Ako skompletizovať skleníky “Snowdrop”, výhody a nevýhody dizajnu

snežienka
Mnoho amatérskych pestovateľov skoro na jar musieť vyriešiť problém: ako sa vysporiadať s sadenice, ako ju chrániť pred mrazom, ktoré rastú prvosienky alebo začiatkom zberu greeny. Nie každý si môže dovoliť skleník – vyžaduje si veľké investície do práce, času a peňazí.

Nie je veľa obyvateľov v letných mesiacoch takéto zdroje (často je ťažké nájsť miesto na mieste). Dobrou alternatívou k skleníku a riešením problému bude klenutý tunelový úkryt “Snowdrop”.

Viete? Skleníky sú navrhnuté pre mnoho rokov prevádzky, môžu mať svoje vlastné vykurovanie a zavlažovacie systémy, ktoré si vyžadujú značné kapitálové investície. Skleníky sú postavené na jar, slúžia zvyčajne v jednej sezóne, nie sú drahé. Kúrenie dochádza vplyvom slnečného tepla a tepla kompostu (hnoja), ktorý je vložený na jeseň na lôžko. Hlavným cieľom skleníka – chrániť semenáčiky a stromčekov extrémnym teplotám, pred mrazom. Spravidla je návrh skleníka jednoduchý, materiály sú lacné. Dopyt splodil hodné návrh: v roku 2005 Unikátny skleník “Snežienka” spoločnosť “BashAgroPlast” bol vytvorený z Neftekamsk (Baškirsko), ktorý je k dispozícii v troch verziách – 4 m, 6 ma 8 m.

Skleník “Snowdrop”: funkcie a vybavenie

Skleník “Snowdrop” sa vyznačuje viacerými funkciami:

 • nízkej hmotnosti a mobility. Hmotnosť je ovplyvnená dĺžkou konštrukcie: 2,5 kg (štvormetrový skleník), 3 kg (šesť metrov), 3,5 kg (osem metrov). K tejto hmotnosti je potrebné pridať hmotnosť krycieho materiálu (42 g na meter štvorcový). “Snowdrop” sa dá rýchlo a ľahko premiestniť na inú stránku. V prípade potreby, aby sa sadivá dodatočne chránili, môže byť skleník umiestnený v bežnom skleníku;
  snežienka
 • jednoduchosť a originalitu výstavby. Zariadenie skleníka “Snowdrop” prekvapuje svojou jednoduchosťou a ergonómiou: plastové oblúky z nízkotlakového polyetylénu (potrubia s priemerom 20 mm), materiál na prístrešok s upevňovacími svorkami; montáž na inštaláciu skleníka.

  Prístup k rastlinám sa vykonáva z boku. Materiál krytu sa dá zdvihnúť, čím sa umožní prístup k slnečnému žiareniu (na tento účel sa šité špeciálne rukávy, ktorými sa oblúky oblúkajú). Štruktúra je odolná proti korózii, má dostatočnú tuhosť a stabilitu;

 • viacero aplikácií. Na rozdiel od ostatných skleníkov určených pre sezónu, vďaka materiálom konštrukcie a kryciemu listu SUF-42 “Snowdrop”, ak je správne skladované v zime, bude trvať 3-4 sezóny;
 • jedinečný krycí materiál. Mini-skleník “Snowdrop” od výrobcu “BashAgroPlast” je vybavený polypropylénovou netkanou textíliou – SUF-42 alebo spunbond.

  Tento materiál je vzduch a vodu priepustné (možné zalievanie rastlín cez spunbond), mu chýba tienistou slnečnému žiareniu (v lete chráni pred poludňajším slnku), chráni pred škodcami, je šetrná k životnému prostrediu, tvrdá (odolný voči teplotným šokom, mechanickým otrasom, umývateľný práčka); snežienka

Dôležité! Aby sa predĺžila životnosť spriadanej priadze, je potrebné, aby ste ju správne ošetrili. Po skončení sezóny, po zberu horúceho by sa mal materiál odstrániť, vyčistiť (v prípade potreby vyprať), vysušiť. po táto spájaná rúrka zložte a vložte do polyetylénu. Skladujte na suchom a tmavom mieste.
 • všestrannosť. Z toho, čo možno pestovať v skleníku “Snowdrop”, je najprv potrebné uviesť najrozmanitejšie sadenice (kapusta, paradajky, uhorky atď.).

