Ako stavať kuracieho domu na zimu pre 20 slepcov s vlastnými rukami, plán, kreslenie

Ako stavať kuracieho domu na zimu pre 20 slepcov s vlastnými rukami, plán, kreslenie
Chov kurčiat je jednou z myšlienok, ktoré často navštevujú letných obyvateľov a ľudí žijúcich v súkromnom sektore. Výhody takéhoto zamestnania sú zrejmé: je to príležitosť získať kvalitné mäso a vajcia, ako aj vynikajúce organické hnojivo (vrh). Okrem toho je takýto vták pomerne ľahký a dokonca aj nováčik, ktorý je ďaleko od poľnohospodárstva, to dokáže. Jediná vec, ktorú je potrebné urobiť predovšetkým, je okrem kúpy samotného vtáka vybaviť ho teplým a pohodlným domovom.
Dnes vám povieme, ako vybudovať vlastnú slepicu s cieľom podporiť 20 kurčiat, zatiaľ čo vynakladáte minimálne finančné prostriedky, ale získate vynikajúci výsledok.

Výber typu kurča

Po prvé, je potrebné určiť typ domu, môže to byť s vestibulom alebo s priestranným priechodom dvore. Ak chcete zistiť, ktoré z nich potrebujete, podrobnejšie si prečítajte špecifiká týchto budov.

Bude vám užitočné dozvedieť sa o zvláštnostiach výberu coop pri nákupe.

Kuracie mäso s vestibulom

Takýto kŕmny dom je v takýchto prípadoch nevyhnutný, ak sa predpokladá, že sa chovajú sliepky po celý rok.

Malá šatňa bude slúžiť ako ochrana pred silnými mrazmi a pomôže ušetriť teplo v budove.
Kuracie mäso s vestibulom

Kuriatko s priestrannou prechádzkou

Konštrukcia s chodníkom je vynikajúcou možnosťou pre tých, ktorí chcú držať kurčatá v lete a nechcú sa obťažovať organizáciou prechádzok s vtákmi.

Viete? Nedostatok denného svetla, nízka teplota, zlé krmiva, choroby, stres, nedostatok vody a tepla môžu prerušiť proces znášania vajec.

V konečnom dôsledku, s voľným rozsahom, môžu nielen vytvoriť neporiadok na dvore, ale tiež jesť niečo zbytočné, čo bude mať za následok všetky druhy problémov.

Majte ich uzamknuté v teplej sezóne vyzerá ako skutočné rúhanie, takže dom s oplotenou sieťou, priestranný prechádzka cez dvor – skvelá voľba.
Kuriatko s priestrannou prechádzkou

Výber typu nadácie

Veľký význam má aj to, na čo bude budova držať. Preto je potrebné ihneď určiť typ nadácie.

Vyberte si z 3 možností, z ktorých každá má svoje vlastné výhody a nevýhody.

Viete? Ak nemáte v pláne, že kurčatá prinášajú potomstvo a sú pripravené na spokojnosť s mäsom a vajcami, potom nie je potrebný penis v hydinárni.

Stuha nadácie

Ak chcete, aby bola budova veľmi spoľahlivá a spoľahlivá a už dlhé roky slúži ako hydinárna, potom základňa pásu spĺňa 100% požiadaviek.

Buďte však pripravení na to, že je potrebné tvrdo pracovať na položení tohto základu, a to:

 1. Nakresliť rozloženie.
 2. Vykopať zákopy.
 3. Zaspať a kompaktovať zákopy pieskom.
 4. Vytvorte debnenie dosiek a rám výstuže.
 5. Nalejte betón a nechajte ho vysušiť najmenej 4 dni.
 6. Odkryte strešný materiál a nainštalujte rám dreva.

Stuha nadácie
Nevýhody takejto nadácie zahŕňajú vysoké náklady, ktoré nie sú vždy prijateľné pre hospodárske budovy.

Dôležité! V tých prípadoch, kde existuje možnosť podkopať vodu na úseku voľnej pôdy, by sa mala uprednostňovať základňa pásu.

