Ako pestovať a pestovať uhorky «Čínsky farmár»

Cucumber čínsky farmár
Ogorodniki čoraz viac venujú pozornosť takzvaným čínskym uhorkám, ktoré sú samostatnými poddruhmi uhorky. Sú to nádherné rastliny s mnohými pozitívnymi vlastnosťami. Z článku sa dozviete o jednej z odrôd, ktorá sa nazýva “čínska farma F1”, o jej výhodách a nevýhodách, ako aj o jemnostiach a nuansách pestovania.

Popis odrody

Hybridné uhorky “Číňanskí poľnohospodári” sú určené na pestovanie vonkajších alebo dočasných filmových prístreškov, ktoré sú opeľované včelami. Vyznačuje sa silnými, kučeravými a vysokými kríkmi, ktoré sa tvoria v jednej stonke. Výška môže dosiahnuť 3 m, takže sú zvyčajne viazané na mriežku.

Preskúmajte najneobvyklejšie a exotické odrody uhoriek.

Táto odroda má mnoho výhod, ktoré zahŕňajú:

 1. Skorá zrelosť.
 2. Vysoký výnos.
 3. Dobrá životnosť a prenosnosť.
 4. Odolnosť voči zmenám počasia.
 5. Odolnosť proti chorobám a škodcom.
 6. Všestranné používanie ovocia.
 7. Vynikajúca chuť a užitočné vlastnosti ovocia.

Značka čínsky farmár
Tento hybrid má aj svoje nevýhody:

 • priemerná klíčivosť semien (až do 60%);
 • silné kríky potrebujú podväzok a formácie.


Okrasné uhorky “čínskeho farmára” majú svoje vlastné rozlišovacie znaky:

 1. Plody sú valcovité a dosahujú dĺžku 45 cm.
 2. Zelentsy sa môžu zachovať a nie všetky druhy “čínskych” sa môžu pochváliť týmto.
 3. Plody tejto odrody sú užitočné, dietetické a majú vynikajúce gastronomické vlastnosti.


Dôležité! značkovanie F1 na vreciach so semenami uhoriek znamená ich príslušnosť k hybridom.

Charakteristiky ovocia a výnos

Odroda patrí k strednému dozrievaniu, zelené je možné zožiť po 45-55 dňoch po výsadbe. Pri dodržiavaní pravidiel poľnohospodárskych strojov sa z jedného krbu zbiera až 30 kg uhoriek.

Plody – dlhé, valcovité, tmavozelené, tenké, lesklé, tuberkulózne. Maso je pozoruhodné svojou šťavnatosťou, elastickou konzistenciou a príjemnou sladkou chuťou. Hmotnosť jednej zelenej môže dosiahnuť 300 g.
ovocný

Odporúčame vám oboznámiť sa s osobitosťami kultivácie iných odrôd čínskych uhoriek: “čínske choroby odolné”, “čínsky zázrak”, “smaragdový prúd”.

Výber semien

Skúsení záhradníci odporúčajú nákup sadeníc, ktoré nie sú kratšie ako 30 dní. V tomto bode musí mať mladá rastlina najmenej 2-3 súčasné vyvinuté listy a výška kmeňa by mala byť v rozmedzí 50 cm, pričom dĺžka podkľúčového kolena by mala byť aspoň 5 mm.

Pôda a hnojivo

Pôda na pestovanie uhoriek tejto odrody musí byť nevyhnutne voľná a musí obsahovať veľké množstvo humusu. Úroveň kyslosti je priemerná.

Naučte sa, ako určiť úroveň acidity pôdy doma.

Je lepšie začať príprave miesta od jesene – je nutné miešať piliny, trávnaté krajinu a humusu v pomere 2: 2: 4 a pridá sa za každých 10 kg Peat zmesi 200 g dreveného popola a 15 g superfosfátu.

Príprava pôdy

Dôležité! Uhorky sa neodporúčajú na výsadbu na ílovitých a bažinatých pôdach.

