Ako odstrániť hady z letnej chatovej lokality

Ako odstrániť hady z letnej chatovej lokality
Dominantnosť hadov v prímestskej oblasti nie je najbežnejším problémom, ale ak sa vyskytne, tieto plazy sa môžu stať skutočnou katastrofou. Koniec koncov, zakrývať trávu, vediac, že ​​niekde v blízkosti môže skrývať jedovatý a nebezpečný plaz – potešenie, povedzme rovno, tak-tak! Ako a s akými nástrojmi sa môžete zbaviť hadov a čo robiť tak, aby nedošlo k ich uhryznutiu?

Odkiaľ pochádzajú hady v súkromných pozemkoch

Hlavným problémom vzhľadu plazov v ľudských biotopoch sú samotní ľudia.
Ako odstrániť hady z letnej chatovej lokality
Otvárajú nové územia zastraivaya včera divokej prírodnej oblasti, výrub pre tieto účely, zalesňovanie, šliapeme na prirodzené prostredie zvierat, vrátane hadov a nenechávajú im nezostáva než hľadať nové miesto. Často ich nájdu na trávniku pod tieňom záhradných stromov.

Bude vám užitočné naučiť sa, ako sa vysporiadať s hlodavcami, ktorí sa usadili na vašom webe.

Niekedy, dosť zvláštne, osobne dodávame hady na naše vlastné miesto spolu so stavebnými materiálmi.

Táto možnosť je dosť exotická, ale nemala by sa znižovať, najmä preto, že násilím do nových podmienok sa hady môžu správať obzvlášť agresívne.

Dôležité! Najobľúbenejším miestom pre plazy v našej dachi môžu byť odpadové alebo kompostové jamy, pretože rozkladajúce sa organické látky vylučujú teplo a vlhkosť. Navyše, vo vnútri takýchto háld je celkom tichý a pokojný, čo je obzvlášť dôležité pre výhonky pri kladení vajec a chovných potomkov. Ale je tiež potrebné byť opatrní v temnej a chladnej stodole, kde hady môžu usporiadať hniezdo s komfortom.

V koreňoch stromu záhrady alebo dospelého, voľného a stinného krovu sa môže had tiež usadiť.
Ako priviesť hady z prímestskej oblasti.
Treba si uvedomiť, že druh plazov na vlastnom mieste môže spôsobiť hrôzu vo väčšine hostiteľov a najmä v hosteskách, ale v skutočnosti sa nie vždy vo všetkých prípadoch musí obávať svojho zdravia.

Najčastejšie v našich zemepisných šírkach sú hady, diapozitívy, medené mince, ktoré vôbec nie sú jedovaté.

Existuje však výnimka: viper. Škrabanie tohto hada môže skutočne viesť k smrti a hoci sa verí, že samotný had neútočí na osobu, aby sa neriskoval, takíto susedia by mali byť určite vyhnaní rozhodne a nemilosrdne.
zmija

Ako odháňať hady z prímestskej oblasti

Aby ste pochopili, ako riadiť hady z lokality, potrebujete vedieť, čo hady nemajú radi alebo sa nebavia, aby sa pre nich vytvorili tie najviac nepríjemné podmienky. Zabíjanie hady nie je najefektívnejším spôsobom boja s nimi je oveľa lepšie pomôcť zvieratám robiť nezávislé rozhodnutie opustiť vás navždy.

Pravidelné čistenie

Ak by sa had nechtiac naplnil na vaše stránky, je pravdepodobnejšie, že tu nezostane dlho, ak nenájde vhodné miesto na usadenie hniezda.

Aké sú miesta, sme sa zmienili vyššie, ale ak budete eliminovať kompostu jamy – je ťažko dobrý pre poľnohospodárov spôsob, ako sa zbaviť plazov, tu vklady stavebného materiálu (najmä drevo), je žiaduce, aby sa zbaviť času.
had
Samozrejme, všetko môže byť užitočné v dachovej farme, ale ak sa vyskytne problém hady – všetko odpadky!