Založenie stĺpcov

Ide o najpočetnejšiu verziu domu. Ďalšou výhodou je jednoduchosť štruktúry, ktorá je často veľmi dôležitá, najmä pre ľudí, ktorí sa s výstavbou nikdy nezaoberali.

Stačí stačiť v zemných podkladoch, napríklad 4 betónové bloky a položiť priestor medzi nimi s tehlom. Rovnako ako pri pokladaní základov pásky sa odporúča položiť strešný materiál a potom rám z dreva.

Nevýhody takejto základne zahŕňajú nízku spoľahlivosť a krehkosť.
Založenie stĺpcov

Pilový základ

Mierne drahšie ako stĺpcový, ale lacnejší ako pás, bude stáť základ vlasov. Takúto základňu je možné položiť aj vlastnou rukou, ale v žiadnom prípade nie je potrebné, budete potrebovať aspoň jedného iného asistenta. Aby sme založili tento základ, je potrebné vybrať si skrutky, ktoré sa v prítomnosti partnera dajú ľahko inštalovať do zeme.

Tento typ nadácie je považovaný za silný a spoľahlivý. Nevýhodou takejto nadácie je len to, že bude stáť viac ako stĺpcovú cenu.
Pilový základ

Výber materiálu

V závislosti od finančných možností, klimatických podmienok a vlastných preferencií môžete použiť rôzne materiály na stavbu domu, pozrite sa na ktoré z nich.

penové bloky

Penové tvárnice sú považované za univerzálny stavebný materiál, sú vhodné ako pre regióny s veľmi ťažkým podnebím, tak pre tie miesta, kde je podnebie mierne.

Pri ich použití môžete byť absolútne istí, že vlhkosť, teplo a studené kurčatá nebudú obťažovať.
penové bloky
Ale kuracia špička, postavená z penových blokov, bude lietať do penny, pretože materiál je drahý.

Viete? Čím mladšia je nosnice, tým väčšia je vaječná vajcia a tým väčší je žĺtok, ktorý je v strede.

Shell rock

S mäkkýšov je ľahké pracovať, udržuje teplé teplo a zároveň je relatívne lacné, najmä v porovnaní s penovými blokmi a tehál.

Ale voľbe materiálu, uistite sa, majte na pamäti, že ak nechcete starať o interiéri a exteriéri, vtáky žijúce v tomto dome, môžu začať vrúbkovanou múr, pretože majú lúpať skalu podľa chuti.
Shell rock

drevo

Drevo môže byť považované za zlatý priemer pri výbere materiálu kuracieho coopu. Jeho výhody zahŕňajú prístupnosť a jednoduchosť práce.

Ak je drevo riadne spracované, bude mať hydina dostatočne dlhú životnosť.

Nevýhody spočívajú v tom, že pre zimnú údržbu kurčiat bude hydina musí byť dobre izolovaná, pretože strom udržuje teplo nie je veľmi dobré.

tehla

Ak plánujete vybudovať trvanlivú hydinárnu, potom je najlepšou možnosťou tehly. Takýto dom bude slúžiť desaťročia a okrem toho je veľmi ľahké stavať. Mínus tehly je možné pripísať len vysokým nákladom.

Bloky trosiek

Bloky trosiek nezachovávajú dobre teplo, takže sú najvhodnejšie pre budovy v regiónoch s miernym podnebím. Malo by sa však vziať do úvahy, že v každom prípade bude potrebná izolácia konštrukcie.
Bloky trosiek

Výber ohrievača

Zdravie vtákov závisí od toho, ako bude v zime teplé kurča, a teda aj od toho, ako dobre sa budú nosiť. Preto sa odporúča izolovať budovu, aby sa zabezpečili pohodlné životné vrstvy. Môžete to urobiť pomocou nasledujúcich materiálov.

Zistite, aké sú funkcie nosníc a ako vytvoriť hniezdo, hniezdiť a kŕmiť nosnice.

polystyrén

Univerzálny a cenovo dostupný materiál, ktorý je vhodný na otepľovanie stien v každom domčeku. Pěnoplast poskytuje spoľahlivú ochranu pred vetrom a ponorom a dokonale udržuje teplý vzduch vo vnútri. Ale po vykonaní otepľovacích prác sa odporúča starať sa o nábytok, pretože sliepky môžu považovať polystyrén za pochúťku a pokrčiť ho.

