Ako dlho sedí kurča na vajciach pre kurčatá

sitter
Pre všetky zvieratá a vtáky je proces produkovania potomstva pomerne bežný. A aj keď sa zdá, že nie je nič ľahšie, ako posadiť kurča z vyliahnutia muriva, existuje veľa nádychov a nástrah v tejto záležitosti, o ktorých budeme hovoriť v tomto článku. Povieme vám, ako zariadiť miesto pre sliepku, ktorá metóda výberu vajec prinesie väčší úspech, aké podmienky by sa mali vytvoriť pre sliepku počas inkubačného obdobia. Takže sa s tým zaoberať.

Ako zariadiť a kde umiestniť hniezdo pre sliepku

Jedným zo základných pravidiel pri umiestnení drážok pre sliepky je, aby sa zabránilo stresové situácie na kurča, ktoré môžu nastať v dôsledku náhlej zmeny miesta bydliska, pretože niektorí poľnohospodári sú prideľované na sliepku iný, než v ktorom bol pred samostatnú miestnosť. Takáto prudká zmena situácie môže spôsobiť, že kura sa dostane nervózne a robí nejaké hlúpe veci, ako napríklad praskanie vajec.

Naučte sa dezinfikovať kurča z násadových vajec.

Ďalším dôležitým bodom je relatívna izolácia proti hluku. V blízkosti sliepky nie je možné vytvárať šum, mal by sa cítiť chránený.
Stojí za to dbať na to, aby hniezdo nespadalo priamemu slnečnému žiareniu. Toto miesto by malo byť zatienené a mierne vlhké.

zásuvka

Plnenie zásuvky musí byť pravidelne vymenené tak, aby sa nezačalo zhoršovať a rozkladať.

V blízkosti hniezda by mal byť umiestnený kontajner s vodou, takže vták môže kedykoľvek obnoviť, navyše táto kapacita prispeje k normalizácii vlhkosti vzduchu. Ak je teplota vzduchu príliš vysoká, môžete posypať podlahu v dierke s vodou tak, aby sliepka nebola horúca.

S ohľadom na výrobu zásuvky materiálu, potom by mal mať prednosť pred všetkými prírodného dreva, prútia, slama, seno, vetvičky a pod drevenú krabicu alebo prútený kôš bude vyhovovať, ustelennye čerstvé slamy alebo sena …

Dôležité! Nadšenci potrebujú veľa hniezda na to, aby pravidelne menili pozíciu. Na tento účel musí byť vybavený pomerne veľkým, pričom medzi kurčaťom a stranami zostane asi 5-7 cm. Odporúčaná veľkosť zásuvky je 45×35 cm.

Spodok tejto kapacity by mal byť položený s drevenými pilinami alebo popolom a už bol rozložený cez slamu. Piliny alebo popol preberie nadbytočnú vlhkosť z biskupa. Pri obložení hniezda so slamou musíte vytvoriť tvar pohára, prehĺbenie stredu a zdvíhanie bočných stien tak, aby sa vajcia držali v hromadách a nestali sa z hniezda.

Formovanie hniezda sliepky: video

Niekedy sa stáva, že samotná hydina ukazuje svojmu obľúbenému miestu majiteľovi. V tomto prípade je potrebné zohľadniť túto skutočnosť a vybaviť hniezdo na mieste, ktoré určila budúca matka.

V prípade, že existuje niekoľko sliepok, je potrebné udržať hniezda navzájom od seba s preglejkami tak, aby sliepky nevidia a navzájom sa nerušili. Ak chcete zabezpečiť, aby sa vtáky nehýbali ďaleko od hniezda, musíte dať pijanom a kŕmidlám pre každého z nich jednotlivo a bližšie k hniezde.

Pozrite sa, ako inkubácia vajec a charakteristiky inkubátorov “AI-48”, “Ryabushko 70”, “TGB 140”, “Sovatutto 24”, “Sovatutto 108”, “hniezdo 100”, “Vrstvy”, “ideálne “Popoluška”, “Titan”, “Blitz”, “Neptún”, “Kvochka”

Ako si vybrať vajcia priamo pod hydinou

Výber vajec na inkubáciu bude dôležitou etapou, ktorá určí ďalší úspech práce vykonanej v počte vyliahnutých kurčiat. Nižšie je uvedený zoznam hlavných odporúčaní pre správny výber vhodných vzoriek na následnú inkubáciu:

  • Vykonávanie kontroly vajec vylúčte rozbité, špinavé, príliš malé a príliš veľké;
  • vykonávať výskum na každom stupni sa presvecujú a zahŕňajú tie, ktoré boli identifikované “Krasyukov” (v ktorej proteíny sa zmieša so žĺtkami), alebo “manžety” (v ktorom sa obsah zakalená, tmavá a nepriehľadná);
  • Môžete dať iba čerstvé vajcia alebo tie, ktoré sú skladované za správnych podmienok (v tmavom prostredí s teplotou vzduchu nie vyššou ako + 12 ° C a relatívnou vlhkosťou 75%).

