Ako pestovať cedrové borovice na mieste

Cedrové borovice
Sibírsky borový cédrový borovica (sibírsky céder) je majestátny evergreenový obor. Obvod kmeňa až do 2 m, viacvrstvové korunou šíri a céder borovica dosahuje výšku 45 m. Tieto ihly sú plné aminokyselín, železa, vitamínu C a esenciálne oleje. Cedrové drevo sa používa na výrobu nábytku, kontajnerov, hudobných nástrojov a náradia. Hŕstka píniovými semienkami tvorí dennú deficit vitamínu E. Okrem užitočných vlastností sibírskeho kamenné borovice, popis, ktorý ste čítali vyššie, tento strom vyzerá skvele v krajinnej kompozície a jasne lákajú svojou majestátnosťou okrem iného zelene.

Získajte takýto strom zázrakov na stránkach pod mocou každého. Avšak sibírsky borový céder si vyžaduje zavedenie určitých pravidiel pre výsadbu a ošetrovateľstvo, ktoré sa naučíte čítaním článku.

Požiadavky na sadbu

Pestovanie borovice môže byť dvoma spôsobmi – klíčením semien a výsadbou sadeníc. Druhá metóda je výhodnejšia. Ideálny vek sadeníc na transplantáciu je 5 rokov. Rast nie viac ako 1 m a batožinového obvod nie je väčšia ako 2 cm. Sibírska borovica Sadenice sú považované za veľmi zraniteľné a môžu byť ľahko poškodené pri pristávaní na zem. Pri výbere sadeníc by ste mali venovať pozornosť tomu, čo je uložené v budúcom obrade. Keďže koreňový systém je ľahko vysušený, je optimálne nakupovať sadenice vo veľkom kontajneri alebo s veľkým a vlhkým hrotom zeminy. Obdobie výsadby je skoro na jar.

Pozrite tiež všetky jemnosti rastúcej čiernej a horskej borovice.

Cedrové borovice

Viete? V prírodných podmienkach sa sibírsky céder šíri vďaka cédra – malému vtáku, ktorý sa živí borovými orechmi. Pri vytváraní orechov vykopá niekoľko kusov do zeme a často ich zabúda a cédrové semená čoskoro stúpajú.

Cedar Sibírsky nevyžaduje starostlivú starostlivosť o miesto, budeme podrobnejšie zvážiť proces vysádzania a pestovania.

Výber miesta pristátia

Pri výbere správnych sadeníc sibírskych cédrov, musíte tiež zaujať zodpovedný prístup k výberu miesta na pestovanie. Tento strom rastie niekoľko desaťročí, a preto by sme mali premýšľať o vytvorení priaznivých podmienok pre úspešné pestovanie tejto rastliny.
Cedrové borovice

osvetlenie

Zostavte strom na dobre osvetlenom mieste. Hoci mladé rastliny tiež tolerujú penumbru, sibírsky céder je citlivý na znečistenie ovzdušia, toto by sa malo brať do úvahy aj pri výsadbe.

Dôležité! Cedrové orechy by sa mali používať s opatrnosťou u ľudí, ktorí sú náchylní na alergie.

pôda

Rastú dobre na piesočnatých a hlinených mokrých územiach. Ak je však vo vašom okolí hlinka a hlinitá pôda, je potrebná ďalšia odvodňovanie pôdy. V prípade zvýšenej kyslosti pôdy pomôže vápno. Musíte hodiť 300 g vápna do otvoru a miešať s pôdou. Pomôže to tak, aby bola pôda neutrálnejšia.
Cedrové borovice

Postup krokovania krok za krokom

Takže ste našli na mieste ideálne miesto pre borovicový céder. Teraz pokračujte priamo k vysadeniu tejto rastliny. K tomu potrebujete:

  • Dôkladne vyčistite miesto určené na pestovanie, od buriny.
  • Vykopať dieru pre budúci strom. Pozrite sa na odrod zo semenáčikov spolu s hliníkovou hrudkou a pridajte o polovicu viac – ideálna veľkosť dierky.
  • Umiestnite drenáž na dno studne. Odtoková vrstva by mala byť silná, asi 10 až 20 cm. Mohli by byť použité keramické úlomky, uzávery fliaš alebo drvený kameň.
  • Vložte sadenice do otvoru a opatrne ho naplňte pôdou. Najlepším spôsobom je použiť zmes pôdy s rašelinou alebo hnilými listami. Predtým než usnete do pôdy, mali by ste narovnať zamotané korene stromu.
  • Ako posledná fáza pristátia – hojné zalievanie cédru (najmenej 5 litrov vody).
  • Vedľa kmeňa je potrebné riadiť kolík, na ktorý sa sadenica viaže.
Väčšinu kyslíka na Zemi je produkovaná ihličnanov, tu sú niektoré z nich: smrek, tuja, jedľa, smrekovec, céder, tis, jalovec, cyprus.