S ohľadom na kompostu jamy, že aspoň s výhodou umiestnený v mieste, kde vy a vaše deti sú menej náchylné ísť a dohliadnuť na to, že okolo tejto jame nebolo vysoké húštin, kde nemôžete vidieť vretenice skrýva.

Starostlivo skontrolujte korene starých stromov a kríkov pre možné dutiny, kde môžu plazy usporiadať den.

Staré stromy s otvorenými koreňmi, rovnako ako pahýle je potrebné čistiť včas To vám ušetrí nielen od hady, ale od rôznych hmyzích škodcov.

Dôležité! Prvým spôsobom, ako odviezť hady z miesta je ich zbaviť prístrešku, druhým je zbaviť potravy (hadi kŕmiť ropuchami a malými hlodavcami).

Po odstránení odpadu nezabudnite starostlivo vyrovnať oblasť, kde bola.
Ak ste na mieste umiestnili zelený trávnik – nezabudnite pravidelne kosiť trávu. Hniezdo vo svojom plazme je nepravdepodobné, že sa bude hodiť, ale je možné sa teplé na slnku.
kosenie trávnika
Je vo vysokej tráve s maximálnou pravdepodobnosťou, že si takého hosťa nemôžete všimnúť a získať smrteľný skus.

Zvuk pracovnej kosačky je najlepší odpalovač hady, Tieto plazy nemôžu vydržať hluk a pokúsia sa dostať čo najďalej od svojho zdroja.

lovci Zviera

Je logické sa pýtať, kto iný ako mongoose príbeh Rudyarda Kiplinga “Rikki-Tikki-Tavi”, jesť hadmi, a teda jedným zo zvierat môžu byť priťahované na svoju stranu v boji proti týmto nežiaducim susedov.
Ako odstrániť hady z letnej chatovej lokality
Najprv by ste mali premýšľať o bežných ježkách. V boji “Hedgehog proti hadovi” odvážne vsadil na pichľavé zviera. Ježek úspešne loví pre iné malé živé bytosti, nežiaduce na mieste – myši, potkany, krtci, krtci, ropucha, jašterice atď.

Viete? Vtipné Maďari prišli s originálnym spôsobom podporiť ježkov do využije v boji proti nepriateľovi nie je horší ako v sile: naliať do malej misky trochu low-alkoholu ochutené nápoje (víno alebo pivo) a dať v ceste malého dravca. To je veril, že opitý ježko strašnú zbraň.

Vážne, pitie alkoholu s ježkami je neľudské, pretože takýto stimulant je pre ich telo veľmi škodlivý. Je oveľa lepšie prilákať ježkov s mliekom alebo mäsovým občerstvením.

Tieto zvieratá len milujú syr, ale tento mastný produkt škodí malému organizmu. Pichľaví hostia si môžu vychutnať aj niektoré bobule z vašej záhrady.

Okrem ježkov môžu mačky a psi odolávať plazom, ale na rozdiel od poľných predátorov, ktorí zabíjajú plazy pre svoje vlastné jedlo, všetko závisí od túžby a nálady vášho domáceho maznáčika.
pes a had
Existujú špeciálne plemená plemená psov (napríklad austrálsky teriér), profesionálne poľovnícke plazy.

Domáce zvieratá vám môžu poskytnúť dobrú službu ako prirodzené strašiaky: cítiť zápach vlny, plachí hady sa môžu dobrovoľne dostať z potenciálneho nebezpečenstva.

Aby sme im pomohli urobiť správne rozhodnutie, je možné z hľadiska možného hniezda rozložiť na nebezpečnom mieste veci, na ktorých sa zhromaždili vlasy mačiek alebo psov.

Dôležité! Hady sa spravidla správajú agresívne, ale existuje výnimka: ochrana potomkov. Preto sa na jar a potom na konci leta, keď hady molt a vrhnúť vajcia, treba venovať osobitnú pozornosť.

