Ako priniesť perličky do domáceho inkubátora

perličky
Perličky sú dnes v poľnohospodárstve veľmi cenené. Napriek tomu, že je najbližším príbuzným domácich kurčiat, má menej tučné a výživnejšie mäso, menšie vo veľkosti vajec, ale odolnejšie. Vajcia sú lepšie prepravované, nie alergické na deti a oveľa chutnejšie ako kurčatá. Tiež perličky sú chované na perie a perie. Sú nenáročné a veľmi odolné. V zahraničí sú tieto vtáky cenené viac a stávajú sa 2-3 krát drahšie ako kurčatá. V tomto článku budeme hovoriť o zvláštnostiach chovných perličiek v inkubátore.

Výhody a nevýhody inkubácie vajec

Ak sa rozhodnete chovať vtáky v domácnosti, najprv musíte určiť presné ciele, pre ktoré vás budú konkrétne potrebovať. Tu je niekoľko pokynov na to, na čo môžu byť tieto vtáky použité:

 • spotreba domácností;
 • konzumácia mäsa a vajec;
 • chov mladých zvierat za účelom ich vykonávania;
 • výroba vajec na predaj.

Ako priniesť perličky do domáceho inkubátora

Viete? Vedci naznačujú, že kontinentom pôvodu perličiek je Afrika. Prvá zmienka o nich však pochádza zo starovekého Grécka – v Chersonese boli nájdené mozaiky s obrazom tohto vtáka, vzťahujúce sa na obdobie starovekého Grécka.

Proces inkubácie perličky v inkubátore má oba plusy a mínusy. Napríklad hlavnou výhodou je, samozrejme, neustále zásobovanie čerstvými vajcami a kvalitné mäso. Ale záležitosť nie je jednoduchá, ale skôr nepríjemná.

Budete mať záujem dozvedieť sa o tajomstvách chovných perličiek doma.

Vajcia potrebujú nepretržité monitorovanie (v závislosti od typu inkubátora): teplota, včasné prevracanie, vlhkosť, parametre vývoja embrya.
vajíčka
Dokonca aj pri najnovšom inkubátore by mal byť materiál, ktorý sa má položiť, podávať najmenej 1,5-2 hodiny denne. Okrem toho je potrebné pripraviť potrebné jedlo pre mladých, urobiť dom so všetkými parametrami.

Inkubácia umožňuje odvodiť viac mladých morčiat, pretože títo vtáci sú jedným z najhorších rodičov, ktorí často zabúdajú na svoje potomstvo, hodí ich náhodne. Pomocou inkubácie perličky je možné dosiahnuť prežitie 70-75% materiálu, ktorý sa zastavil.
inkubácia vajec z morčiat
Napriek tomu by sa malo povedať, že bez ohľadu na to, koľko úsilia vynakladáte na inkubáciu a chov mladých zvierat, je stále výhodné a ekonomicky výhodné, aj keď sa vyrába iba na domáce účely.

Pomocou inkubátora môžete tiež chovať kačice, prepelice, kurčatá, indoty, morky.

Ak použijete obchodný prístup a vypočítate všetky náklady, kým sa proces zmenší, môžete vidieť, že náklady nezvýšia rovnako ako zisk.

Výber vajec na inkubáciu

Perlíka môžu poskytnúť optimálne podmienky na bývanie. 6 mesiacov ročne. Zachovanie konštantnej teploty a dlhého denného svetla nám umožňuje predĺžiť toto obdobie až 9 mesiacov.

Na príjem oplodnených vajíčok je potrebné udržiavať rodinu pozostávajúcu zo 4 žien a 1 muža.
morčacie vajcia
Výber materiálu pre záložku v inkubátore je jednou z hlavných etáp. Príprava na to je posilniť kŕmenie žien, ktoré musia začať do 3 týždňov.

Ich strava by mala pozostávať z kaše s prídavkom mäsového odpadu, jemne nasekanej ryby, tvarohu. Meshanka sa má zmiešať s kyslou mlieko alebo sérom.

Tu je to, čo potrebujete vybrať vajcia pre záložku:

 • správna forma;
 • s čistou škrupinou;
 • hladký;
 • intaktné;
 • priemerná hmotnosť;
 • bez farby mramoru.
Dôležité! Aby ste zabezpečili, že materiál vhodný pre inkubátor je čo najviac, pozorne sledujte čistotu a suchosť podstielky a podlahy v hydinárni.

