Ako propagovať zamiokulkas

Zamioculcas
Zamioculcas, alebo dolár, je exotická vnútorná dekoratívna rastlina rodiny Aroids. Jeho vlasť je Afrika. My Zamioculcas ako domáci kvet je známa už viac ako 30 rokov, a to široko používaný, ale stále veľmi populárne medzi milovníkov silných, svieži, krásne listy, sa používa na zdobia domy, úrady a inštitúcie. Ocenený za originálnosť, ako aj za nenáročné podmienky zadržania.

Zamiokulkas: opis zariadenia

Tento vysoký jeden – až do výšky 1 m, husto rastúca rastlina s lesklým veľkým reliéfom vertikálne tmavo zelené listy. Listy sú zložité – na rakety (stonky) jedného listu na 20 malých listov. Koreň je hľuzovka.
Dolárový strom
Kvety zamiokulkas aj v prírode zriedka, doma – ešte zriedkavejšie. Ale jeho krása je vo vynikajúcich sviežech listoch a výborných dekoratívnych vlastnostiach. Táto rastlina je nenáročná – rastie a rastie dobre.
Vzhľadom k tomu, zamiokulkas násobiť doma nie je zlá, môžete skúsiť rôzne spôsoby chovu.

Dôležité! WAmiokulkus v miestnosti je umiestnený tak, aby nedostal priame slnečné svetlo (prahy sú vylúčené) – rastlina môže zomrieť zo spálenia. Optimálna voľba pre neho – stolíky, regály, podlahové stojany, police v miestnosti.

Metódy reprodukcie zmiokulok

Ako sa násobí stromový dolár – rýchlo alebo nie, môžeme povedať, že závisí od spôsobu reprodukcie. ale v priemere plné zakorenenie zamiokulkasa môže trvať až 3 mesiace a prvé zarastené listy sa môžu objaviť až po šiestich mesiacoch.
Pestovanie stromu dolára, musíte vedieť, že jeho rozmnožovanie môže byť vykonané odrezky, delenie púšte, rastúce z listu.

Viete? Najlepší čas na reprodukciu kvetu je vegetatívna doba. Je to jar a leto.

Ako šíriť rezne zmiokulkas

Reprodukcia pomocou odrezkov
Rez zamiokulkas iba staršie ako 2 roky, to znamená dospelé zarastené rastliny. Ak je násobenie aplikované odrezaním, potom je špička zamiokulcu odrezaná. To je rez v dĺžke 18-20 cm, a odstrániť všetky spodné listy, takže 5-6 hore. Phytopreparation plátok pôsobí prípadného rastu ( “Geteroauksin”, “Zirkón”, “Kornevin”), alebo drevené uhlie, aktivovaný uhlík alebo farmácie (udrel) sa zahrieva po dlhšiu dobu na voľnom vzduchu na sušenie, a potom zasadil do zalievanie pôdy. Zalievanie sadenice prvých 10-12 dní hojne – pred príchodom koreňov apod – podľa potreby.

Dôležité! Zavlažovanie zmiokulkasa by malo byť veľmi mierne. Aj v letných horúcich mesiacoch je napojená nie častejšie 2-3 krát mesačne, av zime – nie častejšie ako jedna. Tiež dPre zmiokulkasa dôležitá dobrá odvodňovanie pôdy – to netoleruje stagnáciu vody a môže zomrieť.

Rozmnožovanie divízie plemena

Divízia zmiokulkasa – najdlhšia metóda reprodukcie a často sa nepoužíva, a to aj z dôvodu nízkej miery prežitia. Ale napriek tomu sa môžete pokúsiť, ako ho zariadiť so zamiokulkami doma. Je potrebné preskúmať koreň uzliny a nájsť na ňom body rastu – pochechki, ak sú dva alebo viac, potom starostlivo oddeliť uzliny od obličiek a pestovať ich v rôznych kvetináčoch.

Pred vysadením oddelených hľúz treba tiež ošetriť liekmi alebo uhlím a 2-3 hodiny držať bez pôdy – až potom zasadené.

Ako pestovať zamiokulkas z listov

Často rastúce zmiokulky, ich šírenie listom sa používa. Napríklad, keď nie je možné odstrihnúť rastliny alebo naopak, vytvoria sa ďalšie listy. Existujú dva spôsoby, ako pestovať zamiokulkas z listu, – okamžite v pôde alebo vo vode.

V zemi

Veľmi jednoduchý spôsob, ako môžete pestovať kvet z listu v zemi. On je rovnako nenáročný ako násobenie zamyokulkas výhonkov, ale namiesto stonky s niekoľkými listami, vziať oddelené listy. Reprodukcia zamiokulkasa plechu je vhodná, ak ste rez a odstráňte spodné listy z rachis. Nie hádzať, môžu byť zakorenené. Odrezaný hárok je posypaný uhlím alebo ponorený do rastového roztoku a po chvíli zasadený do malého hrnca zeme. Dobre vodou prvých 1,5-2 týždňov, potom – podľa potreby.
Rozmnožovanie podľa listu
Vo vode

Metóda, ako koreni zamiokulkas list vo vode – ešte jednoduchšie. Aby ste to urobili, rozrezaný hárok sa vloží do malého kontajnera s vodou (pokúste sa ho neohýbať, ale stojte vertikálne) a počkajte, kým sa korene neobjavia. Potom zasadil do zeme.
Reprodukcia vo vode

Viete? Odborníci poznamenať, že pri zakorenenie v žiarovkách budú rastliny menšie a silnejšie, než keď sú zakorenené v pôde, takže chovu zamiokulasa v krajine je lepšie.

Zvláštnosti rozmnožovania a kultivácie zamiokulácie

Bez ohľadu na spôsob kultivácie, ktorú si vyberiete, je potrebná pôda pre zamiokulkasa špeciálne – pre sukulenty, napríklad pôda pre fialky alebo palmy, je tiež vhodná. Bude dobré, aby rast zamiokulkas av univerzálnej svetlej pôde.
Pravidelne musíte “kúpať” rastlinu, utrieť ju mäkkou vlhkou handričkou alebo ju posypať. Pri striekaní je potrebné zakryť zem v hrnci s polyetylénom, plátkom, ktorý neumožňuje prebytočnú vlhkosť v zemi.

Raz ročne musí byť zrelá stromka transplantovaná do väčšieho hrnca. Robte to opatrne, nie odlomte uzliny a nesúce celú kože hlinené hrudku, zatiaľ čo rastlina na novom mieste nie je voda asi 3-4 dni.

Tu sú základné pravidlá, ako zriediť zamiokulkas a starať sa o ne. Osobitné ťažkosti pri chove kvetu by nemali vzniknúť. Hlavná vec – správne akcie a trpezlivosť, ale potom živý “peniaze talisman” vás poteší s jeho nádherou. A celkom pravdepodobne dolár strom úplne ospravedlní svoje meno!


Loading...