Ako sa vysporiadať s squatterom v krajine

Biele vyzdvihnutie
Až donedávna nemali ukrajinskí kamionéri a pestovatelia kvetín žiadnu predstavu o tom, čo chovajú.

Ale aj dnes sa hostia z Južnej Ameriky rozšírili v takých množstvách, že sa stali viacstrannou hrozbou pre kultúrne rastliny.

Ako rozpoznať parazitný hmyz na vašom webe, ako s ním zaobchádzať a naďalej nebudete mať možnosť na svoju záhradu a záhradu – o tom budeme hovoriť neskôr v článku.

Malý škodca je veľký problém

Aktívny dovoz zahraničných rastlín prispel k šíreniu cikád. Botanisti dnes predstavujú približne 20 tisíc druhov tohto škodlivého hmyzu. Vyznačujú sa ich jasným sfarbením, patchinessom a preferenciami v jedle.

Vonkajšie sú malé, asi 1 cm veľké, skákali motýle, ktoré sa živia šťavami pestovaných rastlín. Ich nebezpečenstvo spočíva nielen v oslabení vegetácie v záhrade, na záhrade a v záhonovom kvetine, ale aj pri šírení vírusových infekcií, poškodení rastlín jedovatými slinami a kladením vajec.

Ak neurobíte nič, v priebehu sezóny, squatter zničí celú plodinu v záhrade, av záhrade to bude trvať len 2-3 roky.

Viete? Na zadných stenách lariev vulkanických druhov z druhu Issus coleoptratus sa pozorujú nezvyčajné výrastky, ktoré pripomínajú tvar a mechanizmus pôsobenia “výstroja”. Každá z nich pozostáva z 12 zubov. Pri skákaní hmyzu sa mechanizmus zatvára a roluje. Vedci sa domnievajú, že takáto synchronizácia nie je možná pri riadení nervového systému. V dospelom veku zmizli výrastky.

Penny Slobbering

Hrozba pre pestovanú flóru znáša obaja dospelí škodcovia škodcu a jeho larvy. Prenikajú mladé listové plátky, odoberajú ju a živiny z nich a zase injekciu.

V dôsledku takejto životne dôležitej činnosti začnú listy žltnúť a deformovať, kultivácia zaostáva za rastom, na ňom sa objavia biele alebo červené škvrny. Rastlina postupne vyparuje a zomrie.
A motýle sa množia veľmi rýchlo. Aby dospelý hmyz vyrastal z vajíčka, bude trvať asi 20 dní. Počas vegetatívneho obdobia sa objavuje niekoľko vegetatívnych generácií. Ľahko sa prispôsobujú nepriaznivým podmienkam: v krajine sa čaká zlé a chladné počasie bez toho, aby sa to dotklo samých seba.

Základné zobrazenia

Zvláštnosťou žížavých molov je to, že zástupcovia rôznych druhov môžu žiť v susedných posteliach, pretože niektorí môžu uprednostňovať rajčiny, zatiaľ čo iní môžu uprednostniť zemiaky. Pozrime sa, aké odrody sú bežné v našom regióne.

Viete? Hrebene druhov Eurymelinae jesť v noci pod ochranou mravcov a počas dňa sa schovávajú v ich duniach.

biela

Vonkajšie sa tieto mory vyznačujú bielymi polotuhými krídlami mierne pokrytými malým žltým alebo šedým tlieskom. Hmyz sa nedotýka potravín. White křísek často je možné vidieť na hrozno, figy, maliny, slivky, zemiaky, egreše, paprika, paradajky, kukurica, jablko, ruža. Biele vyzdvihnutie

Na dvore neexistuje prakticky žiadna rastlina, ktorá by nebola nasávaná nasávajúcim parazitom. Obdivuje tiež lípy, javor a ihličnaté drevo.

Biela odroda sa rozšírila na karibské ostrovy. Dnes s ním bojujú poľnohospodári celého amerického kontinentu severnej pologule až po Brazíliu a Mexiko. Na konci dvadsiateho storočia bol poznačený zlou správou pre poľnohospodárov v Európe a Ázii – biela křísek obselete všetkých záhrad a polí, to bolo naliehavé, aby prijali opatrenia na boj skákacie mory.

Hmyz sa cíti veľmi pohodlne v mierne teplom a suchom podnebí, môže sa prispôsobiť dlhotrvajúcemu suchu. Všestranný hmyz v procese kŕmenia uvoľňuje lepkavú látku podobnú bavlne, ktorá husto pokrýva postihnuté listové dosky a blokuje prístup kyslíka.

