Ako pestovať semená: reprodukcia úžasnej rastliny

Heuchera Geiger – krásna trvalka s dekoratívnymi listami, ktorá je vhodná nielen na vegetatívnu reprodukciu, ale aj na výsadbu semien.

V akých vlastnostiach a výhodách tohto procesu budeme ďalej rozumieť.

Viete? Už v záhradách sa pestuje mimoriadne malokrvná rastlina kultivaru “Palace Purple”, ktorá v roku 1991 získala titul trvalka roka. Ale teraz chovatelia priniesli viac ako 200 odrôd tejto rastliny.

Botanický popis

Heuchera – trávnaté trvalky nízkeho rastu, ktoré je schopné nosiť zimu na otvorenom teréne. Vzťahuje sa na rodinu Kamnelomkov. V horách Severnej Ameriky rastie divoko.

Husté husté listy rastliny majú rôzne varianty tvarov. Rastú na dlhých stopkách, ktoré sa zhromažďujú v bazálnych rozetách. Pri pestovaní môže taký krík dosahovať priemer 60 cm.
Geiger na záhrade
Kvety trvalé uprostred leta, udržiavanie dekoratívne takmer celú teplú sezónu. Kvety sa nachádzajú na stopkách dlhších ako jeden meter (priemerná dĺžka je 60 cm). Nachádza sa v hornej časti šípky vo forme otvoreného kvetenstva, ktoré vytvára početné zvony rôznych odtieňov, väčšinou červené.

Viete? Všetky druhové rozmanitosti rastlín sa vyskytovali hlavne z troch odrôd geochera: americká, chlpatá, krvavo-červená.

Klady a zápory metódy osiva

Pred rozhodnutím o tom, ako rastúce semeno zo semien, musíme zvážiť všetky výhody a nevýhody tejto metódy reprodukcie. Medzi klady môžete ich pomenovať takto:

  • minimálne mzdové náklady, jednoduchá metóda;
  • Keďže osivo chráni plod, prenos vírusových infekcií je vylúčený;
  • Osivo sa môže skladovať dlhší čas a zažiť nepriaznivé podmienky.

Heuchera
Avšak táto metóda má svoje vlastné nedostatky. Medzi nimi:

  • existuje niekoľko odrodových a špecifických vlastností: nie sú žiadne krásne kvetenstvo, ornamentálnosť listov sa stráca;
  • veľké straty sadiva počas výhonkov;
  • obmedzené množstvo živín v semenách.
Na výzdobu záhrady sa používajú a iné “bratov” geyhery: saxifrage, banány, astilba.

Ako pestovať kukurice zo semena

Niekedy je Geiger potrebný vo veľkom množstve, potom bude opodstatnené ho pestovať zo semien doma. Okrem toho rastliny nie sú veľmi nevhodné na to, aby sa starali o malé sadenice v záhrade, takže je lepšie to urobiť v špeciálnych kontajneroch doma.

Podmienky výsadby

Výsev sadiva v závislosti od klimatickej zóny začína marec alebo apríl.

Výber množiteľského materiálu

Pri výbere semien je dôležité venovať pozornosť ich trvanlivosti. Klíčení si ponechajú maximálne šesť mesiacov. Ak sú však balené vo fóliových vreckách, toto obdobie môže byť jeden a pol roka.
Germs of Geiger

Príprava substrátu a kapacity

Pod sadenice je potrebné vybrať široký kontajner s výškou najmenej 5 cm s dobrými drenážnymi otvormi. Pôda sa zmestí voľne. Hlavná vec, že ​​to nebolo príliš kyslé. Primer musí byť najskôr pečený v peci asi 5-7 minút alebo vriacou vodou. Výsev by sa mal uskutočniť na vysušenej a ochladenej pôde.

Schéma pristátia

Geiger počas rozmnožovania osiva nevyžaduje špeciálnu výsevovú schému – sadivový materiál rovnomerne rozložené na povrchu pôdy.

Vzhľadom k tomu, že semená rastliny sú veľmi malé, rozptýliť ich čo najrovnomernejšie, zoberú list papiera, zložený do dvoch, výsadbový materiál sa naleje do stredu a pretrepáva nad povrchom plnenej pôdy. Nie je potrebné prehlbovať ich, stačí, aby bola pôda mierne vlhká.

