Ako správne zriediť Bi-58: inštrukcie na použitie lieku

B-58
S nárastom počtu patogénnych baktérií, buriny, hmyzu, ich adaptácie na nepriaznivé podmienky sa zvyšuje pomerne dopyt po pesticídoch. Účinnosť ochrany poľnohospodárskych, kvetinových a ozdobných plodín pred chorobami a škodcami závisí vo veľkej miere od spôsobu podávania liekov a účinnej látky. Na Ukrajine je povolených viac ako 10 tisíc názvov agrochemického priemyslu. Medzi často požadované insekticídy “B-58”. Na základe pokynov na použitie, odporúčaní výrobcu a spätnej väzby od spotrebiteľov budeme analyzovať vlastnosti a účinnosť lieku.

Dôležité! Aby sa nechytili na háku šarlatanov, nekupujte pesticídy na trhoch, uprednostňujte špecializované obchody, ktoré oceňujú ich povesť. Pozrite sa bližšie na obal. Na originálnych kópiách sú uvedené informácie o výrobcovi, mieste balenia, dátume výroby a období vhodnosti. Dávajte pozor na ikony hologramu a pokyny na používanie gramotnosti.

“Bi-58”: opis a formy uvoľňovania insekticídu

V agrochémii získal prípravok “Bi-58” povesť univerzálnych prostriedkov pre aplikáciu v poľnohospodárstve a kvetinárstve od hnojenia a sania bylinožravých parazitov. Pesticíd je klasifikovaný ako hmyzokaricíd z organofosforečnej skupiny so širokým spektrom účinku. Droga bola vyvinutá nemeckým výrobcom “BASF SE” v továrňach v dánskom a nemeckom Lyudvigsfahene Lemvig. Na Ukrajine, je registrovaný pre dezinfekciu pšenica, jačmeň, raž, ovos, proso, strukovín a zeleniny, repa, chmeľ, jablká, hrušky, slivky, vínnej révy, zemiaky, tabak, lucerna, maliny, čierne ríbezle a moruše.

B-58
S rýchlym rozvojom agrochémie, najnovší vývoj čoskoro nahradil zastaraný “Bi-58” z trhu. Ale výrobcovia reagovali včas na zlepšenie pesticídnej receptúry a vyhlásili vzhľad insekticídu Bi-58 New.

Činidlo je 40% emulzný koncentrát, má systémový účinok na škodcov pri kontakte a požití. Koná okamžite bez otravy rastliny. Ochranná funkcia je zachovaná počas 21 dní bez ohľadu na poveternostné podmienky. Použitie “Bi-58 New” je povolené počas vegetačného obdobia s výnimkou 30 až 40 dní pred zberom.

Roztavenie emulzie začína na 51 ° C. Insekticíd sa mierne rozpúšťa vo vodnom prostredí, lepšie – v organických zlúčeninách. Netoleruje slnečné svetlo, pod vplyvom sa začína rozkladať.

Toxické vlastnosti drogy ho určujú do tretej triedy, hoci medzi profesionálnymi záhradníkmi existuje názor na najsilnejšie pesticídy. Z dôvodu bezpečnosti sa v súlade s pokynmi na použitie “Bi-58” neodporúča používať vo vyšších dávkach a v uzavretých priestoroch. Pri postreku na otvorenom teréne je ručná a mechanická práca na všetkých plodinách povolená až po 10 dňoch.

Viete? Prvý chemický insekticíd, ktorý používali ľudia, bol síra ako prostriedok proti všiam.

Vyrobené v 5 ml ampulkách, fľašiach a plechovkách, objem 1 liter, 5 litrov, 10 litrov, 20 litrov. Kvapalina môže byť tmavo modrá alebo mliečna.

Liečivo v ampulkách
Poľnohospodári a záhradkári v hodnotení hovorí o schopnosti lieku “B-58” a “B-58 nové” zabiť nymfy, křískovití, škvoři, plodozhorok, strapiek, hmyz, larvy a dospelá kliešte, rovnako ako zmienka o zlej priepustnosti v vaječné škrupiny, ktorá vyžaduje opätovné spracovanie.
Je to tiež o zvyšovaní výnosov z postrekovaných rastlín, pretože náprava neopúšťa ani najmenšiu šancu na prežitie ani tých najodporučenejších a pretrvávajúcich hmyzu.

