Aké vitamíny môžu byť podané morky

moriak
Turecko je veľkým vtákom rodiny Fazanov, blízkym príbuzným kuracieho mäsa. Avšak, táto okolnosť robí aj skúsených nadšencov po mnoho rokov rozvode kurčiat, aby vážnu chybu, vedený v rastúcej morky už nahromadené vedomosti a automaticky prevedú do úplne iného druhu vtáka.

V skutočnosti sa morky radikálne líšia od ich menších príbuzných tak v prírode, ako aj pokiaľ ide o ich údržbu, vrátane stravy, ktorá musí byť nasýtená vitamínmi. Aké vitamíny sú potrebné pre morky, zvážte v článku.

Správna výživa je zdrojom vitamínov

Výživa, ktorá zahŕňa určité zloženie vitamínov, je kľúčom k zdravému a správnemu rozvoju moriek.

Dôležité! Nepriaznivé podmienky týkajúce sa porušovania pravidiel údržby a dodávok, vrátane nedostatku vitamínov, najmä A, B1, B2, D a E, a to nielen spôsobiť ochorenie kruto, ale výskyt reálneho nervových zrútení. Vtáky začínajú organizovať krvavé masakry, často sa hýbajú navzájom na smrť alebo spadajú do depresie a dokonca môžu spáchať samovraždu, rozbiť sa s hlavou na stene!

Z tohto dôvodu je prioritou zabezpečiť, aby vtáky od prvého dňa života dostali všetky potrebné vitamíny a minerály pre poľnohospodárov.

pulard

Slovo “vitamíny” (z latinského «vita» – «živé» a «Amin» – organická zlúčenina) označuje ako organická látka, potrebná pre údržbu všetkých foriem života, a chemické zlúčeniny (špeciálne prípravky), ktoré obsahujú syntetické analógy týchto látok ,

Je zrejmé, že vo voľnej prírode dostávajú všetky potrebné vitamíny zvyčajné potraviny, najmä rastlinný pôvod. Hydina nie je výnimkou, ale ak nehovoríme o ekologickom chove hydiny, keď sú voľne žijúce zvieratá po celý deň, je potrebné rozšíriť zdroje produkcie vitamínov.

Vitamíny v zeleni

Takže zelené sú najlepší zdroj vitamínov pre morky.

Dôležité! Čerstvé zelené kurčatá môžu byť podávané až od štvrtého dňa života.

Spočiatku sa tráva, silne rozdrvená, postupne pridáva do cereálnej obilniny a mokrej kaše, ktorá zahŕňa čerstvé mlieko a strúhanú mrkvu (tiež vynikajúci zdroj vitamínov).

Krmiva na kŕmenie

Ako zelený krmivo pre malé morky je vhodný:

 • žihľava (najlepšie horiace, nie dvojnásobné, posledný vták sa mu nepáči);
 • skorocel;
 • púpava;
 • ďatelina;
 • lucerna;
 • zelená cibuľa;
 • cesnak (šípky);
 • listy jeruzalemského artičoku;
 • kôpor (mladý);
 • výhonky pšenice, jačmeňa;
 • žltačka (bylinná rastlina z čeľade kapusta, obľúbená pochúťka z moriek);
 • záhradný sot;
 • listy labutí (môžu byť sušené z jesene v podobe metly a dávať mladým stromom v zime, keď nie je čerstvá tráva).
Dávajte pozor na prípravu diét pre denné morky, dospelé morky a morky.

Vitamíny v zmiešaných krmivách

Vzhľadom na rozmanitosť a dostupnosť bylinných rastlín, ktoré sú vhodné na kŕmenie moriek, profesionálny chovateľ môže plne poskytnúť mladým jedincom plný súbor vitamínov, pričom použije výlučne zelené krmivo. Ale za to, samozrejme, bude potrebné veľa úsilia.

Pestovanie moriek

Preto je veľa poľnohospodárov jednoduchších, vrátane stravy kombinovaného krmiva, ktoré už obsahuje predpísané vitamínové a minerálne doplnky.

