Ako získať dobrú úrodu uhoriek, rastúcu hydropóniu

uhorka
Bežná uhorka je každoročná bylinná rastlina, patriaca do rodiny Pumpkin. Vznikla v kultúre pred 6000 rokmi, jeho vlasť je považovaná za Indiu. V modernom záhradníctve identifikovať niekoľko metód pestovania uhoriek: na mreže, v sudoch pod filmom, v balení, tašky a pomocou hydroponie je dnes veľmi časté. Hydroponika umožňuje rastúcim rastlinám na umelých médiách bez pôdy, čo im dáva príležitosť kŕmiť sa koreňmi vo vlhkom vzdušnom, pevnom, pórovitom, vzduchom náročnom prostredí

Viete? Jedno zo Sedem divov sveta – Závesné záhrady Semiramisu – bolo postavené s pomocou hydroponiky.

Uhorky v hydroponii: charakteristika pestovania


Hydroponics na uhorky s vlastnými rukami bude veľmi užitočné na farme, ak chcete rýchlo získať dobrý zber tejto zeleniny. Uhorky sú kučeravé rastliny, takže v malej hydropóniu sa najlepšie osijú pozdĺž steny palety a po výhonkoch sa kravata pripája k zarážkam nastaveným pod uhlom. Táto metóda pomôže pestovateľom, ktorí hľadajú spôsob, ako rýchlo pestovať uhorky. Toto usporiadanie uhoriek neinterferuje s inými rastlinami, ktoré sa nachádzajú aj na tejto palete a viazané uhorky nakoniec dávajú plody oveľa vyššej kvality. Optimálny rast uhoriek prispieva k svietivosti do 14 hodín.
Uhorky na hydropóniu

Viete? Americký fytofyziológ William F. Gericke rozvinul a potvrdil teóriu hydroponie, ktorá počas druhej svetovej vojny poskytovala americkú jednotku čerstvú zeleninu.

Uhorky kultivarov pre kultiváciu hydroponiky

V záujme rastu uhoriek na hydropóniu s vlastnými rukami je vhodná trieda F1 Lilliput. Toto dozrievanie (od výhonkov až po plody trvá 40-42 dní) je hybridom ženského typu kvitnutia odolný voči chorobám a vírusom. Vhodná teplota pôdy alebo substrátu na klíčenie semien je 25 až 30 ° C. Tento hybrid prináša 10-11 kg na štvorcový meter. m. Tiež malá uhorka parthenocarpic priemernej vytrvalosti; paralelokarpický hybrid F1 MediaRZ strednej dĺžky, rovnako ako univerzálna čiastočná čiastočne pestrá odroda Zozulya. Tiež populárne sú európske, dlhé anglicky, Alma-Ata 1, Marfinsky.
Druh F1 Lilliput

Čo bude potrebné na pestovanie uhoriek na hydroponii

Uhorky môžu trpieť vzhľadom na plesne, rovnako ako poškodenie stoniek. Nedostatočne veľké vzdialenosti medzi rastlinami môžu spôsobiť tieto ochorenia, takže ak chcete pestovať uhorky na balkóne, hydroponie vám vyhovuje to najlepšie. Pri umiestení hrncov by mala byť každá nádoba vybavená približne 2,5 metra štvorcových. m, av nádrži by mali byť 2 sadenice.

Osvetlenie je tiež veľmi dôležité pre pestovanie uhoriek. Zvýšenie vplyvu osvetlenia pomôže veľkej koncentrácii oxidu uhličitého vo vzduchu. Správne pripravené riešenie ušetrí veľa času a úsilia majiteľa. Recept na roztok pre hydropóniu: vápnik – 1 g, sodík – 0,25 g, síran horečnatý – 0,25 g, síran draselný – 0,25 g, zinok – 0,75 g, meď – 0,25 g, riešenie – od 5,5 do 6,0 a ukazovateľ EÚ – 2,2-2,7 mS.

Dôležité! Nedostatok užitočných látok vedie k tomu, že rastliny majú veľa listov, ale málo ovocia.

Technológia pestovania uhoriek hydroponickou metódou

Hydroponics pomôže v byte pestovať uhorky, porovnateľné s tým, ktoré boli pestované v záhrade. Je potrebné sledovať technológiu kultivácie.