Najlepšími predchodcami pre tento hybrid sú:

 • paradajky,
 • hrášok
 • rané zemiaky,
 • kukurica.

Ale po dýňu, cukety a squash to nestojí za výsadbu.

Pestovateľské podmienky

Miesto uhoriek by malo byť slnečné a dobre vetrané. Je povolené len mierne tienenie, ale čím lepšie sú postele osvetlené, tým bohatší bude zber.

Pôda musí byť dobre vysušená, pretože stagnujúca vlhkosť môže vyvolať choroby a výskyt škodcov.

Pestovanie zo semena na sadenice doma

Podobne ako iné uhorky môžu čínski poľnohospodári pestovať na semenáčiky – to výrazne urýchli zrenie plodiny. Proces je prakticky rovnaký ako pre každého záhradníka.

Príprava osív

Príprava osív
Materiál osiva musí byť dezinfikovaný – kvôli tomu sa semená uchovávajú v slabom roztoku manganistanu draselného 15-20 minút, premyjú sa vodou a dôkladne vysušia. Po vysušení je vhodné očistiť semená “Trihodermin” – biologickým fungicídom.

Obsah a umiestnenie

Semená na sadenice sa vysijú v jednotlivých malých hrncoch s priemerom 10-12 cm a výškou 12-14 cm.

Na kultiváciu uhoriek tejto odrody má teplotný režim veľký význam. Ihneď po výsadbe musia rastliny zabezpečiť vysokú teplotu (až do 32 ° C), aby urýchlili výskyt výhonkov. Po prelomení prvých výhonkov sú presunuté na slnečné miesto, napríklad na okenný parapet, a udržiavať teplotu vzduchu v rozmedzí 20-22 ° C.

Vysoký výnos môže byť získaný z týchto odrôd: “Kytice”, “All závisť”, “čínske zázrak”, “lúča lesk”, “Phoenix 640”, “Paratunka”, “sibírsky veniec”, “Amor F1”, “nemeckej” ,

Proces výsadby semien

V každej nádobe, naplnenej výživnou vlhkou pôdou, je potrebné prehĺbiť 2 semená na 1-1,5 cm. Zasievanie sadeníc
zalievanie
Potom sa nádoby zakryjú fóliou a umiestnia sa do veľmi teplej miestnosti s teplotou od 30 ° C do 32 ° C. Zakryte zasiatú uhorku

Viete? Láska k Cleopatra k uhorkám je niekedy spojená s jej neuveriteľnou krásou. Samozrejme, nemožno tvrdiť 100%, ale ako argument môžeme uviesť, že slovanské ženy tiež konzumujú veľa tejto zeleniny a sú známe svojou krásou.

Starostlivosť o osivo

Sadenice potrebujú zriedkavé stredné zavlažovanie, časté a hojné postrekovanie. Teplota v miestnosti, kde sa pestuje, by mala byť v rozmedzí 20-24 ° C.

Nie sú potrebné špeciálne postupy na vytvrdzovanie pred vysadením na otvorenom priestranstve.

Premiestnenie sadeníc do zeme

Na posteliach sú vysadené mladé rastliny, keď je teplota vzduchu na ulici v rozmedzí 18-20 ° C. Na semenákoch by mala byť tvorená 2 – 3 reálnymi listami a výška stonky by mala byť 50 cm.

Rastliny sa vysádzajú podľa schémy 20×25, opatrne ich posúvajú z hrnca na lôžka spolu s hlinenou hrudkou. Premiestňovanie sadeníc na otvorenom teréne
Predtým je potrebné umiestniť slamu, borovicovú kôru alebo piliny do výsadbových otvorov, čím sa zabezpečí potrebné prevzdušnenie pôdy. Suroviny sa postriekajú nad zemou a mulč sa umiestni z pilín a slamy.