Výber vajec pre hydinu

V prípade potreby môžete označiť vajcia určitého druhu, aby neskôr nedošlo k nejasnostiam.

Samostatne stojí za to venovať pozornosť nielen výberu vajec, ale aj tým vtákom, ktoré sú pripravené na sliepky. Zvyčajne sa pri príchode jari do niektorých kurčiat začína aktívne prejavovať materinský inštinkt. To možno vidieť z niekoľkých nasledujúcich faktorov, a to:

  • aktívne clucking;
  • nadmerné namáhavosť v hniezde a neochota opustiť ho;
  • vyberať kurča na jeho perie a umiestniť ho do hniezda.
Viete? Skontrolujte kurča kvôli prítomnosti inštinktu sliepky pomocou podvodov – akékoľvek vajcia alebo oválne predmety. Ak kurča svedomito sedí na falošnom murive dlhšie ako 3 dni za sebou, potom ho možno uznať za vhodné a nahradiť falošné murivo skutočnými. Niekedy takáto kontrola dokazuje, že po uplynutí jedného alebo dvoch dní kurča neodvratne opustí hniezdo. Takáto sliepka by sa nemala používať.

Ako a koľko vajec môže byť umiestnené pod jedno kura

Odpoveďou na túto otázku bude maximálna plocha, ktorú môže sliepka pokryť svojím telom.

sitter

Nie je potrebné povoliť takúto situáciu, keď sa časť vonkajších vajec vylúči pod sliepkou. Tieto vajcia nedostanú dostatok tepla, a preto kurčatá nemôžu dostať správny vývoj a nebudú sa narodiť.

Samotná sliepka je schopná vypočítať počet vajec, ktoré môže inkubovať. Aby ste to urobili, vložte niekoľko tuctov vajec do hniezda vedľa sediaceho kuracieho mäsa. Začína ich hodiť pod zobák a vytvoriť správnu sumu. Nadbytočné kópie alebo tie, ktoré neboli pokryté jej telom, by sa mali odstrániť.

Je tiež potrebné zdôrazniť, že vajcia by mali byť umiestnené iba v jednej vrstve. V priemere sa pod jednou slepicou môže hodiť až 15 vajec.

Viete? Kurča je unikátny vták, pretože vytvoril materský inštinkt je tak silné, že je schopný sedieť nielen kurča, ale hus, prepelica, kačacie a morčacie vajcia, pričom je za vlastné. Kuracie mäso sa preto môže používať ako vynikajúca sliepka na vyliahnutie všetkých druhov vajec z hydiny.

Ako sa starať o sliepku v období chovu

Často sa stáva, že materský inštinkt kurča spôsobuje, že sa zabúda na seba a vždy sedí v hniezde bez exkomunikácie, aby potlačila jeho smäd alebo hlad. Takáto situácia môže mať negatívny vplyv na zdravie sliepok, čo môže dokonca viesť k jeho smrti.

sitterJe potrebné, aby ste z času na čas kôň odvádzali z hniezda na kŕmenie

Aby sme tomu zabránili, je nevyhnutné uchýliť sa k násilnému spôsobu kŕmenia. Je potrebné vyňať kurča z hniezda a dopraviť ho na miesto príjmu potravy a vody. Treba však mať na pamäti, že po takýchto manipuláciách sa môže vták nechce vrátiť do hniezda.

V tomto prípade by mal byť pripísaný a nútený sedieť v hniezde. V priebehu času sa sliepka rozvinie určitý reflex a opustí svoje hniezdo sama od seba a vráti sa k nej v krátkom čase. Počas neprítomnosti budete môcť nahradiť vrh a testovať vývoj embryí.

Dôležité! Správne rozvíjajúce sa embryo by nemalo byť viditeľné cez škrupinu, pretože je obklopené vrstvou bielkovín. Ak ste našli embryo kuracieho mäsa v bezprostrednej blízkosti škrupiny (to je zrejmé z temnej siluety) pri testovaní vajec, malo by sa toto vajcia nahradiť, pretože vývoj embrya v tomto prípade je nesprávny. Kontrola vajíčok v hniezde by mala byť po prvom týždni inkubácie.

