Ako udržať kurčatá v zimnej sezóne


Ak chcete držať kurčatá v zime, sú potrebné určité podmienky. Pestované potreby vytvoriť priaznivé prostredie a potom bude vtáčik poďakovať vašim snahám, ktoré pravidelne kladú vajíčka alebo pridávajú váhu. Ako vytvoriť optimálne prostredie pre udržanie kurčiat doma, dozviete sa z nášho článku.

Charakteristiky chovania kurčiat v zime

Pri pestovaní hydiny je potrebné venovať osobitnú pozornosť podmienkam ich údržby. Takže v lete s tým zvyčajne nie sú žiadne ťažkosti, ale po chladnom chapnutí sa mení aj správanie vtákov.
Obsah kurčiat v zime

V letnej starostlivosti pre nich zahŕňa veľké množstvo zelene v strave a toľko voľného pohybu na otvorenom priestranstve (je žiaduce, aby sa plot od rôznych predátorov). Výsledkom správnej starostlivosti je dobré zdravie a vysoká produktivita vtákov.

Avšak s nástupom chladného počasia pozorujú chovatelia hydiny výrazné zníženie produkcie slepačích vajec. Dôvodom je skutočnosť, že na udržanie potrebnej telesnej teploty sú kurčatá viac energie a menej sa pohybuje, existuje zvýšená potreba ďalších minerálnych a vitamínových prvkov.

Aj správanie vtáctva je ovplyvnené nedostatkom zelených jedál a znížením denného svetla.

Na udržanie dobrého znášania vajec v zime je potrebné správne usporiadať miesto podpory. Koniec koncov, je tam, že kurčatá strávia 80-90% svojho času.
Obsah kurčiat v zime

Príprava miesta zadržania na zimu

Dlho pred nástupom chladného počasia je potrebné začať s prípravou miesta pre zimnú údržbu kurčiat. Teraz zistiť, aké sú podmienky pre chov hydiny a ako ich poskytnúť.

kurník

Toto je najvhodnejšie miesto na udržanie, najmä ak má spoľahlivý a dobre premyslený dizajn. Mala by udržiavať optimálne podmienky zimovania kurčiat.

Tieto podmienky zahŕňajú:

 • teplotný režim, ktorý sa musí nepretržite udržiavať v rozmedzí od +12 do +18 stupňov;
 • odporúča sa udržiavať vlhkosť v rozmedzí 60-80%;
 • Vzduch v stene by mal byť neustále aktualizovaný, ale koncepty nesmú byť povolené;
 • osvetlenie – v zime kurčatá potrebujú ďalší svetelný zdroj, svetelný deň kurčiat by mal trvať 14 hodín alebo viac.

Obsah kurčiat v zime

Pred prípravou kuracieho domu na zimovanie je potrebné dezinfikovať miestnosť. To sa dá dosiahnuť pomocou vápna. Vyrába sa v pomere 2 kg na 10 litrov vody. Výsledný roztok je ošetrený všetkými povrchmi.

Naučte sa, ako si vyberať coop pri nákupe, ako si vybrať coop sám, ako vybaviť coop svojimi vlastnými rukami, ako urobiť hniezdo, ako urobiť vetranie v slepom dome, ako vybaviť hniezdo pre kurčatá.

Po dezinfekcii stenace je potrebné skontrolovať, či je prievan a praskliny, ktoré umožnia prechladnutiu. Všetky trhliny by mali byť dobre utesnené. Okná, ak existujú, by mali byť tesne uzavreté.

Jednoduché opatrenia na odstránenie konceptov ochránia ošípané obyvateľov choroby pred chorobami a zvýšia ich produktivitu. Okrem toho pomôže zachovať konštantný teplotný režim.

Viete? Nesuški položili vajcia iba vo svetle dňa. Ak prišiel čas na komunikáciu a v tráve je tma, potom čaká na deň alebo okamih, kedy sa rozsvietia svetlá.

