Ako pestovať uhorky na balkóne: školenie krok za krokom

uhorky
uhorkarastlinnej kultúry dýňovej rodiny. Rastlina prináša mnoho ovocia a je pomerne ľahko rastúca. Namiesto nákupu sadeníc, skúste zasadiť uhorky na balkóne so semenami. O tom, ako pestovať uhorku doma, a bude diskutované v tomto článku.

Odrody uhorky na pestovanie na balkóne

uhorka
Bohatá a dobrá úroda uhoriek závisí vo veľkej miere od výberu vhodnej rozmanitosti tejto kultúry. Na pestovanie uhoriek na balkóne nie sú vhodné všetky druhy uhoriek. Niektoré druhy rastú v kontajneroch lepšie ako iné. Mali by sa použiť iba samozložiteľné hybridné odrody. Najúspešnejšie odrody uhoriek na balkón sú “apríla”, “Zozulya”, “Odvaha”, “Biryusa”, “Gribovchanka”, “debut”, “Desperado”, “Marinda” “Connie”, “Cucaracha”, “Elegantný “,” Ginga “,” Stresa “. Okrem toho, pre pestovanie uhoriek interiéru chovatelia vytvorili tieto hybridy: “F1 Urban uhorka”, “F1 balkón”, “F1 Balagan”, “v kalendári F1”, “F1 Hummingbird”, “F1 feniklový”, “F1 Garland”, ” F1 TOM. “

Viete? Ak sa na obale so semenami uhoriek objaví nápis “F1” – uistite sa, že ide o hybridy. Na výrobu hybridných uhoriek prechádzajú odborníci cez dve rôzne odrody. Výsledné semená budú hybridy prvej generácie, skrátené na “F1”. “F” (Filli) v preklade z taliančiny znamená “deti” a “1” znamená prvú generáciu.

Výber nádrží na pestovanie uhoriek

Ako hrnce na pestovanie uhoriek môžu slúžiť ako všetky hrnce, vázy, krabice. Čím väčšia je kapacita, tým lepšia je vaša uhorka. Väčšie kontajnery budú obsahovať viac pôdy, a preto budú môcť dlhšie držať vodu. Avšak, rovnako ako pri akejkoľvek rastline, nadmerná vlhkosť môže poškodiť korene. Preto je potrebné dbať na správnu drenáž. Je tiež žiaduce používať nádoby, ktoré zadržiavajú teplo, napríklad čierne plastové nádoby alebo škatule. Ďalšou možnosťou na pestovanie uhoriek na balkóne je zavesenie hrncov alebo košov (hrncov). Veľká, hlboká a tmavá nádoba s niekoľkými drenážnymi otvormi bude najlepšou možnosťou pre pestovanie uhoriek doma.

Dôležité! Ak nádoba nie je nová, dôkladne ju očistite pred použitím. PPri zmene rastlín je vždy potrebné vyčistiť hrnce. V použitom kontajneri môžu byť skryté baktérie alebo vajcia hmyzu, ktoré v budúcnosti môžu spôsobiť veľkú škodu plodinám.

Pôda na pestovanie uhoriek

Pôda na pestovanie uhoriek
Kvalita pôdy na pestovanie uhoriek by mala byť na najvyššej úrovni. Dobrá, bohatá a zdravá pôda pre uhorky je zmes voľnej pôdy s dostatočnými organickými hnojivami. Nepoužívajte záhradnú pôdu, môže to byť kontaminované baktériami a hmyzím škodcom. Okrem toho takáto pôda zle prechádza vodou. Pripraviť špeciálnu pôdy zmes, zodpovedajúce potrebám uhorky rasteniya.Dlya tento mix v rovnakom množstve trávnatom pozemku, rastlinný humus, perlitu a rašeliny.

Príprava semien pred výsadbou

Príprava sadby pred výsadbou balkóna uhorka je veľmi dôležitý krok. Po prvé, semená musia byť dekontaminované. Za týmto účelom namočte budúce uhorky na 10-15 minút v slabom roztoku manganistanu draselného a opláchnite čistou vodou. Potom položte semená na vlhkú gázu, zloženú niekoľko vrstiev, dva dni pri teplote 23 ° C. Po opuchnutí presuňte semienka do chladničky po dobu 24 hodín. Tu je príprava semien uhoriek považovaná za skončenú.