  V priebehu celej sezóny, vytvára nevyhnutné podmienky pre pestovanie byliniek (petržlen, šťavel, fenikel, šalát, atď), low-pestovanie rastlín, papriky, baklažán, cibuľa, cesnak, samoopelivé zeleniny, kvetov a ďalších. Spunbond môže byť vynechaný v poludňajšom horúčave, na ochranu rastlín pred popáleninami, ráno a večer – zdvíhanie (fixované pomocou klipov).

Balík obsahuje: krycí materiál (4, 6 a 8 m), pričom oblúk pre skleníka (vždy jeden záznam – 5, 7 a 9), je montážna zariadenie (svorka pre upevnenie materiálu – 11, 15 a 19 jednotiek), 20-cm plastové pätky pre oblúky (11, 15 a 19 kusov), obal na prepravu skleníka a inštrukcie.

Príslušenstvo pre inštaláciu, ktoré je súčasťou súpravy skleníka “Snowdrop” na 4 m, 6 m a 8 m, je zameniteľné. snežienka

Ako si vybrať miesto pre inštaláciu skleníka

Vhodným miestom pre inštaláciu skleníka “Snowdrop” by sa malo vybrať už od jesene (je potrebné dať humus do lôžok vopred). Nevyhnutné podmienky pre neho:

 • slnečná strana;
 • ochrana pred silnými vetrami;
 • neprítomnosť prebytočnej vlhkosti;
 • pohodlný prístup.

Po stanovení lokality sa miesto vyčistí od buriny, zarovnaná. Celý obvod budúceho položený skleníku hnoja (humusu) vykopanej jamy hĺbka 20-30 cm, sa naleje hnojivo, zrovnal a pôdou sa prekryjú.
snežienka

Skleník s vlastnými rukami

Namontujte a nainštalujte skleník “Snowdrop” s vlastnými rukami pod vplyvom všetkého. Pokyny dodávané so súpravou podrobne opisujú všetky operácie a ich postupnosť počas inštalácie. Nadmerná fyzická námaha sa nebude vyžadovať, ďalšie nástroje a špeciálne vybavenie sa nebudú vyžadovať: všetko, čo potrebujete, je v ruke – v balení.

Ako nainštalovať skleník “Snowdrop”

V obale je už pripravený na použitie skleníku “Snowdrop” (štyri, šesť alebo osem metrov). Stačí ju vytiahnuť a namontovať. Algoritmus pre nastavenie skleníka je nasledovný: snežienka

 • opatrne otvorte obal (zo spodnej strany) a vytiahnite nožičky a spony;
 • Neodstraňujte oblúky z obalu, vložte kolíky do nich;
 • položte kolíky na zem a opatrne vytiahnite balík (užitočné v zime na uskladnenie skleníka);
 • fixujeme prvý oblúk na zem, bez ohľadu na veľkosť skleníka “Snowdrop”, roztiahnite krycí materiál (vďaka objímkam, ktoré už výrobca pripevnil na oblúky). Oblúky sú rovnaké. Vytiahnite materiál na jednej strane, zosilnite oblúky (zem okolo kolíkov by mala byť dobre vyrazená);
 • potom vystužte oblúky na druhej strane, nastavte napätie (v prípade potreby – usporiadajte oblúk);
 • upevnite konce (je potrebné vytiahnuť šnúrku, vložiť do kolíka, potiahnuť ho a prilepiť ho v zemi pod uhlom (podobne ako stan)). Materiál na konci môže byť tiež upevnený kameňom alebo tehlami pre spoľahlivosť;
 • fixujeme pomocou sponiek krycí materiál na oblúkoch (regulujeme výšku krycieho materiálu pri starostlivosti o rastliny).

snežienka

Celá inštalácia skleníka “Snowdrop” trvala sedem až desať minút.

