Ako pestovať zemiaky vo vreciach?

Pestovanie zemiakov v vreciach
Dnes existuje veľa spôsobov pestovania tejto zeleniny. Akonáhle nie je pestované: tradičným spôsobom, výkop a hrebeň. Existuje však ešte jeden neobvyklý spôsob – pestovanie zemiakov v vreciach.

Výhody a nevýhody metódy

Najzrejmejšou výhodou je šetrí priestor na záhrade. Tašku môžete dať na akomkoľvek mieste s dostatočným osvetlením. Nech je to miesto na ceste alebo pod domom na slnečnej strane: hľuzy sa v každom prípade budú cítiť skvele.

Táto metóda je skutočnou záchranou pre obyvateľov leta, pretože všetko chce byť vysadené viac, ale nie je dostatok miesta. Tradičná výsadba tejto zeleniny si vyžaduje veľké množstvo voľného miesta na záhrade, takže je logické, namiesto zemiakov, potrebné rastliny potrebné na pestovanie takých potrebných paradajok, uhoriek a jahôd.

Prečítajte si aj o osobitostiach rastúcich odrôd zemiakov: “Luck”, “Kiwi”, “Irbitsky”, “Gala”.

Táto metóda tiež uľahčuje letnému majiteľovi pracovať vzhľadom na skutočnosť, že zemiaky sú v taškách nepotrebuje hilling – stačí len posypať hľuzy kvalitnou mäkkou zeminou. Weeds tiež rastú vedľa zemiakov, čo znamená, že nebudú musieť byť trávené.

Pestovanie zemiakov v vreciach

Výsadba zemiakov v sáčkoch na zem bude chrániť zeleniny od pásavky zemiakové, drôtovce a Phytophthora, ktoré sú tak strach z mladých zemiakov v otvorenom poli.

V prípade, že zemiakový objavila pásavka zemiaková, že boj proti nemu môžu byť tradičné metódy, ako je použitie octu a horčice, alebo pomocou insekticídov, “Tanrek” “Regent”, “tabu”, “Corado”, “Calypso”, “konfidor” , “Aktofit”, “Aktara”, “Decis”.

Rot nie je ani strašný pre túto zeleninu, pretože voda nestála a pôda je dostatočne zahriata. Keď hovoríme o výhodách tejto metódy, nedá sa pomôcť pripomenúť, že zemiaky nemusia byť vykopané: stačí zbierať suché a čisté hľuzy z pôdy.

Samozrejme, nebudú žiadne nedostatky, medzi ktorými je najvýznamnejší problém so zalievaním. Úroveň vlhkosti bude musieť byť neustále monitorovaná a je lepšie to urobiť pomocou kvapkania zavlažovania. Navyše nie každý primer je vhodný pre túto metódu. Aby ste dosiahli dobrú úrodu, musíte zeleninu dodať ľahkej a voľnej pôde (napríklad zmes humusu alebo kompostu).

Vlastnosti získania bohatej úrody

Aby ste správne sadili zemiaky v taškách, musíte pochopiť všetky nuansy krok za krokom.

Pestovanie zemiakov v vreciach

Miesto na pestovanie

Najdôležitejšia požiadavka na miesto, kde bude kontajner so zeleninou stáť, je dostatočné osvetlenie. Môžete dať tašku do dvora zo slnečnej strany, vedľa postele alebo dokonca zavesiť, ak je to potrebné: zelenina všade sa bude cítiť dobre.

Viete? Zemiaky pochádzajú z Južnej Ameriky. Stále rastú divoké zemiaky, ale miestne rastú dlho domácu zeleninu.

Výber kapacity

Zemiaky je možné pestovať v ľubovoľnej nádobe. Akékoľvek vrecia z polyetylénu (z cukru a múky). Na bokoch a na dne musia byť urobené malé rezy, aby sa zabezpečilo vetranie vnútri kontajnera. Alternatívnou možnosťou je kúpiť hotové kontajnery na pestovanie zeleniny v každom záhradnom a záhradnom obchode. Treba poznamenať, že zakúpené kontajnery sú vybavené pohodlnými rukoväťami na nosenie, ako aj ventily, ktoré môžu byť otvorené pre prístup vzduchu.

