Ako používať zelené mydlo na ochranu rastlín pred chorobami a škodcami (pokyn)

Zelená mydlo pre rastliny
Každý, kto pestuje rastliny na záhrade alebo v záhrade, pozná zelené mydlo. Tento nástroj bol už dávno ocenený z hľadiska bezpečnosti, kompatibility s inými prípravkami na ochranu rastlín a efektívnosti akcie.

Zelené mydlo: popis a zloženie

Takže, čo je zelené mydlo. Je to zelený alebo hnedastý odtieň, hustá kvapalná zmes s vôňou mydla, ktorej hlavnou zložkou sú draselné soli mastných kyselín. Zmes nie je mydlo v doslovnom zmysle, ale má mydlovú základňu lepidla.

Zloženie zeleného mydla zahŕňa: vodu, rastlinné oleje a živočíšne tuky, draselné soli. Na výrobu mydla sa používajú iba prírodné zložky: tuky z veľkého hovädzieho dobytka, skopového tuku, oleja – sóje alebo slnečnice.

Ako zelené mydlo

Zelené mydlo
Pre to, čo potrebujete zelené mydlo na záhrade a na záhrade – zistíme, ako to funguje. Po pokropení rastlín sa okolo nich a na spracovaných povrchoch vytvára prostredie, ktoré zabraňuje rozvoju parazitov. Jednotlivci na rastlinách počas spracovania zomrú bez toho, aby mali možnosť jesť a množiť sa. Prečo sa to deje? Zelené mydlo má vo svojom zložení tuky a soli, ktoré pokrývajú filmom všetky upravené povrchy a tkanivá, vrátane hmyzu. Film neumožňuje parazitom dýchať, pokrývajúc vajcia, ktoré im položili, tiež zabraňuje vývoju lariev.

Zelené záhradné mydlo sa používa ako preventívny prostriedok, ktorý zabraňuje vzniku sacieho hmyzu.

Viete? Prvý opis vedcov s jedlom na varenie sa našiel na tabuľkách starých Sumerov (2500 pred nl). Recepty opisujú výrobu mydla z vody, živočíšneho tuku a dreveného popola.

Zelené mydlo: návod na použitie

Pokyny na použitie zeleného mydla sú veľmi jednoduché. Pripravená zmes sa pred použitím musí pretrepať. Sediment je možný, ale toto sa považuje za normálne.

Emulzia sa pripraví nasledujúcim spôsobom: 40 g mydla sa mieša v litri vriacej vody, potom bola zmes pridaná k ochladenej, za stáleho miešania, dva litre petroleja. Hustota tejto látky je podobná ako zakysaná smotana. Takto pripravené mydlo sa používa proti škodcom podľa nasledujúcich pokynov:

  • skoro na jar pred tým, ako sa obličky tvoria proti potomstvu parazitov, rovnaká liečba sa vykonáva v predvečer zimy;
  • ako profylaxiu proti parazitom sa aplikuje 2-4% tekutý roztok, aplikovaný proti vošky, roztočom.

Na ošetrenie stromov sa kompozícia zriedi vodou na dvojnásobné zvýšenie. Pri striekaní vo výške sezóny, keď sú listy stále zelené na stromoch a kríkoch, zelené mydlo na rastliny sa riedí pokynmi vodou až 12-krát.

Dôležité! Striekanie sa vykonáva v zakalených dňoch alebo vo večerných hodinách, keď slnko ide na západ slnka.

Ako preventívne opatrenie proti hrdzi, phytophthora, múčnatka a kultivácia sa postriekajú 1% roztokom mydla.

Ako používať zelené mydlo z chorôb

Zelené mydlo Na boj proti chorobám sa často používa zelené mydlo spolu s chemikáliami. Ako v tomto prípade zrieďte zelené mydlo: 10 litrov roztoku liečiva pridajte 100 ml mydla. Mnoho rastlín povrch pokrytý lamina vosková vrstva, ktorá zabraňuje prenikaniu fungicídnych alebo insekticídnych prípravkov, mydlový roztok pomáha absorbovať rozpustením voskový ochranný film. To znamená, že mydlo zvyšuje účinok terapeutických chemických zlúčenín. Zelené mydlo na postrek sa používa s medeným vitriolom proti hubovým infekciám. Desať litrov vody – 200 g mydla, 25 g síranu na dva litre vody, mieša sa prípravky oddelene a potom sa spoja, úprava sa vykoná trikrát za mesiac.