Špinavé vajcia sú nevhodné na inkubáciu, pretože nečistoty zničia škrupinu a upchávajú póry, čo bude narušovať normálne dýchanie a vývoj kurčiat.
vajíčka
Nerovnomerný materiál s drsnosťou môže poskytnúť slabé, neživotaschopné mladé.
Príliš malé vajcia povedú k nízkej liahne, príliš veľké – na výskyt kurčiat s odchýlkami.
Mramorové vajcia potomstva nebudú vôbec podané.

Nižšie sú uvedené odporúčania pre požadovanú hmotnosť vybraného inkubačného materiálu na odstránenie perličky s rôznymi účelmi:

 • pre reprodukciu vtákov – 38-50 g;
 • na získanie vajec na výživu a mladých zvierat na mäso – 36-52 g.

Doba odberu – týždeň. Optimálny čas zberu – do 18 hodín. Môžete si vytvoriť plot každé 2-3 hodiny. Pritom musíte dodržiavať určité pravidlá:

 1. Pokaždé, než začnete s inkubačným materiálom z hniezd, je dôležité umyť si ruky.
 2. Vajcia by mali byť odobraté dvoma prstami na protiľahlých koncoch.

vajíčka
Skladovanie materiálu musí byť vykonané v miestnosti, kde nepreniká svetlo, s teplotou +10 ° C a vlhkosťou nie vyššou ako 80%, tupým koncom na vrchole, nie dlhším ako 8 dní.

Viete? Ukazuje sa, že napriek zjavnej hustote vajec, môže dúšok dýchať cez neho. Faktom je, že aj cez lupu môžete vidieť na ňom veľa malých pórov. Takže v škrupine kuracieho vajca je asi 7,5 tisíc. Po dobu 21 dní, ktoré je vo vajíčku kuracie, obsahuje asi 4 litre kyslíka a vychádza približne 4 litre oxidu uhličitého a 8 litrov vodnej pary.

Záložka vajíčok

Teplota v miestnosti, v ktorej inkubátor funguje, by nemala prekročiť +18 ° C. Inkubačný materiál sa niekoľko hodín pred zálohou dostal do tejto miestnosti na prispôsobenie a zahriatie na izbovú teplotu.
vajíčka
Je tiež žiaduce ošetriť škrupinu s kremennou lampou počas 5 minút buď s roztokom jódu alebo mangánu. To ho dezinfikuje. Jeho integrita sa kontroluje pomocou ovoskopu.

Pre prenos vajec sa používa jednoduché zariadenie – ovoskop, ktorý môže byť ľahko konštruovaný sám.

Pri egginge by vajcia malo vyzerať takto:

 • Homogénna škrupina bez zahusťovania, zhutňovania, riedenia;
 • jasne viditeľná vzduchová komora umiestnená na tupom konci;
 • žĺtok je v strede alebo trochu bližšie k tupému koncu;
 • pri otáčaní žĺtok reaguje pomaly.

Inkubátor sa ohreje na teplotu +38 ° C niekoľko dní pred pokládkou a je tiež dezinfikovaný. Pritom musíte skontrolovať, či funguje správne.

V inkubačnom prístroji sa vajcia zavádzajú horizontálne do inkubátora s manuálnym prevratom a tupým koncom – do zariadenia s automatickým prevratom. Ak je nevyhnutné ručne vykonať prevrat, potom by mala byť lepšia orientácia označená škrupinou z rôznych strán.

Tabuľka režimu inkubácie

Perníky potrebujú určitý inkubačný režim. Ich embryá sú veľmi náročné na parametre vnútri inkubátora a akútne reagujú na ich poruchy.

Perlička nie je vždy hydina, tak si prečítajte aj zoznam divokých druhov.

Na úspešné ukončenie perličky v inkubátore použite nasledujúcu tabuľku doporučeného inkubačného režimu:

Tabuľka režimu inkubácie
S manuálnym prevráteným systémom by sa vajíčka mali otočiť 5-6 krát denne. V tomto prípade musíte dodržiavať ticho, vyhnúť sa otrasom a ostrým zvukom.

Dôležité! Prvá invertácia sa uskutoční 12 hodín po záložke. Prevrátenie inkubačného materiálu by sa malo prerušiť od 26. dňa do vyliahnutia.

Kontrola a kontrola vývoja plodu

Počas celej inkubačnej doby musí byť kontrola a kontrola vývoja plodu morčiat vykonaná najmenej štyrikrát.