Účinná látka a mechanizmus účinku “Bi-58”

Insekticíd je založený na dimethoáte, ktorý je najkomplexnejším esterom kyseliny fosforečnej. Pri dezinfekcii sa účinná látka systematicky a jemne nasáva do rastlinných vlákien a prichádza zo zdola nahor. “B-58” dokonca impregnované mladé klíčky sú namočené, čo zaručuje zbavenie sa akéhokoľvek druhu škodcov. Žijúc v koreňoch, stonkách a listoch, hmyz v kontakte dostane smrteľnú dávku toxínov, čo vedie k okamžitej smrti. Zosilňujúci účinok zvyšuje účinok. Jediac zelenú hmotu a kultúrnu šťavu, paraziti sa jedia. Účinnosť insekticídu je možná aj pri nepriaznivom počasí. Fumigačné vlastnosti sú veľmi slabé, prakticky chýbajú kvôli prchavému zloženiu emulzie.

Dimethoát ovplyvňuje enzým zodpovedný za prenos nervových impulzov. Vďaka svojej väzbe sa aktivita hmyzu stráca, tras, paralýza a smrť.

Ako správne zriediť Bi-58: inštrukcie na použitie lieku

B-58
“Bi-58 New” je silná droga, takže pred jej riedením pozorne prečítajte pokyny a odporúčania na použitie. Pri príprave pracovného roztoku sa uistite, že voda je mäkká, inak sa upraví koncentrácia látky. Aj inherentné nečistoty z hliny a hliny majú deštruktívny účinok. Dezinfekcia sa najlepšie plánuje na suchý, slnečný deň s optimálnym teplotným režimom od 12 do 35 stupňov Celzia.

Dôležité! Ošetrenie stromov s Bi-58 sa nemôže uskutočňovať pri nízkych teplotách. Počas a bezprostredne po mrazu je riziko straty základných vlastností insekticídu vysoké.

Jarné postrekovanie záhrady sa vykonáva počas obdobia intenzívneho vývoja, keď je najvyšší stupeň akumulácie škodlivého hmyzu. Vývojári insekticídov upozorňujú na možné opakované ošetrenie niektorých plodín.

Ak je balenie “Bi-58” v ampulkách, pracovný roztok sa pripraví v množstve 5 ml na 5 litrov vody. Na dezinfekciu malých nálohov infekcie je možné vypočítať pomer v pomere 3 ml na 10 l. Buďte opatrní: ak nesprávne vypočítate dávkovanie, rastlina môže trpieť – stratou lístia a vo všeobecnosti vädnutie. Ampulky alebo iné nádoby s insekticídmi by sa mali pred použitím dobre pretrepať. Rozpusťte obsah priamo v postrekovacej nádrži, zatiaľ čo roztok stále miešajte, aby ste lepšie rozpustili.

Výrobcovia “Bi-58” v pokynoch poskytli spôsob, ako vytvoriť nápravu pre každý druh rastliny. Napríklad:

  • Postrek rastlín
    na postrek 1 ha pšenice a chmeľu bude potrebovať približne 1,5 litra pracovného roztoku;
  • na 1 hektár raže, ovsa a jačmeňa, ako aj vinohrady, slivky a ríbezle rozptýlia 1,0-1,2 litra kvapaliny;
  • podobná oblasť strukovín, lucerny a repy bude potrebovať približne 0,5 litra pesticídu;
  • na spracovanie “Bi-58” 1 hektár zeleninových plodín, rýchlosť spotreby je 0,5-1 l;
  • zemiak sa dezinfikuje rýchlosťou 2,0 až 2,5 l / ha;
  • jablko, hruška – 0,8 l / ha;
  • moruše – 2,0-3,0 l / hektár;
  • malina – 0,6 – 1,0 l / ha.

So zvláštnou starostlivosťou používajte insekticídne postriekané okrasné rastliny, pretože droga môže opustiť silné popáleniny na jej listoch.

Viete? “Bi-58” zmizne z povrchu ovocných a zeleninových plodín po troch dňoch a rok zostane v pôde.

Kompatibilita “Bi-58” s inými prostriedkami

Pesticíd získal rešpektovanie poľnohospodárov a dobrá kompatibilita s inými liekmi. Účinne kombinácia hnojivo pre aplikáciu na listy s “B-58”, ako fungicídy sa kyslé a neutrálne hodnote pH ( “STROBE”), pyretroidy ( “Fastak”). Výnimkou je alkalická agrochémia.