Zariadenia na odpudzovanie

Plazy, ako krtci, netolerujú hluk a vibrácie. Na základe tejto vlastnosti vytvorili vedci špeciálne zariadenia.
ultrazvukový odpalovač
Niekoľkokrát za minútu vytvárajú zvukové vibrácie v rozsahu, v akom hady reagujú a spôsobujú, že idú hľadať pokojnejší útočisko.

Získajte viac informácií o metódach boja s krtkom vo vašej oblasti.

Nákup takéhoto zariadenia je dobrým riešením problému, pretože je bezpečný pre ľudí a domáce zvieratá a navyše nepoškodzuje pôdu.

Moderné zariadenia zabezpečujú využitie solárnej energie na dobíjanie, a preto úspešne nainštalujú zariadenie raz, problém môže byť zabudnutý.

Je potrebné nájsť správne miesto na inštaláciu repelára: mala by byť v najbližšej blízkosti potenciálne nebezpečného priestoru (napríklad kompostovej jamy) a nesmie obsahovať rušenie, ktoré by odrážalo alebo absorbovalo zvukové vlny.

Dôležité! Viper je relatívne odolný voči ultrazvukovým stimulom a hluku, ale veľmi zle vníma vibrácie. Preto by sme v našich zemepisných šírkach mali uprednostňovať vibračné, a nie ultrazvukové repelenty.

Repeléry môžu byť ultrazvukové, vibrujúce alebo zvuk. Tie sú menej výhodné, pretože dráždia nielen hadov, ale aj návštevníkov bipedových webových stránok.

Na druhej strane, hlučná práca na dachu je prirodzenou prekážkou pre hniezdo hada. Okrem kosačky na trávu, uvedenej vyššie, môže to byť práca okružnej píly, iných nástrojov alebo jednoducho priateľskej, veselá spoločnosť.

Môžete vytvoriť šum a s vlastnými pripravenými chrastítkami, gramofónmi a inými zariadeniami, avšak, ako to bolo povedané, zipsy môžu veľmi pohodlne nosiť takéto podnety.

Niekedy ponúkame rozloženie kusu handričky impregnovaného naftou. Možno plazy a nemajú radi zápach zápachu v chate, ale či chcete tieto dýchať pre seba, je veľká otázka.

Jedov a chemikálie

Na otázku, prečo existuje niekoľko odpovedí nemôžeš zabiť hady. Táto metóda je neúčinná: ak plazy priťahujú niečo vo vašej dachi (napríklad je tu pekné miesto pre hniezdo) – to znamená, že prídu znova.
Ako odstrániť hady z letnej chatovej lokality
Okrem toho zničiť zvieratá, ktoré na rozdiel od hmyzích škodcov nespôsobujú žiadne škody a útoky len ako obranu – je nehumánne. A taktiež sa verí, že keď umierá, hmyz vyžaruje zvláštny zápach, ku ktorému priťahujú jeho príbuzní.

Viete? Pre mnohé národy sveta je zabíjanie hada prísne zakázané. Tieto zvieratá sú považované za symbol dobra a šťastia v dome, dokonca aj akýsi “majiteľ”, ktorý zabíja, ktorý zabijete a osobu, ktorú strážil; veria, že sú napustené dušami mŕtvych predkov.

Môžete tiež skúsiť používať jedy. Ale byť pripravený na nízku účinnosť tejto metódy: had – lovci, nebudú jesť otrávenou návnadu, a ak vyžarovala do ovzdušia a jedu odradiť dravca, to môže byť nebezpečné pre vás, vaše deti a domáce zvieratá.

Ako už bolo uvedené, nafta sa používa ako jed proti hadom. Rovnako sa používajú herbicídy, soli, naftalén, ammofoska. Na predaj sú tu aj jedy, ktoré sa vyvinuli proti chladnokrvným zvieratám, môžete ich použiť.

Ľudové metódy

Je oveľa humánnejšie používať populárne metódy proti hadom. Predpokladá sa, že tieto plazy nemôžu vydržať ostré zápachy, vrátane prírodných a celkom neškodných pre ľudí.

