Ako rásť a starať sa o plaketu astilboides

Astilboides lamellar
Astilboides lamellar je jedným z najkrajších predstaviteľov flóry, príkladom úžasnej rôznorodosti a jedinečnosti foriem, ktoré príroda neustále oplýva a fascinuje nás. V tomto článku vám povieme, ako sa o ňu starať, ako ho pestovať a rozmnožovať na svojich stránkach a ako sa táto rastlina používa v krajinnom dizajne.

Botanický popis

Od okamihu svojho objavenia boli platne podobné astilboidy očíslované v rodoch kameňov s kamienkovými kameňmi, ktoré sa nazývali rodzersia. Ale v priebehu doby, táto zaujímavá flóra izolovaný od celkovej hmotnosti s rovnakým názvom v samostatnom rodu Astilboides, kde on zostane dnes, je to jediný druh.

Astilboides je pomerne veľká, voľná rastlina, zvyčajne zakorenovaná medzi skalami, na svahoch a na úpätí hôr, a tiež v tmavých rohoch pozdĺž okrajov lesných pásov.

Jeho vzhľad je v porovnaní s ostatnými okrasnými rastlinami nenápadný, pretože má jednotnú zelenú farbu, ale zároveň je originálny a zaujímavý tým, že veľkosť listov môže zasiahnuť niekoho.
Astilboides lamellar

Viete? priemer lístie v dospelých rastlinách lamelových dosiek dosahuje 1-1,5 metra a výška stoniek je iba 120-130 cm, čo robí z tohto zástupcu flóru zaujímavé a často sa používa v krajinnom dizajne.

Napriek veľkej veľkosti sú listy astilboidov veľmi elastické a tuhé, ich žily a tenko vyzerajúce riasy dokonale udržujú svoj tvar aj v horúcom období. Listy majú krásne roztrhané ihličkovité okraje pozdĺž okrajov.

V júli tohto zeleného obra týčiace dlhými stonky (až do 170 cm na výšku), objem zakončená kvetenstvo bledo žltých, béžovej a bielej farby, trochu podobnej forme zvončeky a ľalie. Kvitnúce pokračuje počas júla a augusta (25-35 dní).

Koreňový systém je pomerne silný a hustý a zaberá plochu podobnú hornej časti povrchových vrstiev pôdy, ďaleko rozširujúce sa plazivé procesy.
Astilboides lamellar

Distribúcia a biotopy

Vo voľnej prírode je táto rastlina zriedkavá. Jeho hlavným biotopom sú odľahlé oblasti Južnej Číny a Kórey, kde sa tento krehký reprezentant flóry cíti veľmi dobre v tichých miestach v blízkosti pohoria alebo v tieni mocných lesov.

Je to mokré a tieňové miesta, ktoré sú pre astilboidy najvhodnejšie, pretože milujú vlhkosť a chlad. Ale horúce slnko a priame lúče sa pre nich stanú deštruktívne.

Používajte v dizajne krajiny

Široké využitie v dekorácii a dizajne krajiny, ktoré tento zástupca flóry dostal kvôli svojmu objemu, krásnej bohatej zeleni a nenáročnej starostlivosti. Napríklad, astilboides môžu zdobiť dekoratívne umelé rybník vo dvore, výsadba niekoľko kríkov pozdĺž okraja.

K dekoráciu na záhradu, je vhodné, aby si prečítali o tom, ako vlastnými rukami mixborders, ružovou záhradou, skalky, Dry Creek, fontána, gabiónov, vodopád, stopy z rúbať strom a betónu, rovnako ako kvetina pneumatík kolies a kamene.

Astilboides
Ďalším prípadom použitia môže byť umelý alpský šmýkač, kde sa medzi kameňmi bude tento ker sa cítiť vynikajúco. Pozdĺž brehu rieky alebo jazera, tieto rastliny tiež vyzerajú skvele, nahradzujúc trstiny.

Voľné korunky astilboidov vyzerajú skvele v spoločnosti s ďalšími zástupcami svojho druhu. V kruhu sú vysadené 4 až 6 puzdier a ďalšie je umiestnené v strede.

Odporúčame vám, aby ste si prečítali, ako urobiť alpský vrch s vlastnými rukami, ako aj ako vybrať rastliny pre alpský vrch.

