Ako správne vybaviť záhradný pozemok

dispozície
Každý majiteľ záhrady chce, aby bol spokojný s správnym rozmerom a správnou líniou a že celá chata plne zodpovedá všetkým budúcim názorom majiteľa, jeho správne plánovanie príde k pomoci.

Ako správne pristupovať k otázke plánovania?

Pri zvažovaní plánovania záhradného pozemku pre šesť a viac hektárov, najprv odpovedzte na nasledujúce otázky:

  Pozemok

 • Aký terén v okolí? Miesto môže byť ploché alebo sa nachádza v blízkosti roklín, kopcov a dokonca aj hôr. Z vybraného územia závisí nielen rozloženie obytných budov a iných budov, ale aj systémy inžinierskych stavieb.
 • Aký tvar je pozemok: tradičný obdĺžnikový alebo trojuholníkový so zaoblenými rohmi?
 • Aký typ pôdy? Môže byť piesčitá, ľahko úrodná alebo ťažko ílová alebo stredne hlinitá.

  Na vyčerpaných pôdach sa všetky rastliny nemôžu vyvinúť tak, ako je to potrebné, čo znamená, že vás nebudú páčiť s krásnym kvitnutím a plyšovou úrodou.

  V týchto prípadoch sa odporúča dodatočné oplodnenie oblasti úrodnou pôdou.

 • Existujú prírodné vodné útvary a akú úroveň podzemnej vody? Ich dostupnosť závisí od správne usporiadaného drenážneho systému.
 • Ako je stránka relatívne k stránkam sveta?
Viete? Pôvod krajinného dizajnu leží ešte v 19. storočí pred nl, kedy sa objavili prvé okrasné záhrady. Babylonské záhrady Semiramis, veľkolepé a tajomné egyptské záhrady výrazne ovplyvnili ďalší rozvoj záhradného umenia. V priebehu rokov sa zmenil štýl a pridali sa rôzne prvky. Každý štát mal svoj vlastný individuálny štýl dizajnu krajiny.

Ako zabezpečiť budovy v prímestskej oblasti?

plán
Po kúpe letnej chaty musíte čo najrýchlejšie uvažovať o všetkých nuansách rozloženia domu, ako aj ďalšie usporiadanie územného a krajinného dizajnu.

Dôkladne premyslené aspekty plánovania zabránia chybám, ktoré sa môžu vyskytnúť v rozhodnutiach o spěchu a vyrážke, a tiež nájsť najlepšiu možnosť racionálneho využívania celého územia.

Kde umiestniť dom?

Zvyčajne plánovanie prímestskej oblasti začína definovaním miesta, kde sa bude dom nachádzať, a ďalší plán projektu priamo závisí od umiestnenia centrálnej budovy.

To zvýši zónu, v ktorej rastliny, ktoré milujú slnko, budú rastúce, čo oko očarí svojimi ozdobnými krásami alebo prináša bohatú úrodu.

Ak budete používať túto lokalitu iba ako miesto na odpočinok od rušnej každodennej megapolis, ubytovanie v dome by sa malo stať harmonickým doplnkom k dizajnovému nápadu a jednoznačne zapadnúť do malebného súboru.

Tu treba brať do úvahy niekoľko faktorov:

  Pripojenie na vodovod a kanalizáciu

 • Tok podzemnej vody.
 • Poloha sa nachádza v susedných domoch.
 • Prítomnosť masívnych rastlín, ktoré nemožno odstrániť.
 • Dostupnosť komunikácie a pohodlie ich polohy.
 • Dislokácia pozemku vo vzťahu k verejnej pôde.
 • Možnosť vybudovania ďalších budov.

Každý z uvedených faktorov môže ovplyvniť výstavbu budúceho domu. Okrem toho mnohé z nich jednoducho neumožnia postaviť dom, pretože sú porušené pravidlá, zákony a predpisy.

Priemerné plochy sú väčšinou šesťsto. V tomto prípade je lepšie začať s návrhom prímestskej oblasti so štúdiom rozloženia vývoja vašej oblasti. Označila všetky komunikácie, veľkosť pozemkov, umiestnenie verejných komunikácií a ulíc.