Po obvode môžu byť zasadené cesnak a rozptýli suchého horčice (to vám môže zachrániť pred návštevou plazov, ale je nepravdepodobné, že by ju vyhnať z miesta potom, čo sa usadí na ňom).
had
Aj plazy reagujú zle na oheň a zápach pália. Niektorí záhradníci odporúčajú zapálili autobus v tejto oblasti, ale táto metóda môže urýchliť nielen hady, ale aj všetkých susedov, tak je to najlepšie len zapáliť oheň suchej trávy a lístia, dodržanie všetkých požiarno bezpečnostné opatrenia.

Ako bolo uvedené, vôňa prirodzenej vlny nemá rád zipsy. Ak nemáte mačky alebo psy, môžete sa rozložiť okolo obvodu zväzku nití pomocou priadze alebo starých vlnených vecí.

Viete? Za účelom útoku potrebuje viper iba 0,7 sekundy: v priebehu tohto času sa hadí pľúca, uhryzne a vrátia do svojej pôvodnej polohy. Ale pre úspešný hod, plaz potrebuje podporu, takže vyhlásenie, že keď ste vo vode, neriskujete, že by ste boli napadnutí, nie je bezpodmienečne.

A ešte dva tipy. Hady sú veľmi priťahované lokalitami nachádzajúcimi sa v nížinách. Preto, ak ste mali to šťastie na to, aby ste mali dacha na brehu zálivu – buďte zvlášť opatrní.
had
A ak zistíte, že pokožka hada bola zlikvidovaná na zemi, ihneď ju odstráňte čo najďalej, pretože nesie vôňu paničky a je návnadou pre svojich druhov. Navyše, niektorí tvrdia, že had zámerne odhodil kožu na mieste, ktoré sa jej páči, čo určite plánuje vrátiť.

preventívne opatrenia

Vyhľadanie plazov na území vašich stránok sa nesnažte identifikovať. Napriek tomu, že iba každý desatý had na svete podľa štatistiky odkazuje na jedovatý, môže to byť príliš veľa.
Ako odstrániť hady z letnej chatovej lokality
Dokonca aj zabíjanie hada, nedotýkajte sa ho rukami, aby ste sa po absorpcii vône plazov nestali živou návnadou svojich “príbuzných”.

To isté platí aj pre zistenú hadiu pokožky – vezmite si ju rukavicami a pred jej odobratím ju vložte do vrecka bez zápachu.

Prečítajte si tiež: metódy a prostriedky boja proti potkanom krtkov.

Kým hady opustia vaše stránky, prejdite na nich vo vysokých topánkach (lepšie v gumových čižmách) a starostlivo sa pozrite pod nohy. Pravdepodobnosť útoku na vás má takmer nulu.

Je to ďalšia záležitosť, ak ste narušili jej hniezdo, alebo ho aspoň pristúpili v “nebezpečnom” období, alebo ste vstúpili do dunenia na slnečnom plazme.

Dôležité! Hady nevidia dobre, ale dobre počujú a vnímajú rýchle pohyby. Preto si všímať plaz v bezprostrednej blízkosti, zmraziť a pozorovať. Ak si plaz nevšimne a nedrží sa, veľmi opatrne, pomaly a čo najtichšie sa pokúste presunúť do bezpečnej vzdialenosti. Je nepravdepodobné, že budete sledovaní.

Nájdenie plazov na mieste, nenarážte do nej pomocou tyče a použite efekt šumu. Ak nie je hniezdo v blízkosti, had rýchlo plaziť preč, a ak tam je – hokej len bude vyprovokovať k útoku.
Ako odstrániť hady z letnej chatovej lokality

Prvá pomoc obetiam hadího zhryzom

Zuby viperu sú pre človeka nebezpečné a opatrenia prijaté v prvých minútach po tom, čo sa jedlo dostáva do tela, závisia od závažnosti otravy a pravdepodobnosti smrteľného výsledku (a je to možné aj pri absencii potrebnej pomoci).