Dôležité! Dnes v predaji môžete vidieť krmivo pre každodenné kríky, ale experti varujú pred ich použitím. V prvých dňoch života je žalúdok kurčiat stále slabý na to, aby mohol tráviť pevnú stravu, dokonca aj malú frakciu.

Začiatok zmiešaných krmív sa môže zaviesť do dávky mladých zvierat od druhého týždňa života. Tieto zmesi sa vyberajú s prihliadnutím na všetky vlastnosti vtáka a obsahujú pre ne všetky potrebné prísady.

Malo by sa tiež pamätať na to, že pre brojlery a mäsové kríže sa používajú špeciálne zmiešané krmivá so zvýšeným obsahom bielkovín a vitamínov.

Čo sú vitamínové komplexy pre morky?

Striktne povedané, zdravý vták, ktorý jesť správne, nie je potrebný ďalší komplex vitamínov. Napriek tomu sa tieto drogy široko používajú v chove hydiny na dosiahnutie zrýchleného vývoja a prírastku hmotnosti u mladých zvierat.

morky

A ich použitia je vysvetlený profylaktické účely: vo veľkých podnikoch, najmä tam, kde dodržiavanie hygienických noriem boli zanedbané, a pravdepodobnosť výskytu a šírenia nebezpečných infekčných chorôb je dostatočne vysoká, aby sa zabránilo tento vták riziko Odsávacie antibiotiká, rovnako ako vitamíny a probiotiká, že okrem iného by malo znížiť negatívny vplyv antibakteriálnych liekov na telo.

Viete? Svetová zdravotnícka organizácia nazýva rezistenciu voči antibiotikám najvážnejším problémom medicíny v súčasnej fáze. Už dnes v krajinách Európskej únie choroby spôsobené antibiotikami rezistentnými baktériami zomreli 25 000 ľudí a dodatočné náklady na liečbu týchto chorôb predstavujú viac ako 1,5 miliardy eur.

Civilizované krajiny dnes riadia snahy o zvýšenie takzvanej biologickej bezpečnosti komplexov dobytka, čo je vytváranie podmienok, v ktorých zvieratá nebudú choré. Bohužiaľ tento trend ešte nemáme a potenciálne problémy sa vyriešia prostredníctvom preventívneho používania antibiotík a následne komplexov vitamínov.

Dodatočná potreba vitamínov u hydiny hospodárskych zvierat vyskytuje na jeseň-zima obdobia, ak poľnohospodár neobťažovali zbere zásobu sušených bylín z pádu, a ak je imunitný systém oslabený morky z dôvodu trpí ochorením alebo napríklad po očkovaní. V takýchto situáciách možno použitie vitamínových komplexov považovať za opodstatnené a opodstatnené.

morky

Aké vitamíny sú vhodné pre morky

Komplexy vitamínov pre morky sú lieky vo forme prášku alebo kvapalného koncentrátu určené na perorálne použitie. Všetky z nich sú zamerané na odstránenie príznakov hypovitaminózy, posilnenie imunity a odolnosti proti infekčným činiteľom, ako aj urýchlenie rastu a vývoja mladých zvierat.

Liečba vitamínmi spravidla trvá 7 dní, avšak každý komplex poskytuje svoj vlastný systém aplikácie.

Dôležité! Vitamínové doplnky sa nemôžu podávať súčasne so zmiešanými krmivami, pretože to môže viesť k hypervitaminóze, ktorá negatívne ovplyvňuje zdravie a vývoj mladých zvierat.

Pre zrozumiteľnosť uvádzame hlavné charakteristiky najúspešnejších vitamínových komplexov pre morky v podobe tabuľky.

“Rich”

“Rich” – premix rozpustný vo vode, úspešne používaný u hydiny: okrem moriek je vhodný aj pre kurčatá, prepelice, perličky, kačice a husi.

Štruktúra prípravku Vitamíny: A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, D, E, K.