Vytváranie “Snowdrop” s vlastnými rukami

Letné obyvatelia a amatérske záhradníkov, ktorí majú radi všetky šťourat sa vlastnými rukami, a kto na nádvorí alebo na mieste bola kopa všetky druhy užitočných vecí, bez problémov sa budú môcť stavať na analógiu “snežienka” mini-skleníka.

Po prvé, je potrebné vytvoriť kostru – oblúk budúceho horúceho krbu. Dĺžka oblúku skleníkového “snežienky” je 1,5 m. Oblúky použiť železo kotva / silný drôt (ľahko odovzdať požadovaný tvar a nie je nutné pre upevňovacie kolíky), potrubia z PVC (v tomto prípade je potrebné štipce nohy).

Viete? Staré záhradnej hadice je ideálny pre výrobu oblúka pre skleníka: znížiť na 1,5-2 m hadice kusy treba zložiť tyče zo železa prútu alebo drôtu a poskytnúť potrebný tvar.

Ďalším krokom je výber a naťahovanie krycieho materiálu. Používajte spravidla to, čo je tu – polyetylén, plátno, polymérové ​​filmy, agrovolokno atď.
snežienka

Ak chcete získať skleníkového typu “Snežienka”, môžete si kúpiť kus SF-42 (v obchodoch sa predávajú balíky 10 m) a spony pre nastavenie výšky (možné spravovať veľké štipce na bielizeň alebo jednoduché lana). Krycí materiál môže byť vyrobený z tenšieho agrovoloknom (EUV 17, 30) alebo silnejší – SF-60 (všetko v závislosti na klimatických životných podmienkach regiónu).

Pre lepšiu fixáciu oblúkov na aglomerátoch je vytvorená špeciálna objímka (prešitá), cez ktorú prechádza oblúk. Pre lepšiu stabilitu sa tkanina môže tlačiť na zem pomocou tehál, dosiek a valca od zeme.

Klady a zápory “Snowdrop”

Skleník “Snowdrop” vyvoláva konfliktné recenzie: krásne, strašné. Najjednoduchším vysvetlením negatívneho posúdenia môže byť fakt, že sa kúpil falzifikát (na trhu existuje mnoho podobných výrobkov čínskej výroby). Originálne produkty obsahujú plusy aj mínusy, ktoré je potrebné zvážiť pred rozhodnutím o použití tohto skleníka.

klady:

 • jednoduchosť inštalácie;
 • prístupnosť;
 • opakované použitie;
 • ochrana rastlín pred krupobitím;
 • ochrana rastlín pred mrazom (až do -4 stupňov Celzia) a spáleniny;
 • skoré používanie (keď padol sneh – už môžete dať sklo “Snowdrop”);
 • dobrá cirkulácia vzduchu;
 • vodná priepustnosť krycieho materiálu;
 • postupné kalenie sadeníc pred transplantáciou;
 • ochrana pred vtákmi a škodcami;
 • pohodlný prístup k rastlinám;
 • kompaktný a ľahko prenosný.

snežienka

nevýhody:

 • dostatočne slabá odolnosť proti vetru;
 • plastové kolíky môžu pretrhnúť a ťahať;
 • osemmetrový skleník je ťažké inštalovať a udržiavať pre jednu osobu;
 • vysoké rastliny sú preplnené.

Keď sme sa dozvedeli všetky parametre skleníka “Snowdrop”, keď sme sa oboznámili so kladnými a protikladnými závermi, možno konštatovať, že tento mini skleník je dobrým rozpočtom riešením pre mnohé záhradné problémy.

Dôležité! Agrofiber horší ako polyetylén zachováva teplo. Keď je mráz viac ako 5 stupňov pod nulou, skleník je na vrchu pokrytý polyetylénom. Tiež pomáha, keď potrebujete znížiť odparovanie vlhkosti.

Vlastnosti skladovania a prepravy skleníka

snežienka
Zvláštne podmienky pre zimné uskladnenie nevyžadujú “skleník snehu”. Uchovávajte ho v pôvodnom obale. Jediná podmienka – miestnosť by mala byť suchá. V zostavenej forme je skleník kompaktný a nezabezpečuje veľa miesta.

Skleník sa prepravuje v zloženom stave na akúkoľvek prepravu s motorom.


Loading...