Minerálna vlna

Pri drevených stavbách sa najčastejšie používa minerálna vlna. Tento materiál je k dispozícii a zároveň má vynikajúce ukazovatele. Umiestenie minerálnej vlny medzi vnútorné a vonkajšie povrchové úpravy, teplo a neprítomnosť prievanu v kôstnici bude zabezpečené.

seno

Najlacnejšia izolácia na prvý pohľad je seno. Treba však zvážiť, že pred použitím sa musí nutne liečiť proti parazitom.

Bude tiež potrebné zmiešať tento prírodný materiál s cementom v pomere 1:10, aby sa zabezpečilo, že nielen zachováva teplo, ale je tiež silné.
seno

výstavba

S akým druhom vtáčej chaty a jeho základom môže byť a aké materiály možno použiť na jeho výstavbu a otepľovanie, vyriešili sme ho.

Teraz sa obrátime na praktickú časť – kreslenie schém, položenie základov a stien a tiež izoláciu.

Odporúčame vám, aby ste sa oboznámili s dekoratívnymi, bojovými, mäsovými, vaječnými a vaječnými plemenami kurčiat.

Video: ako vytvoriť coop s vlastnými rukami

Definícia s veľkosťou

Aby sa zabezpečilo, že podmienky pre vtáky sú čo najpohodlnejšie, treba mať na pamäti, že 2 kurčatá potrebujú 1 štvorec. m priestor plus, by mala brať do úvahy dostupnosť pijanov, krmítka a ďalšie vybavenie, ktoré bude tiež potrebovať priestor.

To znamená, že pre bývanie 20 jednotlivcov bude potrebovať dom, ktorého plocha je 15-20 metrov štvorcových. m. Výška stropov v stodole sa môže pohybovať od 170 cm do 2 m.

Predtým, ako začnete budovať, je potrebné nakresliť výkres, na ktorom budú zobrazené rozmery budovy v 3 projektoch. Príklad, ktorý môžete zvážiť nižšie.

Dôležité! Dobre navrhnutý plán výstavby pomôže správne vypočítať potrebné materiály a uľahčí proces výstavby kureniec.

Podstavec a steny

Najobľúbenejší typ nadácie sa považuje za stĺpcový, vzťahuje sa na rozpočet a jeho konštrukcia nevyžaduje špeciálne znalosti a zručnosti.

Na vytvorenie takéhoto základu je potrebné:

 1. Zmerajte miesto, ktoré ste zvolili pre budúcu výstavbu, označte rohy domu 4 kolíkmi a potom ich spojte s lanom. Takto označujeme obvod štruktúry.
 2. Odstráňte 25-35 cm pôdy.
 3. Po každom 1,5-2 m vykopajte jamy s hĺbkou 0,5 m.
 4. Inštalujte alebo postavte stĺpy v jamkách, ktoré musia vyčnievať nad úroveň pôdy najmenej o 20 cm.
 5. Ďalej musíte urobiť pásku, rovnako ako položiť oneskorenie.
 6. Zipsy, v ktorých je možné použiť bar, pokryte ruberoidom v dvoch vrstvách.
 7. Voľný priestor, to znamená, že prázdnota medzi stĺpikmi a pôdou, ako aj vnútorný obvod sú pokryté sutinami.

Po položení nadácie prejdite na konštrukciu rámu.

Je to rámcová štruktúra, ktorá bude najlepšou voľbou pre budovanie na stĺpcovom základe.

V tejto fáze je potrebné:

 1. Pomocou lišty vytvorte rámec pre dom podľa zobrazeného diagramu.
 2. Na podpery je potrebné nalepiť regály, ktoré by mali byť umiestnené vertikálne.
 3. Vodorovne prilepte priečniky na podlahu a strechu konštrukcie.
 4. Po pripravenom ráme je kompletne vyšitý z dreva vonku.

Video: budovanie kooperácie vlastnými rukami

Dôležité! Je potrebné zabezpečiť prítomnosť niekoľkých okien a dverí.

