Ako správne aplikovať HB-101, účinok lieku na rastliny

zelenina
Pre rýchly rast a vývoj každej rastliny potrebuje celý rad živín a živín, z ktorých hlavnými sú draslík, fosfor, dusík a kremík.
Kremík význam sa často podceňuje, ale zistili, že v ich vývoji procese rastliny akumulujú značné množstvo kremíka z pôdy, takže nová pristávacia ochudobnený zemina bude oveľa horšie rast a chorý častejšie.
Na vyriešenie tohto problému bolo vyvinuté hnojivo nového formátu nazývané “HB-101”.

Vitolize НВ-101, popis a typy

Vitolize HB-101 je koncentrované živné zloženie získané z extraktov vysoko energetických rastlinných zložiek z plantej, borovice, cypru a japonského cédra. Je to absolútne prírodné zloženie, slúžiť vynikajúce aktivátor imunitného systému všetky rastliny.

Dôležité! HB-101 nie je chemická zlúčenina, ale 100% organický produkt určený pre životné prostredie a znižuje množstvo použitých chemických hnojív.

postrek
Vzhľadom k týmto skutočnostiam by mal byť liek používaný po celý rok, najmä preto, že množstvo dusičnanov v konečnom výrobku bude oveľa nižšia (pomocou HB-101 môže znížiť frekvenciu používania chemických hnojív). Rastliny sa stanú odolnejšie voči silnému vetru, kyslému zrážaniu a neskorej hnilobe.

Najčastejšie používaná forma kvapalného prostriedku (roztoku niekoľkých kvapiek HB-101, a vody), ale pre trvalé kultúry a môže byť aplikovaný granulách – nutričných granulí HB-101.

Viete? K dnešnému dňu sa táto kompozícia používa v 50 krajinách sveta a na ruskom trhu sa novinka objavila v roku 2006.

Je HB-101 bezpečný pre ľudské telo?

Každému letu, ktorý pestuje zeleninovú záhradu, dbajte na to, aby zberaná plodina bola nielen bohatá, ale aj užitočná pre zdravie. Tiež nezabudnite na “zdravie” životného prostredia, pretože všetky prostriedky, ktoré používame v prímestskej oblasti, patria nielen do zeleniny a ovocia, ale tiež uložené v pôde a atmosfére.

Preto, bez ohľadu na to, čo sa používa pre HB-101 (pre sadenice paradajok, hnojivo návnadu farby alebo obilnín), môžete mať plnú dôveru vo svojej prirodzenosti a neškodný pre telo.

Viete? Japonsko, ktoré sa oprávnene považuje za jednu z najrozvinutejších krajín z hľadiska zachovania verejného zdravia a životného prostredia, používa HB-101 ako jedno z hlavných hnojív. Navyše japonskí špecialisti vytvorili túto zázračnú kompozíciu pred viac ako 30 rokmi.

Účinok lieku na listy, stonky a korene rastlín

spracovanie
Pre rýchly rast a vývoj, každá rastlina potrebuje slnečné svetlo, vodu, vzduch (a kyslík a oxid uhličitý), ako aj pôdu bohatú na minerály a mikroorganizmy. Ak nedodržíte jemnú rovnováhu medzi všetkými týmito faktormi, rozvoj rastlín sa výrazne spomalí a môže sa úplne zastaviť.

Po ošetrení sa listy liečivo NV-101 (návod na použitie pripojené ku každému balenia) a pridať ju do pôdy, rastliny začínajú byť z pôdy živiny, ktoré sú v zmesi s vápnika a sodíka (prítomný v HB-101 v ionizovanej forme) je absorbovaný buniek listov, ktoré ich posilňujú a zvyšujú účinnosť fotosyntézy.

Vďaka tejto skutočnosti je možné získať nasýtenú zelenú lístie a zvýšiť celkový zdravotný index ošetrených rastlín.

Pozitívne ovplyvňuje HB-101 pri vývoji stoniek a koreňového systému rôznych kultúr. Hlavnou funkciou týchto “orgánov” je absorbovať a prepravovať vodu a iné živiny do rôznych častí závodu.

Listy a koreňový systém sú vzájomne prepojené, čo znamená, že voda a ďalšie užitočné látky, najmä vápnik, ktoré sú potrebné pre ich vývoj, sa môžu pohybovať cez rastlinu.

