Ako zvýšiť ukladanie vajíčok moriek

moriak
Pestovanie moriek je medzi poľnohospodármi čoraz viac populárne. A nie je nič prekvapujúce: mäso týchto vtákov je chutné a vajcia sú veľké a užitočné. Ak chcete získať tieto produkty, potrebujete zdravý dobytok. Ako dosiahnuť dobré ukladanie moriek moriek, budeme ďalej informovať.

Produktivita moriek

Začiatok kladenia vajec závisí od dedičných charakteristík, hmotnosti vtáka, sezóny a osvetlenia. Po tom, ako sa morka začne inkubovať s morčaťom, je pokladanie vajec dokončené. Iba určité plemená, za predpokladu, že sa počas celého roka môžu vykonávať osobitné podmienky zadržania.

Naučte sa, ako pestovať morky brojlerov doma.

Produktivita moriek môže byť v priemere reprezentovaná takouto tabuľkou.

Hmotnosť morky, kg Hmotnosť Turecka, kg Yaytsenoskost, kusy za rok Hmotnosť vajíčka, gram Doba inkubácie, dni Farba vajec
13-16 7-9 40-90 70-90 28 Krémovo biela, s postriekaním
Turecké vajcia

Yaytsenosko morky podľa druhov

Domáce plemená začínajú vkladať vajíčka vo veku 7-8 mesiacov. Tento ukazovateľ je však hlavne teoretický, keďže v praxi je vidieť aktívne ukladanie vajíčok vo veku 5 až 6 mesiacov.

Viete? Ak nie je dostatok moriek, chovatelia hydiny používajú morky ako sliepku. Sú vysadené na hniezde a zakryté košíkom.

panenský

Čisto biele vtáky, niekedy nazývané biele alebo holandské morky. Predstavitelia plemena majú stredne veľké telo. Schopnosť inkubácie sa zachová. Hmotnosť zrelého morky je 9 kg, samica – 4 kg. Murivo pre sezónu – 60 vajec.
Morské morky

Severná kaukazská biela

Najstaršia domáca odroda, ktorá je dokonale prispôsobená pastvinám na pastvinách. Vyznačujú sa predĺženým, veľmi širokým telom. Plum je silný, biely. Produkované hlavne na účely získania mäsa. Samice od samcov sú charakterizované menšími rozmermi a zriedkavejším prehĺbením hlavy s dokonale pernatým krkom.

Odporúčame vám, aby ste si prečítali, ako správne pestovať morky, ako liečiť ich choroby a ako rozlíšiť morku od moriek.

V priemere sa živá hmotnosť Turecka pohybuje od 6 do 7 kg, morka – od 12 do 15 kg. Ovipácia začína vo veku 9-10 mesiacov a trvá pol roka. Počas tohto obdobia môžete získať 90-160 (držiaky – 180) vajec s hmotnosťou 85-100 gramov.
Severná kaukazská biela

Bronzový široký hrudník

Zástupcovia tohto plemena patria medzi najväčšie morky. Plocha prsníka u týchto vtákov je dobre rozvinutá (to je 30-35% samotného kostry).

Prečítajte si viac o plemenách moriek bronzové s širokými hrudníkmi.

Živá hmotnosť mužov dosahuje 14-16 (niekedy – 18) kg. Priemerná hmotnosť samice je 8-9 kg. Produktivita morky je 55-70 vajec za sezónu. Priemerná hmotnosť vajec je 80-85 g.
Bronzový široký hrudník

Dôležité! Ako sliepka tieto morky nevyhovujú – kvôli svojej pôsobivej hmotnosti často tlačí kurčatá.

Moskovský bronz

V moskovskom regióne sa odvodzuje na základe bronzových, severokaukazských a regionálnych bronzových moriek. Plemeno sa vyznačovalo vysokou vitalitou, vytrvalosťou, prispôsobivosťou na pastvinové podmienky a praktickosťou.

Živá hmotnosť samcov – 15-16 kg, samice – 7-9 kg. Počet prepravovaných vajec je 80-90 kusov za sezónu. Priemerná hmotnosť vajec je 85-90 g.
Moskva Bronzové skaly

BIG-9

Hardy a plemeno s nadváhou, ktoré nevyžaduje osobitné úsilie pri pestovaní. Voľne sa prispôsobujú akýmkoľvek podmienkam a vyznačujú sa vynikajúcimi ukazovateľmi mäsa. BIG-9 kombinuje vysoké reprodukčné vlastnosti s rýchlym prírastkom hmotnosti a nízkymi nákladmi na krmivo.