Navyše je potrebné ju napustiť a jemne vypustiť vodu na stenách nádrže. Potom je povrch pokrytý priehľadnou fóliou alebo sklom.
Sadenice Geiger

Pravidlá starostlivosti o sadenice: podmienky pestovania

Dostatočné slnečné svetlo je potrebné pre normálny vývoj sadeníc. Aby ste to dosiahli, nádoby so sadenicami by mali byť umiestnené na jasnom mieste. Je však dôležité, aby neexistoval návrh. Pravidelne by mala byť podložka vetraná, zdvíhanie skla alebo fólie dlhšie ako polhodinu. Tým sa zabráni vzniku hubových chorôb. Ideálna teplota pre klíčenie a vývoj sadeníc – 20-22 ° C.

Po 2-3 týždňoch by sa mali objaviť výhonky. V tomto čase je príliš skoro na odstránenie filmu. Je potrebné vytvoriť malé otvory v nej alebo mierne zdvihnúť sklo.

Ak chcete zdobiť váš pozemok s rastlinami s dekoratívnymi listami, dávajte pozor na miscanthus, rogernia, yucca záhradu, hostiteľa, multicore.

Keď sa na rastlinách objavia tri listy, ich ponoriť tak, že vzdialenosť medzi rastlinami je 4-6 cm. Po celú dobu, ktorú potrebujete na monitorovanie vlhkosti pôdy: nedovoľte, aby vyschla, ale nevyplňte príliš veľa. Zatiaľ čo klíčky sú mladé a jemné, sú dostatočne postriekané postrekovačom.

V polovici mája začnú postupne temperovať rastliny a vyberú ich vonku. Potom je kontajner pochovaný v záhrade niekoľko týždňov. Rastliny rastliny na trvalom mieste môže byť už začiatkom júna.
Sadenice Geiger

Vlastnosti transplantácie kvetu na trvalé miesto

Zvyčajne je rastlina zasadená na otvorenom priestranstve na konci jari, ale je prípustné na jeseň, ak je počasie dostatočne teplo.

Dôležité! Pri jesennom výsadbe musí byť pôda pre zimu nevyhnutne presypaná kôrou alebo dreveným popolom. Po ukončení jarných mrazov sa musí odstrániť mulčovanie.

Vyberte miesto na pestovanie, založené na charakteristikách odrody rastliny. Ale ako všeobecné pravidlo by sa nemali vysádzať na miestach, kde sa nahromadí množstvo vody – rastlina nemá rád prebytočnú vlhkosť.

Väčšina odrôd by mala byť vysadená v dobre osvetlených oblastiach, ale bez priameho slnečného žiarenia v poludnie. V opačnom prípade trpí dekoratívny efekt listu: zmení sa tvar, stratí farbu. Ideálne miesto je, kde večer alebo ráno veľa slnečného svetla, a popoludní – tieň.

To sa však nevzťahuje na odrody, ktoré majú vínovú alebo červenú farbu listov. S nedostatkom osvetlenia strácajú túto farbu a stávajú sa nevzhľadnou zelenou.

Dôležité! Vo všeobecnosti je Geiger odolný proti škodcom a chorobám, ale pri príliš vysokej vlhkosti môže byť poškodený múčnatkou. Tenké korene rastliny môžu podkopať hnilobu a listy ako slimáky.

Pri výsadbe rastliny na trvalom mieste udržujte vzdialenosť medzi sadenicami na 20-25 cm.
Geiger na mieste
pôda musia byť voľné, dobre vysušené. V zime budú tieto rastliny tvoriť hustý výtok. Vo všeobecnosti sú schopní prežiť zimu a bez prístrešia, ale v prvom roku života je lepšie ich pokryť smrkovými vetvami.

Pestovanie zemiakov zo semien nebude ťažké. Je pravda, že v tomto prípade je potrebné byť pripravený na stratu určitých druhov. Postup pre výsev a pestovanie sadeníc sa však nelíši od bežnej kultivácie rastlín zo semien.


Loading...