Sejba semien v kazetách

Po prvé, korkové zátky sú impregnované živným roztokom a potom sa do každej zátky umiestni uhorka. Hydroponika obsahuje množstvo živín v roztoku, ktoré pomôžu saturácii osiva zvnútra. Vytvorenie optimálneho vlhkého prostredia pomôže zrážaniu vermikulitu. Po výsadbe semien kazety je potrebné zakryť polyetylénovou fóliou, ktorá sa odstráni po 3 dňoch. Teplota, ktorá sa má pozorovať, je 23-25 ​​° C.
Sejacia sejačka

Transplantácia zárodkov do kociek

Kocky, rovnako ako kazety, sa majú ošetriť roztokom (ako urobiť hydroponické riešenie, to už bolo povedané v článku), po ktorom môžete preniesť tam sedemdňové klíčky. Je potrebné odobrať sadenice zátkou a preniesť ju na kocku, čím sa teplota zníži o 1 stupeň. Zvýšená vzdialenosť medzi kockami prispieva k normálnemu rozvoju rastlín. Pestovanie výhonkov v takýchto podmienkach je 1,5 mesiaca.
Klíčky v kockách

Premiestňovanie sadeníc okrasných do rohoží

Pred zasadením uhoriek doma musia byť rohože impregnované roztokom, čím sa vytvoria malé otvory v balení, ktoré budú slúžiť ako drenáž. Urobte to pri teplote + 22-25 ° C. Po začiatku kvitnutia bude sadenica tvoriť stopka, po ktorej bude potrebné odstrániť všetky kvety na piaty list. Klíčení koreňov v matrici by sa malo vykonávať pri teplote + 21-22 ° C.
Transplantácia do rohoží
Premiestňovanie sadeníc okrasných rastlín

Charakteristiky starostlivosti o uhorky

Ak sme sa nakoniec rozhodli, že máme doma uhorky, musíme sa o ne postarať. Pred vznikom prvého plodu bude nutné trvalé odstránenie stoniek. Ako sa zvyšuje počet uhoriek, je vhodné kontrolovať prechod od vegetatívneho rastu k generatívnemu rastu. Uhorky by mali byť starostlivo napojené, začať zavlažovanie z kvapiek 2 hodiny po východe slnka a skončiť 2 hodiny pred západom slnka, čo zabráni deformácii ovocia. Teplota by nemala prekročiť + 19-22 ° C a počas slnečných dní – +24 ° C. Pravidelne odvzdušňujte skleník, udržiavajte úroveň vlhkosti 70-80%, čo zabráni múčnatke a botryti.
Starostlivosť o uhorky

Dôležité! Ak nemôžete zabezpečiť pravidelné dodávanie svetla do zeleniny, musíte použiť umelé lampy – ako napríklad DNaT a LED.

Výhody a nevýhody rastúcich uhoriek metódou hydroponiky

Ak už teraz plánujete pestovať uhorky na hydropóniu doma, potrebujete poznať jej výhody a nevýhody. Výhody rastúcim obavám, že majiteľ môže nastaviť závod hnojivo, pretože koreňová zóna bude obsahovať len tie prvky, ktoré sa bude voda sama o sebe má tiež prístup ku koreňom a môžu sledovať ich stav, uistite sa, že obsah kyslíka v živnom roztoku (musíte si uvedomiť, ako pripraviť živný roztok pre hydroponické zariadenie).

Rastlina prepravuje všetku vodu potrebnú na udržanie dobrého rastu bez toho, aby ju ponechala v pôde. Takto šetrí vodu a dokonca aj živiny. Uhorka rastie lepšie a nezhoršuje sa, čo znamená, že potreba pesticídov klesá, stáva sa životaschopnejšia, väčšia a zvyšuje sa jej kvalita. Zelenina dostáva optimálne podmienky na využitie svojho genetického potenciálu. Hydroponika uhoriek spôsobená vysokým obsahom dusíka vytvára veľké množstvo biomasy.
hydroponie
Avšak táto metóda má nevýhody a predtým, než robíte hydropóniu sami, mali by ste zvážiť niektoré faktory. Uhorka je úplne závislá od hostiteľa a jeho úspešný rast je možný iba s náležitou starostlivosťoue, bez narušenia rovnováhy fyzikálnych a biologických parametrov v pôde, ktoré môžu vyplynúť z prebytku živín alebo veľmi vysokej úrovne pH. Dôležitým faktorom je neustále monitorovanie teploty koreňovej zóny v rámci +22 ° C, pretože vyššia teplota vedie k smrti koreňov a následne k rastu rastlín. Hydroponika s vlastnými rukami šetrí čas a zlepšuje uhorky, ale je to veľmi drahé a nie každý majiteľ si to môže dovoliť. Tiež veľa obviňuje hydropóniu kvôli nedostatku prirodzenosti v dôsledku plastových rúrok a minerálnych solí.

Spôsob pestovania na hydroponike je teda populárny a má mnoho výhod oproti iným metódam a má aj svoje nevýhody a problémy v procese odchodu.