Ako sa vysporiadať so sčervenaním listov jahôd

Strawberry Listy
Takmer všetci milujú jahody, dospelí i deti. Vzhľadom k svojej skorosti, na pultoch alebo v prímestských oblastiach pred iných plodov sa zdá, kúpiť nielen kvôli chutné občerstvenie, ale aj k získaniu takej potrebnej pružiny vitamínov a minerálnych látok, oslabené po zimnom období tela.

Často sa však stáva, že jahodové kríky sú postihnuté rôznymi infekčnými chorobami a na jar je zber výrazne znížený. Dnes budeme zvážiť jeden z častých problémov, ktoré sa vyskytujú v jahodových parcelách a pochopiť, prečo listy sú červené v jahodníku.

Prirodzený proces

Sčervenanie listov bush bobule môže byť úplne prirodzený proces. Táto situácia sa často vyskytuje v jesennom období, kedy množstvo svetla prijímaného závodom klesá a svetlý deň klesá.

Ak nastane táto situácia, nie je potrebná žiadna liečba, môžete kosiť len červené listy, na ktorých sa objavia nové zelené listy.
Strawberry Listy

Príčiny začervenania

Príčiny výskytu červených listov na jahodu sú veľa, môžu sa vyskytnúť ako kvôli nevhodnej starostlivosti o plantáž a rastliny, tak aj pod vplyvom patogénov.

Veľmi často príčinou tvorby červených škvŕn na jahodách je infekcia. Podozrivé je skutočnosť, že listy nie sú červené, ale selektívne a bodovo.

Naučte sa, ako zaobchádzať s hnedými škvrnami, fusarium a verticillium vyblednutými jahodami.

Na jednom liste môže byť veľa malých škvŕn, ktoré nakoniec získajú hnedý odtieň a môžu viesť k úplnému vyčerpaniu lístia. Keď sú spóry húb dostatočne rozšírené, môžu byť viditeľné na spodnej časti jahodového listu.

Pri vzniku plesňovej choroby pomôže liečba len pomocou špeciálnych liekov, pretože sa dúfame, že huba zmrazí s nástupom prechladnutia.
Strawberry Listy
Jeho spory sa ľahko premočia v zemi a s nástupom jarného tepla budú rásť s novou silou a budú ovplyvňovať výsadbu, až kým nebudú usadené všetky vzorky jahodových kríkov.

Najvyšším bodom rastu hubovej infekcie je obdobie tvorby vaječníkov na kríkoch, a preto dochádza k výraznému zníženiu výťažku.

Viete? V skutočnosti, ak sa pozrieme na vedu, ovocie jahody sa nepovažuje za červené sladké rezne, a tie žlté “semená”, ktoré sú umiestnené na nádobe, ktorú zvyčajne nazývame ovocie jahodové kríky.

Na boj proti plesňovým infekciám sa odporúča používať kvapalinu Bordeaux vo výške 1 liter fondu na 10 metrov štvorcových. metre. Striekanie rastlinných kríkov je nevyhnutné, keď začína hromadný vznik nových mladých listov.

Tiež sa “Horus” považuje za efektívny prostriedok. Na prípravu tohto produktu je potrebné použiť 12 g liečiva na 10 litrov vody. Pri aktívnom raste mladých listov použite roztok na postrek rastlín.

Ďalej, po tom, čo Bush zmizne, je potrebné opäť pripraviť roztok, ale teraz použite 6 g liečiva na 10 litrov vody a opätovne nastriekajte.
Spracovanie jahôd

Dôležité! Je potrebné pamätať na to, že pri ošetrovaní jahôd s akýmkoľvek chemickým prípravkom je potrebné počkať po dobu 30 dní pred jedlom plodov z ošetrených plantáží.

Nedostatok hnojív

Je tu možnosť výskytu červenými škvrnami na listoch jahody kvôli nedostatku živín, tento problém je tiež nazývaný dusík hladovanie, takže berte do úvahy, čo robiť v takej situácii, aby rastlinu.
Strawberry Listy
Aby sa normalizoval stav rastliny a obnovila sa jeho normálna výživa, odporúča sa vykonať kŕmenie s vyváženou súpravou obsahujúcou minerálne a organické zložky.

Môžete pripraviť túto zmes sami, pretože to trvá tretinu koša humusu a čajovej lyžičky minerálneho vrchného obväzu obsahujúceho draslík v ohromnej výške. Výsledná zmes sa musí dobre premiešať a zvyšok vedra sa naliať vodou.

Kvôli dozrievaniu tekutín trvá tri dni a môžete začať kŕmiť rastlinu. Ak chcete vykonať kŕmenie, mali by ste vylievať vedro s vodou pri izbovej teplote a zamiešať do neho 1 liter hotového hnojiva.

Vodné jahody opatrne, aby kvapalina neklesla na puzdrách. Tie listy, ktoré zmenili farbu, sa odporúčajú odstrániť, kde sa na ich mieste objavia mladé a zelené listy.

Viete? Pestovanie jahodových kríkov sa uskutočnilo v 15. storočí na Pyrenejskom polostrove. Berry produkoval furore medzi obyvateľstvom a rozširoval sa po Európe.

Jahodové hnojivo

Zasychané výsadby

Ďalšou častou príčinou sčervenania listnatých častí jahôd je zhrubnutie výsadbových krov, ku ktorému dochádza, ak neexistuje potrebná pravidelná starostlivosť o rastlinu.

Na to, aby sa rastlina vyvíjala normálne a aby plodila plody, je potrebné poskytnúť jej náležitú starostlivosť. Preto by sa mali v jarnom období odstrániť všetky mŕtve časti rastliny. Mali by ste tiež oslobodiť oblasť od vrchnej vrstvy pôdy. Rozstup medzi riadkami a uvoľnenie.

Nesmieme zabudnúť na starostlivosť o jahody a na jeseň. Osobitná pozornosť by sa mala venovať interlingu. Zahusťovanie vysádzania nastáva kvôli aktívnemu rastu jahodových kríkov a jednoducho nemá dostatok voľného priestoru.

Ak chcete zabrániť tomu, aby sa to stalo, vykopajte novovytvorené kríky a usaďte ich na správnom mieste. Takto zriedené oblasti zriedite a niekoľko nových kríkov, ktoré vám čoskoro prinesú ďalšie plodiny.
jahody

Preventívne opatrenia

Ako prevencia začervenania listov sa môže vykonať:

  • Umiestnenie nových výsadieb jahôd na úrodnú pôdu, dobre osvetlené a dobre vetrané miesto.
  • Prevencia zahustenia územia, kde rastú krovia.
  • Odstránenie chorých, sčervenaných listov rastliny.
  • Čistenie územia z vegetácie s plevelom tak, aby kríčky dostali potrebnú cirkuláciu vzduchu.
Dôležité! Odstránenie listov by malo nastať v jarnom období, keď rastlina už tvorila listovú časť. Taktiež môžu byť listy po zbere zberané.

Preto nie je ťažké odolať sčervenaniu listov v jahodách, najdôležitejšie je zistiť čas príčiny problému a nájsť správnu metódu na zabránenie jej ďalšiemu rozvoju.
jahody