Aký je rozdiel medzi milujúcimi a celer, ako rozlišovať rastliny

ligurček
V procese pestovania súvisiacich plodín, ako je milenka a zeler, nastali časy, keď sa zdá, že ide o to isté zariadenie. S nepochybne podobnými funkciami sú stále rozdielne aj vo vzhľade.

Dôležité! Vyhlásenie, že lovage – to je zeler, je nezákonné – sú len botanickými príbuznými.

Ako vypadá láska?

Lovestock je viacročná rastlina podobná zeleru. Milovník má zaoblený kmeň vo forme rúrky. Výška stoniek tejto trávy a lovage je tráva, môže dosiahnuť dva metre. Iba horná časť rastliny je rozvetvená. Sila koreňového systému je určená jeho masívnosťou. Koreň má tvar vretena. Drážky kvetov zelených listov láskyplne nádherne lesknú. Iridescentné viacfarebné odtiene žltých drobných kvetov zdobia miesto počas celého leta. S výnimkou letných troch mesiacov, tráva pred kvitnutím má rovnaký vzhľad ako vyblednuté lásky vzhľad na jeseň.
ligurček

Viete? V rôznych jazykoch ligurček má podobný význam pre názov: “Liebstok” (láska) – v nemčine, “loveage” (láska petržlen) – v angličtine.

Popis celeru

Trvalo (zvyčajne dvojročná) bylinná rastlina v rodine umbellate. Môže vyrastať až do výšky jedného metra. Priamy kmeň má drážky, vetvy, je pokrytý opačnými trojitými listami s hrotmi. Líšia sa od bazálnych listov, v ktorých sú mäsité stopky a ostrými listovými listami. V prvom roku sa zeler tvorí koreňová plodina a ružica listov. Kvetanie s komplexnými kvetinovými dáždniky (júl – august) padá do druhého roka života. Malé kvety sú biele, smotanové, zelenkavé, slonovinové. Nepravidelná, niekedy sploštená oblasť koreňových plodín môže mať priemer až 20 cm. Z nej roste veľké množstvo hrubých zvislých koreňov.
zeler

Viete? Existuje názor, že legendárny Tristan a Isolde vypili milostný nápoj vyrobený zo zmesi celerov, jabĺk a hrušiek.

Ako rozoznať zeler z lásky

Lyubistok je dvakrát vyššia ako celer a kvety s inou farbou a tieto rozdiely sú zarážajúce. Ak sa pozriete pozorne na milenca a zeler, je ľahké nájsť rozdiel v lístie, čo je rovnaké pre milovníkov a pre dva druhy na jednej rastline v zeleru. Rôzne formy koreňov nie sú viditeľné z povrchu, ale tiež podporuje skutočnosť, že celer a milenca nie sú rovnaké.
Zeler a láska

Dôležité! Kultivovať je oba veľmi užitočné rastliny.

Nevenujte pozornosť diskusii o identite alebo rozdieloch medzi milovníkov a celeru, je vhodné zamerať sa na nepochybné výhody, ktoré obidve tieto rastliny prinášajú ľuďom. Varenie a medicína (oficiálne aj populárne) sa nedajú robiť bez ich úžasných vlastností.