Po niekoľkých rokoch v strede trávnika tam obrovská kytica z niekoľkých astilboidesov ktorý bude príjemný pre oko množstvom zelene a na konci leta bude hodiť dlhé stonky zakončené belavých púčiky.

Ďalšou možnosťou na výsadbu na ozdobné účely môže byť krajinácia plotu, keď sú kroviny vysadené po celej svojej dĺžke. Po pár rokoch výhonky lamelárnych astilokov zatvoria váš plot sviežimi zelenými listami. Môžete prísť s mnohými ďalšími variáciami, kde a ako pestovať takéto kríky, odovzdávať sa fantazii a odvďačiť ich predstavivosti.
Astilboides lamellar

Viete? Prípad je známy, keď boli použité Astilboides z lamelových kríkov na zdobenie strechy budovy. K tomu, na streche umiestnené plytké drevené debny s pôdou, v ktorej sa vykonáva kvapkanie zavlažovanie. Kvôli plošnému odkvapu, táto rastlina bola dokonale cítiť v plytkých zásuvkách so zemou. Bush húštiny kríkov vytvoril skutočný zelený koberec na streche domu, čím sa zmenil na niečo báječné a neuveriteľné.

Pestovanie doma

Predám dosku astilboedes možno nájsť v takmer všetkých veľkých skladov, špecializujúca sa na sadenice rôznych rastlín. Môžete ju pestovať doma, ale na to musíte dodržiavať určité pravidlá, o ktorých budeme hovoriť ďalej.

Podmienky zadržania

Pestovanie takého obra samo osebe je pomerne náročná úloha. Ale ak ste sa rozhodli pestovať sadenice tohto kríka, potom rastlina na otvorenom pozemku v krajine, to je docela možné.
Astilboides lamellar
Pri pestovaní doma budete musieť pripraviť pomerne veľký objem. Je dôležité, aby tieto palety boli široké, ale nie veľmi hlboké, pretože koreňový systém rastie do strán.

Táto schopnosť je lepšie držať na okno, kde menej ako celý svet – najlepšie severná, alebo v extrémnych prípadoch, na západe, kde slnko svieti len vo večerných hodinách. Ďalšie miesto na pestovanie sa vyberá v súlade s požiadavkami tohto zariadenia na odtieň a vlhkosť.

Dôležité! Z priameho slnečného svetla je lepšie chrániť, včasné spadnutie žalúzií v horúcom popoludní. Vo všeobecnosti bolo opakovane uvedené, že táto rastlina sa necíti zle na otvorenom priestranstve pod jasným slnkom. Hlavné – že pôda pod jej listami je vždy vlhká a nevysušuje. Takže sa nebojte, ak vaše astilboidy spadajú pod slnečné lúče.

Astilboides lamellar

Pôda a hnojivo

Pri výsadbe na otvorenej pôde je potrebné dodržiavať podmienky divokej prírody, umiestňovať tento kej v tienistých alebo mierne zatienených oblastiach na úrodnom černozemu alebo na živnej hliny. Kyslosť pôdy by nemala byť príliš vysoká.

Budete byť užitočné zistiť, čo sú rôzne typy pôdy, ako zlepšiť svoju plodnosť, a to nezávisle určujú kyslosť pôdy, rovnako ako na zem bezvládne.

Nezabudnite, že astilboidy potrebujú ďalšie hnojenie.

 1. Pred zasadením by sa jeho oddenka mala namočiť vo výživnom špeciálnom roztoku po dobu 20-30 minút (takéto roztoky sa predávajú v špecializovaných predajniach).
 2. Na jar musí byť rastlina podporovaná dusíkatými hnojivami, čo pomôže urýchliť jej rast.
 3. Na jeseň, pred začiatkom chladného počasia, by sa fosfátové a draselné hnojivá mali používať na to, aby pomohli vášmu domácemu domácemu domácemu zvieratke bezpečne nosiť aj najchladnejšiu zimu.

umelé hnojivo

Zalievanie a vlhkosť

Na zalievanie a udržiavanie vysokej úrovne pôdnej vlhkosti by sa malo zaobchádzať veľmi opatrne, najmä ak sú astelboidy vystavené priamemu slnečnému žiareniu.

