Ako sa starať o vnútorný ibištek

ibištek
ibištek jasný predstaviteľ rodiny Malva, s farebnými, krásnymi, exotickými kvetmi a hladkými smaragdovými listami na koncoch. Distribuované v tropickom prostredí. Vzhľadom k svojej exotickej kráse a nenáročný, pestuje sa po celej miesto ako domov kvet, ibištek je tiež jeden, nosiť ako šperky alebo dokonca používajú na výrobu náterových hmôt.

Viete? Prvá zmienka o ibišteku pochádza z obdobia starovekého Grécka. V Európe padol do XVII. Storočia z Ázie.

Populárne typy vnútorného ibišteka

Vo svete existuje asi tri stovky druhov. Tri najpopulárnejšie typy vnútorného ibišteka sú čínske, syrské a rozrezané.

čínsky

Hibiscus čínsky
Čínsky ibištek (čínska ružovka, čínska ruža, izba ruža)ozdobný, stálezelený ker rastúci na ostrovoch v oblasti Tichomoria a juhovýchodnej Ázii. Je možné izolovať asi 500 odrôd tohto ibišteka.

Dosahuje až troch metrov, má tmavo smaragdovo zelené listy s pílovitými a veľké (až 16 cm v priečnom pruhu), polotovarov manželskou posteľou alebo samostatnými kvetmi, všetky druhy farieb. Ich farba sa líši od červenej až po ružovú, od oranžovej až po žltej farby.

Po otvorení kvetu žije kvet asi deň, aj keď obdobie kvitnutia celej rastliny trvá od začiatku marca do konca jesene. Toto je všeobecne známy a veľmi bežný druh na udržanie domova. Predpokladá sa, že pozitívne ovplyvňuje atmosféru v miestnosti, čistí ju. Kvety tohto ibišteka sú v ošetrovateľstve neatraktívne.

sýrsky

Ibištek syrský
Ibištek Sýrie (syrská ruža, Beryozka) listnatý ker, jeho vlasť je považovaná za Malú Áziu (India, Čína). Jeden z mála druhov ibištek schopných rásť v otvorenom priestore v miernom podnebí.

Žije na sto rokov, zatiaľ čo pomaly rastie a kvitne po prvýkrát až po 3 alebo dokonca 4 rokoch. Kvety sú podobné slepému, listy sú zelené, veľmi svetlé. Existuje mnoho odrôd syrskej ruže.

Viete? Sýrsky ibištek je štátnym kvetom Malajzie, symbolom Haiti. Jeho kvety rubín a ružovej farby – neoddeliteľnou súčasťou svadobných šiat v niektorých indických provinciách.

Rassechennolepestnoy

Hibiscus je rozrezaný – okrúhly (Schizopetalus, Náušnice princeznej) stálezelený ker, dosahujúci výšku, šírený podľa rôznych zdrojov zo Strednej Afriky alebo Brazílie. Kvitne od konca jari do konca novembra.

Kvety s veľmi výrazným vpred sú červené, oranžové alebo červeno-oranžové. Orezali zakrivené okvetné lístky s okrajmi. Zvyčajne dosahujú šírku nie väčšiu ako 8 cm. Listy sú lesklé, zelené. V našej klíme sa môže zakrývať len v skleníkoch alebo domácej atmosfére.

Pestovanie vnútorného ibišteka v domácnosti

Ibištek nie je náladový a toleruje nesprávny obsah. Ale ak chcete že kvetina ibišku kvitla, potom stojí za to nasledovať niekoľko jednoduchých pravidiel pre starostlivosť o neho doma.

Zalievanie a osvetlenie

Hibiscus rasslenlenepestnoy
Mala by byť napojená na trvalú, mäkkú, mierne teplá voda. Nedovoľte, aby pôda vysušila, ako aj jej nadmerná vlhkosť.

Na jar av lete zálievku musí byť hojné a časté (ako len vrchnú vrstvu zeminy vyschne) a na jeseň av zime mali počkať pár dní potom, čo pôda vyschne.

Hibiscus je svetlo milujúca rastlina, ale svetlo by nemalo byť horúce. Preto by sa malo zabezpečiť, aby počas letnej sezóny bolo osvetlenie rozptýlené, nepriamo a v zime – bude sa starať o dodatočné osvetlenie. Je lepšie umiestniť čínske ruže z východnej a západnej strany.

Teplotné podmienky

Vhodná teplota pre ibišteka – + 20 ° C – + 25 ° C, v ranom jesene, že by sa malo začať znižovať až + 16 ° C – + 18 ° C a v zime – až + 14 ° C – + 16 ° pokles C teploty v zime nie je povinnou podmienkou pre život rastliny, ale puky kvetov sú viazané výlučne pri nízkych teplotách.