Očkovanie semien okurek

semeno
Osivte semená v teplej pôde. Aby sa sadenice bezpečne klíčili, teplota pôdy by mala byť aspoň 21 ° C. Vytvorte drážku v strede pôdy a položte tam 6-8 semien. Nepoužívajte príliš veľa semien, inak uhorky vydutia. Výsadba nie viac ako 5-6 semien výrazne zvýši vaše šance na úspech. Zhora, bez zhutňovania, zakryte vrstvou zeminy. Po výsadbe navlhčite zeminu tak, aby voda prenikla čo najhlbšie. Nie je však potrebné vytvárať vodné kaluže.

Podmienky pre pestovanie uhoriek na balkóne

Uhorky milujú teplo, takže hlavnou podmienkou ich pestovania v krabiciach je dodatočné slnečné svetlo. Po zasiatí by mal byť hrniec umiestnený na jasnom, slnečnom mieste. Na dosiahnutie dobrého zberu je dôležité pravidelné zavlažovanie a hnojenie rastliny hnojivami.
Uhorky v nádobách sú náchylné na niekoľko škodcov, ktoré sa často nenachádzajú na záhrade. Je to roztoč a rozkvet. Obaja škodcovia sú na začiatku prakticky neviditeľní. Keďže počet škodlivého hmyzu narastá, dôsledky pre rastlinu môžu byť zničujúce.

Drobné okrídlené hmyzie triky sú dospelé triky. Počas zavlažovania si môžete všimnúť, ako lietajú z povrchu pôdy. Väčšina škôd je spôsobená larvami tohto hmyzu, ktoré sa hromadia na zadnej strane listov uhorky a vysávajú rastlinné šťavy. Roztoče sú malý červený hmyz, ktorý sa zhromažďuje na povrchu listov. Rovnako ako tripy, spôsobujú poškodenie, keď siatia živiny z listov. Najjednoduchšie preventívne opatrenia proti roztočom a strapky rozstrekuje voda (dáta nie sú hmyz ako vysokej vlhkosti).

Starostlivosť o uhorky na balkóne

Existujú jednoduché pravidlá, ktoré pomôžu zachovať a chrániť vaše uhorky rastliny. Teplej a bohatej pôde, stále v mokrom stave, je hlavným aspektom udržiavania vnútorných uhoriek. Ďalej sa pozrieme bližšie na zvláštnosti starostlivosti o uhorky na balkóne.

Ochrana pred priamym slnečným žiarením

Počas celého vegetačného obdobia nechajte hrniec s uhorkami na slnku. Ak chcete dosiahnuť dostatok svetla a tepla počas tohto obdobia, uhorky potrebujú aspoň šesťhodinovú priamu expozíciu slnečnému žiareniu. Avšak v budúcnosti, ak chcete chrániť kríky pred horiacimi slnečnými lúčmi a predísť horiacim listom, kontajner by mal byť skladovaný v čiastočnom odtieni. To je dôležité a vzhľadom na skutočnosť, že za veľmi horúceho a slnečného počasia sa uhorky v kontajneroch rýchlo vyschnú.

prischipka

prischipka
Zastrešenie uhoriek na balkóne je odstránenie niektorých výhonkov mladých rastlín s cieľom kontrolovať jej rast. Kuracia uhorka sa zvyčajne tvorí v jednej stonke. Ak to chcete urobiť, pravidelne odlupujte takzvané “antény” – zarastený koniec výhonkov. Hlavnú stonku možno začať spracovávať, keď rastlina dosiahne plný rast. Bočné výhonky sú odstránené tak, že zelená hmota neodstraňuje sily z rastliny. Zostávajúce výhonky sú ošklbané cez vaječník, pričom jeden list naraz. Aby sme pochopili, kedy presne štipka uhorky na balkóne, je tu jednoduché pravidlo: fúzy sú odstránené po objavení 5-6 listov a po vzniku 10 listov rastlín núdzi.