Viete? Pooh je vysoko cenený svojou jemnosťou a ľahkosťou.

Živá hmotnosť dospelých moriek je 20-21 kg, morka – 11-12 kg. Na sezónu stanovuje 110-120 vajec.
Plemeno BIG-9

BIG-6

Najdôležitejšie plemeno, ktoré sa vyznačuje vynikajúcim výkonom a precocnosťou mäsa, patrí k ťažkej váhe. Predstavitelia BIG-6 – masívni, s miernou veľkosťou hlavy a skromným telom. Pena je biela, svieža.

Pravdepodobne budete mať záujem dozvedieť sa viac o takých chovoch moriek, ako je uzbecká bledosť a Big 6.

Dospelí muži vážia 20-25 kg, ženy – 9-10 kg. Zastavte pestovanie vo veku 100 dní. Pokladanie vajec – 90-100 kusov za sezónu.
BIG-6

Headon

Toto hybridné plemeno prišlo do našej krajiny na konci 20. storočia z Holandska. Charakterizovaný skorým súborom hmotnosti. Priemerná hmotnosť moriek je 18-20 kg. Produktivita žien je 90-100 vajec za sezónu.

Tikhoretskaya čierna

Tento hybrid bol získaný na území Krasnodar (región Tikhoretsky) od regionálnych čiernych moriek. Predstavitelia plemena majú čierne perie so zaujímavým bronzovým leskom. Odlišujú sa v manévrovateľnosti. Hmotnosť živého muža je 9,5 – 10 kg, morka je 4,5 – 5 kg. Lahôdka – 80-100 vajec s hmotnosťou 80 – 85 g.

Dôležité! Plemeno je vhodné na kultiváciu buniek.

Tikhoretskaya čierna

Uzbecká kožušina

Odroda pochádza z dôvodu starostlivého výberu uzbeckých domácich moriek, autorstvo patrí chovateľovi hydiny N. Zolotukhinovi. Toto plemeno je dokonale prispôsobené ázijským podmienkam, takže je najčastejšie v Uzbekistane, v Tatarstane a v regióne Severného Kaukazu.

Odporúčame vám čítať o priaznivých vlastnostiach mäsa a morčacieho pečene.

Nedostatky plemena zahŕňajú:

 • pomalá sada hmôt;
 • nízka produkcia vajec;
 • relatívne nízka kvalita mäsa.

Uzbecká kožušina

Medzi plusy si všimnite, že na zadnej strane je neuveriteľná. Telo vtáka je priemerné, pôsobivé. Hlava je malá, z boku sa zdá zúžená. Perie je červeno-hnedé (odtiaľ je názov plav). Dospelí morky vážia 9-10 kg, ženy – 3,5-4 kg. V jednom cykle produkuje morka 60-65 kusov vajec.

Dôležité! Ak morky nemajú dostatok vápnika, budú pečieť vajcia alebo ich vôbec nevkladajú bez škrupiny.

Ako zvýšiť ukladanie vajíčok moriek

Stáva sa, že celkom zdravé vtáky, ktoré už dosiahli vek, ktorým sa vajíčka zaraďujú, sa nezačnú držať. V tomto prípade by sa malo inštalovať dodatočné osvetlenie. Preto sa tiež dosiahne aktivácia procesu spermatogenézy u mužov a samice sa začnú ponáhľať skôr.
Turecké vajcia
Avšak vajcia moriek závisí od týchto faktorov:

 • hmotnosť a plemeno;
 • dĺžka svetelného dňa nie je kratšia ako 10 hodín denne. Najlepšia voľba je 13-17 hodín;
 • kvalita a objem krmív – mala by obsahovať optimálne množstvo minerálnych prvkov a vitamínov;
 • pohodlné podmienky – položenie by malo byť teplé a suché. V chladnom počasí je potrebné udržiavať teplotu + 12 … + 16 ° C a relatívnu vlhkosť 60-70%;
 • čerstvý vzduch – miestnosť by mala byť dobre vetraná;
 • Vták by mal byť obmedzený zo stresu – v Turecku by sa mal udržiavať pokoj a pokoj.
Dôležité! Jeden prístrešok je dosť pre 45 moriek.