Cedrové borovice

Jedným z hlavných pravidiel pre úspešné pestovanie borovice cédru sibírskej – vzdialenosť medzi vysadenými stromami je najmenej 6 m.

Dôležité! Odporúčame zvoliť sadenice s uzavretým koreňovým systémom. To zaisťuje jeho bezpečnosť.

Tipy pre starostlivosť o sibírskeho cédru

Hlavnou etapou v pozadí zostáva pochopiť, čo presne je potrebné, aby sibírsky céder vytvoril nafúknutú a pichľavú korunu.

Zalievanie a uvoľňovanie

Napriek skutočnosti, že céder miluje vlhkosť, musí sa zavlažovať, keď pôda vysuší. V lete trochu častejšie, ale v zime, keď je strom v kľude, mali by ste sa uistiť, že pôda je úplne suchá a vyžaduje zalievanie. Akonáhle príliš borovica borovice, môžete poškodiť koreňový systém a spôsobiť, že hnilobu. Pôdu uvoľnite opatrne. Koreňový systém je blízko k povrchu, takže je uvoľnená iba horná vrstva.
Cedrové borovice

Ďalšie hnojenie

Borovica nepotrebuje časté kŕmenie. Optimum vykoná horné obliekanie rastliny v horúcich mesiacoch – od mája do júla. Oživte pôdu vrstvou dusíka – nie skôr ako za rok.

mulčovanie

Povinné miesto v starostlivosti o borovicový céder Sibír je mulčovanie. To umožní dlhšie udržanie vlhkosti po zavlažovaní a zlepšenie prenikania vzduchu do horných vrstiev pôdy. Ideálny mulč pre sibírsky céder – piliny, ihly a prehnité listy.

Viete? V priaznivých podmienkach borovice borovice žije 500-800 rokov.

Cedrové borovice

Šírenie škodcov a chorôb

Najčastejším fanúšikom jedenia ihličnatého stromu je kôrovci (rytec). Identifikujte túto škodcu pomerne jednoducho – na kôre sa objavujú malé otvory, hltajú sa týmito chybami. Masová invázia začína koncom mája. Ak kôra brouka prenikne hlboko do stromu, bude takmer nemožné zachrániť lesnú krásu. Na boj proti nim sa injekcie podávajú do trupu s aktívnymi látkami, ako aj včasné očistenie postihnutej kôry.

Často si môžete všimnúť, že na prvý pohľad zdravý strom má žlté ihly. Znamená to, že strom napadá borovicu Hermes. Títo paraziti pijú všetky šťavy z mladých rastlín a strom pomaly zomrie. Za prítomnosti takéhoto škodcu je najprv potrebné vyčistiť kôru a vetvy z poškodených oblastí. Ďalej by ste mali sprejovať strom insekticídom, napríklad “Mospilan”, “Confidor”, “Commander”.

Ak chcete zachovať ornamentality borovice, prečítajte si, ako zaobchádzať s škodcami ihličnanov.

Zvážte choroby borovice a ich ošetrenie. Medzi chorobami v ihličnatých stromoch vedie hrdza ihličiek a rakovina živice. V prvom prípade strom najprv zmení na žltú a začnú sa objavovať biele znaky. To je znamenie, že strom útočí na hubu. Najčastejšie sa táto choroba vyskytuje, keď je nadmerná vlhkosť vo vzduchu. To pomôže zbaviť sa hrdze ihiel očisťujúcich strom pred poškodenými oblasťami. Rakovina Smolyanoy oslabuje imunitu stromu, podporuje praskanie a pád kôry. Aby sa zabránilo zničeniu cédrovej borovice touto hubou, je potrebné včas odstrániť poškodené a suché vetvy.

Kombinácia s inými rastlinami

Sibírska borovica – nenáročný strom, Existuje však niekoľko zariadení nežiaduce ako susedia. Nedoporučujeme výsadbu sadeníc vedľa bridlíc. Birch má takmer všetku vlhkosť z pôdy, čo má škodlivý vplyv na vývoj borovice. Vzdialenosť medzi nimi na bezpečnom susedstve by mala byť aspoň 6-8 m. Často pod borovicovým rastlinným ryžom alebo egrešov. Tiež nie sú najlepšími susedmi pre ihličnaté stromy. Sú to distribútori spór arachovských (rakoviny živice).

Teraz viete, ako pestovať tento dlho žijúci strom, ktorý poteší nielen vás, ale vaše deti a vnúčatá.