Obsah kurčiat v zime

Pre osvetlenie je potrebné inštalovať lampu, ktorá bude slúžiť aj ako prídavné vykurovanie miestnosti. Počas inštalácie by ste si mali vybrať miesto, aby sa vtáky nemohli zraniť alebo poškodiť zariadenie.

Ak dôjde k systematickému vypnutiu svetla vo vašej oblasti, odporúča sa nainštalovať ďalší generátor. Zabráni sa stresovým situáciám u vtákov, čo môže spôsobiť prerušenie produkcie vajec alebo viesť k úbytku telesnej hmotnosti.

Ak chcete ďalej šetriť energiu, môžete nastaviť časovač, ktorý upraví dĺžku denného svetla u vtákov.

Ak nie je v teplej miestnosti

Kurčatá sú nenáročné vtáky, ktoré sa dobre prispôsobujú rôznym podmienkam. Preto je možné ich udržiavať v každej miestnosti, hlavne je zabezpečiť optimálne podmienky pre ich údržbu. Takže niektorí chovatelia hydiny používajú na tento účel garáž alebo skleník.
Obsah kurčiat v zime

Miestnosť, ktorá nie je vykurovaná, musí udržiavať určitý teplotný režim. Pri vykurovaní úžitkovej miestnosti, kde v zime teplota klesne pod +10 stupňov, môže byť použitá plynová zbraň, “burzhuyka”, elektrický ohrievač alebo infračervené žiarovky.

Ak chcete pečné perie nezmraziť, je potrebné položiť vrh. Môže to byť vrstva slamky alebo pilín s hrúbkou 5 cm, ale nemali by sme si myslieť, že takéto vrh bude chrániť kurčatá po celú zimu.

Je schopný akumulovať vlhkosť a pri akumulácii je potrebné nalievať novú vrstvu. V procese rozkladu vrstvy bude generovať teplo, ale vytvára priaznivé podmienky pre rast baktérií, v súvislosti s tým je pravidelne čistiť kurník.

V priebehu života vydáva kuracie hnojivo amoniak. Na ochranu vtáka pred toxickými emisiami je potrebné zabezpečiť dodatočné vetranie miestnosti.
Obsah kurčiat v zime

Pri navrhovaní a vytváraní ventilačného systému je potrebné inštalovať nastaviteľný ventil. Umožňuje ovládanie prietoku prúdiaceho vzduchu do miestnosti.

Ak sa ako sklenená pokrievka používa sklenená stena, môžete na svoje strany naliať vrstvu snehu. Táto vrstva umožní udržať teplo v miestnosti.

Obsah kurčiat v zimnej sezóne

Je tiež potrebné venovať zvláštnu pozornosť strave a pravidelnosti kŕmenia, chôdze a denného režimu. Všetky tieto problémy sú dôležité v období chladného počasia a zvýšenej výživovej nedostatočnosti.

Napájanie

V zime kurčatá potrebujú vyváženú a starostlivo premyslenú stravu. To im pomôže zabezpečiť rovnaký objem vajíčok v letnom aj zimnom období a brojlery vám umožnia rýchlo získať váhu.

Zníženie úrovne ukladania vajec u nosníc je dôsledkom skutočnosti, že kurčatá potrebujú viac živín na vytvorenie vajíčok. S nástupom chladného počasia sa zdroje vtáctva rýchlo znižujú, a preto objem vajec, ktoré môže zbúrať, klesá.

Viete? Nessushka je schopná určiť, ktoré vajíčko je rozmazané. Ak na ďalšej zbierke vajíčok nájdete nejaké poblíž hniezda, potom s najväčšou pravdepodobnosťou sú rozmazané.

Na pestovanie vrstiev v zime je potrebný kvalitný zmiešaný krmivo, ktoré bude obsahovať optimálnu kombináciu všetkých potrebných prvkov, vitamínov a dokonca v niektorých prípadoch i liekov. Takéto jedlo sa dá kúpiť na trhu s vtákmi.