Minerály: jód, železo, meď, kobalt, sodík, zinok, selén

Základné vlastnosti
 • zvyšuje imunitu;
 • zlepšuje stráviteľnosť krmív (znižuje ich náklady o 20%);
 • zlepšuje prežitie mladých zvierat;
 • zabraňuje kanibalizmu;
 • zabraňuje lámaniu a rasklova pero predčasné pĺznutie, anémia, krivica, krívanie, polyneuritída (ochrnutie nôh, krku a krídlach), zápal očných viečok a očí, poruchy diel štítnej žľazy
Dávkovanie (v gramoch na jedného vtáka v závislosti od veku) 1 týždeň 1 mesiac 2 mesiace 3 mesiace 4 mesiace
0,1 0.6 1.2 2.2 2.8
Aplikačná schéma Premix sa pridáva do čerstvo pripraveného krmiva v predpísanej dávke a podáva sa mu vták raz denne (ranné kŕmenie).
Dôležité! Mnoho vitamínov sa rozkladá dokonca aj pri nevýznamnom ohreve, takže všetky komplexné prípravky by sa mali miešať iba v studenej výžive.

“Ganasupervit”

“Ganasupervit” Je komplex vitamínov a minerálov, ktorý získal od farmárov chovateľov pozitívnu spätnú väzbu a jedným z nepopierateľných výhod drogy je pomerne demokratická cena.

Štruktúra prípravku Vitamíny: A, B1, B2, B5, B6, B12, C, D3, E, K3.

Minerály: železo, jód, horčík, mangán, meď, draslík, vápnik, sodík, selén, zinok

Základné vlastnosti
 • zabraňuje hypovitaminóze;
 • posilňuje imunitný systém;
 • zlepšuje prežitie;
 • urýchľuje rast a rozvoj;
 • predchádza stresu, obzvlášť pri veľkom preťažení vtákov
dávkovanie 1 g prípravku na 1 liter vody
Aplikačná schéma Liečivo sa môže miešať buď s jedlom alebo nápojom podávaným jedenkrát denne.
Naučte sa z toho, čo a ako sa aplikuje “Furazolidon” na morky.

“Nutrilselen”

“Nutrilselen” – liek špeciálne vyvinutý na použitie v chove zvierat. Okrem moriek a iných druhov poľnohospodárskych vtákov sa používa aj na pestovanie teliat, ošípaných, húb a jahniat.

Štruktúra prípravku Vitamíny: A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, D3, E, K.

Minerály: selén

Aminokyseliny: metionín, L-lyzín, tryptofán

Základné vlastnosti
 • sa používa na liečbu a prevenciu hypovitaminózy;
 • zvyšuje imunitu;
 • zabraňuje nedostatku selenu (používa sa pri liečbe ochorení spôsobených touto chorobou)
dávkovanie 1 g liečiva na 2 litre vody – na základe 5 moriek
Aplikačná schéma Pre preventívne účely trvá liečba liekom 3-5 dní a s ťažkou hypovitaminózou sa predlžuje až na jeden týždeň. Komplex v požadovanej dávke je rozpustený v studenej vode, ktorú mladí rastú raz denne. Prerušenie medzi kurzami – 1,5-2 mesiacov.
Viete? V názvoch “amínov života” sa písmená latinskej abecedy používajú nie v rade: existuje priechod medzi E a K. Ukázalo sa, že látky, ktoré boli predtým v týchto medzerách, buď boli zaradené medzi niekoľko vitamínov nesprávne, alebo boli následne prevedené do skupiny B, pretože sú vo vode rozpustné a obsahujú dusík v ich zložení.

“Trivitamin”

“Trivitamin” Je to komplex troch najdôležitejších vitamínov, ktoré sa zvyčajne používajú ako injekcie, ale perorálne podávanie lieku je tiež povolené.

