Ako urobiť jedlá a suveníry z lagenarii

Tekvicové remeslá
Lagenariya – známa rastlina z čeľade tekvica, ktorá sa pestuje v tropickom a subtropickom prostredí. Homeland lagenariya sú považované za Indiu, Afriku a Strednú Áziu. Táto tekvica je známa od staroveku. Vzhľadom k tomu, že dývka bola použitá na prípravu riadu, dostala svoje druhé meno – tekvicové misky. Tiež je známy ako nákupný stredisko, fľaša tekvica, vietnamská cuketa, indická uhorka a cuketa.

Avšak lagenariya je vhodná nielen na výrobu jedál, ale je to aj veľmi lahodná zelenina. Konzumujú sa zelené džúsové ovocie, rovnako ako apikálne výhonky a mladé listy. Plody lagenarii obsahujú horčík, železo, sacharidy, vápnik a vitamíny skupiny B, PP, A a C. Okrem toho všetko ostatné, zelenina obsahuje pôsobivé množstvo pektínu. Odporúča sa jesť pre choroby gastrointestinálneho traktu a kardiovaskulárneho systému. A navyše ovocie obsahuje látky, ktoré majú výrazný protinádorový účinok.
lagenariya
Lagenaria je hypoalergénny dietetický výrobok, ktorý je základom výživy pre deti náchylné na alergické reakcie. Aj jeho systematický príjem má pozitívny vplyv na priebeh ochorení kardiovaskulárneho systému, pečene, obličiek, močového mechúra. Dýňová buničina pomáha normalizovať metabolizmus a pomáha vyčistiť telo cholesterolu.

Čo je tekvica vhodná na výrobu remesiel

Ďaleko od všetkých plodov lagenarii je možné použiť na výrobu ručne vyrábaných predmetov. Pri výbere zeleniny by ste mali zodpovedne pristupovať. Než začnete prekladať svoj dizajnový sen do reality, dývka by mala byť pripravená špeciálnym spôsobom. Na výrobu ručne vyrábaných výrobkov sa pestujú odrodové odrody s jednotnou farbou a expresívnymi formami.

lagenariya
Pre remeslá vyberajte lagenarii bez poškodenia a známky hniloby. Nepoužívajte na sušenie vzoriek, ktoré majú aj tie najmenšie stopy plesní alebo hniloby. Okrem toho by sa mala používať iba zelenina so stopkou, pretože jej neprítomnosť ovplyvní kvalitu sušenia a bude hlavnou príčinou porušenia technológie, ktorá vám nedovolí získať požadované polotovary.

Pri výbere tekvice by sa mala uprednostniť tvrdé, nie príliš veľké ovocie. Vec je, že bez ohľadu na to, ako tvrdo vyskúšate, nemôžete doma sušiť obrovskú zeleninu.

Ako vysušiť Lagenaria

Tí, ktorí začnú robiť figúrky z tekvice, sa často pýtajú: “Ako rýchlo sušiť lagenarii pre remeslá?”. Hlavný rozdiel medzi obyčajnou dýňou a lagenarii spočíva v hrúbke kôry a následne v rýchlosti sušenia. Sušenie pravidelnej tekvice bude trvať niekoľko mesiacov až šesť mesiacov, v čase, keď budete tráviť aspoň rok sušenia lagenarii.

Viete? Faktom je, že v prírode existujú procesy, ktoré jednoducho nemožno urýchliť: sušenie tekvice bude pokračovať dovtedy, kým sa všetka vlhkosť z nej neuvoľní cez póry umiestnené na pedunku. To je najefektívnejší spôsob.

lagenariya
Môžete nájsť veľa možností na sušenie zeleniny. Niektorí hovoria, ako sušiť tekvicu pre remeslá v rúre, aerogrill alebo mikrovlnnej rúre. Avšak už to bude pečená zelenina a je oveľa rozumnejšie jednoducho ju jesť, pretože sa nebude dlho skladovať.

Zo všetkého uvedeného je zrejmé, že jedinou možnosťou na sušenie lagenarii na výrobu ručne vyrábaných výrobkov je ponechať zeleninu samotnú, ale iba na správnom mieste.