Je dôležité odstrániť nevhodné vajíčko so zamrznutým embryom včas, aby sa zabránilo vzniku rozpadu, popraskaniu škrupiny a uvoľneniu infikovanej hmoty smerom von.

Prvýkrát po záložke sa kontrola uskutoční 8. deň – potom skončí prvé obdobie vývoja embryí.
Vývoj embryí vo vajci
Pomocou ovoskopu budú viditeľné chyby v plášti, zmeny vo vzduchovej komore, stav žĺtka, prítomnosť krvných zrazenín alebo iné zahraničné inklúzie.

Ak sa počas prvej ovoskopie nezistia žiadne zmeny, potom sa s najväčšou pravdepodobnosťou hnojenie nestalo – je lepšie odstrániť takéto vajcia z inkubátora včas.

Pri prvej translucencii po záložke je potrebné vyhodnotiť vývoj obehového systému embrya.

Vajcia by malo vyzerať takto:

 • jasne viditeľné krvné cievy blížiace sa k akútnemu koncu;
 • embryo nie je viditeľné;
 • Vajcia je priesvitné ružové.

S uspokojivým stavom sa nádoby nevidia veľmi dobre, mierne prenikajú do stredu škrupiny. S touto podmienkou existuje šanca, že embryo sa vráti do normálu.
Vývoj embryí vo vajci

Nájdenie embrya v blízkosti schránky naznačuje jeho slabý vývoj. Vajcia v tomto prípade budú mať bledú farbu a nádoby sú prakticky neviditeľné a chýbajú v akútnej časti.

Dôležité! Ovoskop je ľahko vyrobený zo stredne veľkej škatule a 60-wattovej žiarovky, ktorá je umiestnená na spodnej časti škatule. Na veku kartónovej nádoby vyrežte oválny otvor, o niečo menší ako priemerné vajce.

Druhé otelení po pokládke na perličky sa uskutočňuje 15. deň po ukončení druhej fázy vývoja. Materiál sa odhodí, kde sú krvné škvrny viditeľné na oranžovom pozadí.

Tretie ovládanie pomocou ovoskopu sa vykonáva po 24 dňoch. V tejto dobe je úplne jasné, kde sa embryo zmrazilo a kde sa naďalej úspešne rozvíja. Všetky vajcia s mŕtvymi embryami sú odstránené z inkubátora.
posypte vodou
Po objavení prvého hromadenia je potrebné vajcia posypať vodou z rozprašovača, aby sa zvýšila vlhkosť.

Kedy očakávať mladých

Samozrejme, máte záujem o otázku, koľko dní sa liahne v inkubátore – ak sa dodržia správny režim, mali by sa objaviť 27. až 28. deň.

Dobrý výkon sa uvažuje, ak tsesarit vyjde najmenej 60%. Najväčší ukazovateľ bude 75%.
Ako priniesť perličky do domáceho inkubátora
Po vyliahnutí sa mláďatá chovajú v inkubátore na chvíľu, aby sa usušili. Potom sú umiestnené do misiek špeciálne navrhnutých pre mladé zvieratá.

Chyby začiatočníkov

Najčastejšie chyby novorodencov pri inkubácii vtákov doma sú:

 1. Nesprávna detekcia teploty pretože umiestnenie teplomeru nie je na správnom mieste – malo by to byť na úrovni s vajíčkami.
 2. Prehriatie vajec, kvôli čomu môžu mať nedostatočne rozvinuté kurčatá pred časom.
 3. Podhrievanie inkubačného materiálu, čo ovplyvňuje neskoré plodnosť a narodenie kurčiat s anomáliami alebo pokles percentuálneho vylučovania.
 4. Nedostatok vlhkosti. Perníky sú veľmi milí na vlhkosť, takže tento indikátor by mal byť dôkladne sledovaný. V prípade potreby dajte do inkubátora zásobníky vody a sprej inkubačného materiálu.
 5. Dlhé intervaly medzi otáčaním vajec, čo vedie k tomu, že embryo suší do škrupiny.
Odporúčame vám, aby ste zistili, či stojí za to pestovať hydinu v inkubátore Popoluška.

Ako môžete vidieť, vyberanie tsareat v inkubátore nepredstavuje žiadne zvláštne problémy. Najdôležitejšia je jasná udržiavanie úrovní teploty a vlhkosti, dobrý prístup vzduchu a dodržiavanie odporúčaní o režime pre každú zo štyroch fáz chovu.