Štruktúra prípravku Vitamín A, D3, E
Základné vlastnosti
 • reguluje metabolizmus bielkovín (veľmi dôležitý pre morky);
 • eliminuje deficit uvedených vitamínov;
 • zlepšuje metabolizmus;
 • posilňuje kostru a svaly;
 • urýchľuje rast;
 • chráni pred poruchami štítnej žľazy;
 • zlepšuje trávenie;
 • posilňuje imunitný systém;
 • chráni pred namáhaním
dávkovanie 0,4 ml, keď sa pridáva do nápoja – 1 kvapka na 3 hlavy
Aplikačná schéma Injekcie sa podávajú intramuskulárne alebo subkutánne štyrikrát s prerušením jedného týždňa.

Perorálne použitie je možné dvoma spôsobmi: aplikáciou lieku priamo na koreň jazyka (je uprednostňované) alebo zmiešaním s jedlom.

Viete? Na rozdiel od rozšíreného nesprávneho poňatia nie je možné vopred uchovávať vitamíny: tieto látky sa zvyčajne veľmi rýchlo vylučujú z tela. Výnimkou je skupina rozpustná v tukoch – vitamíny A, D, E a K.

“Slnko”

Premix “Sunny” Je univerzálny doplnok vitamínov a minerálov pre stravu moriek, goslings, kačice, kurčatá a prepelice.

Štruktúra prípravku Vitamíny: A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B12, C, D3, E, H, K.

Minerály: železo, meď, zinok, mangán, kobalt, jód, selén

Základné vlastnosti

 • zvyšuje bezpečnosť mladých zvierat;
 • urýchľuje rast a vývoj kurčiat;
 • eliminuje nedostatok vitamínov a minerálov;
 • normalizuje metabolizmus;
 • zvyšuje imunitu a odolnosť voči infekciám;
 • zabraňuje rachitám, dystrofii, kŕčom
Dávkovanie (v gramoch na jedného vtáka v závislosti od veku) 1 týždeň 1 mesiac 2 mesiace 3 mesiace 4 mesiace
0,1 0.6 1.2 1.2 2.8
Aplikačná schéma Predzmes sa najprv zmieša v rovnakých pomeroch s otrubami alebo suchou pšeničnou múkou a až potom sa pridá do čerstvo pripraveného krmiva (napríklad zmesi zŕn), dôkladne premiešať.
Zistite, aké sú príznaky a ako liečiť choroby moriek.

“Chiktonik”

“Chiktonik” je bezkonkurenčný prípravok obsahujúci optimálne vyvážené zloženie vitamínov a aminokyselín, ktoré sú potrebné pre zdravie moriek. To je nedostatok aminokyselín proteínov, najviac zastúpené v prípravku je veľmi častou príčinou kanibalizmu v krutej, masových bojov a chorých rasklova podobné.

Štruktúra prípravku Vitamíny: A, B1, B2, B4, B5, B6, B7, B8, B12, C, D3, E, K.

Aminokyseliny: metionín, L-lyzín, histidín, arginín, kyselinu asparágovú, treonín, serín, kyselina glutámová, prolín, glycín, alanín, cysteín, valín, leucín, izoleucín, tyrozín, fenylalanín, tryptofán

Základné vlastnosti
 • zlepšuje kvalitu pokožky a stav peria;
 • zlepšuje stráviteľnosť vitamínov;
 • urýchľuje vývoj mladých zvierat, zvyšuje priemerný denný prírastok hmotnosti;
 • znižuje mieru úmrtnosti mladých zvierat;
 • zvyšuje chuť do jedla;
 • chráni pred stresom;
 • má priaznivý vplyv na celkové zdravie;
 • zvyšuje imunitu a odolnosť voči infekciám;
 • eliminuje nedostatok vitamínov, minerálov a aminokyselín;
 • normalizuje metabolizmus a energetický metabolizmus
dávkovanie Liečivo sa zriedi čistou vodou z výpočtu 1 ml na 1 liter kvapaliny
Aplikačná schéma Výsledný roztok raz denne vyparuje mladé morky. Liečivo sa používa od 7 dní, ale v prípade potreby sa môže používať pre kurčatá od 4. do 5. dňa života.

