Ako používať jód v boji proti phytophthora v skleníku

jód
Jód v skrini na lieky je potrebný nielen pre vás, ale môže sa stať aj nevyhnutnou prípravou pre vašu záhradu a záhradu.

Používa sa proti phytophtóre a iným ochoreniam, ako aj kŕmením.

Poďme sa rozprávať o jeho výhodách pre vaše stránky a ich aplikácii v boji proti phytophthora.

Užitočné vlastnosti na záhrade a záhrade

Po dlhú dobu existuje tendencia použiť hnojenie a hnojenie na kultivované rastliny, aby sa ochránili pred chorobami, škodcami, stimulovali ich rast a rozvoj. Niekedy takéto lieky môžu byť rovnako škodlivé, ako sú užitočné. Jód, ak sa používa správne, je absolútne neškodný. To platí pre ľudí a rastliny.

Dôležité! Vo veľkých množstvách môže byť jód škodlivý.

Konvenčný jód môže zvýšiť svoj výnos, zlepšiť chuť a farbu ovocia. Pri jeho aplikácii existuje lepšia asimilácia dusíkovými kultúrami, takže pri takejto vrchnej obväzu nie je možné používať dusíkaté hnojivá. Je schopná urobiť vašu záhradu odolnejšou voči rôznym chorobám. jód
Táto látka je užitočná pre všetky kultúry, ale samozrejme prináša najväčší prínos rajčiakov. Majú veľkú potrebu dodatočného kŕmenia a tiež najčastejšie ochorejú phytophthorou. Liečba paradajok s jódom je účinným prostriedkom na liečbu phytophthory.

Ako hnojenie pre rastliny používajte kvasinky, čpavok, banánovú kôru, žihľavku, vaječné škrupiny, čistenie, cibuľové šupky, slamu, piliny.

Príčiny a príznaky ochorenia

Rovnako ako ľudia, kultúry môžu trpieť nedostatkom jódu, na základe ktorého existujú rôzne problémy a choroby. Jeho nedostatok ovplyvňuje imunitu a vývoj rastliny.

Zvyčajne vzhľad látky je indikovaný potrebou zaviesť látku. Znamením môže byť významné zníženie výnosov a častých ochorení: hniloba koreňov, phytophthora, mozaika.

Viete? V rajčiakoch, veľké množstvo serotonínu, takže sú schopní perfektne zvýšiť náladu.

Keď hovoríme o phytophthora, ktorá postihuje hlavne rajčiny, treba poznamenať, že dôvody jej vzhľadu môžu byť veľa. Toto hubové ochorenie, takže takmer všetky predpoklady pre jeho výskyt sú rovnaké ako pre bežné huby:

  • nedostatočné množstvo vzduchu;
  • vysoká vlhkosť;
  • akékoľvek nedodržanie požadovaného teplotného režimu (hlavne za studena).

Neskorá škvrna z paradajok

Dôležité! Phytophthora sa uchováva hlavne na zemiakoch, takže sa môže na začiatku objaviť na listoch a o týždeň neskôr sa preleje na paradajky.

Použite v skleníku

Na základe dôvodov prejavu ochorenia možno zistiť, že huba sa v skleníku bude cítiť skvele, pretože prakticky nedochádza k penetrácii vzduchu a kondenzát na stenách skleníka poskytuje optimálnu vlhkosť.

Aby ste zabránili prejavu phytophthory pred chladom, musíte byť na mieste na konci leta, keď sa noci stanú skôr chladnými. Zistili sme, ako správne používať jód v skleníku.

Dôležité! Zabezpečením dobrého vetrania a venovaním pozornosti podmienkam v skleníku sa môžete vyhnúť vzhľadu huby.

Pre ktoré rastliny

Jód sa používa z phytophthory, na hnojenie a ako antiseptický dezinfekčný prostriedok ako pre paradajky v skleníku, tak aj pre uhorky, kapustu, cuketa, korenie, tekvica. Je vhodný pre domáce kvety, bobule, hrozno a ovocné stromy.
Okurky a paradajky v skleníku

Ako pripraviť riešenie

Riešenia pre striekanie sú rôzne. Zvážte, ako ich správne pripraviť.

Keď sa zbavujete phytophthory, je to veľmi účinné nezriedený sérum s jódom. Je dôležité mať na pamäti, že ak rajčiaky nie sú choré, môžete použiť len zriedenú kvapalinu.

Neriedený roztok sa pripraví nasledovne: 10 kvapiek jódu sa pridá k 10 litrom séra a dôkladne sa zmieša.

Takto zriedené: 10 litrov vody by malo byť 1 liter roztoku – ak ho prinášate pod koreň, alebo 1 liter roztoku pre 3 (a viac) liter vody – ak striekať.

Dôležité! Pridaním kvapaliny na striekanie strúhaného mydla na bielizeň zvýšite jeho účinnosť – nebude to odvodňovať listy.

Rovnako účinným prostriedkom na liečbu phytophthory je roztok mlieka a jódu. Potrebujú pokrmy rajčiaky každé dva týždne. Aby ste to dosiahli, musíte zmiešať 10 litrov vody, 20 kvapiek jódu a 1 litr odstredeného mlieka. To všetko musí byť dobre zmiešané.
Jód s mliekom

Pravidlá striekania

Posypte paradajky skoro ráno alebo večer. Preto je potrebné vyskúšať, aby kvapalina pri striekaní bola veľmi jemne nastriekaná – bola podobná hmle alebo oblaku. Nesnažte sa príliš navlhčiť rastlinu.

Topická aplikácia paradajok s roztokom jódu

Prvá horná úprava obväzu by sa mala robiť, keď má rajčiak druhý pár listov. V mokrej pôde sa pridá nasledujúci roztok: kvapka jódu na 3 litre vody.

Ďalšie hnojenie sa vykonáva, keď sú paradajky viazané kefami. V roztoku musí byť 3 kvapky jódu na 10 litrov vody. Pod každým kríkom musíte urobiť liter hnojenia.

Nielen phytophthora ničí rajčiaky, ale tiež musí liečiť chrbticu, alternaria, múčnatku, fusariózu.

Ďalej, rajčiaky môžu byť kŕmené, keď prinášajú ovocie. Aby ste to dosiahli, musíte 5 litrov teplej vody odsať popol (asi 3 litre). Nechajte vylúhovať jednu hodinu (vedro alebo iný kontajner by mali byť pokryté). paradajky
Potom pridajte 10 ml jódu a 10 g kyseliny boritej, zriedite vodou tak, aby bolo 10 litrov zmesi. To všetko zostane na jeden deň.

Oplodí sa zmesou zriedenou v teplej vode: 1 liter zmesi na 10 litrov vody.

Viete? Po dlhú dobu boli paradajky omylom považované za afrodiziakum.

Je užitočné alternatívne používať hnojenie pod koreňmi postrekom.

Rastliny potrebujú užitočné látky nie menej ako naše. Ak chcete zabezpečiť dobrý rast, plodnosť a imunitu na vašich stránkach, musíte sa postarať o to, aby kultúry mali dosť. Recepty na riešenie na liečbu chorôb a kŕmenia sú pomerne jednoduché. Nezabúdajte však, že ak zvýšíte podiel jódu v roztoku, môžete poškodiť vašu záhradu. Používajte to opatrne.