Ako správne vybaviť miestnosť pre rast indoutok

Musky ráno
Pižmová kačica, je to indotka, je pomerne veľká hydina. Spočiatku boli indoteky široko distribuované v Mexiku av celej Južnej Amerike. Starí Aztéci dokázali tento vták skrotiť a domestikovať, a potom ho španielski dobyvatelia priniesli do Európy, odkiaľ sa rozšíril po celom svete.

Charakteristiky obsahu kačice pižma, ako pripraviť farma pre hydinu

Charakteristickým rysom pižma sú ich pokojná dispozícia. Vták nemá hlasné zvuky (šklbanie, kalkanie a syčanie), takže neruší pokoj hostilov a ich susedov.

Kultivácia indoteckov
Začiatočníci poľnohospodári majú často otázku – ako pestovať indoteck doma?

Musky kačica – veľmi teplomilný vták, takže sa vyhýba kúpaniu v studenej vode, aj keď ľahko znáša zimu aj v nevykurovanej miestnosti. Ale kvôli tomu musí byť vták vybavený hlbokým vrhom.

Kačacie kačice sú veľmi podobné konvenčným kurčatám z hľadiska požiadaviek na obsah a nevyžadujú osobitné a osobitné podmienky zadržania.

Dôležité! Malo by sa pamätať na to, že v chladných obdobiach (skoro na jar, neskoro jeseň a zima), vták by nemal mať možnosť plávať. Slabšie vyvinuté mazové žľazy môžu viesť k zmrznutiu krytu peria, v dôsledku čoho môže Indotka jednoducho zomrieť. Je tiež potrebné monitorovať teplotu krmiva a pitnej vody, pretože teplé jedlá a voda sú tiež neprijateľné.

Kačacie mäso z pižma má načervenalý odtieň a jeho chuť sa podobá mäsu divokej kačice. Mäso tohto vtáka má optimálny a vyvážený obsah aminokyselín a vajcia obsahujú oveľa menej cholesterolu ako vajcia. V tomto prípade, Vajcia indotky je 1,5-2 krát väčšie ako kurča.

Musky kačica
Indotka nesie 70-120 vajec ročne a živá hmotnosť mladých zvierat vo veku 10 týždňov je 2,5 až 4 kg. Červená pižma je plodnejšia, pretože produkcia vajec je viac ako 120 kusov ročne. Pižmové kačice sú veľmi dobré sliepky a okrem ich vajec môžu plemeniť kurčatá, husacie a morčacie vajcia.

Pokiaľ ide o charakteristiku chove pižma kačice, z ekonomického hľadiska pre dvore, je vhodné, aby niekoľko rodín vtákov, kde bude káčer pripadá 2-3 samíc.

Viete? Vo voľnej prírode Indotka vybavuje svoje hniezda rovnakým spôsobom ako obyčajné vtáky – na vetvách stromov.

Pred začatím chovu Indotuk na statku potrebujete starostlivo pripraviť miestnosť na ich údržbu.

Aký by mal byť priestor pre rast indoutok

Pre chovné vtáky môžete vybaviť akúkoľvek stodolu, hlavnú podmienku – musí byť nevyhnutne čistá, suchá a ľahká. Napriek skutočnosti, že Indotka je vodná púšť, netoleruje vlhkosť vo vnútri a na zemi. Pre vetranie je okná domu celkom vhodné. Oblasť okna musí byť aspoň 1 štvorcový. m a nesmie byť menšia ako jeden meter od podlahy.

V chladnej sezóne v miestnosti s pukmi pižma by teplota nemala klesnúť pod -5 ° C. Ak je teplota nižšia ako táto, väčšina jedla sa spotrebuje v dôsledku ohýbania tela.

Izba pre pestovanie indoutok
Pestovanie indochity zahŕňa prítomnosť miestnosti, kde každý vták bude tvoriť 0,5 metrov štvorcových. m voľného miesta. Steny miestnosti môžu byť guľatiny, dosky alebo klenoty. Často sú omietnuté suchou sadrou, preglejkou, lepenkou a inými materiálmi, pričom strop musí byť izolovaný. Podlahy môžu byť drevené alebo klenuté. Podlahy musia byť nevyhnutne suché a husté, čo je potrebné na zabránenie prenikaniu rôznych hlodavcov a škodcov. Podlaha by mala byť zdvihnutá 20 cm nad úrovňou terénu.