Aby sme to zhrnuli: Vitamíny hrajú veľmi dôležitú úlohu v správnom vývoji moriek, ale mal by sa snažiť zabezpečiť, že vtáky si ich v plnej výške z prírodných produktov pre ňu, najmä greeny. Ak sa mladým ľuďom poskytne vyvážená strava využívajúca iba kvalitné krmivá, špeciálne vitamínové doplnky nebudú potrebné.

Podmienky údržby zohrávajú dôležitú úlohu pre zdravie vtáka, naučia sa stavať broodúru, ako staviť morku, vyrábať podávače, misky na pitie, v ňom prechádzať.

Ale v prípade, že hygienické predpisy nie sú dodržiavané, a od prvých dní života sa používajú antibiotiká, morky na prevenciu infekcií a stimulácia rastu počtu obyvateľov je nutné poskytnúť vitamíny a minerály k posilneniu oslabený imunitný systém kurčiat a pomôcť im žiť a rozvíjať sa v podmienkach, ktoré sú ďaleko od prírodných.

Vitamíny pre morky: video

Špecifickosť vitamínov pre morky: prehľad

Zvláštna pozornosť sa venuje poskytovaniu mladých zvierat s vitamínovými krmivami: mladé zeleňou z lucerny, ďateliny, žihľavy, listov kapusty, repy, mrkvy s vrcholmi, zelená cibuľa. Jemne nakrájané šťavnaté zelené patria do stravy od druhého dňa života moriek. Vo veku mesiaca jedia až 50 g a šesť mesiacov až do 150 g denne. Cibuľa je kŕmené len ráno a popoludní, ale nie v noci, pretože po tomto morku piť veľa vody, v noci sa správajú neúnavne, nudí sa. Pri celozrnnom kŕmení nemôžete ísť skôr ako 40 dní. Do veku dvoch mesiacov sa množstvo celých obilnín znižuje na 50% celkového zrna. Kukurica je lepšie krmiť morky v drvenej forme.

V prítomnosti špeciálneho krmiva pre vtáctvo sa dá namiesto tejto zmesi podávať suchá zmes a tiež sa používa na prípravu mokrej kaše s týmito bielkovinovými doplnkami. Najlepšie pre morky je kuracie krmivo. Od veku dvoch mesiacov môže poskytnúť plnú požiadavku mladých zvierat na živiny a štyri mesiace staré morky sú kŕmené už zmiešaným krmivom pre dospelé vtáky. Zmiešané krmivo určené pre ošípané a hovädzí dobytok nie je vhodné pre morky, pretože obsahuje vysoký obsah soli a vlákniny. Nadbytočná soľ spôsobuje hnačky u morčiat a môže viesť k významnému stiahnutiu.

fixbook
http://fermer.forum2x2.net/t1311-topic#65217
Od 3 do 5 dní kultivácie vo vriacej vode moriek sa pridávajú antibakteriálne prípravky: enrofloxacid, baytril, enroxil.

Na zvýšenie odolnosti organizmu voči infekciám a stimulácii rastu od 5. dňa do 11. dňa sa čajová kaša s obsahom orelínu a selénu rozprašuje na 3 litre vody. alebo trivit je koncentrát vitamínov 0,2 ml. alebo 6 bodov na liter. voda.

Smartron
http://biagroferm.ru/forum/viewtopic.php?p=10464#p10464
V kombinácii s antibiotikami sa používajú aerosóly jódových prípravkov, napríklad sa môžu striekať do zobáku a nosných otvorov alebo sa jednoducho pridávajú do vody. Podchladenie môže byť spúšťačom vzniku infekcie vrátane vírusov (antibiotiká môžu zabrániť len bakteriálnym komplikáciám). Tsyp, že ďalšia, odniesť to, oni tiež liečiť monklavitu. Ak chcete zvýšiť imunitný stav, vitamíny A / M A D E a C (podobné nitamínu), hobliny z vrhu a hrozienok – rozdeľte phytoncidy a čo najskôr – hneď na slnko a trávu. Veľa šťastia. Áno, dokonca aj v strave by mal byť dostatok bielkovín na tvorbu protilátok.
Alya
https://fermer.ru/comment/162407#comment-162407


Loading...