Nie je zbytočné nájsť miesta prechodu podzemných vôd a kyslosť pôdy. To priamo ovplyvní stavbu základne a životnosť budovy.

Keď už viete, čo, kde a ako sa nachádza na vašom webe a priniesol k nemu, môžete tiež naplánovať veľkosť budúceho domu. Môžete nakresliť plán sami.

dobre
Pokiaľ ide o komunikáciu, obráťte sa na administratívu na mieste stavby, a ak ešte nie sú k dispozícii, opýtajte sa, kedy a kde budú položené. Čím je tento dom bližšie k povoleným hraniciam lokality, tým viac bude priestor pre dizajn krajiny alebo iné osobné potreby, ktoré vyžadujú voľný priestor.

Kde stavať letnú sprchu a toaletu?

Rozloženie pozemku by nemalo byť obmedzené na jediné obydlie. Nezabudnite na priestory osobnej hygieny a čo sa týka pohodlia ich umiestnenia, je správne postaviť jednu spoločnú budovu pre letnú sprchu a toaletu.

V takomto prípade, akonáhle bude potreba samostatnej konštrukcie rôznych domov vylúčená, budú stáť nie ďaleko od seba a zaberajú taký potrebný priestor.

Platí to najmä vtedy, ak zlepšenie krajiny pozemku 6 hektárov nie je s pomocou profesionálnych dizajnérov, ale s vlastnými rukami.

Pri vytváraní projektu záhradného pozemku zohľadnite nasledujúce faktory:

  Sanitárne normy

 • Popísaná budova by mala stáť oddelene od ostatných, pretože je potrebné vytvoriť konštantný odtok vody a vo vnútri bude zachovaná vyššia vlhkosť.
 • Vnútri by malo byť dobré prirodzené svetlo, takže tak blízko k nemu by nemali rásť masívne stromy so širokou rozľahlou korunou.
 • Určite si potrebujete vybudovať nadáciu, pretože bez nej nemôžete robiť s vybudovaním plnohodnotného hospodárskeho bloku.
Dôležité! Vykonajte prácu pomocou skrutiek. Toto riešenie je veľmi finančne dostupné a ich inštalácia nebude trvať veľa času a úsilia.

Nezabudnite zvážiť kvalitu materiálov, ktoré budete používať v stavebníctve.

Ďalšie budovy

Po prvé, plánovanie a dizajn prímestskej oblasti je zamerané na maximalizáciu racionálneho využívania každého kúta územia, ktoré skrývajú nepríjemné prvky krajiny.

Ekonomické budovy sú lepšie umiestnené niekde v hlbinách záhrady a mali by byť postavené tak, aby nezakryli slnko so zelenými plantážami a zároveň chránili územie pred nárazmi vetra.

Ak nie je možné postaviť tieto štruktúry mimo domu alebo zóny, je tu výstupvysádzanie zelených plantáží. Takže krásne malebné húštiny skryjú hospodárske budovy. Najlepšou možnosťou pre výstavbu týchto priestorov bude severozápadná strana vily.

Kde sa nachádza zvyšná oblasť a čo by mala zahŕňať?

hriadeľ
Neexistuje jediné správne umiestnenie rekreačnej oblasti na záhrade. Salóniková zóna je rozdelená na niekoľko segmentov a nachádza sa v celom chate. Môže však tiež predstavovať samostatnú kompozíciu, ktorá stojí na mieste vhodnom pre majiteľa.

Krásna ornamentácia územia bude slúžiť ako altánok zabalený v klematide. V takejto budove bude veľmi pohodlné a útulné dopriať si svoje myšlienky, chrániť sa pred horiacim slnkom, silným vetrom alebo liatím dažďom.

Doplniť rekreačné oblasti môžu byť rôzne kvetinové záhony, dekoratívne rybník alebo lemované rastliny, milujúci vlhkosť. Veľmi pôsobivé budú vyzerať vinuté cesty s lemovaním po stranách farebných kameňov.

Na okraji lokality môžete vybudovať kúpalisko alebo kopať bazén.
Celkovo plánovanie krajiny závisí len od predstavivosti a finančných možností majiteľov webových stránok.

