Ako liečiť uhorky z chorôb a škodcov: ľudové prostriedky

ľudové prostriedky
Keď sa rozhodnete pestovať uhorky, nezáleží na tom, či pre seba alebo na predaj, je dôležité mať na pamäti, že je lepšie predchádzať vzniku problémov, než sa vysporiadať s dôsledkami. Znalosť pravidiel poľnohospodárskej technológie a správna liečba uhoriek z chorôb ľudovými prostriedkami pomôže aj začínajúcim záhradníkom získať požadovanú plodinu.

Liečba jódom

Spracovanie uhoriek s jódom umožňuje bez použitia chemických látok riešiť tieto problémy:

  • Basal rot. Takéto patogény žijú v pôde s vysokou vlhkosťou. Vyskytujú sa s tmavnutím koreňov, zažltnutím listov a lietaním okolo vaječníkov. Bojujte s pomocou farmakologického jódu, ktorý sa riedi vodou (1: 2) a výsledný roztok sa rozmieša s kmeňmi nad 20 cm od zeme. Opakujte postup niekoľkokrát. ľudové prostriedky
  • Plesnivá plesňa. Podobné problémy sa vylúčia roztokom 10 kvapiek jódu a 1 liter mlieka. Uvedené zložky sa zmiešajú v nádobe s vodou. Výsledná kompozícia je hojne postriekaná uhorkami a pôdou pod nimi. ľudové prostriedky
Viete? Uhorka na botanickej klasifikácii sa vzťahuje na ovocie a je považovaný za falošný bobule, podľa kulinárskeho on je zelenina.

Použitie dreveného popola

Popol z dreva je prírodná alkáza, ktorá má nielen hnojivé funkcie, ale je tiež schopná zabíjať škodlivé mikroorganizmy a hmyz. Ash je vynikajúcim pomocníkom v boji proti rôznym typom okopancov, ktoré sa objavujú v dôsledku násobenia baktérií. ľudové prostriedky

Pre prevenciu sa odporúča v počiatočných štádiách vývoja mikroorganizmov, trochu posypať listy rastlín roztokom popola. Takéto riešenie a jód pre uhorky pomôžu spomaliť vývoj múčnatky, čo vedie k vzniku škvŕn a bielym povlakom na listoch. Okrem toho sa všetko vyhnú interferencii s chemikáliami.

Zistite, ako inak môžete používať drevený popol ako hnojivo.

Na zlepšenie priľnavosti lieku môžete pridať mydlo do roztoku, 50 g mydla na vodu vedra. Obliekanie draslíka zvyšuje odolnosť uhoriek voči vošky. V záujme odstránenia slimákov a sťaženia ich pohybu sa pôda spracováva popolom alebo zmesou tejto látky s tabakovým prachom.

Postrek s cesnakovým roztokom

Infúzia cesnaku je účinná nielen proti múčnatkam, ale aj proti iným škodcom. cesnak.

Takéto riešenie možno pripraviť dvoma receptami:

  • Vezmite si strúčiky cesnaku do objemu, ktorý sa umiestni do nádoby na liter. Spojte ich s 0,5 l čisteného rastlinného oleja a 30 ml tekutého mydla. Cesnak dôkladne rozdrvený. Výsledná kompozícia trvala 24 hodín po filtrácii filtra. Na striekanie sa vezme 20 ml pripraveného roztoku a zriedi sa v 500 ml vody. Pečene premiešajte a ošetrujte choré rastliny. Aby nedošlo k poškodeniu rastlín, je dôležité dôsledne sledovať koncentráciu.
Dôležité! Ak chcete získať dobrú a vysoko kvalitnú úrodu, potrebuje vám aj nenáročná uhorka. Vykonajte to pomocou ľudových receptov alebo chemických prvkov rozhodnete sa.
  • Druhý recept pozostáva z rovnakého množstva cesnaku, 1 litra vody a 15 g mydla. Cesnak prechádza cez mlynček na mäso, vleje sa do nádoby s objemom 2 litre, zvyšok sa nalieva vodou. Potom sú uložené na uzavretom mieste na tmavom mieste po dobu 12 dní. Po uplynutí času sa napíšte a používajte podľa pokynov. Pred použitím sa výsledná kompozícia zriedi vodou a pridá sa malý plátok mydla. Na správnu koncentráciu sa 50 ml cesnakovej infúzie zriedi v nádobe s vodou. Všetky starostlivo pretrepte a rozstrekujte rastliny.