Ak však takúto zmes nemôžete kúpiť, môžete pripraviť zmiešané krmivo. Pri jeho príprave je potrebné vyvážiť medzi bielkovinami, tukami a sacharidmi. Je tiež vhodné využiť vitamín-minerálne doplnky.

Strava kurčiat musí byť prítomné obilniny (kukurica, ovos, jačmeň a pšenica), strukoviny, a mäso a ryby múku, soľ, vápno, krieda. Obilniny by sa mali dodať dodatočne. V tejto forme sú dlhšie trávené a poskytujú správnu úroveň energie dlhšiu dobu.

Zistite, čo má byť kŕmenie kurčiat ako kŕmenie nosníc.

Rovnako ako každé iné zviera, kurčatá potrebujú rôzne diéty. V tomto ohľade stojí za to dať im čerstvú alebo varenú zeleninu. Použitie mokrého krmiva je prípustné, ak sú pripravené na základe teplej vody.

Vyvážená výživa kurčiat môže poskytnúť bylinkovú múku, ktorá obsahuje čerstvo nakrájané zeleniny a všetky potrebné vitamíny a minerály.

kŕmenie

Kŕmenie vtákov sa odporúča 2 krát denne.

Preto je potrebné dodržiavať poradie kŕmenia: v prvej polovici dňa dajte zmiešané krmivo, a večer – obilniny. Tiež nezabudnite na produkty, ktoré uľahčujú proces trávenia. Takéto produkty zahŕňajú: piesok, mäkkýše alebo štrk.

Dôležité! V zime môžu majitelia hydiny čeliť vzhľadu mäkkého vaječného škrupiny. Je to spôsobené nedostatkom vápnika v tele kuracieho mäsa, takže je potrebné zvýšiť množstvo minerálov.

Voda je mimoriadne dôležitá v strave vtákov. V chladnej sezóne môžu pijatelia zmraziť, takže je potrebné ich pravidelne meniť. Použitie studenej vody sa neodporúča, pretože to môže spôsobiť problémy s zdravím nosnice. Najlepšie je naliať teplej kvapaliny.

Padok

Ak vták neposkytuje optimálne množstvo fyzickej aktivity, utrpí zdravie kurča aj jeho účinnosť. Napriek nízkej teplote, zviera potrebuje určité množstvo opaľovania.

Vitamín D, ktorý počas chôdze dostáva kurčatá, podporuje vstrebávanie vápnika telom. V tomto ohľade, Skúsení chovatelia hydiny odporúčajú, aby nosnice mali k dispozícii 10-15 minút denne.

Miesto na zimnú prechádzku je voliéra, ktorá vám neumožňuje voľný pohyb okolo miesta a chráni ho pred predátorskými zvieratami. Pre optimálnu chôdzu sa odporúča položiť drevenú podlahu a slamku do puzdra, čím sa chráni labky pred omrznutím.

Dôležité! Ak teplota okolia klesne pod -10 stupňov, potom sa kurčatá vonku nechávajú prechádzať, pretože vták môže omrznúť svoje labky. Ideálne obdobie pre chôdzu je rozmrazené.

Na území krytu je potrebné zabezpečiť miesto pre popol a piesok. Na čerstvom vzduchu kurčatá vykonávajú hygienickú úpravu krytu peria. Popol a piesok prispievajú k čisteniu peria, čo zabraňuje reprodukcii parazitov.

Denný režim

V lete je režim dňa kurčiat porovnateľný so svetlým dňom. Keď sa skráti dĺžka dňa, hydina znižuje obdobie bdenia a často táto skutočnosť ovplyvňuje ich produkciu vajec. Znížiť účinok tohto faktora na minimum môže umelé osvetlenie, ktoré vám umožní upraviť režim denných nosníc.

Optimálny začiatok dňa v zime by mal začať od 6 do 9 hodín. Predzvesťou začiatku obdobia prebudenia môže byť umelé osvetlenie. V tomto intervale odporúčame kŕmiť hydinu a vodu nahradiť teplou vodou.