Režim zavlažovania

Voda je dôležitá pre rast uhoriek. Venujte veľkú pozornosť režimu zalievania vašich uhoriek. Väčšina zeleniny v kontajneroch v horúcom počasí potrebuje denne 1 liter vody. Listy uhoriek zaujímajú veľkú plochu a pravdepodobne bude potrebovať viac vody. Poskytnite zrelé rastliny dostatok vody. Uistite sa, že voda dosiahne korene rastliny. Pôda musí byť mokrá, nie mokrá. Nikdy však nechajte pôdu vyschnúť, pretože suchá pôda obmedzuje rast a vedie k horkej úrode. Okrem toho môže suchá pôda viesť k hnilobe koreňov. Pred zalievaním vždy skontrolujte vlhkosť pôdy. Ak sa zdá, že je povrch suchý, je na čase znovu zalievať.

Kŕmenie uhoriek

Uhorky na balkóne
Uhorky na balkóne vyžadujú pravidelné a správne horné obliekanie, čo prispieva k ich úspešnému rastu. Nezabudnite sa postarať o hnojenie živinami, ale snažte sa neprekrojiť uhorku. Pridajte vyvážené hnojivo raz týždenne, najmä počas vegetačného obdobia. Pred ďalším kŕmením nezabudnite navlhčiť pôdu, pretože pridávanie hnojív do sucha môže spôsobiť problémy. Preto sa pokúste použiť iba vo vode rozpustné hnojivá. Organické hnojivá obsahujúce dusík, fosfor a draslík sú tiež užitočné pre uhorky. Dusík podporuje rast listov, fosfor zlepšuje stav koreňov a draslík ovplyvňuje celkovú pevnosť krídiel. Nezabudnite dodržiavať dávkovanie uvedené výrobcom hnojív.

Dôležité! Pokúste sa nepoužívať hnojivá s pesticídmi. Mnoho chemikálií môže mať škodlivý účinok na ľudské telo. Pred použitím chemického hnojiva vVždy skontrolujte výstrahy na štítku. pred jedlom tPlody dôkladne umyte, aby ste ich zbavili chemických stôp, nečistôt a baktérií.

Zosuňte kríky na podstavec

Aby sa zabezpečil budúci rast rastlín, kríky sú zvyčajne viazané na podporu. Okrem toho, vďaka zaveseniu kríkov k podstavci, listy dostávajú viac slnečného svetla. Podpora musí byť dostatočne silná; môže sa umiestniť priamo do nádoby s rastlinou. Ako podpora môže slúžiť ako akákoľvek palica alebo mreža (mreža). Ak ste v rozpore s výberom, uprednostňujte mriežku. Jedná sa o jednoduchý a spoľahlivejší spôsob, ako udržať rastlinu. Okrasná viniča vyrastie mriežku, ktorá vám umožní šetriť priestor čo najviac.

Zber uhorky

uhorka
Zber uhoriek na balkóne sa dá postupne zozbierať, keď dozrieva. Plody sú pripravené na zber, ak dosiahnu veľkosť označenú na vrecku so semenami. Väčšina odrôd je pripravená na zber v období od 55 do 70 dní po zasiatí. Zrelé uhorky by mali mať tmavozelenú farbu a mali by byť tiež pevné s dôkladnou kompresiou. Nenechajte ovocie prehnané, inak sa stanú horkou chuťou. Aby nedošlo k poškodeniu rastliny, neťahajte a neodstraňujte ovocie. Namiesto toho nakrájajte uhorku s viničom.

Viete? Okrasné rastliny rastú veľmi rýchlo. Rastlina môže po niekoľko dní vyklíčiť po celej dĺžke. Čím viac uhoriek zbierate včas, tým viac budete mať úrodu.To je všetka múdrosť rastúcich uhoriek doma. Ako vidíte, nie je to ťažké a nevyžaduje špeciálne zručnosti. Uhorky potrebujú teplo, úrodnú pôdu a pravidelné zalievanie. Pokúste sa dodržiavať tieto jednoduché odporúčania a môžete si vychutnať dobrú úrodu z každého Bush.