Ohrievanie stien

Pre zimné využitie domu je potrebné ho izolovať. Už sme povedali, že na to môžete použiť penový plast, minerálnu vlnu alebo seno.

Poďme sa pozrieť krok za krokom, ako urobiť dom pre sliepky teplý s peny:

 1. Vnútorná časť domu musí byť pokrytá vrstvami peny.
 2. Od hornej izolácie po šijacie dosky, preglejky alebo plasty.

Ohrievanie podlahy

Predpokladá sa, že táto etapa sa dá vyhnúť a podlaha je na zimu pokrytá v hydinovom dome s hustým vrhom zo slamy, sena alebo pilín. Ale stacionárne otepľovanie je oveľa pohodlnejšie a hygienické, najmä preto, že proces netrvá veľa času a úsilia. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať:

 1. Položte na ráme izolácie nosníkov (pena, minerálna vlna alebo zmes sena a betónu).
 2. Na položenie podlahy doskami.
 3. Spracovanie dreva na podlahe pomocou ľanového oleja.

Video: ako izolovať kurča

Význam vetrania v zime kurča

Kurčatá stále potrebujú čerstvý vzduch, takže nezabudnite na taký dôležitý bod ako ventilačné otvory. Vetracie potrubia sú inštalované na dvoch koncoch budovy. Jedna diera by mala byť umiestnená na úrovni stropu a druhá – oproti tomu o 0,5 m nižšie.

Pre tieto otvory je potrebné zabezpečiť tlmiče, pomocou ktorých bude možné regulovať prístup vzduchu do domu.

Prečítajte si viac o dôležitosti a druhoch vetrania v kurníku.

Interiér

Teraz je potrebné vybaviť kuracie mäso všetko potrebné pre pohodlné bývanie vtákov, ako aj pohodlie pri starostlivosti o ne.

bidielka

Najprv musíte určiť miesto, kde sa bude nachádzať ostriež pre vtáky. Potom musíte vykonať merania, podľa ktorých a vyzdvihnúť lištu na ostriež.

Malo by sa vziať do úvahy, že optimálny priestor na ostrieľku pre jednu sliepku je 30 cm pre 20 vtákov, je potrebné vybaviť 2 boky, ktorých celková dĺžka nebude menšia ako 6 m.

Dva lúče, ktoré slúžia ako hniezdo pre nosnice, sú pripevnené vo vzdialenosti najmenej 30 cm od seba.
bidielka

hniezda

Hniezda môže byť otvorená alebo zatvorená, všeobecne sa verí, že v uzavretom priestore sa vrstvy cítia viac chránené.

Zásuvky s rozmermi 40 x 30 cm sú vyrobené z dosiek alebo preglejky. Vnútri musia byť obložené pilinami alebo slamou. 20 vrstiev potrebuje vybaviť 5 hniezd.

Viete? Nesushki kladie vajcia len za prítomnosti osvetlenia a nezáleží na tom, či je denné alebo umelé.

pitie miska

Voda pre vtáky by mala byť na vhodnom a prístupnom mieste, ale prednostne mierne nad úrovňou podlahy. Nápoje môžu mať rôzne typy, a to: bežné, zvonovité a bradavky. Tieto sú najne hygienické, pretože neobsahujú odpadky.

Kŕmenie koryto

Potraviny by mali byť tiež na dostupnom a pohodlnom mieste. Je dôležité, aby podávač mal vysoké strany, čo pomôže zabrániť rozliatiu potravín.
Kŕmenie koryto

osvetlenie

Usporiadanie zimnej kačiny vyžaduje svetlo. Osvetlenie sa bude používať od polovice jesene až do začiatku jari, aby sa rozšíril deň osvetlenia kurčiat.

Pre malú koopu stačí jedna žiarovka, ktorá musí byť nevyhnutne pokrytá plafondom.

Prečítajte si tiež, aké vitamíny dodávajú kurčatám zlepšenie produkcie vajec.

Teraz viete, že je veľmi jednoduché postaviť zimný dom na 20 vrstiev. Finančné náklady na budovu závisia od vašich schopností a preferencií a môžu byť buď minimálne alebo vysoké.