Noc prichádza v intervale od 6 do 21 hodín, toto obdobie sprevádza vypnutie svetla. Preto trvanie dňa bude 12-14 hodín, čo je optimálne pre kurča.

Dodržanie dennej rutiny môže uľahčiť dočasné relé, ktoré automaticky zapne a vypne osvetlenie. Zvyknúť si kurčatá na takýto režim je lepšie od novembra.

Funkcie obsahu

Vytvorenie optimálnych podmienok pre chov kurčiat v zime im umožní ľahko preniesť zimnú zimu bez stresu. Treba však vziať do úvahy niektoré prvky ich obsahu.

sliepky

V zime, aby sa zabezpečilo, že kurčatá majú rovnaký objem vajec, je potrebné sledovať ich vrh. Nesmie byť utesnená a zhromažďovaná na jednom mieste. Aby ste tomu zabránili, je potrebné ho pravidelne vyhladzovať pomocou rake.

Zistite viac o väčšine chovných slepačích plemien, ako správne udržiavať nosnice a ako chovať nosnice a ako zvýšiť vajcia znášajúce sliepky, prečo sliepky nemajú vajcia, prečo sliepky nesú malé vajcia.

Na jesennom a jarnom období je potrebné postupne zvyšovať a znižovať trvanie svetlého dňa v slepičích domoch. Takýto proces ochráni vták pred stresom, a preto nebude trpieť svojou tvorbou vajíčok.

Je veľmi dôležité včas zbierať vajcia. V opačnom prípade bude sliepka doplniť nedostatok živín z vajíčka. Večerné jedlá by mali obsahovať obilie, ktoré bude v noci trávené a teplé vtáky.
Nosnice

Nezabudnite na hygienu kurčiat. V podstielke, ktorá sa hromadí v slepom dome, sa vytvárajú optimálne podmienky pre násobenie patogénov. Preto je veľmi dôležité pravidelne čistiť dom.

Viete? Výskumníci z National Geographic ukázali, že kurčatá môžu navzájom komunikovať. A to, čo človek vníma ako clucking alebo kliknutie s zobákom je vlastne reč. Podarilo sa im prideliť približne 30 samostatných fráz, počnúc od “je čas, aby som položil vajíčka” a “nebezpečenstvo, predátor ďalej”.

kurčatá

Pestová hydina nie je obmedzená na nosnice. Chovatelia hydiny často pestujú plemená z kuracích mäsa. Tieto skaly na krátku dobu sú schopné získať až 2,5 kg, ale v porovnaní s ich príbuznými, sú veľmi náročné na starostlivosť.

Budete tiež užitočné vedieť, ako vlastne pestovať kurčatá, ako chovať kurčatá s inkubátormi, ako a ako kŕmiť kurčatá, ako predchádzať a ako liečiť chorobu kureniec.

Správna starostlivosť zahŕňa 2 fázy:

 1. Prvá fáza vyžaduje údržbu mladých kurčiat v malej klietke, najlepšie s paletou, čo uľahčuje čistenie. Použitie takejto bunky umožňuje postavenie pohárov a podávačov vonku. Ďalšou možnosťou môže byť tradičné použitie krabice alebo malého plotu v teplej a vyhrievanej miestnosti. Existuje však niekoľko výhod pri používaní bunky. Po prvé, bunka nie je jednorazová. Po druhé, vonkajšie usporiadanie žľabu a pijanov zabráni rozliatiu vody a rozsypaniu potravín (čo je obzvlášť dôležité v chladnom zimnom období).
 2. Druhý epap znamená obsah už dospelých osôb v podlahe. Neexistujú žiadne osobitné ťažkosti pri jeho vytváraní, je však potrebné vybrať správne miesto.