Ak vyplníte pol kilogramu dreveného popola až desať litrov vody, variť a dať usadiť počas troch hodín, a potom sa pridá k zmesi 30 g mydla – získate vynikajúci hnojenie zeleného mydla pre zeleniny, ako sú uhorky, kapusta a ďalšie.

Ochrana proti škodcom so zeleným mydlom

Ako nezávislý prostriedok proti škodcom sa mydlo rozpustí vo vode: 250 ml mydla na desať litrov vody. Liečia sa v počiatočných štádiách lézie a ako preventívne opatrenie. Výsledný roztok sa aplikuje na rastlinu striekaním zospodu a zo strán.

Zelené mydlo z škodcov na kvete sa používa podľa nasledujúcich pokynov: 200 g mydla na 10 litrov vody, až tri rozprašovanie v intervaloch týždňa. V prípade vážneho poškodenia sa roztok fixuje pôsobením predtým aplikovaných insekticídov.

Toxicita zeleného mydla: je pre ľudí nebezpečné

Liečivo zelené mydlo je úplne bezpečné pre ľudí, zvieratá a životné prostredie. Neboli zistené žiadne otravy ani alergie. Liek nie je toxický pre včely a dážďovky. Avšak zelené mydlo má špecifickú aplikáciu na plodinách nesúcich ovocie: je žiaduce ich ošetriť buď pred vytvorením ovocia, alebo po zberu.

Zaujímavé! Slovo “mydlo” v zahraničnom zvuku pochádza z názvu hory starovekého Ríma – Sapo. Naozaj, na širokom chodníku, myseľ ako remeslo bolo dodané presne v starovekom Ríme. V talianskom mydle – sapone (Rimania mali – sapo), vo francúzštine – savon, v angličtine – mydlo.

Bezpečnostné opatrenia a prvá pomoc pri otravách so zeleným mydlom

Napriek tomu, že zelené mydlo nie je toxické, existujú pokyny na bezpečné použitie:

  • Spracovanie rastlín
    Mydlo sa používa len ako sprej, nie na ošetrenie koreňov;
  • nepoužívané v každodennom živote (na umývanie);
  • by mali pracovať s riešením, chrániť ruky a oči;
  • po práci musia byť všetky náradie, nádoby a prístroje umyté;
  • Neprekračujte dávkovanie samotného roztoku, čo môže mať nežiaduci účinok. Používajte a riedte podľa pokynov na balenie.
Pozor prosím! Ak použijete produkt na kvety v domácnosti ako hnojivo, insekticíd alebo fungicíd, chráňte pôdu okolo kmeňa s filmom od získania zeleného mydla.

V prípade kontaktu s pokožkou dôkladne umyte pod tečúcou vodou a aplikujte prostriedok na popáleniny. Pri požití vypláchnite žalúdok miernym roztokom manganistanu draselného a veľkým množstvom vody.

Zelené mydlo: podmienky skladovania

Uchovávajte liek na tmavom, suchom mieste, od drog, krmív a potravín. Zelené mydlo by malo byť pre deti a zvieratá nedostupné. Skladovacia teplota je -10 ° C až +35 ° C. Zriedený pracovný roztok nie je uložený. Čas použiteľnosti insekticídneho mydla pre rastliny je 1-2 roky.

Parazity, najmä sania, sú hlavnou príčinou hubových infekcií. Vďaka svojmu vplyvu sa rast a vývoj rastlín spomaľuje, ak sa neprijmú opatrenia, závod jednoducho zomrie. Hmyz je aktívny počas celého leta av čase plodenia vrátane, čo znemožňuje používanie chemických prostriedkov boja. Zelené mydlo je jedným z najbezpečnejších liekov, ktoré môžu pomôcť záhradníkovi, kvetinárke a kamiónu.