Ako pestovať Verbaskuma na webe

Verbaskum
Dnes budeme hovoriť o takejto kultúrnej burine ako verbaskum.

V skutočnosti táto kvetina môže rásť úplne nezávisle takmer v akýchkoľvek podmienkach a súčasne s prekrásnym kvitnutím.

Stručný opis

Verbaskum alebo Mullein Je viacročná rastlina, ktorá patrí do rodiny Noricnikov. Prirodzený biotop je stredomorské a mierne subtropické oblasti Ázie.

Viete? V ľuďoch sa Verbaskum nazýva aj “medvedie ucho”, “luchinnik”, “kráľovský žezlo”.

Verbaskum

Zariadenie pomerne vysoká – vzpriamené stonky môžu rásť až do 2 metrov. Listy sú oválne alebo podlhovasté, pokryté, ako stopky, so strieborným rozprašovaním. Hlavnou výhodou – kvety, ktoré sa zhromažďujú v hustom špicatý kefa. Majú otvorený kolesový tvar, pozostávajú z 5 okvetných lístkov. Farbenie je najrozmanitejší: existujú Verbaskums fialové, žlté, hnedé, ružové a biele. Kvitnú sa od júna do augusta. Plody vo forme sférickej alebo obdĺžnikovej krabice s malými semenami vo vnútri. Koreňový systém je silný a tyčový.

Vyberte miesto

K zemi, rastlina nie je náročná, rastie dobre aj na nízko-úrodných pôdach. Jedinou podmienkou je vyhnúť sa pristátiu na mokrej hliny alebo hlinených pôdach. Je lepšie dať prednosť dobre osvetleným oblastiam, hoci losos dobre rastie v penumbre.

Dôležité! Zabráňte vystaveniu priamemu slnečnému žiareniu môže mať rastlina popáleniny.

Verbaskum

Výsev semien v otvorenom teréne

Pestovanie Verbaskuma zo semien je pomerne jednoduchý proces. Oni sú zasiate priamo do otvoreného priestoru v máji až júni. Aby to bolo možné, semená musia byť rozložené pozdĺž lôžka v chaotickom poradí, posypané zeminou na vrchole. Po vzniku riediť, takže priestor medzi kríkmi asi 20 cm v prvom roku vytvára ružicu veľkých listov, druhý -. Závod vyrába dlhé kvetinové stonku. S náležitou starostlivosťou o druhý rok bude mullein kvitnúť.

Agrotechnika kultivácie a starostlivosti

Verbaskum – absolútne nenáročná rastlina, môže rásť ako burina, ľahko prenáša suchá a teplotné zmeny. Starostlivosť hlavne spočíva v uvoľnení pôdy a pôrode z buriny. Pri silnom suchu je potrebné zavlažovanie. Pri povinnom kŕmení nepotrebuje Verbaskum, ale môžete pravidelne vyrábať draselné a fosforové hnojivá.

Viete? Kvetina Verbaskuma sa otvára ráno, zatvára a padá do večera. Nasledujúci deň sa objaví nová kvetina.

Verbaskum

Odolnosť proti chorobám a škodcom

Záhradkári milujú Verbaskuma a svoju odolnosť voči škodcom a chorobám. Niekedy kvet môže napadnúť hnusný hmyz. Na boj proti nim sa používajú insekticídy.

Pre kontrolu hmyzích škodcov pomocou insekticídy “Lepidocide”, “Kemifos”, “Aktofit”, “Omayt”, “malatión”, “Akhtar” a “Fitoverm”.

Zimná odolnosť

Vďaka prítomnosti nafúknutého naprašovania na stonkách a listoch Verbaskum perfektne toleruje zimu aj bez prístrešku. Na jar po páde snehu sa okamžite zmení na zelenú.

Základy transplantácie

Napriek svojmu nenáročnému pôsobeniu negatívna transplantácia negatívne prenáša transplantáciu kvôli základnej štruktúre koreňa. Preto je potrebné vybrať miesto na výsadbu.
Vzorky odrôd sa môžu množiť koreňovými odrezkami. Urobte to na konci jesene. To si vyžaduje starostlivo kopať rastlinných rezov a dĺžku strihu asi 7 cm, a potom boli vysadené v kvetináčoch so zmesou list pôdy rašeliny a piesku (2: 1: 1). Spring a čistiť priestor.
Divozel

Dôležité! Nezamieňajte hornú a dolnú časť rukoväte. Pamätať, kde hore, a kde je spodná časť, zvyčajne jeden z plátkov je vyrobený rovno a druhý šikmá.

Kombinácia s inými rastlinami

V kvetinových záhonoch je lievik dobre priľahlý k melíze, stachys, delphinium, molodil, okrasné trávy, kosti, salvia, phlox. V dizajne krajiny sa používa na vytvorenie živých plotov a obrazoviek.

Ako môžete vidieť, Mullein je veľmi nenáročná rastlina v pestovaní a ošetrovateľstve. Môžete si vyzdobiť záhradu s týmto minimálnym vytrvalým úsilím s minimálnym úsilím.