavné funkcie:

 • podporou;
 • tepelnej izolácie;
 • ochranný účinok.

Sex v kurníku
Žijeme v kuriatku s chladnou podlahou a najprv porazíme vtáctvo. Pri údržbe v priestoroch s teplou podlahovou krytinou s perličkami majú silný imunitný systém a vysokú produktivitu. Prakticky netrpia artritídou, zápalom pľúc, prechladnutím. Pri výbere podlahovej krytiny by ste mali uprednostňovať možnosti, ktoré sú bezpečné, odolné voči vlhkosti, silné, s nízkou tepelnou vodivosťou a ekologicky šetrné.

Pohlavie v slepom dome s vlastnými rukami

Podlaha v dome môžete usporiadať niekoľkými spôsobmi a rôznymi materiálmi. Ktorá voľba závisí od veľkosti miestnosti, jej usporiadania a materiálových možností majiteľa. Poďme pochopiť klady a zápory najbežnejších podlahových krytín – hlinené, betónové a drevené.

Prečítajte si tiež, ako vybaviť pokladanie nosníc.

Podlahové zariadenie na zemi

Podlaha je najjednoduchšia voľba pre každého. Jednoduchosť a lacnosť sú nepochybne jeho zásluhy. Táto možnosť však má viac nevýhod. Medzi nimi:

 • rýchle chladenie v chladnej sezóne;
 • nedostatok ochrany pred hlodavcami a škodcami;
 • ťažkosti pri starostlivosti, pretože takáto podlaha môže často tvoriť bahno.

Na izoláciu hlinenej podlahy dávajte pozor na výrobu hlinených podláh.
Zemná podlaha v slepom dome

Pokyny krok za krokom na vykonanie tejto možnosti pokrytia sú nasledovné:

 1. Odstráňte vegetatívnu vrstvu.
 2. Zarovnajte základňu.
 3. Kompaktný s tamperom.
 4. Položte 10-centimetrovú vrstvu mastnej hlinky.

Ako ďalšiu ochranu môže byť hlina položená ruberoidom v 1-2 vrstvách.

Konštrukcia betónovej podlahy

Ďalšou bežnou verziou podlahy v hydinovom dome je betónové liatie. Ak chcete vybaviť takú podlahu, nepotrebujete ani špeciálne vedomosti a úsilie. Hlavné výhody betónového náteru sú spoľahlivá ochrana pred hlodavcami a inými škodcami, ako aj trvanlivosť (životnosť asi 20 rokov). Je odolný proti vlhkosti, ohňu a kyselinám.
Betónová podlaha v slepom dome
Táto možnosť je však zima a vyžaduje povinné otepľovanie. Podstielka v betónovej oblasti môže byť vyrobená z prírodných (drevených hoblín, slamy, sena, rašeliny atď.) A syntetických materiálov. Betonovanie podlahy sa vykonáva takto:

 1. Zarovnajte povrch.
 2. Položte vrstvu štrku alebo drveného kameňa (2-3 cm).
 3. Nastavte obvod zastávok.
 4. Nalejte betónový roztok, ktorý je pripravený z výpočtu 4 kôstky piesku na 1 kbelík cementu s prídavkom vody. Roztok by mal byť kvapalný v konzistencii.
 5. Povrch vyrovnávajte ekvalizérom z dreva.
 6. Nechajte podlahu zmraziť na týždeň.
Dôležité! Ak umiestnite drevené dosky na vrchný kryt betónu, potom sa uvoľní optimálna podlahová varianta domu. Bude spoľahlivo chránený pred hlodavcami a súčasne sa zahreje.

Zariadenie drevenej podlahy

Drevené podlahy sú považované za najlepšiu možnosť. Je teplý a nevyžaduje usporiadanie vrhu. Jeho výhodami je tiež šetrnosť k životnému prostrediu, jednoduchosť a rýchlosť zariadenia, rovnako ako jednoduchosť výmeny a možnosť rôznych možností izolácie.
Drevená podlaha v slepom dome

Avšak táto podlahová krytina má niekoľko nevýhod:

 • vystavenie hubám a iným mikroorganizmom, ktoré poškodzujú hygienický stav priestorov;
 • Veľmi horľavý;
 • možnosť poranenia labiek vtákov s nesprávnou manipuláciou.

Drevené dosky môžu byť inštalované iba na základoch.
Na usporiadanie drevenej podlahy sú potrebné dosky s hrúbkou 25 cm, tyče s úsekom 100 až 100 mm, klince, cement, píly, kladivá, tehly.