Viete? Dobou vývoja vedeckého pokroku a zlomom v umení bola renesancia. Počas tohto obdobia boli sledované prvé pokusy o harmonizáciu architektúry a krajiny. Na záhradách boli pripravené akcenty.

Umiestnenie záhonov a ozdôb

kvetinový
Premýšľate nad dizajnom dacha, najmä ak je pozemok malý a je okolo 6 hektárov, je lepšie načrtnúť papier, zjednodušiť ďalšie budovanie budov a sadeníc vlastnými rukami. Rozdelenie záhrady pred domom, pre lepšiu viditeľnosť, je lepšie vytvoriť farebné usporiadanie.

Týmto spôsobom môžete nielen urobiť správne usporiadanie pre lokalitu, ale tiež vypočítať potrebu množiteľského materiálu a množstvo požadovaného hnojiva. To všetko je nevyhnutné na prenesenie myšlienky do reality.

Upozorňujeme, že pri výbere miesta pre záhradu s kvetmi je tiež potrebné vypočítať všetky možné nuansy budúcej starostlivosti o ňu. Neplánujte príliš ďaleko na pristátie. Je potrebné rastliny vysadiť takým spôsobom, aby sa dalo voľne dosiahnuť.

Vykládky väčšie ako dva a pol metra nie. Samozrejme, je samozrejmé, že si v blízkosti domu vyberie miesto na kvetinovú záhradu, ale nie je vylúčená možnosť umiestnenia niekoľkých samostatne stojatých záhonov v rôznych častiach územia. Napríklad miesta pozdĺž ciest, v blízkosti malých vodopádov alebo altány sú pozoruhodné.

Dôležité! Snažte sa určiť miesto na umiestnenie záhonov a iných ozdôb v štádiu plánovania.

sochárstvo
Plánujte umiestnenie kvetinového záhonu s malou rezervou územia, v budúcnosti ho budete chcieť rozšíriť. Vizuálny výsledok zvyčajne presahuje plánovanie, takže pri navrhovaní rôznych krajinných kompozícií neobmedzujte priestor na konkrétne dimenzie.

Myšlienka zdobenia lodenice podľa typu toho, čo robia profesionálni dizajnéri, bude ľahšie realizovateľná s rôznymi ozdobnými prvkami určitého štýlu. Veľké dekoratívne prvky nasmerujú záhradný pozemok do určitého štylistického prostredia, čím prinášajú skutočné akcenty a vytvárajú dynamiku.

Napríklad sochy ľudí alebo zvierat, veľké sochy, fontány a obelisky by mali byť umiestnené na voľných plochách. Malé dekorácie dávajú nádvoriu zvláštny šarm. Veľmi milovníci záhradníkov roztomilé postavy zvierat a rozprávkových hrdinov, vyrobené v takom atraktívnom a “útulnom” štýle.

Hlavnou vecou je poznať rozsah ich počtu, pretože dokonca aj roztomilé dekoračné prvky môžu zmeniť ihrisko na detské ihrisko. Samozrejme, ak úmyselne nesledujete tento cieľ.

kvetinový
Pre moderný dizajn krajiny je trendom symbióza dekoratívnych a funkčných rolí. Napríklad vtáčie domy, vrhy a kŕmidlá vtákov sú prejavom starostlivosti o zvieratá, ale pri interpretácii dekoratívnych ozdôb slúžia ako dôstojní dizajnérske prvky interiéru záhrady.

Krásne fronty, vázy z kvetov alebo prútené obrazovky sa môžu stať krásnymi objektmi, ktoré paralelne vykonávajú paralelné a určité funkčné úlohy.

Kde umiestniť skleník a záhradu?

Pri konštrukcii záhrady je otvorené slnečné miesto. Aby ste zabezpečili, že vaša úrodu bola vždy v požadovanom množstve, premýšľajte o výsadbe plodín tak, aby neboli zakryté štruktúrami prímestskej oblasti.

Dôležité! Tým, že zastavíte svoj výber na niektoré záhradné alebo záhradné plodiny, zvážte všetky vlastnosti ich výsadby a starostlivosti o ne.

Niektoré rastliny potrebujú neustále navlhčiť, iní sa nebojí sucha, iní nemôžu dlho rásť bez slnka a štvrtý sa cítia pohodlne, väčšinou sú v tieni.