V prípade, že by ste našli rozdrvené vajcia, mali by byť ihneď odstránené a nahradené škvrnami.

sitter

A kým sliepka opustí hniezdo, vaječné vajcia by mali byť pokryté niečím, aby sa zabránilo teplotným zmenám. Ako takýto materiál môže prísť slama, seno alebo fragment starého závoja, ktorý by sa mal odstrániť hneď, ako sa kurča vráti k svojim povinnostiam ako sliepka.

Keď sa kurčatá začínajú objavovať, prasknutá škrupina by mala byť rýchlo odstránená z hniezda, pretože jej ostré hrany bránia tomu, aby sliepky sedeli v hniezde a často spôsobovali ich predčasné únik.

Naučte sa starostlivosť o kurčatá po inkubácii.

Koľko dní sedí sliepka na vajciach

Priemerná doba inkubácie je 21 dní. Počas tohto obdobia sa odporúča, aby bol proces embryonálneho vývoja sledovaný trikrát pomocou ovoskopu. Počas takýchto inšpekcií je potrebné identifikovať kvalitu embryí av prípade potreby regulovať inkubačné podmienky.

svieceOvoskopia kuracieho vajca v dňoch

Optimálne dátumy kontroly sú siedmy, jedenásty a osemnástý deň od dátumu zálože.

  1. Počas prvého vyšetrenia by ste nemali detekovať embryo blízko škrupiny. Je povolený jeho tieň a vývoj krvných ciev v žĺtku. Ak sa embryo vyvíja nesprávne, jeho nádoby budú takmer čierne a usporiadané vo forme krúžku. Táto skutočnosť naznačuje smrť plodu. Neznečistené vajcia budú tiež identifikované s týmto vyšetrením, pretože budú úplne ľahké ako normálne vajce.
  2. Počas druhej skúšky zistíte, že sa zvýšil tieň embrya, ktorý teraz zaberá asi štvrtinu celej plochy vajíčka. Sieť krvných ciev bude ešte hustšia a veľmi rozvinutá.
  3. Ale pri treťom vyšetrení už pozorujete pohyblivosť dieťaťa z tupých strán vajíčka. Kuriatka obsadí takmer celý svoj vnútorný priestor a pripraví sa na narodenie.
Zistite, aké kŕmenie kurčatá, ako liečiť kuracie hnačky, ako urobiť chick chôdze.

Prvé kurčatá môžu preraziť škrupinu už 19. deň. Kompletné vyliahnutie sa vyskytne 20 až 21 dní. Nebojte sa, keď sa kuriatko vyliahne o niečo skôr, alebo naopak o niečo neskôr. Ide o prirodzené prírodné procesy, ktorých zmena prebieha v závislosti od podmienok, za ktorých boli vajíčka sklamané pred inkubáciou.

sitter

Keď sa mláďatá liahnu, že by malo byť ponechané na niekoľko hodín vedľa mojej matke a dať im zaschnúť a potom transplantovali do samostatného koša alebo krabice, ustelennuyu mäkkých materiálov (najlepšou voľbou by bolo použitie teplé a husté tkaniva alebo papier).

Odporúča sa ponechať novonarodené kurčatá na teplote +35 ° C, postupne ich znižovať o 2 stupne každých 5 dní, čím sa dosiahne teplota +20 ° C. Pri vykurovaní sa môže používať žiarovka s nízkou hladinou.

Viete? Číselný pomer pohlaví u kurčiat je 50/50.

Starostlivosť o kurča s mladými zvieratami je včasné kŕmenie, pitie a dodržiavanie potrebného teplotného režimu.

Teraz viete, ako ide celý proces chovu kurčiat: od okamihu umiestnenia hniezda a výber vajíčok do finálnej fázy, keď sa objavia malé žlté hrudky.

Komentované uvedené v tomto článku, pravidiel a odporúčaní, budete môcť úspešne realizovať odstránenie novú generáciu kurčiat a kuracích sliepky dostanete všetko, čo potrebujete k letu dlhý proces inkubácie prešlo jej čo najpohodlnejšie.