Dôležité! Nedovoľte, aby pôda vysušila pod týmto kerom. V opačnom prípade bude jej povrchová oddenka mať niečo na odber vody a živín a to bude znamenať smrť rastliny.

Ak to vaše stránky a finančné zdroje umožňujú, je žiaduce vybaviť pre tohto zástupcu kvapkania zavlažovanie flóry, priniesť jednu trubicu do každej z kríkov a výhodne niekoľko rúr, pretože plocha zhromaždenia je pomerne veľká. Tak, aj keď opustíte dacha, váš maznáčik bude mať dostatok vlhkosti pre úspešný život.

Určite vás zaujíma čítanie o tom, ako urobiť samovoľné zavlažovanie z plastových fliaš a ako zorganizovať automatické zavlažovanie kvapiek.

No, ak je takéto zavlažovanie problematické, stačí, že po večerných hodinách vyleje 1-2 kefy vody pod každým krídlom; v obzvlášť horúcich dňoch môžete túto časť zdvojnásobiť.
Zalievanie rastlín
Je večer, pretože v tomto čase už slnko stráca svoju intenzitu a opiera sa o západ slnka, takže pre večer, noci a ráno dostane váš maznáčik všetko potrebné, kým príde ďalší čas zavlažovania. Objem vody závisí od veku a veľkosti puzdra. Preto čím väčší je Bush, tým viac vody potrebujete.

rozmnožovanie

Obra sa môže množiť dvomi spôsobmi: semenami a vegetatívne. Teraz budeme zvažovať obe tieto metódy.

semená

Semená v astilochoch sa pestujú v špeciálnych krabiciach, ktoré dozrievajú po smrti kvetov. Z týchto veľmi semenných škatúľ môžete zbierať zrná v neskorej polovici jesene, keď sa krabice začínajú rozvíjať.

Je však potrebné vziať do úvahy, že pre úspešné klíčenie semien sa bude musieť vykonať dodatočná stratifikácia. Preto je potrebné zasiať semená v krabici na konci jesene a potom ich vykopať na záhrade skôr, než príde prameň.
Semená rastlín
Ďalším spôsobom stratifikácie bude mesiac v chladničke, po ktorej sa semená vysijú v miestnosti alebo v skleníku na povrchu vlhkej pôdy a očakávajú výskyt klíčkov. Na jar sú vysadené na otvorenom teréne spolu s hustou zemou.

vegetatívne

Ďalšou variantou reprodukcie bude vegetácia alebo rozdelenie podzemky. To možno úspešne vykonať tak v jesennom období, ako aj na začiatku jari.

 • V poslednom prípade je prijímací proces odnoží s obličkami, je potrebné umiestniť list v veľkoryso oplodneného humus pôdy, prehĺbenie približne 2,5 cm. V priebehu letnej tepla je nutné hojne zalievať.
 • Ak budete tráviť vegetačného obdobia na jeseň, nové sadenice lepšie umiestni v kvetináčoch a nechať ich stráviť zimu vo svojej domovskej silných mrazov doteraz zničil mladé rastliny. Na jar sa zrelé sadenice vrátia do otvorenej pôdy pre ďalší rast a vývoj.

Vegetatívny spôsob reprodukcie

Existujú prípady, kedy v prvom roku svojho života krov vystrelí pedikel a rozhodne sa kvitnúť. Toto musí byť zastavené, aby sa povzbudzovala podzemnica, pretože kvetina vytiahne všetky životné sily rastliny.

Vzťah k teplote

K extrémnym teplotám a špičkovým obdobiam, ako je teplo v júli a januárové mrazy, sú astilboidy verné. Teplo a chladu nepredstavujú veľkú hrozbu a nie sú schopné spôsobiť vážne poškodenie tejto rastliny. Ale je to možné len vtedy, ak sa predpokladajú všetky potrebné opatrenia na plné zabezpečenie životne dôležitých aktivít.

 1. V období od jari do jesene potrebuje zalievanie a kŕmenie.
 2. V lete, keď niektoré listy a stonky môžu zomrieť z tepla, musia byť odrezané a odstránené, aby sa neodďaľovali sily oddenky.
 3. Pred vstupom na zimu by sa malo vykonať dôkladné vyšetrenie podzemky a stoniek, aby sa predišlo poškodeniu rôznych chorôb a škodcov. Ak sa našli nejaké, mali by sa okamžite vykonať zásahy.