Striekanie sa môže vykonať toľkokrát, koľkokrát je potrebné.

Pozrite si užitočné vlastnosti cesnaku a jeho rozmanitosť.

Srvátka srvátka

Keď sa rastliny začnú bolesť počas obdobia zberu, nemožno použiť chemoterapiu. V tejto dobe sú uhorky, okrem jódu, ošetrené mliekom a produktmi jeho spracovania, napríklad sérom. Vo svojom zložení existujú monokyselinové baktérie, ktoré potláčajú aktivitu patogénov hubových chorôb a nasýtených rastlín pomocou užitočných látok. Rôzne aplikácie mlieka

Liečivá kompozícia, ktorá sa vytvára na listoch rastlín vo forme tenkého filmu, chráni ich pred získaním hubových mikroorganizmov. Avšak, nedostatok tohto nástroja je krátkodobý účinok, takže musíte pravidelne vykonávať ošetrenie rastlín. Odborníci odporúčajú plánovať liečbu na júl, pretože v tejto dobe sú uhorky najzraniteľnejšie. Sérum sa nedá použiť neriedené. mlieko

Pred použitím sa musí riediť v rovnakom množstve vodou pri izbovej teplote. Zmes sa potom zahreje na 25 ° C a uhorka sa nastrieka. Okrem toho môžete pridať mydlo na pranie, čo pomôže zlepšiť priľnavosť produktu k listom.

Horné obväzy rastlín s muline roztokom

Keď je ovplyvnená múčnatkou, ktorá sa prejavuje ako šedivý nálet na celý keš a postupne vedie k jeho smrti. Prvé prejavy ochorenia možno odstrániť ošetrením hnojivom, ktoré je šetrné k životnému prostrediu – infúziou mulleinu. múčnatka

Prečítajte si tiež o tom, ako variť a používať mullein.

Je pripravený niekoľkými spôsobmi:

Vezmite určité množstvo čerstvého hnoja a nalejte rovnaké množstvo vody. Trvať na tom, aby sa deň po uplynutí času zriedil už v pomere 1:10. Dôkladne premiešajte a pripravte riadok vodou medzi riadkami pri výpočte 10 litrov hnojiva na 1 m2.
Použite kašu a spojte ju s vodou v pomere 1: 4. Nechajte na teplom mieste 7 dní. Potom pridajte viac vody v množstve troch porcií a vykonajte kŕmenie. Divozel

Dôležité! Ďalšou výhodou hnoja je príjem tepla, ktorý bude pridelený kvasením hnoja. To bude mať pozitívny vplyv na rast plodín.

Jód a zelenka

Uhorky bývali často ošetrované zeleňou a jódom. Užitočné vlastnosti antiseptických látok sa prejavujú kombináciou medi, ktorá je prítomná v kompozícii. Roztok na báze jódu a zelenki sa pripraví nasledovne: pridajte 10 ml zelenej látky do nádoby s vodou. jód

Nie je potrebné dúfať, že v dôsledku spracovania uhoriek sa stane zelenejšie, ale tu sa v podstate zníži riziko výskytu ochorení. Okrem zavlažovania a postreku môžu byť rastliny chránené pred problémami mazaním stoniek jódom alebo zelenou, ktorá je predtým zriedená vodou v pomere 1: 2. Je dokázané, že všetky huby zomreli po druhej liečbe.

Prevencia uhorky najlepšiu ochranu pred chorobami a škodcami

Profesionálni záhradníci odporúčajú vykonať profylaxiu zo samotného výberu semien. Niektoré nekomplikované požiadavky musia byť splnené:

  • Semená by mali mať vysokú kvalitu.
  • Zem je dostatočne teplá. Minimálne do 14 ° С.
  • Pôda musí byť voľná, oplodnená a plodná.
  • Pred výsadbou sa semená ošetria roztokom manganistanu draselného alebo sa rozliajú vriacou vodou. To sa deje na ničenie škodcov v zemi.
Viete? Najväčšia uhorka na svete bola pestovaná v Izraeli. Jeho dĺžka bola 118 cm, čo sa stalo v dôsledku počasia, ktoré priaznivo ovplyvňuje rast uhoriek.

Každý vie, že jód v záhrade je vždy užitočný. Dostupnosť a účinnosť týchto látok spolu s ich rozsahom účinkov môže viesť k tomu, že pri správnom použití nemusí byť potrebná iná hnojivá a insekticídy.