Usporiadanie miesta pre sliepku: video

Ako sa starať o sliepku: recenzie

vintik, ako sa starať o kuraciu sliepku

ako sa starať o sliepku sliepky starostlivosť o sliepku v období inkubácie určuje výsledky stiahnutia mladých. Počas tohto obdobia je potrebné zabezpečiť, aby sliepka pravidelne 1-2 krát denne odchádzala z hniezda na kŕmenie, pitie a chôdzu. Preto, ak kura nie je z hniezda samo od seba, musí sa odstrániť, hniezdo sa uzatvorilo a vták sa vydal na prechádzku. Hydina sa uvoľňuje na 15-20 minút. ak sa sama nevráti do hniezda, je nútená tam sa vrátiť. Keď sa vták sťahuje z hniezda, je lepšie pokryť vajíčka tak, aby ich nechali vychladnúť.

krmivo parmica môže byť zmiešané krmivo a celé zrná. Taktiež je potrebné kŕmiť rôzne koreňové plodiny a bylinky.

v blízkosti hniezda, trochu od neho, ktoré majú byť dodané sliepky podávača so zmesou suchého zrna (pevné alebo krupnodrobleny jačmeň, ovos alebo kukurica), podávača štrk a dreveného uhlia a čistou chladnou vodou.

v horúcich dňoch chovatelia hydiny niekedy dávajú vodu v rovnom, stabilnom pohári tak, že sliepka môže v prípade potreby zvlhčiť svoje perie. v blízkosti hniezda, vo vzdialenosti 1,5-2 m, musíte dať popol kúpeľ (box s popolom a pieskom), v ktorom by sliepka mohla “plávať”. to je veľmi užitočné, pretože oslobodzuje vtáky od hmyzu.

na prechádzku, sliepky z hniezda zvyčajne skoro ráno. Kým chodí a kŕmi, musí prehliadnuť hniezdo. ak sa ukáže, že sliepka kontaminovala hniezdo alebo rozdrvila vajce, je potrebné starostlivo vyčistiť a vymeniť vrh. kontaminovaná vajcia by sa mali dôkladne umyť teplou vodou, ale nie utierať kvôli tejto rozbité nadskorlupnaya filmu (to je lepšie umývať celé vajcia a iba kontaminovaný jej časť).

v prvý deň by sliepka nemala byť rušená, aj keď nejde chodiť: nech sedí, zvykne si na hniezdo. ale druhý deň (a nasledujúci deň) musí sliepka, ktorá trvale sedí na vajciach, musí byť z hniezda odstránená, ak nejde chodiť na prechádzku. odstránený z sliepky hniezdo musí byť veľmi opatrní: neskúsený chovateľ s slepačie vajcia môže zvýšiť (čo v tomto prípade sa ukáže byť zastrčené pod krídlom sliepky, a potom spadne a zlomí).

jeden by mal sledovať, ako chodí sliepka, či už peklo jedlo, vypil vodu, vylil a keď sa vrátil do hniezda. zvyčajne v prvých dňoch kura chodí 8-12 minút (čo je celkom normálne) a potom 15-20 minút (do 25-30 minút v veľmi teplých dňoch).
ak žena “zabudla” na hniezdo, bude tam musieť byť vysadená, ale s tým by sa nemal hýbať, najmä v teplých dňoch.

na začiatku inkubácie (prvé 2-3 dni) a na konci, počas odberu kurčiat, nesmiete zbytočne narušovať sliepku a nútiť ich, aby opustili hniezdo. Počas tohto obdobia je ostrý a dlhodobý chladenie vajec nežiaduci. na konci inkubácie predtým, ako sa vyliahnu hniezdenia, sliepky sedia tesne na hniezde, ale niekedy sa stáva, že niektorí nechajú. v tomto prípade je hniezdo držané v hniezde zakrytím koša alebo iným zariadením.

počas uplynutia ochrannej lehoty môže úzkosť cicavcov spôsobiť, že vaječná škrupina opustí vajíčka, a preto musí byť pravidelne odstraňovaná z hniezda.

Máme kurník teplota +5 až -5 (v extrémnom chlade) .Today tsypam piaty deň, ísť von na prechádzku a majú sliepky, pokiaľ sa za studena stane, dostať sa do neho, takže žiadna kontrolka nemusí pri príliš vysoká teplota prudko stúpa vlhkosti, a kurčatá sa stáva nekomfortno.V prvých dňoch liahnutie kurčiat nemôžu dostať až k jedlu a pitiu, máme jeden deň svojho času na odstránenie hniezda jesť a do šírky, po piatom alebo šiestom dni ona vstaet.Posle výstup tipovať postavte kŕmidlá a pítka, takže sliepka bez toho, aby sa dostala z miesta, mohla jesť a piť, volá ku kurčiatam a art s nimi, oni sú prvé dni dovolenky po dobu niekoľkých minút, potom ide rástla dlhšie, vrh niekoľkokrát za deň odniesť (obvykle 2-3 hromady veľkosti vajcia) do 4-5y deň vstane a chodí po klietke s nimi, na podlahe klietky máme seno, tu sú v čase obeda

DIKIJ
http://www.pticevody.ru/t903-topic#9882