Turecko na vajciach

Tipy od poľnohospodárov

Skúsená hydina ponúka niekoľko tipov pre začiatočníkov, ako sa správať pri kladení vajec:

 1. V predvečer začiatku kladenia vajec je dôležité stanoviť vhodné podmienky pre sliepku. Takže v otvorenej klietke by teplota nemala byť nižšia ako +10 ° C.
 2. Je tiež potrebné vopred zariadiť hniezdo. K tomu môžete použiť drevenú škatuľu (parametre – 50x70x60 cm) so suchou zemou a na spodku položte postel suchej trávy. V tomto prípade by zásuvka mala byť umiestnená v najpokojnejšom rohu miestnosti.
 3. Približne 30 dní pred začiatkom muriva sa odporúča postupne, vďaka pomocným svetelným zdrojom, zvyšovať denný svetelný deň, takže na začiatku kladenia vajec je 13-17 hodín.
 4. Vtáky aktívne kladú vajcia v období od 11 do 15 hodín, ale príležitostne sa to stane o 8.00 hod. Preto sa odporúča chodiť morky buď skoro ráno alebo po 16:00. Ignorovať prechádzky nestojí za to – to môže ovplyvniť produktivitu.
 5. Nesushki trávia veľa energie, takže sa musia živiť až päťkrát denne. V predvídateľných zahŕňajú obilniny obsahujúce vlákninu a uhľohydráty. Okrem toho by mala strava obsahovať šťavnaté potraviny (mrkva, ďatelina, kapusta, mäkká lucerna).
 6. Keďže murivo začína na začiatku jari (a v tejto dobe ešte nie sú žiadne čerstvé bylinky), do krmív sa pridávajú nasekané ihly. A na jeseň murivo v lete, zozbierané kopřiva, trávy a zeleň břízy.

Turecké vajcia
Na záver poznamenávame, že poskytovaním moriek s priaznivými podmienkami, čistou miestnosťou a potrebným množstvom krmiva, minerálnych zložiek a vitamínov sa môžete dostať nielen chutného mäsa, ale aj zdravých vajec a zdravých kurčiat.

Hydina poľnohospodári budú užitočné prečítať o tom, ako rastú morky v inkubátore, aká by mala byť teplotný režim pre mladý morky, akú veľkú váhu a dospelých morčacie pulard, ako aj ako pri liečbe hnačky moriek.

Nezabudnite na zvyšok a prechádzky, v ktorých nosnice nemusia mať menej.

Recenzie zo siete

Morky netolerujú “susedstvo”, ale uprednostňujú tiché a útulné miesta. Je lepšie, ak v miestnosti, kde sa morčacie mláďatá ponáhľajú a pokrývajú, nie sú žiadne iné vtáky a zvieratá. Veľmi často sa kladie vajcia, morky sa učia, keď vták zmizne bez stopy a objaví sa o niekoľko dní neskôr – aby sa osviežil. Je potrebné sledovať vták, aby našiel a presunul (ak je to potrebné) murivo na bezpečnejšie miesto, pretože morky tvoria hniezda v kríkoch, húštinách a tam dravci čakajú.

Pre vysokokvalitné moriaky v krmive v strave musia vtákov prevládať zeleninu, obilniny, ako aj potraviny obohatené vápnikom a bielkovinami. Vyvážená výživa je najviac potrebná v období pred balením: január až apríl.

kabaniaka
http://www.lynix.biz/forum/kak-uvelichit-yaitsenoskost-indyushek#comment-259821
Aby sa zvýšilo ukladanie vajíčok moriakov, je potrebné udržiavať v najlepších podmienkach, bez prievanu. Nedovoľte, aby vták zmrazil. Časovanie vajíčok sa zvyšuje pri pozitívnych teplotách v miestnosti. V ranných a večerných hodinách je žiaduce dať obilie. A vo dne – vlhké drobné buržoázie pripravené z mletého obilia, mrkvy, kapusty, cukrovej repy alebo otruby na mliečnom odpadu. Musia pridať kosti, drvené a odpadové mäso, tvaroh. Malá buržoázia by mala byť podaná v takých objemoch, aby ju vták mohol jesť za pol hodiny. Nakŕmte morky podľa plánu, včas, v stanovených časoch. Nezabudnite, včas, k vode.
vaha1311
http://www.lynix.biz/forum/kak-uvelichit-yaitsenoskost-indyushek#comment-276919


Loading...