V priebehu času sa na týchto miestach pozoruje slizovité mycelium, ktoré interferujú s fotosyntézou.

Dôležité! Strata plodín počas útokov listoviek je až 50%.

Biela Plum Percha na Thuja

Slobbery penny

Vedci odkázali tento druh na rodinu cikád-pennits. Na poliach av záhradách jej zástupcov možno nájsť od začiatku leta až do jesene. Hmyz už podmanil extratropické územie euroázijského kontinentu, Severnej Ameriky a severnej Afriky. Tiež to možno nájsť na studenej Kamčatke.

Moli majú viacfarebnú farbu, dĺžka tela sotva dosahuje 6 milimetrov. Radšej ležia vo vrstve trávy vo vlhkom prostredí.

V závislosti od farby vedci rozlišujú mnohé formy škodcu. V našom regióne nie sú neobvyklé svetlohnedé a čierne a žlté motýle s rôznymi pruhmi a beztvarým škvrnami. Všeobecne platí, že forma slobodnej pennice je rozdelená na 20 čistých a 4 zmiešaných foriem.

Sušou šťavu z vegetácie, listovník produkuje veľa penivých slín, a preto dostal svoje meno.
Slobbery penny

Dôležité! Niektoré typy pavúkov, najmä kamchátoví lovci, sa usídľujú v biotopoch svojich obetí. A tiež lienka a lacewoman.

zelená

Na vonkajšej strane je to polo-dlhá krídla, ktorá má dĺžku tela 6 až 9 milimetrov. Predné krídla parazita sú svetlo-tyrkysové s bielym okrajom okolo okrajov a tenkými čiernymi prúžkami na žilách. Farba hlavy sa líši od hnedého až svetložltého. Žena sa líši od mužov s hnedým odtieňom krídel a veľkých rozmerov. Zelený list
Kŕmia sa hmyzom najmä so zeleninovými džúsmi a bez útoku napadajú rastlinné i dreviny. V poslednom desaťročí od augusta do novembra začínajú baklažány vkladať vajcia na cikády.

Môžu byť viditeľné na tráve, trstine, cedníku, malom okraji. Na jar sú nymfy. Reprodukčná schopnosť druhu závisí od klimatických podmienok, ale nepresahuje 3 generácie ročne.

Greenhopper preferuje vlhký terén, takže často trvá pobrežné parcely a močiare. Kedysi na záhrade prvá vec je napadnutá broskyňami, morušemi, slivkami, jablkami, čerešňami, hroznom a hruškami.

Skutočnými spoločníkmi hmyzu sú baktérie Xylella fastidiosa, ktoré spôsobujú choroby rastlín a zničia vinice.
Zelený list

Dôležité! Mladé ovocné stromy a vinohrady, na ktorých listovník odložil potomstvo, často trpia rakovinou kôry.

Chernotochechnaya

Tento druh parazitického hmyzu je rozšírený po celej severnej pologuli planéty. Z vonkajšieho hľadiska predstavujú malé motorkárky žltého alebo tmavozeleného odtieňa s výrazným hnedým hrebeňom, čiernym bruchom a žltými nohami. V dĺžke sťažovateľka sotva dosahuje 3,5 milimetrov.

Miluje mäta, šalvia, fazuľa, ďatelina, catnip, slnečnica, palina, zemiaky a baklažán, hrášok, georgíny, chryzantémy, bazalka, petržlen a zeler.

Počas obdobia párenia tvoria ženy 8 vajec denne, ktoré dozrievajú do 10 dní. Môžete vidieť položenie na vnútornej strane listov vybraných rastlín. Čierne škvrnité listy

Buyvolovidnaya

Návštevník zo severnej Ameriky je veľmi nebezpečný pre vinohrady. Jeho vzhľad bol zaznamenaný v roku 1954 v Moldavsku. O päť rokov neskôr sa v Arménsku dozvedela, ako sa ryba cesta v tvare byvolí a o rok neskôr v Gruzínsku a Azerbajdžane. Do roku 1960 sa mora dostala do ukrajinskej Zakarpatskej oblasti.
Buyvolovidnaya

Viete? Druhy parazitoidov druhu Hymenoptera z čeľade Mymaridae tvoria vajíčka zeleného listového listu.