Agrotechnika pestovania semien v otvorenom teréne

Nemenej úspešný je výsev osiva priamo na lôžkach, môže sa implementovať už začiatkom mája. Jediný rozdiel od metódy sadenice je, že tieto rastliny začnú prinášať ovocie trochu neskôr.

Vonkajšie podmienky

Pôda na výsadbu by mala byť slnečná, chránená pred vetrom a prievanom. Rastliny by mali byť umiestnené tam, kde nie sú žiadne podzemné vody.

Skvelá možnosť – výsev semien v dočasných filmových prístrešiach. Môže sa to uskutočniť na začiatku apríla a keď sa rastliny stávajú silnejšími a počasie je stabilné, otvorte film.

Proces výsadby semien v pôde

Takže v prvých dňoch mája je potrebné vytvoriť lôžka, ktoré by mali byť umiestnené vo vzdialenosti 30-35 cm od seba. Takýto interval je potrebný na to, aby sa neskôr pohodlne viazali vysoké stonky na mriežku.

VIDEO: OŠÍPANIE SEMENÁCH LUKETOV V OTVORENÍ

Semená drážky prehlbujú do hĺbky 4 cm vo vzdialenosti 15-20 cm. A potom, čo sa objaví mladé rastliny na liste 2 tohto článku, musia riediť tak, aby vzdialenosť medzi kríkmi bol 30-35 cm.

zalievanie

Rastliny by mali byť napojené 2 krát týždenne a najlepšie jeden deň neskôr postriekať vodou z postrekovacej pištole. Voda na zavlažovanie a postrek musí určite byť ohrievaná na slnku. Počas daždivého počasia sa vodné procedúry zrušia. Ak je leto veľmi horúce a suché, intenzita zavlažovania by sa nemala zvyšovať, je potrebné jednoduchšie zavlažovať rastliny, napríklad ráno a večer.

Pôdne uvoľnenie a pliesňovanie

Po každom zalievaní a po daždi musí byť pôda okolo uhoriek uvoľnená tak, aby kyslík vstúpil do koreňového systému. Rovnako nie je nadbytočné, aby sa mulčoval pozemok okolo pristátí, čo umožní lepšie zachovať vlhkosť v suchom počasí. Povinnou procedúrou je pravidelné pliesňovanie buriny v lôžkach.

pasynkovanie

Pasynkovanie uhorky

Poradíme vám, aby ste zistili, kedy a prečo robiť nevlastný uhorka.

Puzdro musí byť vytvorené, keď dosiahne výšku 50 cm. Vykonajte to tak, odstráňte 5 nižších bočných procesov. Nezanedbajte tento postup, pretože včasné pasynkovanie prispieva k tvorbe ženských kvetov na rastline.

podväzok

Vzhľadom na skutočnosť, že kríky s uhorkami tejto odrody sú vysoké, musia byť zviazané. V opačnom prípade sa výnos, kvalita a vzhľad plodu zníži. Skúsení farmári odporúčajú nastaviť mriežku vo výške 2 m a po jej dosiahnutí výšky 50 cm ju jemne priviazať.

Uhorky na mriežke mriežky

Viete? Čerstvé a solené uhorky pomohli bojovať proti skorbutu počas dlhých kampaní Christophera Kolumba, až do určitej miery prispeli k objaveniu Ameriky.

kŕmenie

Čínske poľnohospodárske uhorky reagujú na vrchný obväz, takže sa konajú každých 14 dní. Ako hnojivo sa odporúča používať organické látky:

 • kuracie stelivo,
 • rozložený hnoj a kompost,
 • drevný decht,
 • cibuľové šupky.

Tiež sú vhodné minerálne hnojivá a močovina.

Škodcovia, choroby a prevencia

Všetky “čínske” hybridy sú vysoko odolné voči chorobám a škodcom. Nesprávne poľnohospodárske techniky alebo nepriaznivé poveternostné podmienky však môžu stále vyvolať problémy, takže rastliny by mali byť pravidelne kontrolované, aby sa zabránilo vzniku chorôb.