Ako sušiť tekvicu priamo na rastline

Remeslá sú vyrobené len z dobre sušených lagenarii. Ak chcete sušené tekvice, nechajte ju na viniči, na ktorom rástol. Zrelé plody môžu prežiť mráz a dokonca aj dva alebo viac cyklov rozmrazovania a mrazu. Keď sa víno zmení na hnedé a zomrie, plody, ktoré rastú na ňom, suché a spadnú.

V prípade, že dývka nemá čas na sušenie pred koncom sezóny, môže byť ponechaná na viniči po celú zimu. A na jar, potom, čo sa sneh topí, proces sušenia plodov bude pokračovať. Avšak počas sušenia lagenariánov na viniči v zime je pravdepodobné, že ovocie bude mať vplyv na hnilobu.

Dôležité! Ak sa rozhodnete opustiť tekvica na ulici, potom v žiadnom prípade nepoužívajte ho odstrániť z vínnej révy, a starostlivo odrezať: tajomstvom, že prešla stonke vlhkosť vyparí pomalšie.

lagenariya
Určte stupeň sušenia dýne je veľmi jednoduché: suché plody vo vnútri prázdne. Stačí otrasť ovocie a počúvať: ak počujete, ako zasadenie zasadzuje vnútri tekvicovej steny, znamená to, že vyschlo. Niekedy nie je možné skontrolovať stupeň sušenia lagenariánov týmto spôsobom vzhľadom na skutočnosť, že počas sušenia sa semená prilepia na jej steny.

Potom, čo plody sú úplne suché, opatrne ich vystrihnite a vezmite ich do miestnosti.

Ako sušiť zhromaždené ovocie

Fľaša Lagenaria môže byť použitá na výrobu remesiel len vtedy, keď úplne vysuší. Ak sú listy a viniča tekvice hnedé, je to istý signál na zber plodov. Ak chcete znížiť dýňu, musíte použiť ostrý výhon, ktorý vytvorí hladký a presný rez. Pre každú zeleninu nechajte kus kmeňa dĺžky najmenej 5 centimetrov. Peduncle bude potrebovať tekvica na odvod vlhkosti, pretože má hustú a prakticky bez pórov pleť.

Ak je na viniči nezrelé drobné ovocie, je lepšie ich ihneď odstrániť a použiť ich ako dočasnú výzdobu, pretože ich nebudete môcť tak dobre sušiť. Niekedy sú takéto exempláre ponechané na zimu na viniči. A ak má majster šťastie, potom bude mráz v ich prospech a pomôže úplne vyschnúť.

Čistenie džúsu
Potom, čo prinesiete ovocie do domu, dôkladne ich umyte mydlom, zabije to baktérie a zabráni rozkladu ovocia.

Je tiež možné, aby nasiakli pred vysušením tekvica po dobu 20 minút v roztoku bielidla a vody v pomere 1 až 9. V ďalšom kroku sa plody sú umiestnené na sušenie drevené pódium, aby sa nedotýkali navzájom, čo zlepší cirkuláciu vzduchu medzi nimi.

Viete? Ak sa nevyhrieva miestnosť na sušenie, nezabudnite, že opakované zmrazovanie a rozmrazovanie môže poškodiť semená a spôsobiť ich nevhodnosť na pestovanie.

Tekvice môžu byť vysušené v garáži, dome alebo v kôli, ale optimálne podmienky sušenia poskytnú len otvorený priestor s dobrým obehom vzduchu. Ak sušenie tekvice prebieha v bytovej budove, môže to pre obyvateľov spôsobiť nepríjemné pocity, pretože sušené ovocie vylučuje nepríjemný zápach.

Počas sušenia budete musieť systematicky kontrolovať zeleninu na hnilobu, všetky poškodené ovocie musia byť bezohľadne odstránené. V priemere asi 5, a dokonca 10% tekvíc hodíte.