Obsah kurčiat

Obidve možnosti by mali poskytnúť základné podmienky pre optimálny obsah kurčiat:

 • podlaha – Pokiaľ ide o nosnice, zohráva dôležitú úlohu a môže zahŕňať aj drevený obal a vrstvu sena alebo pilín a jeho hrúbka by mala byť aspoň 10 cm;
 • osvetlenie – prirodzené svetlo pre kurčatá nestačí. Lepšie je zabezpečiť nepretržité osvetlenie, ktoré bude slúžiť aj ako ohrievač;
 • kúrenie – mal by byť poskytnutý stály zdroj tepla, ktorým môže byť krb alebo ohrievač. V prvých dňoch by mal byť teplotný režim udržiavaný v rozmedzí + 35-36 stupňov a už za dva mesiace sa bude postupne znižovať na + 18-20;
 • kŕmenie – Zdroje potravín a vody by mali byť voľne dostupné;
 • bezpečnosť – Je potrebné vyhnúť sa stresu, pretože kurčatá majú skôr plachý charakter. V stresovej situácii sa sťahujú do skupín a môžu sa mrzačiť navzájom. Ďalším negatívnym dôsledkom stresu je hromadná strata;
 • hygiena – miesto chovu kurčiat vyžaduje stálu pozornosť. Mal by sa udržiavať čisté a suché, čo bude chrániť vták pred chorobami.

Obsah kurčiat v zime

Dôležitým faktorom je strava a režim kŕmenia. Vzhľadom k tomu, že tieto vtáky sú pestované na mäso, potom musia byť kŕmené pravidelne a vyváženým spôsobom, v takom prípade sa rýchlo zvýšia váha. Kŕmenie kurčiat by malo obsahovať mokré potraviny, zeleninu a obilniny.

Potrebujete sa podávať trikrát denne. Počas dňa by ste mali dať kašu, ktorá bude pozostávať z varenej zeleniny, nakrájaného sena a múky, napríklad jačmeňa. Ďalšie dve jedlá zabezpečujú kŕmenie kukuricou. Nezabudnite na komplex vitamínov a minerálov. V mokrých potravinách sa odporúča pridať pekárenské kvasnice a kriedu.

Svetelný deň pre brojlery by mal byť minimálne 18 hodín denne.

Pre rýchle zvýšenie telesnej hmotnosti sa odporúča používať viac žltej potraviny v strave, čo umožní jesť všetky navrhnuté jedlá po dobu 30 minút. Po jedle je jedlo odstránené, takže nie je kočka a osvetlenie je tlmené. Zníženie svetla pomáha znižovať činnosť vtáka a zvyšuje jeho hmotnosť.
Obsah brojlerových kurčiat

Údržba hydiny vyžaduje pozornosť, ale dôkladná príprava na zimu uľahčí prácu. Tento obsah kurčiat v zimnom období môže byť nazývaný skôr problematickým podnikaním. Je však schopný zabezpečiť čerstvé vajcia a mäso po celý rok.

A pre podnikavých ľudí to môže byť dobrý základ pre vytvorenie vášho podnikania.

Spätná väzba od používateľov siete

Kurčatá majú v jesenno-zimnom období molu, takže nemôžu plávať rovnako ako v lete, že to nebudú. A pokiaľ ide o vykurovanie domu v zime, môžete ušetriť na vykurovanie, prírodné vykurovanie. Takže na konci leta vylejeme 20-25 slamiek na zem a potom ich neodstránime až do jari, kým teplota na ulici nie je pozitívna. Po prvé, podstielka sa usadzuje vďaka kuraciemu výkalu a až potom sa začne ohriať a vynesie do domu teplo, ktoré bude stačiť na udržanie potrebnej teploty v dome. Ale chov hydiny by mal byť vybavený normálnou ventiláciou na prívod čerstvého vzduchu.

Iriska
http://www.forumfermer.ru/viewtopic.php?p=129#p129
Držal som ihrisko v kúpalisku. Kŕmim dvakrát denne suchou pšenicou. Namiesto vody je to sneh. Dávam shell z vajec, dolomit. Večer a ráno zapnu svetlo. Kurčatá chodia každý deň na snehu. Mladé kurčatá, narodené v máji, sú teraz na ceste každý deň.

milovať
http://www.forumfermer.ru/viewtopic.php?p=344#p344