Dôležité! Minimálna prípustná teplota pre ibištek je až + 10 ° C. Pri + 10 ° C a nižších sa listy začínajú znižovať.

Vlhkosť vzduchu

Kvety ibišteka nie sú náchylné k takémuto ukazovateľovi ako vlhkosť av tomto ohľade je veľmi jednoduché sa oň starať – je často postačujúce, aby sa rastlina postriekala teplou vodou. To tiež zabráni vzniku klíšťat. Nepoužívajte neustále postrek v období turbulentného kvitnutia, pretože pri vtekoch vody do okvetných lístkov kvetín dochádza k urýchleniu vädnutia.

Pôda na pestovanie a pestovanie

transplantácia
Hibiscus nie je rozmarom o pôde. ale pôda z ekvivalentných častí piesku, humusu, rašeliny a zeminy je pre ňu najvhodnejšia, môžete pridať malé častice dreveného uhlia. Nepoužívajte suché alebo neopravované kravíny.

Pôda by mala byť ľahká a voľná, aby sa mohol dostať vzduch do koreňov. motyka z času na čas. Keďže čínska ruža netoleruje nadmerné pôdne vlhkosti, starostlivosť o ňu musí predpokladať kanalizácie bez zbytočného odkladu.

Hnojivá a hnojivá

Na podporu kvitnutia je potrebné v tomto období oplodniť ibištek minerálnym hnojením dusíkom každý mesiac. Želatina a chelát z medi budú tiež užitočné. Môžete sa striedať s organickými hnojivami.

Z času na čas je povolené ďalšie horné obväz s horčíkom. Rastlina dobre reaguje na postrek slabými vodnými roztokmi koreňovej návnady. V zime je lepšie používať hnojivá z fosforu a draslíka v polovičnej dávke. A počas vyjadreného odpočinku nie je uvedený horný obväz.
Skôr ako začnete hnojiť, nezabudnite na ibištek.

Orezanie ibišteka

transplantácia
Existuje niekoľko jednoduchých pravidiel, ako správne rezať čínsky dom. Po prvýkrát by sa prerezávanie malo uskutočniť vo veku dvoch rokov.

Potom postupujte podľa pokynov každoročne, pretože kvety sa tvoria iba na nových mladých výhonkoch.

Najlepší čas na to je začiatok jari a potom jeseň. Počkajte 3 dni po zalievaní, späť list 5 mm, rez musí byť 45 °. Nerezajte viac ako dve tretiny vetvy.

Transplantácia ibišteka

Mladý ibišek transplantovaný každý rok, zrelý – raz za pár rokov. Najvhodnejším časom je skorá jar. Predpláchnite zariadenie.

Dôležité!Po transplantácii niekoľko dní vykonajte zalievanie na palete. To pomôže koreňom lepšie klíčiť.

Reprodukcia vnútorného ibišteka

sadenice
Existujú 2 spôsoby reprodukcie: používanie semien pomocou odrezkov.

Ak je prvý spôsob pre vás vhodnejší, potom začnite uprostred zimy – začiatok jari. Namočte zrná do prístroja “Epine” alebo analóg na 12 hodín.

Vezmite základnú vrstvu rašeliny a piesku. Umiestnite pod sklo. Teplotu udržujte približne na + 27 ° C. Pred objavením 2-3 letákov, časom rozstrekujte sadenice, vetrajte; po transplantácii do bežného malého hrnca.

Druhý spôsob je viac populárny. Častejšie sa vyrába po prerezaní. Stonka by mala mať 3-4 uzlov a asi 10 cm na dĺžku.

Odrežte príliš veľké listy na polovicu. Odrežte rez stimulátormi rastu. Položte stonku do pôdy zo zmesi rašeliny a piesku alebo vody, pokryte sklom alebo fóliou.

Uistite sa, že teplota neklesne pod + 25 ° C. Po objavení sa koreňov – transplantujte do hrnca pôdu (humus, piesok, trávu a listovú zem v pomere 2: 1: 1: 1).

Ako urobiť ibištek kvet

ibištek
K čínskej ružovej kvetu dosť na vykonanie vyššie uvedených tipov. Dať rastline dostatočne nepriame svetlo, dodržiavať správnu teplotu na rôznych ročných obdobiach, zmeniť krajinu a oplodniť ho nezabudnite znížiť ibištek, pretože púčiky sú vytvorené na mladé výhonky.

Dodržiavajte jednoduché pravidlá starostlivosti a túto nádhernú rastlinu, už dlho vás poteší svojim kvitnutím.

V tomto článku vám bolo povedané o nádhernej a krásnej rastline, jej populárnych druhoch a o tom, ako sa doma pestovať ibištek. Dúfame, že tieto informácie boli zaujímavé a užitočné a vaša váza bude rásť, kvetovať a utužovať vás viac ako rok.