Keď je to všetko známe, je ľahké definovať každú kultúru ako miesto na záhrade alebo na záhrade. Preto každá rastlina bude rásť v komfortných podmienkach pre neho a poteší majiteľov s bohatou úrody.

skleník
Spôsob, akým bude skleník umiestnený, bude mať veľký vplyv nielen na podmienky jeho budovania, ale aj na produktivitu zasadených plodín. Ak zvolíte na zlom mieste, pokiaľ ide o slnečné svetlo a zaťaženie vetrom, je možné sa stretnúť niektoré nepríjemné veci: zlá úroda klíčenie, nesúladom vlhkosti a teploty optimálny výkon.

Zber bude veľmi malý a má nízke chuťové vlastnosti.
Tak ako správne umiestniť skleník na miesto, aby všetky podmienky spĺňali požiadavky? Zaznamenávame najdôležitejšie kritériá:

 • Krajina krajiny. Patrí sem sklon navrhovaného umiestnenia skleníka, prítomnosť viacerých nádrží, zmrazovanie pôdy a úroveň podzemnej vody.
 • Smer svetla. Skleníkové rastliny potrebujú veľa slnečného svetla. To priamo určuje mieru ich rastu. Neumiestňujte skleníky tam, kde svetlo môže blokovať vysoké alebo masívne stromy, obytné alebo hospodárske budovy.
 • Kvalita pôdy v mieste, kde bude skleník umiestnený.
 • Pohodlie lokalizácie. Všetky potrebné komunikácie by mali byť v blízkosti, a služba je čo najviac pohodlná. Správne umiestnenie vchodu a dostupnosť vchodu.

Pripravené príklady

Plánovanie návrhu budúcej záhrady alebo dachy – proces je rovnako kreatívny ako technický. Ďalej sa naučíte, ako lepšie naplánovať malý pozemok o rozlohe 6 hektárov a plochy dvakrát väčšie.

Hlavnú úlohu bude zohrávať len vaša predstavivosť a až po tomto čase dôjde k technickým momentom výstavby.

Označenie 6 hektárov

lôžok
Správne plánovať umiestnenie chaty a ďalšie prvky krajinného dizajnu, rovnako ako urobiť správne projekty pre miesto na 6 hektárov – úloha nie je z pľúc. Na takom malom území je všetko žiaduce harmonicky a najdôležitejšie funkčné miesto: dom, salónik a miesto pre ďalšie budovy, ako aj záhradu a skleník.

Dom musí byť postavený na takom mieste, aby nezaťažoval budúcu záhradu alebo záhradu. Vysádzanie ovocných stromov v rovnakej vzdialenosti od seba, tri metre od severu na juh, poskytne najlepšie pokrytie. Odporúča sa ich pestovať v niekoľkých riadkoch.

Najlepším miestom pre dom bude severná hranica lokality. Takže rastliny netrpia vetrom. Pod farmárskymi budovami sa nachádzame v blízkosti severnej strany v blízkosti plotu. Rovnaká stránka bude úspešná pri pestovaní skleníkov a pri výsadbe zeleniny.

Ako označiť 10-15 ares?

Budovať záhradné domy na území pätnástich hektárov nie je to, aby sa projekty na 6 hektárov, rozbiť hlavu cez racionalizáciu priestoru. Dokonca aj na pozemku o desiatich hektároch už je miesto, kam chodiť na prechádzku.

Na takýchto miestach môže proces plánovania zahŕňať nielen súbor vyššie uvedených budov, ale tiež pomôcť realizovať ďalšie zaujímavé myšlienky dizajnu krajiny.

lôžok
Na úsekoch 15 hektárov môžete kombinovať niekoľko dizajnov. Napríklad zmiešaný štýl plánovania postráda prísne geometrické tvary. Tu môžete urobiť kreatívny neporiadok, voľne umiestniť výzdobu a rastliny, a bude to pôsobivo pôsobivo a atraktívne.

Viete? Vrchol rozvoja krajinného dizajnu spadá do dvadsiateho storočia. Toto obdobie bolo vyhľadávačom z hľadiska zavádzania nových prvkov, inovácií, najmä kombinácie architektúry a krajiny. Veľká úloha vegetácie.