Na vlastnú päsť, urobte kurča v letnej chate, vybavte ju, vytvorte krásny dizajn a vetranie.

Dosky sú umiestnené pod miernym sklonom pre pohodlie pri čistení. Tu je návod, ako vyzerá krátky návod na vybavenie drevenej podlahy:

 1. Na základni ležali rovnobežné zaostávanie z nosníkov.
 2. Pokiaľ je to žiaduce, položte hlinku medzi zaostávania.
 3. Kolmo na guľatinu položili dosky tak, aby krivka zasiahla strednú časť oneskorenia.
 4. Dosky na nechty sa zaostávajú.
 5. Ošetrite drevo vodotesnými riešeniami.
 6. Podlahou namažte vápennou maltou na ochranu pred škodcami.
Dôležité! Pri inštalácii drevenej podlahy je potrebné dbať na to, aby neboli žiadne prvky, ktoré by mohli poškodiť vtáky, ako sú nechty, uzly, ostré hrany atď.

Ako rýchlo izolovať podlahu v slepičíku

Ohrievanie sa môže uskutočniť položením postelí z rôznych materiálov. Jeho výška by mala byť od 10 do 30 cm, v závislosti od ročného obdobia. Najpopulárnejšie odrody vrhu sú organické materiály – slama, piliny, rašelina, seno, mech, kukurica. Najbežnejšie materiály pre rýchlu a ekonomickú izoláciu podlahy sú piliny, slama a seno. Najefektívnejšia je rašelina a mechová rašelina. Pri chôdzi na nich sú labky vtákov teplé. Navyše perfektne absorbujú pachy a vlhkosť. kurník
Sláma drží teplo najdlhšie a piliny sa neusadzujú. Je žiaduce použiť piliny iba v kombinácii s hoblinami a seno. Ak chcete skombinovať všetky tieto pozitívne vlastnosti, urobte zmiešané postele. Napríklad, vezmite 3 kusy štiepok, 1 časť pilín, pridajte k nim rašelinu a na vrchu je nahromadená vrstva slamiek. Podlaha môže byť tiež obložená vrhom syntetických materiálov (fermentované zlúčeniny) zakúpené v špecializovaných predajniach.

Video: ako urobiť teplú podlahu v slepičíku

Ako sa starať o náter

Organické stelivo by sa malo meniť minimálne dvakrát mesačne. Je úplne očistená a zlikvidovaná a nová je umiestnená na svojom mieste. Tiež môžete nalievať nové vrstvy nad staré. Kompletná výmena je vykonaná na jar. Vrstvy z fermentovaných formulácií sa menia raz za 2-3 roky. Podstielka sa umiestni na čistú, dobre vysušenú podlahu.

Viete? Napriek konvenčné múdrosť o malé kurča a jednoduchého mozgu svojich zariadení, dospelých, ktoré sú schopné ukladať asi 100 ľudí sa učiť hostiteľa v dave vo vzdialenosti 10 m, orientovaný v čase, to je ľahké sa naučiť veľa príkazov.

Ak je podlaha zemitá, potom je pri jej výmene odstránená aj jej horná časť, impregnovaná vôňami a vrhmi. Z vône sa zbavte rozliatia na podlahu preosievaného dreveného popola (1 vedro na 5-6 m2). Pri výmene podstielky je drevená podlaha novo pokrytá vrstvou vápna.
kurník
Aby mohli kurčatá potešiť svojho pána s vysokým pokladaním vajec, chutným mäsom a silným zdravím, musí sa starať o dôstojné podmienky pre ich údržbu. Vytvorte pohodlné podmienky pre vaše vtáky vlastnými rukami a bez veľkého úsilia. Hlavnou vecou je dodržiavať pokyny a dodržiavať všetky vyššie uvedené požiadavky.

recenzia

Moja osobná rada nie je robiť drevenú podlahu. Necháte kurčatá na čerstvom vzduchu, že? V slepičích domoch budú sedieť len na nasis, takže nie je zmysluplný dobrý sex. Urobte to pohodlné na čistenie nečistôt a iných byaka a to je všetko! Tiež skontrolujte, či nie sú trhliny v stenách v blízkosti podlahy, aby sa v zime nevyfukovali.

evgsek
http://www.lynix.biz/forum/pol-v-kuryatnike#comment-180936
Podlaha musí byť betónová a teplá, tj vykurovaná v dome, bude teplá a suchá.

Leonid, 22
http://www.pticevody.ru/t4988-topic#572869