Dôležité! Použite zloženie HB-101 v každom okamihu rastu a vývoja rastlín, ako kŕmenie koreňmi, tak aj na striekanie listov. Nebude ovplyvňovať jeho aplikáciu a dozrievanie ovocia, pretože liek je úplne bezpečný.

Sadenice kapusty
Zloženie HB-101, ktoré samo o sebe obsahuje už ionizované minerály, podporuje rast aktivity mikroorganizmov a rovnováhu živín.
V dôsledku toho sa dostaneme rozvinutý a silný koreňový systém rastlín, Môže byť uložené veľké množstvo rastlinnej energie, ako je glukóza. Opísaná kompozícia tiež obsahuje veľké množstvo saponínu (metabolitu, ktorý doplňuje prírodné mikroorganizmy kyslíkom).

Pokiaľ ide o stonku, je to “hrebeň” rastliny, a preto musí mať vysokú úroveň sily. Podporujú to zdravé bunky, ktoré dostávajú dostatočné množstvo živín.

Použitie lieku HB-101 umožňuje maximalizovať dodávku živín z koreňov a listov, čo prispieva k zdravému vývoju celého systému.

Viete? V našej krajine sa NW-101 často nazýva “stimulátorom rastu”, ale nie menej obyčajným je názov “Vitalizer НВ-101”, ktorý v japončine znamená “animáciu”.

Zlepšenie pôdy s hnojivom HB-101

siatiePre pohodlný život rastlín Pôda musí byť mäkká a musí mať dostatok vody a vzduchu. Mala by zabezpečiť dobrú drenáž po daždi a suchu, a tým udržiavať stabilnú úroveň vlhkosti za slnečného počasia a tiež udržiavať neutrálne alebo mierne kyslé prostredie.

Avšak, nežiaduce faktory, ako sú kyslé dažde, časté použitie agrochemikálií a trvalé liečenie môže priniesť veľké škody do pôdy, čo pri normálnom prehrávaní a zachovanie priaznivých mikroorganizmov, bude v ohrození.

Hnojivo HB-101 pomôže vyhnúť sa týmto problémom, pretože má len úplne prirodzené prvky vo svojom zložení, ktoré pomáhajú udržiavať správnu rovnováhu.

Dôležité!Opísaný produkt nie je insekticíd. HB-101 podporuje iba prirodzený imunitný systém rastlín, posilňuje ho a pomáha vyrovnávať sa s rôznymi negatívnymi faktormi.

Návod na použitie HB-101 pre rôzne plodiny

Použije sa roztok alebo granule HB-101 na oplodnenie absolútne akýchkoľvek plodín vo vašej záhrade. Kvetinová záhrada

Štandardné balenie (6 ml). Je určený pre 60-120 litrov vody, tj 1 liter vody potrebnej asi 1-2 kvapiek liečivá (špeciálna dávkovači pipety, je ku každému balení). Posypte alebo vodné rastliny aspoň raz za týždeň.

V závislosti od typu kultúry existujú rôzne funkcie spracovania. umelé hnojivo pre záhradné kvety HB-101 vyžaduje prípravu pôdy a semien. Tak pred výsevom alebo presadení sadenice priamy, pôda zavlažované 3 p (1-2 kvapky prípravku na liter vody), a semená sú namočené po dobu 12 hodín. Všetky ďalšie spracovanie je znížený na pravidelné (raz týždenne) Rovnaké riešenie podkarmlivaniya rastlín (listová zavlažovanie) ,

Sadenice paradajky
Zelenina, bobule a ovocie vyžadujú tiež špeciálnu prípravu pôdy, ktorá sa uskutočňuje podobným spôsobom (po zmiešaní 1-2 kvapiek HB-101 s litrom vody, pôda sa ošetrí trikrát). Podobne to stojí za to semená – namočte do roztoku počas 12 hodín.

pestuje sadenice paradajok je potrebné rozstreknúť riedený výrobok na 3 týždne a pred samotným výsadbou v pôde je lepšie úplne znížiť koreňový systém v roztoku počas 30 minút. Od okamihu transplantácie až do dozrievania plodov sa musia rastliny ošetriť príslušným zložením aspoň raz týždenne.

Pred nástupom do lietadla kapusta, šaláty a iné zelené listya príprava pôdy zabezpečuje rovnaké kroky: Rozvod 1-2 kvapiek HB-101 na liter vody a spracovanie pozemku (3 rieky). Pokiaľ ide o namáčanie semien, potom je potrebné ich udržiavať v roztoku najviac 3 hodiny. Pestované rastliny sa zavlažujú kompozíciou 3 týždne (raz týždenne).