Vedci poznamenávajú, že škodca pôvodne uprednostnil divoký biotop na lesných porastoch popola, vŕby, javoru, topolu a trní.

Ale čoskoro všetky jeho záhradné rastliny boli zahrnuté do jeho stravy. Obzvlášť má rád kráľovskú mláďatá. Z ich náprotivkov sa predstavitelia tohto druhu vyznačujú nárastom žravosti a strašlivého vzhľadu.

Zvonka je zelená hmyz, s dĺžkou 7-10 mm s skákanie zadnými nohami na skladané krovlepodobno webbed krídla, vypuklé oči a pevným štítom, ktorý je tiež na krku a späť. Buyvolovidnaya

Na obidvoch stranách tohto hrobu-ako pronotum sú špecifické špicaté výrastky, ktoré sa podobajú hovädziemu rohu v tvare.

Ak narúšate dospelých, nevyjadrujú agresiu, ale naopak, lietať ďaleko.

Pokladanie vajec byvoly-zukadky samice produkuje pod kôrou mladých stromov striktne v 2 radoch až 12 kusov. V tomto prípade sú vlákna nezrelých rastlín vážne poškodené, ďasná začnú unikať z rany.

Patogény prepichnuté morskými piercujúcimi patogénnymi mikroorganizmami, ktoré ničia metabolické procesy. V dôsledku toho zomrie povrch postihnutej oblasti. Môžete to vidieť prstencovitými strunami na mladých stonkách.

Príležitostne sa hmyz presúva do vyspelých výhonkov, kde je viac šťavy.

Dôležité! Krokodíl nikdy nekladie vajcia do mŕtvych vlákien rastliny.

Ako sa vysporiadať s škodcom

Zbavte sa nechcených na mieste hosťa nie je tak jednoduché. Komplexné riešenie problému je dôležité. A že použité úsilie dalo požadovaný výsledok, musíme konať na jasnom algoritme:

  1. Bezprostredne po prvých príznakoch života hmyzu odstráňte všetky poškodené výhonky a vyhoďte ich.
  2. Zabrániť koreňovému a listovému obliekaniu rastlín.
  3. Vykoná spracovanie infikovaného kultúr insekticídy (Akhtar, Bi – 58 Nový, Fufanon, aktellik, Permethrin, Bona Forte Kinmiks) alebo roztok 30 percent malatiónu.
  4. Postrek začína od spodných výhonkov a postupne smeruje nahor.
  5. Po posypnutí listov záhradnej vegetácie posypte dreveným popolom.
  6. Počas obdobia dozrievania sa pesticídy nemôžu používať. Ak je škodca malo vplyv aj v čase, bez toho aby čakal na čistenie, dezinfekciu rastlín cesnaková tinktúra (vedro vody prešiel sklo hrabavka klinček).
  7. Na balkónových rastlinách, ktoré trpia listovými listami, je potrebné umývať listy s liekom “30 plus”.

Buyvolovidnaya

Dôležité! Na susednom cesnakovom a cibuľovom lôžku nikdy nie je squatter.

prevencia

Najefektívnejšia prevencia je príslušnej poľnohospodárskej technológie. Nebuďte leniví, aby ste dôkladne preskúmali všetky potrebné podmienky pre rastliny vo vašej záhrade, na záhon a záhrade. Z tohto dôvodu sa o ne starajte.

Zabráňte rastu burín a hromadeniu vlhkosti. Rastlinné plodiny v čase odstrániť. Na jeseň, zber nielen zberu, ale aj listy, ktoré padli na lístie, vykonáva pravidelné čistenie stromov zo starých a mŕtvych častí.

Pravidelne organizujte zavlažovanie cesnakového mydla.
Niektorí záhradníci zdieľajú skúsenosti s preventívnym striekaním záhradných vzoriek s Ditox, Danadim, Tagore, Tzipi plus. Procedúra by sa mala vykonať pred začatím a opakovať niekde v druhej dekáde mája, kedy sa objavia larvy mŕtvych.
Penny Slobbering

Leopard sa veľmi zle vylučuje, takže po prvom postreku nezapočítajte jednostupňový výsledok. Pre konečný výsledok budete potrebovať dlhú ťažkú ​​prácu už niekoľko rokov. Aby sa nevedeli oboznámiť s žravým hmyzom, hlavnou vecou je vždy udržiavať vaše stránky čisté a vykonávať včasné preventívne opatrenia.