Astilboides

Dôležité! Aby sa zabránilo stratám z odnoží počas silnými mrazmi v zime, doporučujeme každoročné mulčovanie výsadby astilboidesa padajúce lístie a iné organické materiály do výšky 3-4 cm. Nebuďte na škodu podsypanie pôdu pod korene, pretože tieto rastlín odďaľovač má funkciu vybudovať, pretože to, čo môže byť na povrchu a trpí mrazom.

Možné ťažkosti pri pestovaní

Vzhľadom na rozdiely v podmienkach južnej Číny, Vietnamu a našich území sa astilbódy môžu rozvíjať o niečo pomalšie. To je v dôsledku nedostatku vlhkosti, nesúladu pôdy, rozdiel v teplotných a svetelných podmienok a ďalších faktorov, ktoré môžu mať vplyv na rast a vývoj kríky.

Všetko, čo môžete pomôcť, je riadne starať sa o rastlinu a pravidelne ju udržiavať s dusíkmi, fosformi a draselnými hnojivami. Môžete tiež použiť organické hnojivá, ako je hnoj, hnoj, kuracieho hnoja, a tak ďalej. E., ale vo veľmi odmeraných množstvách, aby nedošlo k vypáleniu tenkej stonky kyslosť.
Astilboides
Veľkorysé zavlažovanie, pravidelné hnojenie a kontrola možných ochorení sa stali vašimi hlavnými asistentmi pri zabezpečovaní aktívneho a úplného rozvoja astilboidov vo vašej záhrade.

Škodcovia, choroby a prevencia

Jednou z výhod astilboidov je, že prakticky nie sú náchylné k ochoreniu. V prvých rokoch života potrebuje pomôcť bojovať proti burine, pravidelne vykonávať pliesňovanie miesta a uvoľňovať zem okolo odkvete.

Keď sa kebom stane starší (3-4 roky), on sám môže ľahko utopiť všetky buriny a rastliny okolo neho v okruhu 1,5 metra. Preto sa neodporúča pestovať ďalšie kvety alebo kríky. Jediné možné okolie je rovnaké astilboides.

Hlavnými škodcami tejto rastliny sú slimáci a slimáci, ktorí napadajú široké listy a sú schopní opustiť nejaké žily od kedysi bujných platní. Preto ak spozorujete slimáky alebo slimáky, pokúste sa ich okamžite zbaviť.
Astilboides

Tu sú niektoré z najúčinnejších ochranných opatrení proti útokom slimákov a slimákov:

 1. Pasca s pivom. Z večera prineste malý kontajner s čerstvým pivom – takže okraj nádoby je rovný s pôdou a nevytvára prekážky. Slimáci sa dostanú do návnady, po ktorej zistí, že zahynú na dne pasce.
 2. Korenie. Sladká paprika, rozmarín, koriander a dokonca aj suchá petržlenová vôňa vyliata slimáky. Aromatické látky sa musia rozložiť na povrch listov a okolo na zemi (podobne ako pri popolových prácach).
 3. Jedy. V súčasnosti existuje veľa jedov proti slimákom; medzi nimi sú dokonca aj zložité, ktoré pôsobia na rôznych škodcov. To je najlepšie zvoliť známy, preverené produkty, “Ferramol”, “Thunderstorm”, “Meta”, “Bros Snakol”, “Slimák Lins (Etisso)”, “Slizneed”.
Odporúčame vám čítať, ako sa vysporiadať so slimáciami na záhrade.

Green, šíri obrovské kríky astilboidesa ozdobiť akékoľvek miesto, čím je originalita a nové farby, ktoré sú porovnateľné s krásou južnej džungle.
Astilboides
Rastlina, ktorá miluje vlhkosť, preferuje penumbru, ale zároveň sa nebojí teplotných zmien, rôznych chorôb a ľahko sa množí. Nevyžaduje od vás veľa pozornosti a bude dokonalým doplnkom k iným výsadbám vo vašej záhrade.


Loading...