Dôležité! Pri sušení tekvica musí byť plesne odlíšená od hniloby. V prvom prípade plody zostávajú pevné a pokryté iba šedozeleným povlakom, ktoré je možné odstrániť, ak sú utierané handrou alebo jednoducho umývajú vodou. Rotovanie s tekvicou sa nedá odstrániť, pretože jeho vzhľad je dokázaný tvorbou mäkkých škvŕn, ktoré sú ľahko stlačené.

Počas sušenia sa plody otočia raz za dva týždne, čo zabezpečuje ich rovnomerné sušenie.

Ako sušiť lagenarii (dekoratívne tekvica) doma

lagenariya
Ak vysušíte len niekoľko tekvíc, môžete prilepiť lano okolo ich odrezkov a zavesiť ovocie na strom. Môžete tiež zavesiť dýňu na plot, ktorý bude váš dvore neobvyklý vzhľad. Niektorí majstri robia otvory na konci tekvica a prechádzajú laná cez ne. Avšak trauma na koži ovocia môže viesť k infekcii buničiny lagenarií s plesňou alebo hnilobou. Ak pre vás nie je dôležitá integrita ovocia, potom sa v ňom otvory výrazne urýchlia proces sušenia.

Pomaly

Remeslá z tekvice s vlastnými rukami môžu byť vykonané iba vtedy, ak sušené ovocie správne sušíte. Avšak sušenie lagenarii je veľmi dlhý proces, ktorý bude opakovane kontrolovať nervy pre silu. Existuje mnoho spôsobov, ako sušiť tekvicu. Avšak najúčinnejšie je prirodzená metóda založená na postupnom odstraňovaní vlhkosti z lagenariya cez póry stopky.

Po zbere musí byť ovocie vybrané na sušenie dôkladne umyté mydlom na prádlo, potom osušte a počkajte, až sa vlhkosť z povrchu úplne odparí. Potom dajte tekvicu na svetlo, ale nedostupné priamemu slnečnému žiareniu a dobre vetranej miestnosti, balkónu alebo loggie. Ovocie necháme osušiť jeden týždeň, pravidelne ich kontrolujeme na hnilobu. Po zaschnutí vonkajšej vrstvy kôry odstráňte ovocie na tmavom mieste (aspoň pod posteľou). Proces sušenia sa môže považovať za ukončenú, keď sa ovocie stane svetlom a v jeho vnútri bude počuť zvuk valcovania.

Rýchla cesta

Sušenie lagenarii
Po odstránení tekvíc z postele dôkladne umyte a vysušte. Potom umiestnite na dobre vetrané miesto pre dve, alebo lepšie – po dobu troch týždňov. Keď sa kôra lagenárií dobre vysuší, tupá strana noža jemne odreže hornú vrstvu. Tento postup pomôže otvoriť póry, čo uľahčí jeho maximálne rýchle vysychanie. Po škrabaní je potrebné dať lagenarii do teplej (ale nie horúcej) dobre vetranej miestnosti. Počas sušenia nezabudnite otočiť dýňu každé tri dni, čo podporí jej rovnomerné a rýchle sušenie.

Čo sa stane, ak vysušíte lagenarii nesprávne?

Nedodržanie základných pravidiel sušenia lagenarii povedie k tomu, že ovocie stratí svoje dekoratívne vlastnosti. Ak sušenie tekvice príde príliš rýchlo, môže spôsobiť, že sa vráska a spomalenie procesu, naopak, spôsobí infekciu hnilobou. Deformácia plodu sa veľmi často pozoruje aj vtedy, keď sa dýňu systematicky neprevracia. Infekcia hnilobou je ovplyvnená poškodeným ovocím, v tomto prípade sa stávajú mäkkými a jednoducho sa vyhodia.

Ako zdobiť lagenarii, študovať možnosti

Rôzne tvary a široká škála farieb vám umožňujú používať dýňu na výrobu rôznych remesiel. Existuje veľa možností, ako urobiť tekvica remeslá, siahať od jednoduchých, ako je maľovanie lagenarii značku a končiac tekvica dekorácie komplikované prelamované carving.