Viete? Ústa plazivých plazov je veľmi malá, ale keď had napadne, môže ľahko otvoriť ústa tak, že ich horná a spodná čeľusť sú v priamom vzťahu k sebe.

Takže s hadom uhryznúť:

  • Odstráňte zdroj nebezpečenstva: pohajte hada alebo sa sami odsťahujte (ak ho môžete fotografovať, urobte to nevyhnutné takže lekár vám bude ľahšie dať správnu pomoc).
  • Uvoľnite sa (alebo sa pokúste upokojiť utkaný).
  • Ohnite uhryznuté rameno alebo nohu a nehýbte ho (je dôležité, aby bolo miesto uhryznuté pod srdcom).
  • Stlačte prsty na okraji rany a nasajte jed spolu s krvou písania predtým v ústach trochu vody pre zníženie koncentrácie toxínu v ústach (hadí jed nie je nebezpečná pri požití, ale môže spôsobiť poškodenie, pokiaľ sa v ústnej dutine je ovinutý). Nezabudnite pľuvať! Opakujte postup najmenej štvrťhodinu: predpokladá sa, že táto metóda vám umožní získať až 50% jedu z rany, a nechať ho ísť ďalej do krvi.
Dôležité! Nepreťažujte ranu nad zhryzom! Najlepšou cestou je nechať jed rozširovať – ​​nepohybujte bodavou končatinou.
  • Rúsku rýchlo dezinfikujte (len nie s alkoholom), spojte ju s non-mŕtvy sterilné obväz – a okamžite do nemocnice! Je žiaduce, aby bol pacient v horizontálnej polohe, na hlave a na uhryznutí – pod kmeňom.
  • Ak je cesta dlhá alebo lekár sa vôbec nezobrazí, pijete čo najviac tekutiny, takže zostávajúci jed opustí telo čo najskôr prirodzene. Káva, alkohol a iné stimulujúce nápoje sú kontraindikované.
  • V prípade straty vedomia alebo zlyhania srdca sa používa umelé dýchanie a nepriama masáž srdca.
  • Aj na ceste k lekárovi bude zbytočné užite antihistaminikum napríklad superstin, dimedrol alebo tavegil, aby sa neutralizovala možná alergická reakcia na zhryz. Okamžite podajte dve tablety, aj keď obeť je dieťa. V prípade potreby môžete tiež podať antipyretikum.


Bez ohľadu na to, ako nebezpečný je jed vírus, nemusíte paniku, lebo moderná medicína má účinnú protilátku, ktorá úplne neutralizuje jej škodlivé účinky na telo.

Preto vo všetkých prípadoch vašou hlavnou úlohou je čo najskôr dostať sa do zdravotníckeho zariadenia.

Pri absencii príležitostí v najbližších niekoľkých hodín po uhryznutí sa dostať do nemocnice, nezúfajte – presne dodržiavať všetky vyššie uvedené odporúčania, menej Spry viac piť, a v tomto prípade bude silné telo s jedom úspechom bojovať bez toho, aby zavedenie séra. Zuby zuby sú nebezpečné, ale nie smrteľné, ak sa správate správne.
Ako odstrániť hady z letnej chatovej lokality
Ak ste pohrýzol non-jedovatý had, bude rana ešte treba dezinfikovať, a vzhľadom k tomu, že ste nepravdepodobné, že by mohli byť istí, že trpí útokmi neškodné užovky, vyššie zmienený prvá pomoc pre obete ako preventívne opatrenie je stále potrebné zabezpečiť.

Naučte sa všetko o spôsoboch boja proti žraloci.

Hady nie sú najlepšími susedmi človeka, ale v ekosystéme zohrávajú tieto zvieratá dôležitú a potrebnú úlohu. Preto, ak títo návštevníci navštívili vaše stránky, pokúste sa ich zbaviť humánne a vytvoriť podmienky, ktoré sú pre tieto plazivé dravce najmenej atraktívne. Zničiť ich je neúčinné a zlé!


Loading...