Aby ste udržali miestnosť v čistote a suchu, môžete použiť vrh – slamu, rašelinu, piliny alebo piesok. Podstielka by mala byť vždy suchá. Piesok sa používa v lete, pretože v chladnom období ochladzuje a znižuje teplotu celej miestnosti.

Pri budovaní priestoru pre pižmové kačice je potrebné vybaviť špeciálny pešia zóna. Najlepšie je usporiadať na južnej strane stodoly, kde bude oplotená plotom, kovovou sieťou alebo plotom s výškou 1-1,5 m.

Izba, kde je noc strávená indoutki, spája s pešími oblasťami špeciálny lezóm. Rozmery takéhoto lenivého by mali byť 40×40 cm, zároveň by mala mať západku a predsieň zo strany nádvoria.

Chôdza pre Indotics
Miestnosť musí byť osvetlený, a s nástupom jesenných a zimných utyatnik vybavené doplnkovými svetelnými zdrojmi, pretože bez neho, kačice zastaví, ktorým sa. Výkon svetla je určený na základe výpočtu: 5 W na 1 km Km. m podlahy.

Viete? Krajina, v ktorej má kačica najväčšiu popularitu, je Čínska ľudová republika. Každý rok sa tam pestuje približne 2 milióny kačiek, čo je ¾ celosvetovej produkcie.

Ako vytvoriť podávač pre Indotecks

Podávač pre Indotecks
K výrobe stolových vhodných podávačov 2-2,5 cm hrubé. Dosky zrazil dohromady v uhle k sebe navzájom, a končí v žľabe upchať drevenej doske, čo je ďalší stabilitu. Aby sa zabránilo rozliatiu potravín, na hornej časti koryty boli priložené malé boky, mierne naklonené dovnútra. Do žľabu je tiež pripevnená pevná rukoväť, ktorá zároveň slúži ako úprava, ktorá nedovoľuje, aby kačky vyliezli do koryta. Pri obsahu 10-12 kačiek by celková dĺžka podávača nemala byť menšia ako 55 cm.

Dôležité! Kŕmidlo plné potravín, o jednu tretinu, ako pižmové kačice – veľmi nenásytné vtáka, ktorý sníva veľmi nedbalo, hádzanie takmer polovicu jedla na podlahe.

Ako si sami urobiť nádobu na pitie

Pitná misa môže byť vyrobená z bežnej 1-litrovej plastovej fľaše. K tomu sa dvoma klinmi dĺžku 10-15 cm a 2 cm hrubé. Potom sa z navzájom v tvare písmena H. Na jednom z barov pomocou skrutkou pripevnené plastovej fľaše, a potom, čo je naskrutkovaný sám žľaby.

Pitná nádoba z plastovej fľaše
Aj na základe plastovej fľaše môžete urobiť vákuový piják. Aby ste to urobili, vezmite fľašu s potrebnou veľkosťou a malý zásobník. Fľaša je pripevnená k stene drôteným rámom alebo kovovým profilom. Potom nalijte vodu do fľaše a zátku priklopte viečkom. Fľaša je umiestnená v ráme obrátene a podnos je umiestnený pod fľašou, pričom medzi dnom a krkom zostáva malá vzdialenosť. Boky palety umiestnené nad úrovňou krku zabránia úniku vody. Mierne odskrutkujte veko a piják je pripravený.

Voda v pitnej miske by mala byť vždy čistá a čerstvá. Miska na pitie by sa mala pravidelne umyť, aby sa zabránilo kvitnutiu vody. Ako preventívne opatrenie pre choroby vtákov, raz do týždňa môžete do misky na pitie nalievať slabý roztok manganistanu draselného.

Indoty, sú tiež pižmové kačice – veľmi nenáročná a ľahko sa starajúca hydina. Takéto vtáky sú schopné zabezpečiť dobrú produktivitu s najnižšími nákladmi a dodržiavanie chovných pravidiel nevyhnutne odôvodní všetky vaše investície do tohto vtáka.