Ako pestovať rodinný luk na Sibíri

rodinný luk na Sibíri
Cibuľa, ktorá sa pestuje na jej mieste, je omnoho lepšia ako cibuľa. Ale čo keď drsné podnebie na Sibíri neumožňuje dosiahnuť dobrú úrodu? V tomto článku vám povedia nejaké tajomstvá o tom, ako na Sibíri rastnúť a pestovať rodinu.

Najlepšia cibuľka pre Sibír

Zoznam najlepších odrôd cibule pre Sibír:

 1. “Strigunovsky” – táto odroda predčasne dozrieva. Žiarovky sú okrúhle, môžu mať hmotnosť od 100 do 200 g. Chuť nie je ostrý. Táto odroda je dobre zachovaná. Ak pestovanie cibule nie je dostatok vlhkosti, ovocie je malé a horké.
 2. “Arzamas local” – ide o stredne zrelú odrodu. Od klíčenia semien k ohýbaniu 80-100 dní. Husté žiarovky rastú od 30 do 60 g. Táto odroda má ostrú chuť.
 3. Cibuľa “sibírskeho roka” Vzťahuje sa na skoré dozrievanie odrôd. Žiarovky sú okrúhle. Vonkajšie váhy suché, žlté s ružovým nádychom. Hmotnosť žiaroviek tejto odrody môže dosiahnuť 200 g. Jednoročná sibírska odroda sa považuje za šalát.
  Cibuľa
 4. “Bessonovsky local” – Plodná, ranná dozrievajúca odroda. Žiarovky dosahujú hmotnosť približne 30 g. Tvar môže byť buď plochý alebo rovný.
Viete? Existuje viac ako 400 druhov cibule na svete. Asi polovica z nich sa pestuje v Rusku.

Optimálny čas na vysádzanie v nepriaznivých podmienkach

Sowok na Sibíri je vysadený na jar, keď sa horná vrstva pôdy zahreje na 10 ° C. Zvyčajne sa to koná koncom apríla – začiatkom mája, až do 10. dňa.

Dôležité! Vysádzanie cibule v pôde, ktoré ešte nie je zahriate, je nemožné – to povedie k zvýšenému zapáleniu.

Ak po týchto termínoch vysadíte sadenice, potom bude kvôli nižšej vlhkosti úrodu chudobná.

Požiadavky na sadbu

Hniezdo by malo mať približne rovnakú veľkosť. Vysádzaný materiál by nemal mať poškodené žiarovky a poškodené žiarovky. A tiež by nemali byť hromadne zakorenené.
cibuľa cibule

Prípravné práce pred výsadbou

Pred vysadením cibule na Sibíri je potrebné pripraviť pozemok a sadivo.

Príprava miesta

Bow je svetelne láskyplná kultúra, takže miesto pre jeho výsadbu by malo byť dobre osvetlené. Pripravte miesto od pádu: prekočte bajonet s lopatou a vytvorte kompost.

Dôležité! Organické hnojivo sa najlepšie nesmie zavádzať do pôdy na jar pred výsadbou – to povedie k pokoju v podzemnej časti cibule a vyvine sa iba nadzemná časť.

Na jar by malo byť lôžko oplodnené minerálnymi hnojivami. Vložte do 1 štvorca. m dusičnanu amónneho (15 g), dvojfázového superfosfátu (30 g) a síranu draselného (30 g). Ak je pôda kyslá, potom na jeseň je vápno alebo drevený popol (na 1 m2 0,5 litra).
príprava pôdy

Príprava očkovania

Niekoľko spôsobov, ako pripraviť očkovanie:

 1. V 5 litroch vody nalejte 2 polievkové lyžice. l. soľ. V tomto roztoku namočte žiarovky na jeden deň. Potom je potrebné ich vydržať 15 minút. v ľahkom roztoku manganistanu draselného. Zasuňte ich do zeme bez sušenia.
 2. Prúd sa zahrieva 10 hodín vo vode pri teplote 40 ° C. Je potrebné neustále nalievať horúcu vodu. Potom sa ošetrí rastovými stimulátormi. Aby sa zabránilo poraneniu múčnatky, výsev sa zníži na roztok síranu meďnatého alebo mangánu.
 3. Ak nie je čas na ohrev žiaroviek, môžete ich vložiť do vody po dobu 15 minút pri teplote 55 ° C a potom ihneď do studenej miestnosti na rovnaký čas. Potom dezinfikujte manganistanom draselným.
 4. Cibuľa sa suší 10 až 20 dní pri teplote 25 ° C na prevenciu hubových infekcií.