Príprava koreňové plodiny a cibuľovité rastliny (obsahujú mrkvu, cibuľu, zemiaky, repu, tulipány, ľalie) pomocou lieku HB-101 zabezpečuje nasledovné:

  • trojnásobné zavlažovanie pôdy pred sejbou alebo výsadbou sadeníc (1-2 kvapky na liter vody);
  • namočenie žiaroviek / hľúz v roztoku počas 30 minút (1-2 kvapky na liter vody);
  • Zavlažovanie pôdy (raz za 10 dní).

fazuľa
spracovanie strukoviny (Hrach, fazuľa, sója, atď.) Sa vykonáva podobným spôsobom, len sa namočiť semená môžu byť dlhšie ako minútu, a nastrieka na semenáčiky s roztokom musí byť na každý týždeň, až do zberu.

Návod na použitie lieku HB-101 je mierne odlišný pri výsadbe rastlín (portréty, orchidey, bambus, ruže, fialky). Takže, zavlažovať pôdu pred výsadbou je potrebné každých 7-10 dní. počas roka a štandardná dávka 1-2 kvapiek prostriedku HB-101 na 1 liter vody je ideálna na následné zalievanie rastlín, ktoré sa pestujú za hydroponických podmienok.

Popísané činidlo sa tiež používa na hnojenie stromy, Len v tomto prípade je výhodnejšie použiť granulovaný formulár.

Ako správne zriediť granule HB-101, môžete sa naučiť z podrobnejších pokynov, ktoré sú priložené k lieku, ale zatiaľ iba poznamenávame, že sa musia okamžite zmiešať s pôdou. Napríklad pri spracovaní ihličnatých a listnatých stromov (smrek, cyprus, dub, javor) je potrebné granuly rozložiť po obvode koruny.

Odporúča sa aj sprejové ihly s živným roztokom (1 ml na 10 litrov vody), ktoré pomôžu chrániť strom pred spálením a typickými chorobami ihličnatých rastlín. Týmto spôsobom môžete zlepšiť stav a listnaté stromy.

Dôležité! Teplomilné listnaté stromy, predovšetkým kríky (ako lila alebo čerešňa vtáčia), nemôže byť ošetrené často 2-3 krát za sezónu, pretože takýto závod v zime bude oveľa ťažšie.

hruška
So zreteľom na ovocné stromy (Jablká, hrušky, hroznová, čerešňa, atď), okrem skladanie peliet na obvode koruny (ako v predchádzajúcom vyhotovení), je tiež nutné, aby po dobu 3 týždňov (raz týždenne) nastriekať roztok pripravený vaječníky (1 kvapka na liter voda). Termofilné druhy a kríky by nemali byť ošetrované častejšie ako dva až trikrát za sezónu.

Použite HB-101 a pri pestovaní húb. V prípade bakteriálneho média pridajte do substrátu roztok (1 ml až 3 l vody) a posypte ho (1 ml na 10 l vody) raz týždenne. Pri použití drevených médií je potrebné podklad nasiaknuť do roztoku HB-101 (1 ml na 5 l) a ponechať 10 hodín. Rovnaký výsadbový roztok sa zavlažuje raz za týždeň.

Je ľahké používať hnojivo a pri starostlivosti o trávniky: prvé výhonky musia byť kŕmené granulovaným HB-101 z výpočtu 1 cu. pozri na 4 štvorci. m.

cereálie vyžadujú väčšiu pozornosť. Príprava pôdy zabezpečuje jej zavlažovanie roztokom HB-101 s výpočtom 1 ml. zloženie pre 10 litrov. vody trikrát pred sejbou, príprava osiva sa uskutočňuje namočením v roztoku (1-2 kvapky na 1 liter vody) počas 2-4 hodín.

Údržba osiva zahŕňa postrekovanie rastliny (1 ml na 10 litrov vody) počas troch týždňov (týždenne). Okrem toho je pred zberom potrebné striekanie zelenej hmoty rastlín s roztokom HB-101 ešte raz.

Použitie lieku HB-101 pomáha nielen zlepšiť rast užitočných a ozdobných plodín, ale tiež prispieva k ich lepšiemu kvetu a zvýšeniu výnosov.


Loading...