Špeciálny kontajner na pestovanie zemiakov

Sadenie zemiakov

Pestovanie zemiakov v vreciach vyžaduje špeciálnu technológiu výsadby. Najlepšie je začať túto fázu koncom apríla – začiatkom mája, keď je teplota na ulici dostatočne vysoká.

Okraje vaku je zabalený pre pohodlie a naleje sa na spodnej časti úrodnej hrúbke vrstvy pôdy 10-35 cm. Horná šírenie množiteľského materiálu (naklíčené zeleninové kúsky alebo s krúžkami). Nemôžete šíriť viac ako 3-4 kartoshin. Zhora je potrebné vyplniť vrstvu zeminy na 15 cm na vodné plodiny.

Je potrebné čakať na výskyt klíčkov dlhých 10-15 cm a nalejte ďalšiu vrstvu pôdy. Nesmieme zabúdať, že pravidelne prúdíme zeleninu. Preto by sa tieto akcie mali opakovať dovtedy, kým sa vak nevyplní o dve tretiny.

Dôležité! Celková hĺbka výsadby by nemala byť väčšia ako jeden meter, pretože v opačnom prípade nebude mať rastlina dostatok sily na kŕmenie všetkých hľúz.

Sadenie zemiakov

Ako sa starať o zemiaky vo vreciach

Po vykonaní manipulácie popísanej vyššie, zemiaky potrebujú iba zalievanie. Treba však mať na pamäti, že odparovanie vlhkosti z nádrže je intenzívnejšie ako v pôde. Preto sa zemiaky budú musieť napojiť častejšie a hojnejšie ako zvyčajne. Osobitná pozornosť by sa mala venovať zavlažovaniu počas kvitnutia, keď sa vytvoria prvé hľuzy.

Skúsení skúsení kamionéri bohaté vodné zemiaky vo vreciach aby boli všetky vrstvy pôdy namočené. Často dostatočný prístup vzduchu a odvodnenie prebytočnej vody sa stáva problematickou pri pestovaní zeleniny v kontajneri. Ak nezabudnete na rezy v spodnej časti nádrže, tento problém sa nevyskytuje.

Pokiaľ ide o hnojenie rastliny, najlepšou možnosťou by bolo mierne používanie draselných hnojív. Majú priaznivý vplyv na kvalitu a kvantitu plodiny.

Dôležité! Je lepšie sa zdržať používania dusíka, pretože nedovolí, aby hľuzy rýchlo dozrievali a vytvorili pevnú kôru, čo umožňuje, aby sa zelenina skladovala dlhšiu dobu.

Pestovanie zemiakov v vreciach

úrodu

Je potrebné vedieť nielen ako pestovať zemiaky vo vreciach, ale aj to, ako správne zberať. Začiatok ťažby je najlepšie od druhej polovice augusta. Stačí stačiť vyliata obsah nádoby a získať z nej čerstvé zemiaky. Z každej vysadenej hľuzy môžete získať asi kilogram úrody.

Viete? V roku 1995 sa zemiaky stali prvou zeleninou pestovanou v priestore.

Sú všetky odrody vhodné na pestovanie vo vreciach?

Skúsení špecialisti naliehajú na použitie takýchto zemiakových odrôd na pestovanie, ktoré produkujú pomerne veľké hľuzy a sú nenáročné, keď sa pestujú vo vreciach. Patria medzi ne:

  • Bellarosa z Nemecka;
  • Sante z Holandska;
  • Svitanok Kievsky a Slavyanka (domáce výber).
Dôležité! Zemiaky pestované v spodnej časti vrecka budú vždy väčšie a zrelé, zatiaľ čo najvyššie ovocie poteší milovníkov mladých zeleniny.

Na záver môžeme povedať, že výsadba zemiakov v taškách má mnoho výhod a táto metóda by určite mala vyskúšať začínajúci záhradníci. Môžete ušetriť miesto na lôžkach a nebudete musieť bojovať s zemiakovými škodcami. Zemiaky v taškách vyžadujú len správnu výsadbu a starostlivosť, môžete sa dozvedieť, čo s pomocou nasledujúceho videa.


Loading...