Vyrábame remeslá z lagenarii
Začnime najjednoduchším. Hladký a hladký povrch tekvica môžete farbiť pomocou značiek bez veľkého úsilia, premeniť ho na sovu, kolobok a dokonca aj mimozemskú. Ako zložitejšiu možnosť môžete vymaľovať povrch tekvice farbou z plechovky a potom jednoducho preniesť vzor z utierky do nej pomocou techniky decoupage.

Okrem toho môžete zviera z lagenarii a iného prírodného materiálu, vyrezávajúc chýbajúce prvky na tele tekvice s ostrým a tenkým nožom.

Obrátenie lagenarii na skutočné umelecké dielo vám pomôže zvládnuť techniku ​​rezbárstva, vďaka čomu sa ovocím môžu stať originálne dekoratívne objekty, napríklad vyrezávané záhradné svetlá.

Zaujímavou možnosťou je výroba lagenarii husi v jablkách: hack netrvalo dlho, pretože tvar je veľmi podobný ovocie tohto vtáka.

Používanie farieb alebo lakov

Kreslenie tekvica
Ak sa pozriete pozorne na ovocie, dokonca aj jeho samotný tvar a farba vám môže povedať, aký druh remesiel robiť z tekvice.

Spracovanie sušených lagenarií sa nelíši od spracovania stromu.
Ovocie môže hobľovanie, píla, dláto rezané vzory na ňom, s rukoväťou súboru, vŕtané s vŕtačkou a potom hladovať, farby alebo laky. Neexistuje však jednotný názor medzi majstrami, pokiaľ ide o nanášanie farieb a lakov na povrch tekvice. Mnohí sú kategoricky proti tomu, aby pokrývali lagenarii farbou alebo lakom. Existujú aj tí, ktorí veria, že je to povinná operácia, pretože predlžuje životnosť výrobku a zvyšuje jeho estetický vzhľad. Ak chcete zakryť dýniu s lakom alebo nie, je to súkromná záležitosť každého pána, pretože neexistuje zákaz vykonávania tejto manipulácie.

Charakteristiky pálenia na lagenarii

Ak umiestnite na web lagenariyu a uvažuje o možnosti, ako urobiť remeslá z nej vlastnými rukami, si uvedomiť, že pálenie – to je jedna z najjednoduchších spôsob, ako pre vás obrátiť tekvicu do skutočnej majstrovské dielo. Spaľovanie na povrchu lagenarii sa nelíši od vyhorenia na strome. Jediný významný rozdiel spočíva v tom, že keď sa drevo vypaľuje, pán pracuje prevažne s plochými povrchmi a tekvica má sférický tvar.

Aplikácia aplikácie

lagenariya
Ďalším obľúbeným spôsobom, ako vyrábať tekvica z rôznych remesiel, je aplikovať na jeho povrchu aplikácie alebo brúsenie. Aplikácie môžu byť vyrobené z látky alebo farebného papiera. Ak chcete urobiť vynikajúce umelecké diela, pomôžete použiť techniky krájania založené na torzii pásov papiera a ich následnom lepení na lagenarii. Jedinou nevýhodou aplikácie aplikácie na plod je to, že nebudete musieť používať bežný PVA, ale lepidlo “Moment”. Zdobíme ovocím tiež pomôže decoupage technikou založenú na zdobenie povrchov roztrhané alebo rezané obrazu, ktorý sa potom nechá priľnúť na povrch obrobku a lakovať.

Príklady remesiel z lagenarii

Tu sú niektoré príklady, ako môžete zdobiť lagenarii.
Remeslá z lagenarii
Pôvabná váza od lagenarii, vyrobená technológiou decoupage.
Váza z lagenarii
Ak existuje túžba a zručnosti v rezbárstve, potom z tekvice bude môcť vytvoriť najreálnejšie umelecké diela.
Burning on lagenariya
Burning na povrchu lagenariya nie je menej okouzlující.
Svietidlá z lagenarii
A tieto očarujúce lampy z plodov lagenarii môžu byť tiež vyrobené sami, ak nastavíte cieľ.