Schéma a hĺbka pristátia

Pred vysadením zoradiť výsev podľa veľkosti.

Schéma pristátia:

 • Segmenty s priemerom menším ako 1 cm sa vysadia vo vzdialenosti približne 5 cm;
 • ak sú žiarovky 1,5 cm, vzdialenosť sa zväčší o 8 cm;
 • ak priemer cibule presahuje 2 cm, potom ho umiestnite na vzdialenosť 10 cm.

Sito pretiahnite na 4 cm a medzi riadkami nechajte 20 cm, takže bolo ľahšie sa o ne starať.

Ak máte prasnicu častejšie, potom je zle vetraná a existuje riziko ochorení.
cibuľa cibule
Keď bol výsev naplnený a husto stlačený zemou, je potrebné zamiešať postele s slamu, rašelinu, piliny.

Viete? Cibuľa obsahuje viac prírodného cukru ako hrušky a jablká.

Vlastnosti starostlivosti

Starostlivosť o cibuľu nevyžaduje špeciálne zručnosti.

zalievanie

V úvodných fázach potrebujete pravidelné zavlažovanie. V závislosti od počasia, voda raz týždenne, s použitím 7 litrov vody na 1 km štvorcových. m. Počas dozrievania žiaroviek je potrebné znížiť zalievanie.
zalievanie cibule
Pozorujte vzhľad rastlín: ohnuté na koncoch modro-bielych perí naznačujú nedostatok vlhkosti a bledozelené listy naznačujú, že došlo k prehltnutiu. 2 týždne pred zberom, zavlažovanie by malo byť zastavené.

Zoznámte sa s agrotechniky pestovania takýchto druhov cibule: šalotka, mosadz, slizun, shnitta, pór.

Pletenie a uvoľňovanie

Voľné lôžka s touto kultúrou ešte pred vznikom. Hlbšie o 3 cm do pôdy. Aby sa zabezpečilo, že sa nevytvorí hustá pôdna kôra, uvoľnite každé 2 týždne. Zbavte sa buriny pomôže pravidelné pletive postelí.
Pletenie a uvoľňovanie

Aplikácia hnojív

Keď sa objavili 3-4 listy, potom prvýkrát kŕmili rastliny. V radoch sa zavedie nitroammofoska (25 gramov na kbelík s vodou). Potom oplodnia za mesiac. Pridá sa superfosfát (20 g) a draselná soľ (20 g), zriedené v nádobe s vodou.

Bojte proti možným škodcom a chorobám

Riziko poškodenia rastlín sa zníži, ak sa vykoná riadne očko. Keď dôjde k ochoreniu, môže sa striekať s kvapalinou Bordeaux, s dodržaním intervalu 2 týždňov.
cibuľa lietať
Cibuľa je použiteľná len týždeň po liečbe.
Keď sa objaví cibuľka, môžete riadky spracovať roztokom stolovej soli (100 g na 10 litrov vody). Robte to, keď rastliny dosiahnu výšku 7-10 cm. Postup sa má zopakovať po 4 dňoch.

Zber a skladovanie plodín

Zber, keď nové perie už nerastú a staré vysušia a začnú sa šíriť pozdĺž zeme. Čistenie sa vykonáva v suchom počasí.

Žiarovky sa sušia na slnku a potom v podkroví v blízkosti polmesiaca. Žiarovky môžete uložiť tenkým sušeným krkom.
cibuľové plodiny
Najlepším miestom na uskladnenie budú pivnice a pivnice, kde bude teplota vzduchu okolo 0 ° C. Zložte luk zvyčajne v drevených debnách, taškách alebo kapronových punčochách.

Boxy by nemali byť príliš hlboké. Výška cibuľovej vrstvy by mala byť asi 30 cm, takže sa zelenina bude skladovať dlhšie.

Bow je veľmi vďačný: v reakcii na vašu starostlivosť, dá veľkodušnú úroven aj v drsnom podnebí Sibíri.


Loading...