Maximálny biologický účinok insekticídu sa dosahuje pri 20-25 stupňoch tepla. Počas vlhkého počasia a tepla je potrebné vyhnúť sa použitiu liečiva v zmesiach polykomponentných nádrží s herbicídmi a stimulantmi typu retardéra rastu.

Je možné pojednať “Bi-58”: preventívne opatrenia

“Bi-58” je veľmi toxický insekticíd pre včely, vodné organizmy, ale ak prísne dodržiavate pokyny, môžete sa vyhnúť nebezpečenstvu. Pri teplokrvných, napríklad potkanoch, jed je mierne toxický (LD 230 mg / kg). Pre osobu nepredstavuje hrozbu pri dodržiavaní preventívnych opatrení. V opačnom prípade môže vyvolať kumulatívnu resorpčnú reakciu na pokožku, popáleniny a ťažkú ​​otravu.

Postrek rastlín
Účinná látka spôsobuje všeobecnú slabosť, ospalosť, nevoľnosť a vracanie, zúženie žiakov, zhoršenú koordináciu pohybov, silné potenie. Ak zistíte príznaky po práci s agrochemikáliou, okamžite vyhľadajte pomoc svojho lekára. Nestrácajte čas, pretože pod vplyvom lieku sa inhibuje funkcia cholínesterázy – enzýmu, ktorý dáva signál o nervových impulzoch. Následne je možná kardiovaskulárna nerovnováha a strata vedomia.

V takýchto situáciách, pred príchodom lekára, vezmite roztok drveného aktívneho uhlia rýchlosťou 3 až 5 lyžičiek na pohár vody a vyvolajte zvracanie.

Významným “mínusom” insekticídu je ostrý nepríjemný zápach látky, takže pri použití “Bi-58” je dôležité používať kompetentné dávkové a ochranné pomôcky. Všetky práce vrátane prípravných prác by sa mali vykonávať v kombinézách, okuliaroch, gumených rukaviciach a topánkach a tiež v čelenke. Je prísne zakázané jesť, fajčiť a piť alkohol súčasne. Tiež sa odporúča čo najviac obmedziť kontakt rúk a tvárí.

Dôležité! Dimethoát (účinná látka “Bi-58”) sa prísne neodporúča v bobuľových a ovocných záhradách, kde sa riadiaca vzdialenosť používa na pestovanie zeleniny pre zeleninu.

Po príprave pracovného roztoku a spracovaní rastlín sa odstráni respirátor, rukavice sa vyhodia, zamasknú, umyjú ručným mydlom, umyte tvár a správne si vypláchnu ústa.

insekticíd
Je neprípustné kontaminovať zdroje, vodné útvary, studne so zvyškami roztoku. Tiež v ich blízkosti dezinfikujte a nevyčistite vodu po čistení kontajnerov a zariadení kontaminovaných počas prevádzky. Jednoduché postrekovače sa denne premyjú, kultivujú kultúru bežnou vodou. Prázdne nádoby po agrochémii by sa mali spáliť bez vdýchnutia dymu a emitovaných častíc.

Počas obdobia postreku a po ňom nie je povolené pasenie dobytka na ošetrenej ploche. Rovnako v okruhu 4 – 5 kilometrov je let včel obmedzený na 120 hodín.

Dávajte pozor na svoje zdravie. Ak sa jede na kožu, netrežte ju bavlnou, potom opláchnite tečúcou vodou alebo slabým roztokom sódy. V prípade kontaktu s výrobkom v oku ho umyte 15 minút veľkým množstvom vody. Pri prehltnutí a podráždení slizníc sa poraďte s lekárom. Je dôležité, aby štítok nebol zabalený insekticídom.

Uistite sa, že postrek sa nevyskytuje u detí a domácich zvierat. Otrava s jedovatými chemikáliami u mačiek sa prejavuje trasením a slzami, u králikov sa oslabuje svalstvo krku.

“Bi-58”: podmienky skladovania a skladovateľnosť

Pokyny pre prípravok “Bi-58 New” zabezpečujú jeho skladovateľnosť po dobu 24 mesiacov od dátumu výroby pri optimálnych teplotách od -10 do +25 ° C. Uchovávajte pesticídy na tmavom mieste, ktoré nie je prístupné deťom a zvieratám, mimo liečiv a potravín. Je neprípustné zachrániť zvyšky pracovného roztoku. Tekutina sa používa okamžite po príprave. Zvyšky sa využívajú.