Najpravdepodobnejšie choroby zahŕňajú:

 1. Plesnivá plesňa – prejavuje sa vo forme belavých škvŕn na lístie kešu. Aby sa predišlo ich výskytu, je potrebné, aby sa rastliny napájali podľa schémy a v žiadnom prípade ich nepožívali.
 2. Plesnivá plesňa

 3. mozaika – Prvým znakom choroby je žltnutie listových platní a po chvíli sa začnú krútiť. V prípade takého ochorenia musia byť postihnuté rastliny zničené a krajina dôkladne vydezinfikovaná.
 4. mozaika

 5. anthracnose – jeho hlavné príznaky sú považované za hnedé škvrny na listoch a hnedé škvrny na zelenej farbe. Choroby možno ľahko zabrániť, ak je výsadbový materiál dezinfikovaný.
 6. anthracnose

 7. Rohové miesto na listoch – všimnite, že ochorenie môže byť šedými škvrnami na dolných listoch rastliny a tiež na žltých kvapkách na opačnej strane listovej dosky. Hlavným ochranným opatrením je aj dezinfekcia semien.

Tiež môžu vzniknúť problémy v dôsledku výskytu nasledujúcich škodcov:

 1. Webový roztoč – všimnite si, že jeho vzhľad môže byť na pavučine a bodky na listoch. Hlavným preventívnym opatrením je pravidelné postrekovanie rastliny teplou vodou.
 2. Spider roztoč

 3. molica – sa prejavuje formou zmrašťovania a zčernenia listov. Zabránenie výskytu parazita pomôže pravidelné opadávanie buriny.
 4. molica

 5. Melónový kaviár – hlavné príznaky toho, čím sa tento škodca dostali, je krútenie listov a veľký počet hmyzu okolo kríkov. Ak rast cibule a cesnak medzi lôžkami s uhorkami, problém zmizne.

Zber a skladovanie plodín

Čínske poľnohospodárske uhorky nie sú zlé, a okrem toho sú vhodné na ochranu. Zhromažďovanie zelených rastlín sa odporúča denne, ráno alebo večer, jemne ich odrežte z kroviny nožom.

Dôležité! “Čínske” uhorky neprekrývajú, čo je typické pre iné odrody a hybridy tejto zeleniny. Dokonca aj vtedy, keď zozbierate zeleninu niekoľko dní po dozretí, zostanú atraktívne vo vzhľade a nestratia svoju chuť. Ale aby sa plodnosť kešu neznížila, nezabudnite ju po skleníku hojne vyplachovať.

uhorky
Zhromaždené ovocie by sa malo uchovávať v chladničke alebo pivnici, aby sa udržali čerstvé počas 2 týždňov. Nemusíte umyť uhorky, pretože to môže skrátiť trvanlivosť.

Naučte sa, ako ukladať uhorky na zimu.

Po 14 dňoch postupne strácajú svoje gastronomické vlastnosti a stávajú sa menej atraktívne. Preto, ak tam bola bohatá úrodu a používať všetky zeleniny v jedálňach pre tieto termíny nie je možné, je lepšie zachovať ich.

Možné problémy a odporúčania

Nedostatok užitočných látok, ako aj nesprávne poľnohospodárske techniky môžu spôsobiť určité ťažkosti pri pestovaní “čínskych uhoriek”. Najčastejšie z nich je strata listov a plodov, ktoré môžu vyvolať nedostatok podpory a predčasné zavlažovanie. Preto je potrebné jednoznačne dodržiavať všetky odporúčania pre výsadbu a starostlivosť o rastlinu.

Teraz viete, že je pomerne jednoduché pestovať nezvyčajne dlhé, chutné a užitočné čínske poľnohospodárske uhorky a dokonca aj málo zručný záhradník to dokáže. Hlavnou vecou je dodržiavať pravidlá a odporúčania pre ich výsadbu a starostlivosť o ne. Pokúste sa ich pestovať a zhodnotiť chuť týchto zelených je naozaj stojí za to.